Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Universumis on auk sees
#1
... või täpsemalt küll tühik - hiiglaslik miljardi valgusaastase läbimõõduga piirkond, kus praktiliselt puuduvad tähed, galaktikad ja isegi müstiline tume aine. Vähe sellest, et nii suured tühikud olid varem tundmatud, väljatöötatud Universumi arengumudelite järgi ei peaks neid üldse eksisteerima. Tähendab, mudelites on miski arvesse võtmata. Mis? Ehk mõne supertsivilisatsiooni väikesed (Laugh) trikid mateeria, aja ja ruumiga?
Vasta
#2
teooria...võib-olla ja võib-olla, et oleme seal ise olnud eelmises
" elus ". Mina arvan.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
võib-olla, et oleme seal ise olnud eelmises" elus ".
Haa! Siit edasi: kui me usume hingedesse ja nende rändamisse ja arvame, et tsivilisatsioonilgi (ühiskonnal) mingi kollektiivne "superhing" (või "-vaim") olla võiks, siis võiks ju tsivilisatsiooni füüsilise hävimise korral (mis kunagi küllap ikka kätte jõuab) see "superhing" kah rändama minna. Ja kui ta siis kusagil-kunagi Universumis ühe ilusa pisikese sini-rohelise planeedi leiab, kus üks arutu ahvikari ringi kalpsab, kes aga millegi tõttu siiski sümpaatsetena tunduvad - siis võib ta ju nende sees endale uue kodu leida. Ülejäänut te juba teate.
Vasta
#4
Võibolla tuleb kunagi maa asemele ka lihtsalt auk- tühjus. Kui me ise oma planeedi ära retsime.
Vasta
#5
Miks ei nimetata asju õigete sõnadega? mida tähendab auk? tähendab avaust!
jääb väga selgusetuks, kas tegu on siis päris augu või tühja kohaga? kui on tegu auguga, siis minul tekkib kohe küsimus, kuida saab mitte milleski olla auk?

mina isiklikult ei seostaks "eelmisi elusi" (kuigi ma sellesse eriti uskuda ei taha, aga eitada ka ei julge) universumiga. see tunduks selleks liiga mõistetamatu, seletamatu ja lihtsalt ebareaalne.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
müstiline tume aine

Müstiline tume aine????
Mis see veel on?
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Miks ei nimetata asju õigete sõnadega? mida tähendab auk? tähendab avaust!
jääb väga selgusetuks, kas tegu on siis päris augu või tühja kohaga? kui on tegu auguga, siis minul tekkib kohe küsimus, kuida saab mitte milleski olla auk?
Vau! Tuleb välja, neoon, et Sina oled meil tähenärija*! (Ehk isegi pisut tige hetkel?). Selgemini, kui mul kirjas ja lisaks antud lingis vast küll enam öelda ei saa. Aga "auk" - võid seda vaadata kui kirjanduslikku liialdust või "pilguköitjat" (panigi Sind pahandama - ju siis täitis oma ülesande), aga kes viitsis kakski sõna rohkem lugeda, küllap see aru sai.

*ega too pole absoluutselt paha loomuomadus, aga muidugi seonduvad taga ka mõned puudused
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: entroopia
Müstiline tume aine????
Mis see veel on?
Dark matter
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Vau! Tuleb välja, neoon, et Sina oled meil tähenärija*! (Ehk isegi pisut tige hetkel?). Selgemini, kui mul kirjas ja lisaks antud lingis vast küll enam öelda ei saa. Aga "auk" - võid seda vaadata kui kirjanduslikku liialdust või "pilguköitjat" (panigi Sind pahandama - ju siis täitis oma ülesande), aga kes viitsis kakski sõna rohkem lugeda, küllap see aru sai.

*ega too pole absoluutselt paha loomuomadus, aga muidugi seonduvad taga ka mõned puudused

ei, ma ei olnud tigeLaugh, mulle lihtsalt ei meeldi kui asi ei ole konkreetne. pahane ei olnud ma loomulikult ei sinu ega sinu postituse peale, vaid originaal uudise peale
Vasta
#10
Väga huvitav
http://www.postimees.ee/240807/lisad/tea...278747.php

Ei tea kas hakkab toimuma midagi huvitavat.
Vasta
#11
Ehk leidub Einsteni teooriale nüüd tõestus.

Võibolla on unversumis ka augud, lohud ja mäed nagu meil kaevad maase augu, on ka universumis.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: R2ffle
Ehk leidub Einsteni teooriale nüüd tõestus.

Võibolla on unversumis ka augud, lohud ja mäed nagu meil kaevad maase augu, on ka universumis.

augu kaevamiseks pole universum piisavalt tiheLaugh muidu ei oleks võimalik kosmosetehnoloogial seal liikuda.

aga ikkagi. aukude olemasolu pole tõestatud. ilmselt ka kunagi ei tõestataSad
Vasta
#13
Auk on olemas juba. Kaevama ei peagi...Mingi defekt universumis nt.
Vasta
#14
see nn "auk" on lihtsalt kirjanduslik stiilikujund. tuhi koht ei tähenda mingil juhul auku.
Vasta
#15
Auku ei pruugi olla muidugi. Augu asemel võib kasutada ka väljendit "rebend"
Vasta
#16
kas mitte rebend ei võrdsustu auguga?
Vasta
#17
Ei ole siin vist vaja nende sõnade kallal ilkuda. Point on selles, et universumis on midagi puudu!
Vasta
#18
seda arvad sina, et on midagi puudu! äkki nii ongi loomulik.
Vasta
#19
Ei usu et loomulik.

Võta pang vett ning hunnik lehti. Puista lehed vette ning sega ära. Vaata kas kuskile jääb ebaloomulikult suur tühikmik. Las ma pakun - ei jää...
Vasta
#20
tegelikult on point selles et auku või rebendit (vahet pole) ei tohiks olla praeguste arusaamade kohaselt. seega kuskil on midagi mäda
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
... Ja kui ta siis kusagil-kunagi Universumis ühe ilusa pisikese sini-rohelise planeedi leiab, kus üks arutu ahvikari ringi kalpsab, kes aga millegi tõttu siiski sümpaatsetena tunduvad - siis võib ta ju nende sees endale uue kodu leida. Ülejäänut te juba teate.
Austatud foorumikaaslastele tuleb see situatsioon kindlasti tuttav ette ühest kuulsast linateosest...
Midagi sellist on minevikuhämaruses arvanud toimunud olevat ka härrased Arthur C. Clarke ja Stanley Kubrik:
[Pilt: 2001.jpg]

Aga kas Universumis on ikka "auk" ?
Või on tegemist inimsoo eest "Varjatud Sajanditega", vabandust "Varjatud Valgusaastatega"? wink
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Midagi sellist on minevikuhämaruses arvanud toimunud olevat ka härrased Arthur C. Clarke ja Stanley Kubrik:
Või leidiski Tony Horak Tatra mägede alt oma ülesande ammu täitnud Monoliidi?

Mis aga terminitesse puutub ... ingliskeelsed agentuurid kasutavad "augu-uudise" edastamisel ka laialdaselt sõna hole, korrektsem on muidugi (eriti teadlaste poolt kasutatav) void. Eesti keeles oleks siis täiesti täpne öelda "piirkond, kus on täheldatav tavaaine ja tumeda aine anomaalselt väike tihedus". Mis muidugi pisut pikem on kui "auk" või "tühik". Vahevariandina nt "tühik kosmilises massijaotuses".

Aga Igaviku lõpp tuleb igatahes. Kunagi kindlasti. Ja isegi kui ta igav peaks olema - parem igav lõpp, kui lõputu igavus.
Vasta
#23
kunagi tundus ka elekter ebaloomuliku ja seaduspäratuna. nüüd on see seaduspärastaud ja on kõigile loomulik. mina arvan, et sama lugu on "universumiga". mina isiklikult usun universumi korrapärasesse ehitusse.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Ei usu et loomulik.

Võta pang vett ning hunnik lehti. Puista lehed vette ning sega ära. Vaata kas kuskile jääb ebaloomulikult suur tühikmik. Las ma pakun - ei jää...

sa sellele pola mõeld, et ÄKKI universumi struktuur ei ole sarnane ämbri vee ja hunniku lehtede seguga!?
aga võibolla on sul õigus, kuigi mina usun ikkagi loomulikku kulgemisse
Vasta
#25
äkki keegi peidab ennast seal sees

Muudetud: 11-9-07 kell 15:13:13 rivo
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Must auk Hurricane 174 76,297 25-12-2022, 09:54
Viimane postitus: Lorenz
  Mis on musta augu sees? PiziIngliito 55 18,734 06-10-2018, 21:45
Viimane postitus: Avatud aken
  Hääled universumis BasicElement 50 22,749 08-12-2016, 13:02
Viimane postitus: Müstik
  Varjatud aine universumis sandstorm 22 10,351 03-01-2014, 18:37
Viimane postitus: Müstik
  Inimeste osakaal universumis lenku 132 52,658 14-09-2013, 06:31
Viimane postitus: Eithea
  Midagi uut toimub Universumis - müstiline müra Aerling 21 13,706 26-03-2012, 22:53
Viimane postitus: alisoman
  Cern - must auk Maa peal pixel3 2 4,386 27-04-2006, 16:57
Viimane postitus: zed
  Meie galaktika keskel on tohutu must auk? loom 35 12,842 02-11-2005, 21:28
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat