Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loomad ja vaimud.
Autor Sõnum
Mori
Uustulnukas

18-08-2007 11:00
Postitus: #1
Loomad ja vaimud.
Mul on olnud tohutult palju kasse. Ma võtsin endale hiljuti kassipoja. Enne oli mul kaks kassi, nad surid yhel ajal, yks päev, pärast nende ema surma. Mind huvitab yks asi, kas kassid tunnevad vaimude kohalolekut päriselt? Lihtsalt mul eelmine kass, tegi kurja häält (Hääää, midagi selletaolist) niisama, lihtsalt vedeleb kusagil ja suvast hakkab seda häält tegema. Ja mu kassipoeg ka suvast ärkas yles vaatas hirmunud silmadega ja tegi sama häält. Koer on niisama tumba jumba, kui kuuleb mingit häält siis hakkab õudsalt haukuma. Sad
Ja see kassipoeg, õudselt tõmbleb unes, nagu hingab raskelt ja kõpad värisevad. Kui ta on ärkvel, siis ta on väga energiline, mängib sööb ja kõik on hästi. Ma täna hommikul pidin ta yles äratama, sest ta täiesti tõmbles, hingas raskelt jne. Ja kui ma ta yles äratasin ta oli kuidagi rõõmus mind nägema, hakkas nurruma jne. :/

Muudetud: 18-8-07 kell 12:03:29 Mori

Memento Mori
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tommilak
Uustulnukas

18-08-2007 22:37
Postitus: #2

Mul on kah enda kassiga vahepeal nii et ta lihtsalt vahib tühja kohta ja liigutab pead kah veel nagu vaataks kedagi, kuigi ma ise ei näe seal kedagi.
MustJokker
Tavaliige

18-08-2007 23:20
Postitus: #3

eks need kassid on ühed imelikud.Laugh.

Egiptuses oli nii et kurjad vaimud kartsid kasse vms.Ei mäleta enam hästi.

Oioioi, kus nüüd ütles.
Flash
Veteran

19-08-2007 08:32
Postitus: #4

http://para-web.org/viewthread.php?tid=365
Mori
Uustulnukas

19-08-2007 19:54
Postitus: #5

Flash, aga mina ei räägi koertest, vaid kassidest. wink

Memento Mori
Lillian
Tavaliige

20-08-2007 19:22
Postitus: #6

Vii ta arsti juurde. Tõmblemine pole tervisele hea.

Täiuseotsija.
brandy
Uustulnukas

21-08-2007 18:17
Postitus: #7

Minu kassid vahivad ka toas teinekord punnis silmadega ja pingul kerega ainiti tühjusesse-nad vaatavad midagi mida mina ei näe.Olen mõnikord käe neile ette pannud ja välgukiirusel tõmmatakse pea üle käe ja vahitakse täpselt sama punkti toas.Ühe korra suutis üks kass mind üsna endast välja viia- jõllitas tükk aega hirmunud näoga toa keskele- see on vastikult kõhe tunne.
Aga tõmblemise kohta arvan et kiisu näeb lihtsalt und, päeva muljed!
TheDarkest
Tavaliige

24-08-2007 12:30
Postitus: #8

Mori, ma usun, et kassid näevad ka õudusunenägusid. Sest minu kunagine kiska hakkas ka öösel tõmblema ja karjuma, ise magas tegelikult! Siis ma pidin ka ta üles äratama. Pärast oli kõik korras.
entroopia
Tavaliige

24-08-2007 16:05
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
eks need kassid on ühed imelikud.Laugh.

Egiptuses oli nii et kurjad vaimud kartsid kasse vms.Ei mäleta enam hästi.

Egiptuses olid kassid seepärast nii popid, et nad sõid hiiri, kes muidu oleks kogu viljasaagi ära hävitanud.
coolymarxy
Vana kala

29-10-2007 21:08
Postitus: #10

teate mul on sihuke tunne et kassid hakkavad koerteks muutuma Smile minu kass teeb selliseid imelikke koerte trikke et lausa naerma ajab näiteks on nii ,et viskan väikse mängu hiire teise toa nurka ja siis kass nagu koer läheb hirmsa jooksuga järgi ja kui tagasi tuleb hiir hammaste vahel siis on saba püsti ja pea samuti ja nii uhke, et jube ja mitte pehme sammuga vaid mats mats raske sammuga , siis paneb minu ette hiire maha ja jääb kannatlikult ootama kunas ma jälle nii viskan .... ja üks imelik asi veel, et kui näiteks söön siis koerad tavaliselt vahivad laua juures ja loevad suutäisi aga minu kass teeb seda täpselt samuti nagu koer üksipulgi lihtsalt vaatab ja jälgib .. kas see on evolutsioonSmile
bridget
Uustulnukas

31-10-2007 16:22
Postitus: #11

Kassipojad tõmblevadki magades, sest näevad midagi unes Smile Koerapojad samamoodi... Vahest häälitsevad ka ja liigutavad käppasid, nagu jookseksid Laugh üliarmas on vaadata seda minu meelestLaugh
Aga arvan, et ärkvel olles kassid/koerad tõepoolest tunnetavad vaimude kohalolekut (ehk isegi näevad neid?). Ma olen oma koera ja kassi suhtes seda ka tähele pannud, koer näiteks vaatab tühja kohta ja jookseb siis hirmunult minu juurde, vaatab veel tagasi ja läheb ikka tükk aega enne kui ma ta maha suudan rahustada. Vahepeal arvasin, et mu koer on ikka päris sassis omadega. Mida ma tegelikult praegugi ei välistaBleh.. Kass passib ka vahest täiesti tühja, nagu jälgiks midagi või kedagi, ja ma pean teda mitu korda hüüdma, enne kui ta lõpuks mind tähele paneb.

Kes me oleme? Miks me oleme siin? Kuhu me läheme?
Orhidee93
Tavaliige

01-11-2007 11:17
Postitus: #12

mul endal chihuahua ..siuke pisike armas ja vahest lihtsalt istub diivanil ja jõllitab mingeid kohti pikka aega ja siis hakkab jubedalt haukuma ja siis lihtsalt vaatab ühte kohta ja haugub ja mul viskab see koguaeg üle..lähen koera juurde ja võtan ta sülle ja rahustan maha..suht imelik ja seda jõllitamist + haukumist esineb väga tihti aga ma ei tea kas see on seoses vaimudega..sest naq korteris ple eriti midagi olnd..aind peegel tekitab seinal kõhedust naq keegi vaataks vastu vms

They play in the devil's key
An endless symphony
I even hear it now
Helkuu
Tavaliige

05-11-2007 18:42
Postitus: #13

sõbranna koer hakkas imelikult käituma kui tema perenaise tuttava surmast oli möödas 30 päeva. see on see aeg, millal hinged nagu peaksid ära minema.
Hallucigenia
Veteran

05-11-2007 19:08
Postitus: #14

Tsitaat:Algselt postitas: Helkuu
kui tema perenaise tuttava surmast oli möödas 30 päeva. see on see aeg, millal hinged nagu peaksid ära minema.
Eksid. See aeg on 40 päeva.
piret-
Uustulnukas

30-01-2008 17:26
Postitus: #15

ega su kass võib hiirt ka varitseda ,kui ta mingit krõbinat kuulis .Laugh päriselt ka , mul kass teeb ka nii .et kui kuskilt toa nurgast krabinaid tuleb siis kohe valvel ja vaatab aint seda kohta kus see tuli . LaughLaugh

|Piret
Lotharius
Tavaliige

01-02-2008 03:35
Postitus: #16

Muk oli koer ka selline, et tõmbles unes vahepeal ja niutsus häälekalt. Ma pakun, et ta oli lihtsalt väga sügava une staadiumis, sest äratamiseks pidin teda ikka päris tugevalt raputama ja kõvasti nime hüüdma.
Kally15
Uustulnukas

05-02-2008 18:54
Postitus: #17

Minu vanaema kassiga on samamoodi. Peale mu vanaema surma on hakanud kass imelikult käituma. Ükskord vaatasime perega telekat, kass oli isa süles. Järsku ajas kas kõrvad kikki ja jooksis vanaema toa poole, hakkas ennast vastu vanaema ust hõõruma nagu anna vastu vanaema jalgu. Läksime siis vanaema tuppa, aga ei näinud midagi. Ainult kass nurrus vanaema voodi peal. Tundus nagu oleks keegi teda paitanud.
lendorav
Uustulnukas

05-02-2008 21:14
Postitus: #18

Loomadel on mõned meeleelundid väga hästi arenenud....ja nad võivad tabada midagi sellist mida sa lihtsalt tähele ei pane...
Mind ka vahepeal huvitas mida loomad(kassid ja koerad) vaatavad ühte kohta kus pole midagi jätab kahtlaselt kõheda mulje
kaks korda tabasin kassi ämblikut jõllitamas mida mina tähele ei pannud....
koeraga pole märki tabanud....kas ta siis tunneb mingit lõhna või ma ei tea ka mis see on mida nad nii kahtlaselt vaatavadLaugh
Lotharius
Tavaliige

06-02-2008 17:23
Postitus: #19

Arvestades koera kuulmist ja haistmist, siis ei ole seal midagi imestada, et ta jääb kuulama ning samas võid ise ringi vahtida ja mitte miskit näha. Mu koer kuulis seda ka öösel toas olles, kui naabri kass meil hoovis ringi liikus. Tean, sest alati kui ma ta lõpuks välja lasksin hakkas ta huviga nuusutama ning kassi jälgi mööda jooksma.

Ja see kui koer lihtsalt ühte kohta jõllitab ei pruugi tähendada, et ta vaatab miskit. Koer võib ka seista liikumatult kuna ta kuuleb miskit ning liigutamine ju segaks hääle tekitaja asukoha määramist. Ise ka ei liigu ju ringi kui üritad miskit häält kuulata wink

Muidugi seda ma ei hakka ümber lükkama, et loomad võivad tunda igast para värke. Tunnevad nad ju maavärinaid jms ka enne kui inimeste valmistatud masinad.
trz
Tavaliige

07-02-2008 15:47
Postitus: #20

See on jah uskumatu kui võimsad on loomade meeleelundid võrreldes inimesega. Kassidest ma väga palju ei tea aga koeraomanikuna koertest küll. Näiteks, et koerte nägemine on kohati isegi inimese omast kehvem ja ega see nende elus suurt rolli ei mängi. Aga kompimismeel on koertel ülimalt tundlik. Koerad tunnevad karvade(vibrisside) abil, mis asuvad ninal, lõua all ja kulmudel, õhulaineid. Maapinna vibreerimist nad tajuvad. Näiteks samme. Tihti on nii, et kui koer jääb põrnitsema, siis ta tajub samme, mis temale lähenevad. No ja muidugi haistmine. Nende haistmisrakke on 220 miljonit ehk 44 korda rohkem kui inimesed. Seepärast nad suudavad põhimõtteliselt õhku lausa maitsta. No ja seda ei tea keegi milliseid tajusid koeral tegelikult veel on.
Oma koera näide. Elan esimesel korrusel. Pakkettaknad on põrandast üsna kõrgel. Ja suletud. Koer magab rahulikku und köögis laua all ja järsku kargab püsti jube erutatud ise. Tormab elutuppa, hüppab esimeste käppadega(ta võrdlemisi suur) aknalauale, samal ajal lükates kardina koonuga eest. Lähen siis talle järgi, ise imestades, et mis nüüd lahti. Minu üllatuseks läks akna alt mööda üks teine koer. Kusjuures alles hakkas akna alla ilmuma. Tuli eemalt. Ei saa mina aru kuidas mu koer seda tundis, kuulis või haistis.
yar
Tavaliige

20-09-2008 19:42
Postitus: #21

Olen samuti kogenud seda, et loomadel on erilised võimed tajuda ''nähtamatut''. Samuti on olnud koer pere lemmikuks (kahjuks nüüdseks surnud) ja igasuguseid huvitavaid tähelepanekuid täheldanud. Kolka inimestele kuuluvad koerad- kassid ikka kaaslasteks ära. See ta on, et koertel nägemine just kõige parem pole, see- eest on neil erakordne haistmine ja kuulmine ja veel mingid tundmatud tajud ja meeled. Meil naabritel koer, kes elab nüüd sugulaste juures, nii umbes 2-e km. kaugusel ja üsna tihti, kui naabrid Tallinnast koju sõidavad, siis tuleb koer neid tervitama, muidu käib harva maja ümber ringi jooksmas.
Endal lapsepõlvest samuti tuleb koer meelde, kes ikka ja alati mulle bussi vastu tuli, kui koju läksin, väga tihti koju ei saanud, aeg selline aga koer tajus selle ära ja ootas alati...
Seda usun samuti, et loomad näevad unenägusi, jooksevad unes, niuksuvad, söövad jne, jne. Lihtsalt vahva on neid jälgida, kui nad magavad. Sedagi täheldanud, et loomad vaatavad tühjusesse, urisevad ja ajavad karvad püsti, koer isegi ''tühjust'' rünnanud.
Nüüd juba aastaid kasside omanik ja meeldivad mulle samuti väga, väga. Sest on sellised iseseisvamad ja käivad rohkem omapead, ei sõltu niivõrd inimesest. Neilgi omad tajud ja nii mõnigi kord paneb imestama, et mis toimub? Kord märkasin, kuidas kass suure jooksu pealt tardus ja toa uksest sisse ei läinud. Karvad tõusid turri ja selg läks küüru, kuid tuppa ei läinud, isegi siis, kui sai teda müksatud. Terve õhtu hoidis sellest toast eemale, kummaline. Järgmisel päeval oli kribinal- krabinal toas ja ei häirinud teda seal enam miski. Samuti on loomadel hea võime stressi maandada, tajuvad, kui oled tujust ära ja ainuüksi nende paitamine, teeb tuju paremaks.

...ikka teel...
brilliantgirl
Uustulnukas

21-09-2008 11:49
Postitus: #22

See tõmblemine on tegelikult ju jah une nägemine, kõik kassid teevad nii, koerad ka siis ma pakun. Nad võivad ju jahtimist vm unes näha.. Ma küll ei usu, et su kassil midagi viga oleks.
Ja justnimelt, kassile pai tegemine pidi pingeid maandama. Ühes raamatus oli a'la niimoodi, et kui valget kassi vihasena paitad, siis muutub too punaseks ja mida vihasem oled, siis seda punasemaks veel, see tähendab et neile kandus su viha üle ja siis mõne aja pärast rahunesid nad alles maha, ja muutusid jälle valgeks, niikaua tasus neist eemale hoida. Hea, et päris elus see nii pole. Minu kass õnneks just rahuneb, kui talle pai teha Smile

Muudetud: 21-9-08 kell 12:53:27 brilliantgirl

Sportides iga päev, lood eeldused sellele, et surres oled täiesti terve.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu! z3r0 c001 238 95,539 24-10-2018 20:48
Viimane postitus: Avatud aken
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 28 10,647 20-10-2018 14:00
Viimane postitus: Avatud aken
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 5,922 05-01-2017 15:07
Viimane postitus: Müstik
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 12,291 14-01-2013 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 12,673 01-02-2012 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Kas vaimud oskavad erinevaid keeli ? OuijaFan 8 5,414 11-02-2011 08:37
Viimane postitus: OuijaFan
  Kui vaimud eksisteerivad,siis..? Apocalypse 7 3,957 02-03-2010 22:16
Viimane postitus: esoteerik
  Kõik vaimud on ainult head ? Horos 5 3,643 04-02-2010 16:09
Viimane postitus: Flegmatica
  Kas ja miks ilmuvad vaimud just piltidel/videotel? Sycne 55 22,558 10-12-2009 17:30
Viimane postitus: völundr
  Vaimud/hinged vs tehnika. WhiteDaam123 9 4,287 20-08-2009 20:25
Viimane postitus: THOR-00

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog