Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kellena "Sina" eelmises elus elasid?
#1
Leidsin täiesti juhuslikult mõned näpunäited, kuidas saada teada, kellena sa eelmises elus elasid.

1. MEENUTAMISMEETOD

Kõigepealt keskenduge endas, kuid ilma pingutuseta, püütke kanduda erilisse seisundisse, sellisesse, milles kirjutatakse luuletust ..... või nõiutakse... või tehakse midagi ebamaist.... ja esitage endale küsimus:

Kui mulle antakse valida, kuhu ma tahan reisida ja tasutakse kõik reisikulud ning üldse ei ole mul selle reisiga seoses mingeid muresid, ei jää ka siin selle pärast midagi tegemata... - siis kuhu, millisele maale ma tahaksin minna?

Kui maa on käes – see võib olla su eelmine kodumaa, võib ka mitte olla, selle üle ära praegu pead vaeva -, siis esita endale küsimusi selle maa kohta:

- Kas ma olen varem meeleldi ja palju lugenud ja huvi tundnud sellest maast?

- Kas ma tunnen mõnda selle maa inimest? Kuidas ma temasse suhtun?

- Kuidas mulle meeldiksid selle maa toidud? Kas ma olen neid maitsnud?

- Kas mul on midagi kodus, mis meenutab seda maad- pildid, vaibad, kujud vms.?

Kui oled neile küsimustele vastanud, püüa kirjutada väike kirjand teeml, kes ma oleksin, kui ma oleksin elanud sellel maal. Ära otsi seda tehes tolle maa kohta teatmeteostest täiendavat teavet, küll aga püüa ammutada seda oma alateadvusest, mis võib sulle tunduda ka kujutlusvõimena. Kirjandi kirjutamisel on siin selgelt psühholoogiline, mitte kirjanduslik mõte. Võib ju juhtuda, et väljatuleb päris kena jutuke, kuid mitte see pole eesmärgiks – kirjutada on vaja selleks, et seda tehes elad ainesse märksa paremini sisse kui pelgalt kujutledes.

Muidugi võib olla, et oled elanud oma eelmise elu selsamal maal, kus elad praegugi. Nii et lisaks eelnenud küsimustikule – ja eriti veel siis, kui vastused sellele tundusid endalegi kuidagi kistud ja umbmäärased – küsi nüüd:

- Milline linn, alev või maakoht tundub mulle mu oma kodumaal kõige lähedasem?

- Milliseid häid või halbu tundeid see minus tekitab?

Selleks korraks ehk aitab. Teinekord, kui tunned soovi jätkata, võta käsile üks pisut teistlaadi vaimne mäng: kujutle, et oled kummalises riidepoes, kus on välja pandud kõigi ajastute ja kõigi elualade inimeste riided. Esialgu võtab päris silmad kirjuks. Kui sa seal seisad segaduses ega tea, kuhu minna, tuleb sinu juurde sõbralik riidekaupmees, väike vanamees veidi kulunud ülikonnas, tervitab sind lahkelt nagu oleksid ta kõige auväärsem kunde (võib ju olla, et oledki, sest kujutluses võid astuda poodi kuldse pangakaardiga, mis võimaldab piiramatut krediiti).

„Mul on just yeise midagi” ütleb riidekaupmees ja juhatab teid edasi, luksuslikku proovimisruumi, mille üks sein on terveni peegel. Teises seinas on hiiglasuur riidekapp. Kaupmees osutab sekkeke. Sa avad kapi ukse ja võtad välja riided, mida ta on oma suurest kollektsioonist just kõrvale pannud. Vaatad neid riideid, paned selga, silmitsed end peeglist.

Nüüd vasta küsimustele:

Kas tead millisest ajajärgust ja milliselt maalt on pärit su riietus? Kui sa ei tea, siis üksnes kirjelda seda võimalikult üksikasjalikult: materjal, tegumood, kaunistused. Võiksid isegi joonistada.

Mis tunne sind valdas, kui nägid kostüümi esimest korda?

Kuidas tundsid end, kui see oli sul seljas?

2. UNENÄOD

Küllalt sageli juhtub sedagi, et fragmente eelmisest elust ilmub meile unenäos, me ei oska aga neid sellistena eritleda. Kuigi kindlaid reegleid ei saa anda, piisab tihti sellestki, kui me vaid esitame endile küsimuse: kas see unenägu oli seotud eelmise eluga või mitte ja usaldame oma intuitsiooni. Kaks seika on siiski, mis viitavad eelmisele elule: tavalisest unenäost tunduvalt tugevam reaalsustunne – te kohe tajute, et see on tegelikkus, ehkki mitte selle elu tegelikkus – ja korduvad unenäomotiivid – järjekindlalt, ehkki võibolla mitmekuiste või mitmeaastaste vahedega, näete end unes tegutsemas ühes ja samas kohas.


3. CHRISTOSE MEETOD

Selle tõhusa meetodi algupära polegi teada. Ameerika sensitiivide kätte sattus see ühest Austraalia väikelinna raamatupoest kõhetu pro¹üüri kujul. Alguses suhtusid ameeriklased sellesse skeptiliselt, kuid siis aga leidsid, et tegemist on tähelepanuväärse saavutusega ja praktiline proovimine aina kinnitas seda oletust.

Olulisemad soovitused selle meetodi juhul oleksid järgmised: koondage kogu oma tähelepanu jalgadesse nii, et te oma vaimusilmas näeksite selgelt jalalabasid. Siis kujutlege, et te kasvate oma taldadest 5 cm pikemaks, tajudes seejuures kasvumise tunnet ja nähes vaimusilmas ka tulemust. Oodake natuke ja siis tõmbuge tagasi oma tavalise pikkuseni nii, et seda tehes te tunnete kuidas te oma tavalisse olekusse tagasi pöördute. Seda harjutust tuleks korrata kolm korda – vajadusel ka rohkem – kuni harjutus tuleb välja loomulikult ning sujuvalt. Kindlasti ei tohiks harjutusi sooritades kiirustada.

Harjutuse järgmine käik on sarnane eelmisega, kuid selle vahega, et nüüd tuleb „kasvatada” enda pea poolt 5 cm ja pöörduda siis tagasi oma normaalse kasvu juurde. Ka seda harjutust tuleks läbi teha vähemalt kolm korda.

Jällegi pöörduma tagasi jalgade juurde, kuid nüüd tuleks end kasvatada jalgadest 30 cm pikemaks ja tagasi pöörduda normaalse pikkuseni. Seejärel tuleks sama harjutust korrata ka peaga. Kuna keskendumine nõuab suurt tahtepingutust, siis ei tohiks kindlasti kiirustada.

Siis pöörake jälle tähelepanu jalgadele – seekordne pikenemine olgu juba 60 cm. Seekord aga ärge pöörduge oma normaalkasvu juurde tagasi vaid „kasvage” sama palju ka peast. Mõned tunnevad seejuures, et sellal, kui nad hakkavad pikenema peast, tõmbuvad nad jalgadest tagasi. Ärge sellel laske juhtuda, sest pikenemine peab olema kogetav samaaegselt mõlemas suunas ja et selle järel ei tule taanduda normaalmõõtmeisse. Kui see seisund on saavutatud, siis „kasvage” igas suunas, otsekui õhupall ja tunnetage, kui mõnus on niiviisi suureneda.

Selles staadiumis peaksid sa olema oma kehast väljas. Nüüd proovige kirjeldada oma korteri välisust- väljaspoolt. Proovige kujutleda, et te seisate oma ukse taga näoga selle poole ning kirjeldage milline see täpselt välja näeb (link, ukse materjal jne). Nüüd tõustke maja katuse kohale ja kirjeldage, mida te sealt näete. Nüüd sööstke veelgi kõrgemale üles, nii kõrgele, et te ei näe enam maapinda oma all ja ümber on ainult päikesepaiste. Siis maanduge tagasi maapinale ja proovige kirjeldada, mida te näete, mis on teil seljas jne. jne.
Vasta
#2
ups, teksti natuke paha lugeda.
Siin on sait:
http://paranormaalne.blogspot.com/2007/0...lasid.html
Vasta
#3
väga huvitav
Vasta
#4
Mul endal ei ole niipalju püsivust, et selliseid ekspeditsioone endaga korraldada. Seda juba seepärast, et need soovitused tunduvad kuidagi kahtlased.
Seega, kui keegi need järele proovis, siis andke teada, kas need ka toimivad.
Äkki ma võtan end siis kah kokku. Smile
Vasta
#5
Ma nagu sa. Jõudsin kodumaa osani ja enne seda olid kõik vastused eitavad, peale selle et toite proovida. Edasi kadus tahtmine äraLaugh.
Vasta
#6
Pärast jääd sinna veel lõksu...ei julge teha Laugh
Vasta
#7
On ka mingi raamat, sõbral olemas, ta tegi testi mu peal. Peale mingite tunnuste ja kuupäevade andmist, ta töötles neid oma pool tundi raamatu abiga ja siis teatas mulle: Olin umbes 13. saj. Hispaania talupoeg, kes lisaks tegeles kalandusega ja teenis sõjaväes. Ise usun küll seda, suht usutav.
Vasta
#8
aga sa mõtle selle raamatu ja meetodi üle veidi põhjalikumalt....
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: GZBoy
.... Peale mingite tunnuste ja kuupäevade andmist, ta töötles neid oma pool tundi raamatu abiga ja siis teatas mulle: Olin umbes 13. saj. Hispaania talupoeg, kes lisaks tegeles kalandusega ja teenis sõjaväes. Ise usun küll seda, suht usutav.
Nagu ühes varasemas teemas
( http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=507 )
juba soovitasin ja põhjendasin, suhtuge sellistesse
arvutustesse kui niisama meelelahutusse,
tõsiseltvõetav asi ta pole.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: GZBoy
On ka mingi raamat, sõbral olemas, ta tegi testi mu peal. Peale mingite tunnuste ja kuupäevade andmist, ta töötles neid oma pool tundi raamatu abiga ja siis teatas mulle: Olin umbes 13. saj. Hispaania talupoeg, kes lisaks tegeles kalandusega ja teenis sõjaväes. Ise usun küll seda, suht usutav.

Ma mingit pidi sain teada, et olin ka talupoeg, aga Poolas ning 15. sajandil. Ma arvan siiski, et need andmed on suhteliselt ebausaldusväärsed Laugh
Vasta
#11
Seda ma ei viitsinud väga lugeda, aga mingine muu raamat või asi väitis, et mma olin eelmises elus Egiptuses elav printsess, kes suri mitu mitu sajandit tagasi kuskil nama-Bay linnas vms ja ma surin tänu sellele, et mingisugune töömees oli saamatu ja mingisugune raske tükk ehitades püramiidi langes mulle peale.


Ei tea, kas uskuda, aga jah.
Vasta
#12
Mäletan, et olin ühes elus timukas, elasin väga eraklikult sõpru mul polnud va üks närune peni.
Vasta
#13
Ma ei viitsind lugeda,aga ma kuskilt netist sain teada,et ma elasin umbes aastal 1387(?)vist ja olin arntropoloog(mis iganes see ka ei oleks)või midagi pühakirjadega seotut või siis õpetaja.
Vasta
#14
Võibolla selles elus pole sul vaja teada eelmisi elusid, need võivad mõjutada sinu otsuseid etc. Seega päris seda õiget vastust ei pruugigi saada Smile
Vasta
#15
Ise olen seiga eelmisest(?) elust kätte saanud lihtsalt nii, et midagi meenutas mulle seda. See on nagu kontakti leidmine, mis oli siis ja mis on nüüd. Ükskord ostsin plaadi ja kui seda kuulama hakkasin hakkasid lihtsalt pildid voolama. Muidugi siis seda plaati, isegi mitte bändi polnud olemas, aga lihtsalt tekkis selline tuttav tunne.
entroopia meenutusmeetodit ilmselt ei katsetaks, mul lihtsalt ei ole sellist püsivust, või pagan seda teab mis tujud tulevad.
Vasta
#16
Tean üht daami, kes enda jutu järgi olla kunagi unes näinud, kuidas ta osales Tartus Jaani kiriku ehitusel.

Aga see Entroopia kirjeldatud metoodika sarnaneb sellele, mida tegi üle-eelmise suve Avanemise laagris Mai Väljataga. Tema lihtsalt ütles rahvale, et lähme nüüd meditatsiooniseisundisse... ja juhatas nad kõik joonelt Atlantisesse, tehes seal nendega kruiisi kuni Atlantise hävinguni väljaSmile Päris kino sai, kui pärast kuulasin, mida keegi seal oli läbi elanud. Paar osalejat muidugi mainisid, et nemad selles meditatsioonis üldse Atlantisesse ei sattunudki, vaid kuhugi mujale.

Huvitav jah, kas ka tõesti midagi siis toimub või on sellised meditatsioonid vaid kujutlusvõime toel töötavad tehnikad...
Vasta
#17
Paadikapten, see oleneb täiesti kellegi soovist keskenduda ja oma mõtlemise ja taju tase ümber häälestada. Omamoodi ¹amaanirännakud needki.
Kui Väljataga aga KÕIKI grupiviisiliselt Atlantisesse taris, siis oli järelikult tegemist mõtterännakuga, mitte aga eelmise elu külastamisega hüpnoosi käigus.

Siin oleneb asi suuresti Väljataga mõttemaailmast - kui ta usub, et hinged on niikuinii osa suuremast teadvusest, mis jagab iga oma osa kogemusi, siis on meie hingedel võimalik läbi elada ka võõraste hingede kogetut. See aga poleks siis enam SINU möödunud elu.
Vasta
#18
ei tulnud välja Sad
Vasta
#19
Mina olin eelmises elus mees. Ning kelle noorena ta isa kirvega tappis :S :S
Vasta
#20
Järelikult sa siis ikkagi ei olnud mees. Surnud laps olid hoopis.
Vasta
#21
ei noormees Smile
Vasta
#22
võibolla on mul liiga fantaasia rikas meel aga selle testimise põhjal võin ennast ette kujutada ükskõik kellena ja seda ka uskuda.

Küll aga on mul peas pildid ja nn filmilõigud oma "senise elu Laugh" sünnikodust pealt vaadates, katusest ja pööningu uksest - seda väljastpoolt, mida maapinnalt näha pole võimalik. mu enda küsimus nende mõtete kohta on, kas need on mälestused enne minu sündi? ma ei tea.

[Muudetud: 12-6-2008 Salinger]
Vasta
#23
mul oli sama jamaLaugh
ma bägin ükspäev unes......et ma olin mingi era politseinik ja ma jälitasin mingeid ohtlikeid tüüpe,nad märkasid mind hakkasid laskma,lasin vastu ja üks ainus moment mul oli magades selline tunne et ma sain kuuli kõhtu ja kõht valutas 2 peva Sad Julm Imelik
Vasta
#24
Ei noh, selle teise meetodi järgi võttes asju:
Ma nägin ühel ja samal ööl unes, et ma olin natuke aega rase ja Loch Ness'i koletist. Mina ise suhtusin sellesse, kui "Videviku" ülelugemisse, aga, kes teab, äkki ma olingi rase naine šotimaal?
Vasta
#25
ma ei jaga suurt teemast, kuid ütlesin väiksena paari asja kohta midagi väga teises keeles vist. Kui keegi teab mis keeles võiks öelda. Kirjutan siis häälduse järgi. Õuna kohta ütlesin "Nang" ja reha kohta ütlesin "Aiehh" vb on see ka niisama lapse hala, aga koguaeg olin näidanud väiksena näpuga neile asjadele ning antud nimesid korrutanud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,571 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat