Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hüpnoos
#26
Hüpnootilise seisundiga kaasneb veider silmavaade.

Hüpnoos on kunstlikult esile kutsutud osalise une taoline teadvuseseisund, mida iseloomustab kõrge vastuvõtlikkus sisendusele. Hüpnotiseeritud inimese üheks enim levinud tunnuseks peetakse klaasistunud pilku pärani silmades. Paradoksaalsel kombel ei ole teadlased seda aga siiani oluliseks pidanud ega ole seda ka varem põhjalikult uurinud.

Loe edasi...
Vasta
#27
Hüpnoos, ei mõjuvat mõnede haiguste, sh vaimuhaiguse, puhul.
(27-08-2011, 13:15 )Marina Kirjutas:
(27-08-2011, 10:08 )Celtic Kirjutas: Mis puudutab tumedat ja heledat tooni, siis siin on asi lihtne - hele on valgus, nö. valmis vägi, ehk siis programmeeritud energia. Tume on aga kaos, korrastamatu informatsioon. ehk siis meie ülesanne peaks olema võtta vastu tumedat ning luua sellest valgust, luua kaosest korda.
Lihtsalt repliigi korras: mulle "lendas" ühel hommikul lausa füüsilise löögina pähe mõte "Juhus on ilma ülesandeta jõud". Mu meelest täitsa haakub ülaltooduga.
**************
Hüpnoosist mul endal kogemusi ei ole. Üks tuttav aga rääkis, et teda ka üks kuulus vene hüpnotisöör üritas hüpnotiseerida, aga ei mõjunud üldse. Pärast oli see mees lausa vihane: "Kõigile mõjub, no ei saa olla et sina mitte midagi ei tunne!". Aga see on külajutt.


(26-10-2011, 17:45 )Nielander Kirjutas: Hüpnootilise seisundiga kaasneb veider silmavaade.

Hüpnoos on kunstlikult esile kutsutud osalise une taoline teadvuseseisund, mida iseloomustab kõrge vastuvõtlikkus sisendusele. Hüpnotiseeritud inimese üheks enim levinud tunnuseks peetakse klaasistunud pilku pärani silmades. Paradoksaalsel kombel ei ole teadlased seda aga siiani oluliseks pidanud ega ole seda ka varem põhjalikult uurinud.

Loe edasi...
Ma arvan, et sisendused määravad ka selle, kas silmad muutuvad või mitte. Samuti selle, kas inimene kuuleb, näeb ja mäletab toimuvat. Ja hüpnoosi peamiseks tunnuseks võiks siiski olla allumine võõrale tahtele. Kui inimene hüpnotisseerib end ise, võiks seda nimetada pigem transiks.
Osalises hüpnoosis viibivad tõenäoliselt kõik kodanikud. Mille muuga seletada valimistulemusi?
Vasta
#28
Hüpnoosiga "saadava" teabe juures tuleks eristada kolme oluliselt erinevat komponenti:

1) Soovmõtlemise ja unistamise tulemus, millel pole reaalsusega mingit pistmist: käruga pudeleid korjav haisev asotsiaal kujutab ette, et ta on Mercedesega ringi sõitev hästilõhnastatud aadlik.

2) Eelmistest eludest "üle kostvada" mälestused - ehk ilma hüpnoosita meenuvad teadmised ja oskused: paljud olukorrad, nähtused ja kogemused on "tuttavad" vaatamata sellele, et neid kogetakse selles elus esmakordselt.

3) Täiesti uus informatsioon, mis saadakse vaid hüpnoosi abil.

Näiteks minul on nii, et ma suudan enda juures enamasti välistada punktis nr 1 toodud soovunelmad - ma olen meenutanud enda eelmiste elude kohta piisavalt palju detaile punkti nr 2 mõistes - kuid punkt nr 3 pole minu juures tulemusi andnud (hüpnoosiga kaasnev "kaame pilk" olevat mul saabunud üllatavalt kiiresti), kuid ma pole ka Mai Väljataga ja teiste sarnaste "tugevate" juures käinud.

Vasta
#29
Kopeerin ka siia ühe postituse mis peaks sobima ühest teisest teemast: Anneliese Michel

(27-10-2011, 09:28 )excubitoris Kirjutas: Mida siin ikka nii väga googeldada - Wiki annab asja edasi põhiliselt.
Eks need vaimude/deemonite välja ajamises ole hetkel selline piiri
peal olev värk. Puudub ju mingigi võrreldav andmebass. Senini ju
arvati, et ka hüpnoos on illusiooon. Siin mingi päev jäi ette uudis, et
mingid vennad Soomes (või oli Rootsis) uurisid hüpnotiseeritava
isiku silmi ning avastasid "käegakatustavad" ja katseliselt korratavad
muudatused mis panid asja siis teaduslikult esimest korda kaardile ehk
hüpnoos on reaalne asi mitte illusioon.
Vasta
#30
(26-10-2011, 17:45 )Nielander Kirjutas: Hüpnootilise seisundiga kaasneb veider silmavaade.

Hüpnoos on kunstlikult esile kutsutud osalise une taoline teadvuseseisund, mida iseloomustab kõrge vastuvõtlikkus sisendusele. Hüpnotiseeritud inimese üheks enim levinud tunnuseks peetakse klaasistunud pilku pärani silmades. Paradoksaalsel kombel ei ole teadlased seda aga siiani oluliseks pidanud ega ole seda ka varem põhjalikult uurinud.

Loe edasi...

Kusjuures ühe kõrge riigiametniku(Eestis ikka)silmis olen ka märganud sellist klaasistunud pilku-eriti teatud teemade puhul-nt.kui keegi seab kahtluse alla viie rikkama euroopa riigi hulka jõdmise.
Kusagil teemas keegi ka mainis,et meest ja tema mõtlemist veidi mõjutatud.
Vasta
#31
Keegi enesehüpnoosiga on tegelenud? Oskab ehk mõnda head raamatut soovitada? Võib olla ka inglise keelne.
(P.S. ma ei pea silmas eelmistesse eludesse tagasiminemist jne.)
Vasta
#32
Aitäh! Tundub, et see on just see, mida mul vaja. Alustuseks Smile
Mul on ka usk selle toimimisse täitsa olemas. Just sellisesse aitan-ennast-ise hüpnoosi. Kardan, et ei usaldakski kedagi teist nii palju, et oma pea kallale lasta. Ja kui juhtumisi peaks end seeläbi kahjustama, siis ise ka vastutan.
Vasta
#33

Enda eelmiste elude meeldetuletamisel/ülekostmisel tuleks üritada eristada soovmõtlemist ja reaalsust.

St kuidas välistada seda, et haisev põhjajoonud asotsiaal ei saaks ennast "mõelda" hästilõhnastatud haritud aadlikuks.

Näiteks kui mõnele "meenub", et ta on eelmises elus elanud IIMS eelsel Saksamaal, siis kuidas välistada kunagi vaadatud filmi "Seitseteist kevadist hetke" mõju - tavaliselt kanduvad üle üldisemat laadi mälestused (uurisid paranähtusi, juhendasid teisi nende töös, sõitsid suure autoga, meeldis massiivne tammepuit, jne), mitte aga konkreetsed detailid (olin Ahnenerbe juht Wolfram Sievers, ning tegelesin selle-ja-tolle osakonna töö juhtimisega).

Sarnaselt kanduvad kunagisest Atlantise/Egiptuse ajastust üle üldisemat laadi mälestused (lihtrahvas vajub üha rohkem pimeduse poole, preestrid harrastavad musta maagiat kaugenedes Ühe seadusest, jne), mitte aga täpsed detailid (olin vaarao või ülempreester mingi kindla nimega) - jällegi on siin küsimus selles, kas see on reaalne, või on tingitud "Muumia" ja teiste muinas-Egiptuse filmide vaatamisest.

St kuidas enese-hüpnoosi kasutajad sellise probleemi lahendavad/kõrvaldavad?
Vasta
#34
Kui küsimus oli nüüd laiemale ringile, siis enda poolt võin vastata, et ei hakka vähemalt alguses eelmiseid elusid üldse torkimagi.
Ausalt öelda pole mul õrnematki aimu, kuidas eelmiste elude puhul oma kujutlusvõimet reaalsetest sündmustest eristada, või et kas need sündmused üldse minuga on toimunud st et need pole kellegi teise reaalse elu infokillud.
Selliseid üldisemaid mälestusi-tundeid kogen vahel ilma hüpnoositagi.
Vasta
#35
Ebaloomulik inimene on nii loomulik enda surmateadvuse eituses ja igasugu müügitrikkide usus... lootusega pimestav valge laevuke tunneli lõpus paneb unustama, kust tegelikult tuleme ja kuhu läheme. Kas üldse on elu enne surma? Küsiti sügavamõtteliselt naljaga pooleks ühes Eesti filmis, kus peategelane oli veidral kombel hoopis teel Tartusse.
Vasta
#36
(19-01-2011, 11:39 )Uuestisündinu Kirjutas: Kas keegi siit teeb hüpnoosi? On üks mure, millele soovitakse vastust ja kõik teised variandid on läbi proovitud (tulemusteta)

Euroopa Parapsühholoogide ja Hüpnotiseerijate Liidu President: Albert Stepanjan
Videod seanssidelt ja palju muud:
http://stepanjan.com/

Artikkel võlur Albert`ist ilmus Postimehe lisas Arter 12.okt.2013
http://www.naine24.ee/2439700/kaks-tundi...rti-koolis

Kuula ka tervistavat seanssi: (vene keeles)
http://stepanjan.com/images/stories/mp3/...health.mp3
Vasta
#37
Tänud Teloslane! Smile
Parapsühholoogi ja parameditsiini doktorist Stepanjanist on foorumis ka varem juttu olnud ja sellest, et ta hüpnoosi teeb, aga ei teadnudki, et ta on alates 2007. aastast Euroopa Parapsühholoogide ja Hüpnotiseerijate Liidu president.
Lisaks muidugi äge koduleht, kus ka kontakttelefon antud.
Vasta
#38
Olen Albertiga korraks ühendust võtnud telefoni teel ja raha oskab küll küsida. Mitte, et ma kahtleks tema võimetes ja teadmistes.
Vasta
#39
Pikkade pühade ajal sai Nõmme raadio meediapangas Alar Lemberg-i intervjuud hüpnoosist kuulata (kaks osa) ja asjast huvitatutel soovitati seal lugeda aastal 1909 ilmunud raamatut Hüpnotismus : Täielik kunstunesse suigutamise kursus, magnetismus, kahekordne meelemärkus, unenägude uurimine, äratamine, magnetiline uni, lihaste kangenemine, vaimline nägemine, maitsmisetunde pahurpidi pööramine, õhus hõljumine j.n.e.
On Digari lehelt vabalt allalaetav, (.pdf 41 MB). Huvilistele paras pähkel, muu tarkuse kõrval saab vana kirjakeele ka selgeks..
Vasta
#40
VIDEO: väike tüdruk suudab loomi hüpnotiseerida!

http://perejalaps.delfi.ee/lasteaialaps/...d=72182719

Maailm on hämmastuses selle väikese armsa hiina tüdruku võimest. Vaid paari õrna liigutusega suudab ta tuhandete vaatajate silme all hüpnotiseerida koerakese, sisaliku, jänese, konna ja kana.
Vasta
#41
(16-10-2013, 19:43 )Teloslane Kirjutas: Euroopa Parapsühholoogide ja Hüpnotiseerijate Liidu President: Albert Stepanjan
Videod seanssidelt ja palju muud:
http://stepanjan.com/

Tasub olla ettevaatlik. Vähemalt mul annavad Chrome ja Firefox sellel lehel turvahoiatusi.

Ka osad online-s toimivad veebiskännerid annavad hoiatusi, kui lasta neil seda saiti uurida. Näiteks https://sitecheck.sucuri.net/

Vasta
#42
Mida teadlased ja kas üldse arvavad midagi hüpnoosist?.Kas teadlased on seda meetodit uurinud?.
Vasta
#43
(14-08-2015, 21:08 )Black Goat Kirjutas: Mida teadlased ja kas üldse arvavad midagi hüpnoosist?.Kas teadlased on seda meetodit uurinud?.
On uuritud. On ka üle saja aasta selle üle vaieldud. Psühholoogias, psühhiaatrias ja neuroloogias on hüpnoosil pikk ja vastuoluline ajalugu.
Aga juba ammu ei saa hüpnoosi enam käsitleda vaimse kujutelmana, mis esineb täiesti normaalses ärkveloleku seisundis.
Tõestus: hüpnootiline seisund on olemas
http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/toes...on_olemas/
Vasta
#44
Tere, ei osanud mujale postitada kui siia.

Kas keegi teab, kas eestis tegutseb ka mõni usaldusväärne hüpnotisöör ?
Vasta
#45
Eile oli TV3-s saade "Hüpnotisöör".
Mis mulje jäi? Arvuti ei taha TV3 kodulehega hästi läbi saada, nõuab reklaamiblokeerija eemaldamist. Nüüd küsingi arvamust, kas asi väärib vaatamist.
http://tv3play.tv3.ee/sisu/hupnotisoor
Tutvustus:
Tsitaat:TV3 üllatab vaatajaid enneolematu ja väga põneva teleprojektiga. Maris Saar on 30-aastane Londonis hüpnotisööriks õppinud naine, kes naases hiljuti Eestisse. Puhtalt teaduslikke meetodeid ja omaenese sisendusjõudu kasutades püüab ta Eesti kuulsusi ja ka täiesti tavalisi inimesi tänavalt viia hüpnoosiseisundisse. See ei õnnestu kaugeltki igaühega. Kuid kui mõne inimese puhul hüpnotisööri meetodid töötavad, on tulemused imepärased.

Otse telekaamerate ees näeme hämmastavat vaatemängu, mille käigus täidavad hüpnotiseeritud inimesed Marise imelikke korraldusi ja ülesandeid. Näiteks õnnestus salvestuse käigus muu hulgas lindile püüda ühe väga tuntud Eesti meelelahutustegelase muutmine koeraks. Samuti rändavad mitmed katsealused minevikus ja tulevikus.
Vasta
#46
On veel enesehüpnoos ; kodeerimine ja massihüpnoos.Bleh
Kõik need liigituvad muutunud teadvusseisundite alla. Kui inimene töötab kollektiivis, on harjunud alluma ja oma peaga vähe mõtlema, lootma teistele siis on teda ka lihtsam hüpnotiseerida. Massihüpnoos kus terve saal on hüpnotiseeritud on eriti huvitav sest kaugemalolevad inimesed ei kuulegi hüpnotisööri. Paljud mustkunsti trikid teostatakse samuti osaliselt hüpnotiseeritud inimestega ja lisaks kuulus mustlashüpnoosHrmm
Et allutada hüpnoosile mitte alluvat inimest vastu tema tahtele on praktiliselt võimatu.....kui siis on vaja erakordsete annetega ektstrasensi nagu oli Messing. Ja isegi siis see inimene ei tohi seda ette teadawink

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Praktiline juhend algajatele - Hüpnoos kalldunn 57 67,014 27-01-2018, 13:55
Viimane postitus: togli
  Uurimistöö teemal hüpnoos Hannah15 4 3,896 07-10-2013, 21:44
Viimane postitus: Thorondor
  hüpnoos, kust saada? yodalr 20 15,366 11-02-2007, 03:14
Viimane postitus: reaalne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat