•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 90
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Vaba" jututeema
#51
Tsitaat:Algselt postitas Ruumiülene
Peaks sobima siia teemasse. Pikk artikkel, aga tasub lugemist. Igatahes Vanaküla jüngritel on huumorimeelt küllaga.

Maagist muruniitja salasõnum ajas ümbruskonna elanikud ärevile.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=395471

Arvan sellest.....aga jah, keegi kustutab selle ju ära mida ma arvan!
#52
Arvestades mu enda varasemaid kokkupuuteid tolle tasakesi promotava isikuga ytleks, et kuidagi kohe ei tõmmanud antud popp "sõnum" mind talle lähemale. Salakavalat mängu mängib vennike aga kyll. . .
#53
Teema "Kommentaar" on kustutatud? Või miks ma seda ei leidnud? Mulle tuli teade, et kaks kasutajat on teemale vastanud, aga teemat justkui polekski... Täiesti ebanormaalne minu arust! Ma saan aru kui juba mõnda aega niisama seisnud teema kustutatakse, aga minul näiteks jäigi selle konkreetse teema puhul üks küsimus nö õhku rippuma. Küsimus ei ole siinkohal see, mis on tähtis. Tähtis on see, et ühel hetkel arvestan ma mingi teema olemasoluga ja teisel hetkel on see ilma igasuguse hoiatuseta läinud Angry
#54
Ma hoiatasin seal teemas, et ma kustutan selle hiljem. Hetkel on see prügikasti osakonnas. Kui sa tahad midagi küsida, küsi minu käest. Smile Ma ei hammusta.
#55
Kus ometi asub see prügikasti osakond?
Arhiivinurgas pole? KUS siis ometi?!?
#56
Tsitaat:Algselt postitas Ruumiülene
Seal - http://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=47
Aga no ei ole ju!
Ei ole seal teemat "Kommentaar" ega ka ühte teist prügikasti läinud teemat, mis mul lõpuni lugemata jäi.

Selgituseks nii palju, et otsest ja ilusat infot säärastes postitustes ju pole jah, aga üht-teist inimeste kohta ikka teada saab.
#57
Millega para-veebukad tegelevad siis?
#58
Teate, mul kargas täna hing täis!

Mõnede aastate eest avastasin puhtjuhuslikult, et suudan teha "asju", mis senise klassikalise arusaama järgi võib liigituda "paraks".

Minu taustast rääkides kuulub minu minevikku meditsiiniline kõrgharidus ja biotehnoloogiaalane magistrikraad - igati klassikaline teadusvärk. Mitu aastat töötasin teadusasutuses teadurina. Seejärel tuli pikk periood meditsiini- ja ravimiäris ja sellega seonduv karjäär, mis viis mind suhteliselt kõrgetesse ešelonidesse. Mida kõrgemale ma jõudsin, seda enam mulle tundus, et kõik, mis näidatakse ja näib, pole see, mis tegelikult on. Ja siis tuli hetk, mil ma otsustasin sellest süsteemist välja astuda. Järgnes pikk tee tühjust ja siis tuli idee, et mis oleks kui vaataks maailma teise nurga alt. Ja siis see tuli - tuli see, mida nimetatakse "paraks". Tegelikult muutsin ma oma paradigmat. Ja siin ma nüüd olen, otsides infot ja tegeldes pusle kokkuajamisega.

Suht hiljuti astusin siia foorumisse. Ma olen leidnud siit mõnusalt palju vihjeid minule huvitava ja uudse infoni. Kõik on vahva, aga...

Igas kuradi teemaarenduses on mingi seltskond tolvaneid, kel on oma hinnangulise ja reeglina teisi mahamaterdava ning ennast tuttipidi parnassileupitava mölapidamatusega oskus kõik teemad mättasse lüüa. Mõni ajab ikka sihukest "tarka", et hakka või oksele. Mõni tolgus näikse siia roninud olevat vaid selleks, et kõigile selgeks teha, et ta on siin vaid "päästemissioonil", et paralasi "tervele mõistusele" kutsuda. Mõni väidab, et ta teab kõigest kõike palju paremini kui kes iganes teine ja et on olemas vaid kaks arvamust - tema arvamus ja valearvamus.

Silma hakkab ka veel üks ilming. Kui siin foorumis avaldab mõni väheste tärnidega nimi infot, mis talle kätte on sattunud ja mille jagamist ta oluliseks peab, siis kohe lendab talle peale hulgitärniliste armee ja kukub õpetama, et mida sina, kollanokk, kah elust tead, ikka et see on pask ja too on vaimupimedus ja sihuke asi on täielik jura. Ma nimetan neid grafomaanidest eneseupitajaid lihtsalt "teematapjateks". Lisaks teemade hävitamisele saavad need tolvanid hakkama ühe vaimupimeda karuteenega - nad peletavad siit eemale iga viimase kui ühe, kes võibolla omab üdini huvipakkuvat infot, aga ei taha seda siin avaldada, sest tapritega veteranid kisavad ta ehmatusest poolsurnuks.

Ma tean, et siin liigub hulgi ringi ka süütuid roosamannas hõljujaid ja neid, kel kaineks mõtiskluseks pole kas võimet või võimalusi, aga see ei tähenda, et nende küsimuste peale peaks neile kohe väntama. Küsimustega inimesed on ju suure potentsiaaliga tegelased. Kui poleks olnud küsimusi, poleks ju olemas ka teadust. Aga alati leidub perssetäis isetarku, kes väänavad oma nartsissismis vaesele küsijale või infojagajale sajaga, et oi kui loll küsimus või teemaesitus! Teadke, et pole olemas lolle teemasid või lolle küsijaid - on vaid lollid vastajad, kes suudavad küsijale suu pihta virutada.

Minu noorim tütar küsis 3-aastaselt minu käest, et miks see "karvane lind" meie kapi otsas istub. Vaatasin kapi otsa ja seal ei olnud isegi tolmurulle mitte. Ma küsisin, et kas seal istub siis "karvane lind". Plika näitas näpuga ja küsis, et kas ma siis ise ei näe? No, ei näinud. Mis ma nüüd tegema oleks pidanud? Kas oleksin pidanud tormama perearstile ja hankima saatekirja Seewaldisse (või kuhu iganes) ja toppima lapsukese Prozakit täis? Möödunud on kolm aastat, aga see "karvane lind" käib ikka endiselt meie kapi otsas istumas ja mu tütar näeb teda ning suhtleb temaga, aga mina seda lindu ikka veel ei näe. Mis siis nüüd? Kas ma olen vastutustundetu vanemana lasnudki lapsukesel lolliks minna? Loomulikult oleks siinsetel "veteranskeptikutel" kohe ratsionaalne ja Prozakisse kanaliseeriv arvamus lagedale käia, aga minu jaoks on olemas täiesti ratsionaalne seletus asjale selline, et minu tütre reaalsuses on see lind olemas, minu tütar on minu reaalsuses olemas ja seega on see lind minu reaalsuses läbi minu tütre olemas.

Alguses ma ütlesin, et mõne aasta eest avastasin, et suudan teha asju, mida kaasaegne teadus määratleb "parana" ja veelgi kaugemale ulatuv teaduslik vaimupimedus tituleerib olematuks ning võimatuks. Mind ei rahuldanud lihtsalt teadmine, et ma suudan seda, mida suudan, vaid ma tahtsin sellele kõigele leida seletust, lihtsat ja arusaadavat seletust. Ma leidsin seletusi ja otsin neid veelgi juurde, sest ma tahan meeletust kogusest infokildudest koosneva pusle kokku panna. Ja üks vahva asi, mille ma avastasin oli see, et kui ma lõpetasin isiklikust mättast tulenevate hinnangute andmise, hakkasid infokillud moodustama tervikpilti.

Minu lihtne soovitus oleks, et lõpetage ometi hinnagute jagamine ja oma isikliku ego upitamine ning laske infol vabalt kulgeda!

Ma tean, et ma hüüan nii mõneski aspektis tühja kaevu. Ikka leidub tolguseid, kes ka sellest samast kirjatükist kondi hambusse saavad ja tatti pritsides purelema hakkavad. Ja ühel heal päeval saan ma teada, miks see nii on ja miks need napakad nartsissistid ja umbunud meeltega vasaku ajupoole hirmunud kargalõõgad mu reaasusesse sattusid. Päris kindel on ka see, et paras ports (kui mitte enamus) vaimupimedaid, kellele ma just äsja hüüdsin, ei saa isegi aru, et ma hüüdsin neile... ja mis siis...

Teadke lihtsalt, et ma kallasin ennast praegu tühjaks, mu emotsioonid lahtuvad ja vaatamata koerte haukumisele kulgeb karavan ikka oma teed.

Lugupidamisega kõigi "para" vastu lugupidamist üles näitavate inimeste suhtes,
Matrix

[Muudetud: 9-30-2010 Matrix]
#59
Matrix - tead minul kahh kargab vahel hing täis ja olen siis põrutanud korraga mitmest rauast ja sõnu
valimata. Üldjuhul ei ole sellest suurt kasu. Idiootidest ego maniakke see ei huvita ja mõned ei saa
aru ning enamus lihtsalt vaikib - sisimas sind ka kirudes või kiites. Kuid ma arvan, et saan sinu murest aru.
Jõudu.
#60
Ühinen heade soovidega! Jõudu Matrix!
#61
Uuhhh, hingel hakkas kergem ja samas süvenes teadmine, et vabas teemas mu frustratsioonilaine "tarkuriteni" lihtsalt ei jõua, sest nad on ju "eksperdid" igal muul alal, kuid mitte iial vabas teemas Smile
#62
Huvitav, mina ei tea siit foorumist ühtki teist "teematapjat" peale excubitorise. Aga kuna tema sõnavõtt näikse Matrixile meelt mööda olevat, siis järelikult haugub Matrix vale puu all.

Küll aga tahaks ma öelda Matrixile - arvasin minagi kunagi rumalast peast, et info peab olema vaba ja kõigile kättesaadav. Enam ma nii ei arva. Sest info ja need nö. "oskused" mis on vähegi para, ei ole mõeldud iga inimese jaoks. Need teadmised jõuavad meieni ise, ilma et me peaks meeleheitlikult neid taga ajama. Salateadused ei ole mitte asjata olnud salateadused juba aastatuhandeid. Nad on olnud üldsuse eest peidetud kindlal eesmärgil - inimene ei suuda mõista õpetuste tagamaid ja võtab mingi kindla õpetuse, muudab vastavalt oma tahtele ja loob selle abil võimsaima relva, mida inimkond teab - massipsühhoosi.

Vaata enda ümber, mida teeb inimene nende vanade, iidsete õpetustega, kus kõik oli omas paigas, rituaale tehti asja eest, mitte niisama lolli mängimiseks ning kus õpetused järgisid kindlaid liine, mitte ei koosnenud suva järgi kokku miksitud tõlgendustest. Neid kõiki kasutatakse tänapäeval ainult ja ainult ühel eesmärgil - hingede püüdmiseks. Auratransformatsioonid, vabastavad hingamised, sütelkõnnid, reiki, palved, meditatsioon jne jne jne.

Enne kui noortele jagada infot ja teadmisi "para" kohta, tuleb neid õpetada eristama head halvast. Idee järgi peaks see olema vanemate rida, ent ühiskonna normid ei soosi seda, seega ei kujuta mina ette, kuidas seda saavutada. Uudishimu ajas upakile...
#63
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Küll aga tahaks ma öelda Matrixile - arvasin minagi kunagi rumalast peast, et info peab olema vaba ja kõigile kättesaadav. Enam ma nii ei arva.

Ma lihtsalt uudishimust, et mis põhjustas sinu arvamuse nihke?

Ma arvan, et nn salateadmiste varjamise tagamõte pole olnud mitte see, et laiad massid metsikul kombel ja ohjeldamatult sitta oleks kokku keeranud vaid et need teadmised muudeti esoteerilisteks sellepärast, et inimene ei saaks teada, kes ta tegelikult on ja oleks valitsetav kuni viimse nüansini.
#64
Matrix - salateadmiste salastamise ajal ja praegusel, vaba info ajastu ajal on üks fundamentaalne erinevus...

Kui teadmised olid peidus, oli inimmassi valitsemas üks kindel klikk, nimetagem neid siis orjapidajateks, kui vaja. See klikk teadis, kuidas ja mil määral tilgutada infot ja millal mitte, teadis, kuidas karja kasutada nii, et kari ära ei kooleks, sest eluspüsimiseks oli neil ikkagi elusat karja tarvis.

Täna on info lastud vabasse ringlusesse, mõistmatud inimesed tõlgendavad iidseid teadmisi kuidas juhtub ja kuidas nende aju suudab asja omastada. See on viinud meid olukorda, kus ei ole enam ühte orjastajat, vaid iga mats tahab orjastada. Meil on järsku sadu kaelarihmu, mille köit pidi meid erinevatesse suundadesse tiritakse, paljud lendavad lõhki, paljud imetakse jäägitult tühjaks. Koos info üleküllusega on inimestesse kodeeritud teadmine, et tarbi tarbi tarbi ilma tagajärgedeta.

Kumbki suund pole õige, ent kui võtta baas tasandilt, on alati lihtsam välja rabeleda ühe orjapidaja meele alt, kui tuhandete...
#65
ruumiülene, inimesed ei hakka kunagi tegema vahet õigel ja valel, kui nende ainus eesmärk on siit minema saada. Kes tulnukatega, kes jeesusega, kes mõõtmetevahetusega. Õige ja vale on teisejärguline, lõpuaja kuulutajad ruulivad ning gurud on ainsad, kes suudavad inimesi päästa.
#66
Jah, kahtlemata on sinu jutus loogika, mis pole mulle sugugi võõras. Ma saan sinust aru.

Aga mul on üks mõte, mida siinkohal püüan selgitada.
Need, kes kasutavad igasugu rituaale ja nn salateadmisi teiste orjastamiseks peavad enam kui 90% aurust kulutama enese kaitsmisele omaenese sigaduste tagajärgede eest. Kui nad seda ei tee, siis nad lihtsalt hävinevad.

Vaata näiteks, noh, vabamüürlasi (vaid üks näide). Nad on ennast ümbritsenud kõikvõimaliku ritualistliku sümboolikada ja ellujäämise nimel peavad 24/7 olema nn kaitsepositsioonis. Ellujäämise nimel peavad nad pidevalt kusagilt ressurssi näppama, elusädet kulutama. Nad ei kasuta võimalust lasta energial vabalt voolata ja ammutada seda "sparki" iseenesest. Tegelikult valitseb enamusi (kui mitte kõiki) salateadmiste varjajaid hirm, hirm kaotada valitsusvägi ja hirm, et saadakse teada, et nad tegelikult polegi "allikas".

Tegelikult see orjastatavuse hirm baseerub vaid ühel paradigmal ja see on, et on olemas keegi meist enestest väljaspool olev, kes meie reaalsust loob. Mulle tundub tegelik reaalsus lihtsam - mina loon enese reaalsust olguseda või kvanttasandil ja keegi teine ei saagi minu reaalsust kujundada. Kui mul on hirm, realiseerin ma oma reaalsusinformatsiooni füüsiliseks reaalsuseks läbi oma hirmufiltri ja kui mul pole hirmu, siis loongi ma oma reaalsust ise siit samast kuni lõpmatuseni.

Ainus orjapidaja, kelle meelevalla alt ma pean välja rabelema olen hirmu omav mina ise. Ma ei aja niisama loba, mida ma kusagilt lugenud olen vaid targutan oma enese isiklike kogemuste najal. Kui ma vaatlen oma illusoorset minevikku, millised hirmud mul olid ja millist elu ma toona elasin ning milline oli minu reaalsus siis ja kuivõrd olen hirmudest järkjärgult vabanenuna sattunud hoopis uude ja palju meeldivamasse reaalsusesse, siis ei näe ma enam ei neid "orjapidajaid" kusagil mujal kui endas - piisas vaid paradigma vabaks laskmisest.
#67
Jah, Celtic, pasapuhujaid on tõesti otsata palju ja nende roosamannas heljujaid tundub olevat hordidena, aga ära vaatle neid kui objekte, keda päästma peaks vaid vaatle neid kui õppevahendeid, mis näitavad sulle, milline sina olema ei peaks. Las nad ootavad oma tähelaevu ja jeesuseid - see ongi seesama lambakari, kes sulle pidevalt märku annab, et ära ole ise selline, ära otsi guru mägedest vaid iseenesest.
#68
Matrix, kui neid roosamannas heljujaid saab kokku kriitiline mass, hakkab nende tegevus mõjutama ka kõiki teisi. Seetõttu tuleb kuidagi neid ohjata.
#69
Saan aru, millele viitad. Nende roosamannalastega on aga lugu selline, et neid on sedavõrd palju erinevaid ja kogu selles totruses on sedavõrd palju eklektikat, et nad ei saavuta kunagi kriitilist massi.
Gregg Braden ja paljud teised on avaldanud numbrilise näitaja nihke toimumiseks ja see olevat ruutjuur ühest protsendist, kusjuures nihe toimib lokaalselt. Samal kalkulatsioonil baseerub 100. ahvi fenomen. 100. ahvi fenomeni võtmeks pole mitte 100 ahvi vaid oskus pesta liivaseid pataate voolava vee all. Kogu kompleks levib ühesuguses ja homogeenses tegevuses. Selleks, et "roosamanna" saavutaks kriitilise massi, peaksid nad tõeks tunnistama hälveteta kogu kompleksi, aga õnneks on igal nn. inglikummardajate seltskonnal omad vimkad sees ja kriitiline mass jääb saavutamata.

Selline on minu loogika..., mis pole absoluut vaid minu isiklikel kogemustel baseeruv arvamus.
#70
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Huvitav, mina ei tea siit foorumist ühtki teist "teematapjat" peale excubitorise. Aga kuna tema sõnavõtt näikse Matrixile meelt mööda olevat, siis järelikult haugub Matrix vale puu all.


Ma ei arva, et Sina Celtic oled siin õige mees "teematapmiste" osas sõna võtma - ei arva, et omad õigust visata esimest kivi.

Mis aga puudutab info kätte saadavust siis tooks sellise võrdluse:
"Enne kui laps õpib kõndima kukub ta nii mõnigi kord põlve marraskile ja saab nii mõnegi sinika".
Sama toimib ka infoga - saades kätte info ei oska paljud sellega midagi peale hakata ning suudavad seda kuritarvitada ning ka ala tarvitada enne kui õpivad seda korrektselt kasutama. See aga ei tähenda seda, et vaba info pääsu peaks kuidagigi piirama. Aeg läheb ja inimesed õpivad seda kasutama - piiramine muutub aga pika peale piirajale absoluutse võimu (uus "kuningas") allikaks ning nagu teada - absoluutne võim korrupeerib absoluutselt.
#71
Matrix:"Igas kuradi teemaarenduses on mingi seltskond tolvaneid, kel on oma hinnangulise ja reeglina teisi mahamaterdava ning ennast tuttipidi parnassileupitava mölapidamatusega oskus kõik teemad mättasse lüüa. Mõni ajab ikka sihukest "tarka", et hakka või oksele. Mõni tolgus näikse siia roninud olevat vaid selleks, et kõigile selgeks teha, et ta on siin vaid "päästemissioonil", et paralasi "tervele mõistusele" kutsuda. Mõni väidab, et ta teab kõigest kõike palju paremini kui kes iganes teine ja et on olemas vaid kaks arvamust - tema arvamus ja valearvamus".

Võta seda kui väljakutset Smile Lihtsalt ignoreeri postitusi, millest sa midagi kasu ei saa. Paratamatult on foorum avalik virtuaalruum ning on selge, et siin ei ole koos ainult ütemoodi mõtlevad inimesed. Ma arvan, et need erinevused (ja vastuolud) võivad ehk pikemas plaanis isegi rikastada foorumielu. Vaieldes jõutakse tõeni, nagu see ütlemine on Laugh


Matrix:"Ainus orjapidaja, kelle meelevalla alt ma pean välja rabelema olen hirmu omav mina ise. Ma ei aja niisama loba, mida ma kusagilt lugenud olen vaid targutan oma enese isiklike kogemuste najal. Kui ma vaatlen oma illusoorset minevikku, millised hirmud mul olid ja millist elu ma toona elasin ning milline oli minu reaalsus siis ja kuivõrd olen hirmudest järkjärgult vabanenuna sattunud hoopis uude ja palju meeldivamasse reaalsusesse, siis ei näe ma enam ei neid "orjapidajaid" kusagil mujal kui endas - piisas vaid paradigma vabaks laskmisest".

Nõus! Smile


Eespool on veel juttu heast ja halvast ning nende mõistmisest. Ausalt öeldes ei usu ma, et see oleks midagi sellist, mida nn kõrgemal tasandil saab õpetada. Pigem usun seda, et teadmine heast on olemas igas indiviidis, iseasi, kas kõik selle info kätte saavad või siis seda järgivad. Hea ja halb on suuresti tõlgendamise küsimus, puhas taju. Mis on ühe jaoks halb, võib olla teise jaoks hea. Ning mitte keegi ei saa siin öelda, et üks eksib ja teisel on õigus. Ehk siis - kui vähegi võimalik - võiks heast ja halvast mööda vaadata nii palju kui võimalik. Koos moodustavad need terviku.

[Muudetud: 10-1-2010 Preilikass]

[Muudetud: 10-1-2010 Preilikass]
#72
No kust need tolvanid, ....puhujad jne nüüd jälle siis välja tulid? Said teised ju omal ajal kõik ära bännitud? (Aga ega ma pole siin pikka aega käinud kah.) Küll oli tore siin kohata FBi teenistusest naasnud zedi ... mina veel jätkan, sest ehk on tõde siiski seal kusagil väljas.
#73
Kulla matrix, ei tohi olla nii emotsionaalne.
Kui oled keskvoolu konkurentsis trüginud kõrgele, siis milleks lasta endale alternatiivi märki külge panna. Kogu konkurentsimaailmale ja ka suurtele, pere jaoks vajalikele sissetulekutele tähendab see karussellist väljaastumine paraku majanduslikku ja tõsiseltvõetavuse kadu.
Sa ei ole ainuke paravõimetega, aga paraku tavaelus kehtivad teised reeglid ja seda eriti teadusringkondades, on terved valdkonnad, mida teaduse rahastajad ei rahasta, sest uurimissuunad ei kuulu nende usundiga kooskõlla vaid nende taga on rahastajate vastandid teispoolsuses, ei ole mõtet rikkuda aastaid haridust tegevusele mida ei peeta teaduslikuks ja millega tegelemine paneb uksed kinni nn tõsiteadusesse..
See on põhjus miks ma igaühele ütlen, et ei tohi oma tegelikke nimesid ega koordinaate avalikustada, muidugi on nad leitavad kuid mitte lihtotsingu ja netti kammivate spetsiaalsete otsirobotite poolt linnukeste tegemiseks isikuandmetesse ja sellega ka cv taustauuringuteks mingile töökohale kandideerimisel.
#74
Tuhat tänu sulle Matrix!Olles juba neljas aasta passiivne külaline, pole mitte keegi suutnud mind viia selleni,et registreeruda.
#75
Emotsioone on võimalik väljendada mitut moodi - vahe on kas seda teha lahmides või mitte.
Mõnedel tuleb see paremini välja teistel mitte.
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 90
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Emigratsioon. Ehk kas vaba mees vabal maal? ykskuukiir 3 4,826 29-03-2011, 23:41
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat