Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raamat reinkarnatsioonist
#1
Kunagi juhtus kätte üks raamat, mis rääkis reinkarnatsioonist.
Tahaksin sellele taas pilgu peale visata, aga kahjuks ei mäleta enam selle raamatu autorit ega pealkirja.

Ma mäletan, et raamat oli selline õhemat sorti ja rohelise kaanega. See on umbes 80ndatel välja antud (eesti keelne).

Äkki keegi oskab mind aidata, mis raamatuga on tegu? Loomulikult on tere tulnud ka muud huvitavad pakkumised?
Vasta
#2
Reinkarnatsiooni ehk taassünni kohta on Eestis avaldatud järgmist kirjandust:
Soomere. Taassünnimõtteid. (Paradoks 1996/3, lk.26)
Soomere. Taassünnijuhtumid Eestis. (PB 20, lk.16)
Taassünniuuringud a-il 1960-1992. (Paradoks 1994/9-10)
Ted Andrews. Kas teil on olnud eelmiste elude kogemust?
(P 1997/1, lk.1-3)
Ted Andrews. Kuidas äratada endas möödunud elude
teadmisi? (P 1997/2, lk.16-20)
S. Lönnerstrand, Shanti Devi. Ühe reinkarnatsiooni lugu.
Ian Currie artiklid. (Aura 1999/3, lk.24, Aura 1999/4, lk.24, Aura
1999/6. lk.28)
Reinkarnatsiooniuurija Ian Stevenson. (P 2000/10, lk.6)
Jim Holt. Reinkarnatsiooni loogika. (Aura 2000/1, lk.1)
Noel Langley. Edgar Cayce reinkarnatsioonist. New York,1967.
Soomere. Taassünniuned. (P 2001/4, lk. 12)
Reinkarnatsiooniseadus. (Aura 2000/8, lk. 18)
John ja Anne Spencer. Vaimu vägi. Tln. 2001, lk .181-200.

Võib-olla on ilmunud ka mõni uuem teos, aga seda saad ju Raamatukoist ise otsida taassünni alt.
P - tähendab ajakiri Paradoks
PB - Paradoks B

Muudetud: 18-6-07 kell 11:24:38 Müstik
Vasta
#3
Lisaks sellesse nimekirja veel raamatu "Taassünnielemus"
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2258
sarjast "Esoteerikasari"
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/sari?850
Samast sarjast on ka eelpool nimetatud raamat "Shanti Devi. ..."

Aga... kumbki vist pole kuigi rohelise kaanega ega see otsitav...
Vasta
#4
Veel mõned raamatud, mis pole siin veel ära märgitud:

J. Allan Danelek. „Reinkarnatsiooni saladus.“ Tln. 2007.
Douglas De Long. „Iidsed õpetused algajatele.“ Tln. 2008, lk.181-187.
Trutz Hardo. "Reinkarnatsioon. Varasem elu ja selle mõju." Tln. 2012








Vasta
#5
Tere kõigile.
Oleks selline küsimus seoses reinkarnatsiooniga, et kas sellest ringist on võimalik kuidagi välja tulla ?
Et ei peaks pendeldama siin selliselt edasi-tagasi, arendama kedagi midagi, mille väärtust pole võimalik hetkel mõista.
Tänud kõigile, kes oskavad midagi öelda.
Vasta
#6
(16-11-2017, 17:42 )Tundlik Kirjutas: ... et kas sellest ringist on võimalik kuidagi välja tulla ?
Siin räägitakse, et valgustusele jõudmata pole võimalik sellest ringlusest vabaneda. Vabanenuid nimetatakse buddhadeks.

http://www.estoniannyingmaencyclopedia.c...p/Sansaara

Vasta
#7
Tänan teid veteran Nofretete.
Sain sellelt lehelt enda küsimusele vastuse. See polnud küll selline mida oleksin oodanud, aga mõistsin, et kõige kiirem tee selle lõpetamiseks oleks minna Tiibetisse ja liituda seal olevate valgustajateks pürgijatega.

Enda mõistusega mõtlesin midagi sellist välja, et kui tuleb see eludevaheline hetk ,kus on võimalik vaadelda enda keha ja muid maiseid asju ja siis jääda meditatsiooni seisundisse (kui ma tol hetkel veel muidugi tean, mis see meditatsioon on). Olla lihtsalt, ei liigu kuskile valguse suunas, kas siis võib olla võimalus kus see kõik lõppeb ükskord ära ?
Vasta
#8
Tundlik.
Arvan et Tiibetisse ei ole vaja õppima sõitta. Ka siin saab õppida. Arvan et teil on mõni usaldusväärne sõber. Keda võitte täielikult usaldada. Võtke see juhend
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
ning hakake selle alusel tegutsema. Tulemused on kiired tulema. Ja minu käest võib alati küsida, kui midagi jääb arusamtuks.
Vasta
#9
Uuesti kehastumise üle otsustab igaühe vaim, ehk igavikuline tervikolemus.

Selleks, et mitte kehastuda peavad olema elukogemustega täidetud kõik tasandid kuni igavikuni (Atma) - jättes kõrvale triviaalsed elementaali energiad ja tahte, taime ühendused ilmade vahel, looma oskused midagi teha ja inimese intelligentsi ja teadvustamise, jääb veel "loojalikus aegruumis" ehk buddhi tasand (see on enamusel inimestest täitumata).

Buddhi 7 alamtasandit on loojalikuse ulatuvuse põhiselt:
1) Küla, ehk "väike-tehase direktor", ehk "jumal" (paneb endasse uskuma).
2) Maakond, ehk "väike-ettevõtte asutaja", ehk "looja" (loob midagi, nt taimed).
3) Riik, ehk "suur-ettevõtte asutaja", ehk "jõud" (suudaks luua loomi, ning teis loojaid juhendada).
4) Planeet, ehk "globaalse ettevõtte asutaja",ehk "superjõud" (loob-kujundab planeedi).
5) Tähesüsteem, ehk "mängur" (loob-kujundab tähesüsteemi).
6) Galaktika, ehk "suur must" (loob-kujundab galaktika).
7) Universum, ehk "värviline" (loob-kujundab universumi).

Näiteks minu "kese" asub loojas-jõus, kuid minu "tipp" asub igavikus (atma) ja tühjuses (anupadaki).
Ühest küljest olen ma teadlik sellest kuidas & millised aluspõhimõtted seal "täitsa ülal" toimivad, kuid teisest küljest pean ma veel sadu kordi kehastuma, et oma "kese" tõsta Buddhi tasandi keskelt (looja-jõud) Buddhi tasandi tippu (värviline).

Olles Buddhi tasandi tipus (värviline), suudad luua kogu Universum ulatuses, ehk kogu mõeldava aegruumi ulatuses, ning nii ollaksegi nö "igaviku piiril", ehk Nirvaana piiril, ning edasised kehastused ei tõmba enam.

Ühesõnaga kui omad loojalikuse võimekust kogu mõeldava aegruumi ulatuses, siis pole enam midagi siin maistes kehastustes omandada, ning uusi kehastusi ei järgne (ehk tänapäevases "poodlejate kõnepruugis" väljendudes oled supermarketist nimega "Maised kehastused" kogu võimaliku kraami ära ostnud).

----

NB! Füüsiline keha ja hing (olem) ei otsusta uuesti kehastumise üle: nad vaid kehastuvad kui on vaja ja seal kus on vaja - uuesti kehastumise üle otsustab vaim (tervikolemus)!
Vasta
#10
Tänan teid.
Kalldunn hetkel minu lähedal olevad inimesed ei mõista neid teemasid üldse ja ilmselgelt enamus ei taha kuuldagi sellistest asjadest. Olen ise alles veerand sada aastat siin maal selles kehastuses olnud. Ise tegelen kõige sellega läbi alateadvuse unenägude kaudu ja see on kõik uskumatult kaugele läinud. Teie seda teemat olen ka eelnevalt lugenud, mingisuguse huvi see tekitab, aga erinevad ebakõlad on sees kui lugeda terve teema läbi. Ja hetkel pole tõesti sellist inimest, kes nende Mesmeri joontega tegeleks.

Lahendused
Kas ma ei ole siis igal ajahetkel enda vaimu kui tervikolemusega ühenduses ?
Vasta
#11
Vaim on igal ajahetkel ühenduses hingega ja läbi hinge ka lihakehaga.
Kuid lihakeha & hing pole pidevalt ühendatud vaimuga.

Seda on lihtsam mõista läbi analoogia: lihakeha=kummikinnas, hing=käsi, vaim=pea.
Kummikinnas (lihakeha) saab oma kuju käe (hinge) järgi - käsi (hing) saab oma liikumise arukuse-käsud pealt (vaimult).

Pea (vaim) on alati teadlik käega (hingega) toimuvast, ning seega ka kummikindaga (lihakehaga) toimuvast.

Kuid kummikinnas (lihakeha) pole teadlik enda eesmärgist kaitsta kätt (hinge) - ning veelgi vähem on kummikinnas (lihakeha) teadlik pea (vaimu) olemasolust.

Samas suudaks kummikinnas (lihakeha) kontakteeruda käega (hingega), ning käsi (hing) suudaks kontakteeruda peaga (vaimuga) - läbi taolise keeruka ühenduste ahela saabki kummikinnas (lihakeha) ühenduse peaga (vaimuga).
Vasta
#12
Tänan. Väga hästi seletatud!
Vasta
#13

Olgu hinged veel alles kehastumata või siin ilmas juba ammu kehastunud, kõikide inimestega on võimalik suhelda kaugteel, kasutades selleks hingede keelt. Raamatu on kirja pannud meditatsiooni metoodikate looja Ilona Karula, kes jagab enda isiklikke kogemusi läbi oma lapse hinge, kes enne siia ilma kehastumist temaga aktiivselt suhtlema hakkas.

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?281994

Lugesin selle läbi. Sain mõningaid uusi mõtteid juurde.

On olemas vabade hingede kehastumine, kes meile kusagilt "sealt" appi tulevad ja ka tõeliselt aidata püüavad. 
 Kuid momendil oleme allutatud meie süsteemi valitsejate poolt, kes püüavad meile sisendada oma toitumisenergiaid - hirmu, haiguseid, süütunnet, alaväärsust jne. Ja hoida meid oma "reinkarnatsiooni ehk karma ringkäigus". Sestap ka pidevalt just neid meie maailmas pidevalt alal hoitakse, eriti ajakirjanike kaasabil. Sestap ei lastagi siin Maal kunagi rahul ja loomingul õitseda, vaid tekitatakse pidevalt juurde kas sõjakoldeid, haigusekoldeid jne. 
Vasta
#14
Mehed ja naised on erinevat liiki ja ilmselt ei saa teineteisest aru. Ma olen ikka mitu toatäit para- ja esoteerikateemalisi raamatid läbi lugenud. Ja ma pole kohanud veel ühtegi naisautorit, kelle jutt mind kõnetaks ja tihti ei saa ma mitte mõhkugi aru, vastupidi, ma suisa ärritun. Eriti häirib see tohutu emotsionaalne ilatsemine: aitame, oleme positiivsed, kallistame, kutsume inglid ja oleme rõõmsad ja joome kastetilku, I love you, I love you. Olen sellest rääkinud ka tuttavate huvilistega ja üldiselt on nad olnud sama meelt. Ei julgegi enam ühtegi naise kirjutatud raamatut kogust võtta. Alaväärsus tuleb kallale.
Raadiost kuulsin kunagi saadet ühe naisšamaani või nõiaga, ei mäleta enam kes ta oli ja ei mäleta enam nimegi. See oli ainus hea jutt, mida olen parateemadel naiste suust kuulnud ja see läks väga peale. Müstiku jutud siin foorumis samuti, aga tema rääkiski rohkem asjast ja faktidest ja ei seganud sinna emotsionaalset joigu. Suur respekt talle.
Meeste ja naiste esoteerika tundub mulle aga väga erinev.
Või olen ma liiga algaja.
Ma põrmugi ei halvusta naisi ja naisesoteerikuid. Selline on aga minu kogemus.
Ärge risti lööge vana maskuliini!
Vasta
#15
Naisel lähevad silmad särama...see ongi see erinevus ja meestele see muidugi meeldib.
Hetk on väljaspool "sära ja meeldimist" aga...Smile
Vasta
#16
(26-07-2020, 21:10 )Q11 Kirjutas: Naisel lähevad silmad särama...see ongi see erinevus ja meestele see muidugi meeldib.
Hetk on väljaspool "sära ja meeldimist" aga...Smile

Olen seda vaid üks kord elus näinud, kuidas täiesti tavalisel naisel korraga silmad särama hakkavad, sõna otseses mõttes ja see temast kaunitari teeb!
Annaks jumal (mis või kes ta ka ei ole) igale mehele elus korrakski näha sellist metamorfoosi.

Nähh! Totaalne OT

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tiibeti raamat elust ja surmast. Sogual Rinpoche VironShaman 4 6,958 23-05-2008, 12:24
Viimane postitus: VironShaman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat