Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hääled peas
#26
Teemaks on küll hääled peas, mitte kõrvas....

aga vali üks kolmest, mis sulle kõige rohkem meeldib : põletik kõrvas, kõrvad lihtsalt mustad või kõrva kahjustus valjust mürast. Minul on näiteks see viimane sarnase asja põhjuseks.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: andoorium
Mul on tihti vaikuses olles kõrvus üks terav ja kõrge heli. Ka praegu arvuti taga olles. Kui sellele keskenduda siis muutub heli niivõrd valjuks et hakkab kõrvadele haiget tegema. Ma olen seda koguaeg loomulikuks pidanud ja arvanud et see kõigil nii on, aga nüüd siis küsiks et kas ka teistel nii on? Ja mis heli see on?

Need, kes kirjutavad vilinast ja kuminast kõrvades ning helidest peas, võiksid uurida, kas nende puhul pole tegemist meditsiinilise probleemiga ehk tinnitusega.

"Tinnitus on kõrvade kohisemine. See sõna tuleneb ladina keelest (tinnare; kumin, kohin). Teine definitsioon: selline heli, mida inimene kuuleb oma pea sees, ilma väljastpoolt tuleva heliallikata.
Teil on kõrvakohin, mis häirib igapäevaelu, võib põhjustada unehäireid, keskendumist ja vahel ka meeleolu langust.
Tinnituse puhul on tegemist inimese enda kuulmis- ja närvisüsteemis tekkiva signaaliga ehk "aju muusikaga". See võib avalduda kohina, vilina, undamise, kloppimise või muu helinana kõrvades või peas.
Tinnituse esinemissagedus on 10...15 % rahvastikust, nendest 20 % kannatavad väga häiriva kõrvakohina all. Võib esineda pulseeriv või pidev kohin. " (Eesti Vaegkuuljate Liidu veebileheküljelt.)

Tartu teadlaste uuringute põhjal kannatab 15% tavaelanikkonnast ajutise ja 2% püsiva tinnituse all. Muusikutest 40% on tinnitus pärast grupiproovi ja 15% pärast individuaalset proovi.

Soomes on tuvastatud 50-200 püsiva tinnituse juhtumit pärast ühekordset disko- või kontserdikülastust, põhjuseks sealne liiga vali müratase. Tinnitust võib põhjustada ka liiga kõva muusika kuulamine arvutist.

Paar tsitaati ka ajakirjas "Kodutohter" 2002. ja 2003. a sel teemal ilmunud artiklitest:

"Tinnitus on kõrvas või peas kuuldav lisamüra, mida hellitavalt kutsutakse ka "ajukooremuusikaks". Elu pideva muusika saatel tahab harjumist ja vajab ravi. Kui teil on tinnitus (kõrvakohin), häirib see igapäevaelu, võib põhjustada unehäireid, keskendumisraskusi ja vahel ka meeleolulangust ehk depressiooni. Tinnitus on heli vastuvõtmine ilma välise helistimulatsioonita - seega on tegemist inimese enda närvisüsteemi kuulmisteedes tekkiva signaali ehk "ajukooremuusikaga". See võib avalduda kohina, vilina, undamise või muu heliaistinguna, mida on raske objektiivselt hinnata. Kõrvakohinat võib võrrelda kroonilise fantoomvaluga, kui jala amputeerimise järgselt ikkagi "varbad valutavad", kuna aju valutaju on säilinud. Kõrvakohin on seega nagu eriline fantoomkuulmine - petteaisting, mille puhul esineb küll helitaju, kuid välist heliärritajat tegelikult ei ole. Tinnituse esinemissagedus on kuni 10% rahvastikust, kusjuures kuni 2% inimestest kannatab väga häiriva kõrvakohina all."

Ja teine:
"Tinnitus kui diagnoos kuulub 20. sajandi kurbade avastuste hulka. See tähendab, et paljudel inimestel ei lakka hetkeski kohisev-pinisev heli kõrvas, mõnikord ka mõlemas. Hääl kõrvus väsitab, piinab ja laastab tasapisi olemist. Tinnitus piinab reeglina keskealisi, tööga ülekoormatud, kuid muidu hästi edasijõudvaid inimesi, kelle murede hulka ei kuulu rahaprobleem.
Kohin kõrvus kuulub paljude haiguslike seisundite kirjelduse juurde. Ületöötanud inimestel tuleb seda paraku ette tihemini, kui arvata osatakse. Ka peale tõsist sportlikku pingutust kohisevad kõrvad tihti.
Enamasti soovitatakse ise toime tulla
Tinnitus on arstiteadusele seni siiski lahendamata mõistatus, enamasti öeldakse patsiendile, et paraku peab ta oma jõududega hakkama saama."
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: ilus
"Tinnitus on kõrvade kohisemine. See sõna tuleneb ladina keelest (tinnare; kumin, kohin). Teine definitsioon: selline heli, mida inimene kuuleb oma pea sees, ilma väljastpoolt tuleva heliallikata.
Teil on kõrvakohin, mis häirib igapäevaelu, võib põhjustada unehäireid, keskendumist ja vahel ka meeleolu langust.
Tinnituse puhul on tegemist inimese enda kuulmis- ja närvisüsteemis tekkiva signaaliga ehk "aju muusikaga".
...
Tartu teadlaste uuringute põhjal kannatab 15% tavaelanikkonnast ajutise ja 2% püsiva tinnituse all.

Üle 10aastat seda heli kõrvus paneb mind vist sinna 2% sisse. tean et vilinat hakkasin kuulma juba enne 10aastaseks saamist.

Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Teemaks on küll hääled peas, mitte kõrvas....
minu teada kõrv asubki peaswink


Muudetud: 4-8-07 kell 01:07:22 andoorium
Vasta
#29
mina kipun siis kui väga sügavas oma mullis olen ja teisi enivei ei kuule kuulma seda, et mind hüütakse ja kui kuulama jään, siis enam ei kutsuta (mõnikord harva tuleb ka ette, et oma mullis olles ma ka päris kutsumist kuulen toim)
Vasta
#30
Mina ei saanud kunagi magada sellepärast, et tundus nagu keegi oleks minuga kogu aeg paralleelselt rääkinud/mõelnud.
Lõpuks ma ei suutnud, tõusin voodis istukile ja karjusin, et kas nad tahavad minust midagi ja kui ei taha, siis jätku mind rahule. Tea, kas magama jäin vihast või väsimusest, aga ära 'nad' läksid.
Sõber irvitas hommikul mu üle ja ütles, et naabrid raudselt arvasid, et meil kodutüli.
Aga jah.. ega ta naljaasi ole, eriti kui tavaelu takistama hakkab.
Vasta
#31
ma ei tea ma l2hen vist lolliks...kui ma h22li kuulen siis nad on sellised nagu keegi sosistaks mingis v66ras keeles mingeid lauseid s6nu mida iganes vahest kuulen oma nime isegi hirmutav peale selle et on jubedad unen2od ja elu kordub pidevalt l2hen ma veel lolliks kaAngryse ei ole lahe 2kki ma leiaks kuskilt abi v6i midagi??
Vasta
#32
kui inimene kuuleb mittereaalseid helisi, siis on tegemist psühhilise hälbega...kas ajutise-v6i kroonilisega..abi saab psühholoogi juurest!!!

Muudetud: 7-2-08 kell 14:14:55 Spirit007
Vasta
#33
On olemas kaks nähtust, selgeltnägemine, kui inimene näeb kellegi teisega toimuvat sündmust pildina.
ja on olemas selgeltkuulmine, mille puhul keegi nagu pidevalt kommenteeriks ümbritsevaid sündmusi ja inimesi.
Mõlemad nähtused kuuluvad meediumluse juurde ja neid saab vilumise puhul enda tarbeks ära kasutada, kuid hoiatus, paljusel juhtusel on tegu vaenulike soovitustega, keegi püüab juhtida tegusid ja emotsioone a la istu maha ja söö oma sitta.
Kõige raskem on kogu selle mitteorgaaniliste kommentaatorite sõnamulinast midagi mõistlikku välja õngitseda.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Spirit007
kui inimene kuuleb mittereaalseid helisi, siis on tegemist psühhilise hälbega...kas ajutise-v6i kroonilisega..abi saab psühholoogi juurest!!!

Muudetud: 7-2-08 kell 14:14:55 Spirit007
Psühholoog ei oska aidata. Heal juhul teeb vaid rohtudega nii tuimaks, et sa enam ei kuule helisid. Asjad, mida me ei oska seletada, langevad tänapäeval psüühiliste hälvete alla. Igal asjal on ikka põhjus.
Vasta
#35
Esimest korda mäletan olematuid hääli aastast 1989. Põhikooli lõpuekskursioonilt Riias. Tegin tänaval suitsu kui järsku kuulsin esimese klassijuhataja häält mis hüüdis minu nime. Ehmatasin ära ja viskasin suitsu ära. Siis hakkasin mõtlema kuidas küll esimene klassijuhataja siia sai.

Hiljem olen kuulnud kah hääli. Eriti eredalt on meeles kui järsku kuulsin kahte vene vanameest üksteisega vaidlemas.
Vasta
#36
Hääled peas...kunagi puutusin isegi sellega vist kokku...iga kord kui magama läksin,kuulsin enda peas inimeste hääli,ema ,venna,vanaema häält.Mingid randoomsed laused...kuigi ma polnud enda vanaemaga rääkind pikka aega...
Kui üritasin millegile kindlale mõelda,ei suutnud keskenduda,ainult "hääled" peas.Igatahes nüüd on nad kadunudLaugh
Aga paar korda olen kuulnud sosinat enda kõrva ääres...ükskord öeldi mulle "homme hommikul kraanikausi juures" LaughLaugh hahaaa...
ei tea jah...
Aga minu emal on paar sellist kogemust olnud,et ,meil on köögis ventilaator ja ükskord seal all istudes,suitsetades...kuuleb järsku selget heli,ventilaatorist tulevat muusikat!Nii äkki kui see algas,see ka lõppes!
Vasta
#37
Mul on tavaliselt nii, et kui magama lähen, hakkab mingine suvaline laul peas mängima ja siis mingises suvalises kohas lõpeb see laul ära ning hakkab mingi teine laul mängima. Vahest ei lase see magama ka jäädaAngry.
Olen veel kuulnud, kuidas keegi mu nime hüüab, kuigi see nii ei ole.
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas: VironShaman
On olemas kaks nähtust, selgeltnägemine, kui inimene näeb kellegi teisega toimuvat sündmust pildina.
ja on olemas selgeltkuulmine, mille puhul keegi nagu pidevalt kommenteeriks ümbritsevaid sündmusi ja inimesi.
Mõlemad nähtused kuuluvad meediumluse juurde ja neid saab vilumise puhul enda tarbeks ära kasutada, kuid hoiatus, paljusel juhtusel on tegu vaenulike soovitustega, keegi püüab juhtida tegusid ja emotsioone a la istu maha ja söö oma sitta.
Kõige raskem on kogu selle mitteorgaaniliste kommentaatorite sõnamulinast midagi mõistlikku välja õngitseda.


noh lõpuks leidsin kuskilt infi nende hääled peas kohta.nii,et on teistelgi olnud.ka minu peas olid hääled ja enne magamaminekut kuulsin orientaalset muusikat.minu hääled olidki just ümbritsevate sündmuste ja inimeste kohta.Käisin ka arsti juures ära.sain xanaxit.arvasin,et igaks juhuks tarvis kui hääled magada ei lase.(häältest ma neile ei rääkinud)esimest korda ehmatasin küll ära-hääl teatas inglisekeeles,et olen süsteemis...a kus süsteemis seda ei taipanud...aga ega see kehva süsteem polnudki...midagi halba nad ei rääkinud...pigem nagu hoiatasid...manitsesid ettevaatlikusele...äkki need olid head inglid?aga jah mida aeg edasi siis muutus see justkui hea ja halva võitluseks...ja siis kadus kui valisin religiooni ja hakkasin palvetama,et see lõpeks.aga jah teada sain ma ainult kasulikke asju...
Vasta
#39
Minul juhtus põhikoolis kummaline lugu. Elasin maal ja kodutee bussipeatusest oli oma kaks kilomeetrit. Mul olid kõrvaklapid peas ja kuulasin Rammsteini, seega üsna vali muusika oli. Kuna seal eriti autosid ei liigu olin suht hooletu ega pööranud ümbruskonnale tähelepanu. Kui äkki oleks nagu muusika välja lülitunud ja keegi ütles mulle "astu kõrvale". Mu keha kuulas sõna ja ma astusin, järgmisel silmapilgul pahises suur veoauto palgikoormaga minust nii lähedalt mööda, et ma ei saanud arugi millega on tegu enne kui ta juba möödas oli. Kui ma poleks kõrvale astunud ei kirjutaks ma võibolla seda lugu siin.
Vasta
#40
Vaudzi Laugh Su päästeingel päästis su ära wink Oled õnnega koos.

Ma olen kuulnud mitu korda oma nime.. et keegi võõras hüüab. Kui ringi vaatan, siis kedagi pole.
Sositatud ka mu nime mitu korda.
Lisaks häältele olen ühel korral nn. "videot" näinud. Suht kriipi oli... :S
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: Cassiopeia
Vaudzi Laugh Su päästeingel päästis su ära wink Oled õnnega koos.


Lisaks häältele olen ühel korral nn. "videot" näinud. Suht kriipi oli... :S


Mis mõttes "videot" ? Enda peas?
Vasta
#42
Üldistel juhtudel on kasulikum minna kooliarsti jutule. Küll tema juba teab kelle juurde pöörduda tuleb.
Teistel (kaugelt vähem levinud) juhtudel on asi natuke teisiti ilmselt...

Aga kui juba videot näha saab, siis tuleb kiirelt arsti juurde pöörduda. Kasvaja äkki.
Laugh
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas: DooM
Mina olen kuulnud kuidas keegi naisterahvas ladinakeeles(?) mind "kummitab"
Lihtsalt ajab mingit juttu, ladina keelt ei oska, midagi aru ei saa.

Mitu korda olen unest ärganud niimoodi, arvasin et und nägin aga siis kõndisin juba tükk aega ringi ja kuulsin jälle.



kust sa tead, et see ladina keel on kui sa seda ei oskaLaugh
Vasta
#44
mul on olnud kogemusi sellistehäältega oma kooliajal, siis kui ma veel keskkoolis käisin. Oli kord nii, tegime kehaliseskasvatuseskuulitõuget.Õpetaja pani neid pikkusi maha ja ukerdas täpselt tulejoonel. Järsku kuulsin peas hääli, mis ütlesid: "Viska nüüd! Tee seda ja sa muudad maailma!"
Nii ma siis nagu alateadlikult hakkasingi tegutsema ja saatsin kuuli teele. Õpeteja sai õnneks eest ära.Asi lõppes tema jaoks õnnelikult, vaid kergelt tõmbas selja ära. Minule kaasnesid sellega aga tõsised jamad...
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas: neoon


Aga kui juba videot näha saab, siis tuleb kiirelt arsti juurde pöörduda. Kasvaja äkki.
Laugh

Olen lugenud/ kuulnud, et tõesti on üheks viirastuste kuulmise/ nägemise põhjuseks on kasvaja peas. Küll aga kaldun arvama enamus siin jutustatud seikade põhjuseks on väsinud aju, mis sagel võib ka vempu visata.
Vasta
#46
Äkki on need ,,hääled'' isiksuse häired. Ise olen ka kuulnud, eriti kui väiksem olin. Hakkasin pikali minema ja keegi naine sulgõrna häälega ütles pole hullu. Siis olen veel kuulnud meest röökimas keerake torud kinni see tuleb, see tuleb. Algul arvasin, et kuulsin seda kui ärkasi, kuid tegelikult ärkasin selle hääle peale, ja see kestis u. 3 sekundit.

[esimese lehe kommentaaridest rohkem ei jõudnud lugeda]
Vasta
#47
see kõik on ihtsalt yleväsimusest tekkinud ajutine aju tõrge nii arvan mina nii et asi on kõik normaalne ja see mida kuulete on mingi suvaline asi mis on aju sopis peidus
Vasta
#48
Ma kunagi istusin oma läpaka taga ja otsisin midagi. Kusjuures mul polnud eriti pingeline päev, ega midagi sellist. Panin korra silmad kinni ja siis nägin nagu videolindilt - kaamerast - et keegi hoidis kaamerat käes ja jooksis kusagil. Siis ta pillas kaamera maha. Kuna kaamera maha pillati, siis ma nägin mis edasi toimus vähe, ainult seda, et mingi musta riietatud kogu jooksis kaamerast mööda sellel järele kes kaamerat hoidis. Kusjuures, kuulsin kriiskeid ja karjumisi ka. See ehmatas veidi ära. Smile
Viimasel ajal olen hakanud nägema kujundeid oma silme ees. Need ei ole tavalised, et kui silma kinni paned ja näed täppe ja muud. Need on keerulised mustrid ja sümbolid. Otsisin netist neid, mis ma näinud olen, need on päris huvitavad Smile
Vasta
#49
Mul on lapsest saadik need hääled olnud peas. Alguses olid mingid seosetud lausekatked võõraste häältega, aga mida aeg edasi, seda selgemaks kõik muutus. Lapsena kuulsin pea igal õhtul enne magamaminekut seda nn. juttu, kuid nüüd on asi harvemaks jäänud ja umbes kord nädalas satun peale. Aga nüüd on need hääled lähedaste hääled ja jutul on loogiline sisu olemas. Umbes nii nagu paneks kõrva vastu ust ja kuulaks nagu kellegi juttu pealt.
No näiteks ühel õhtul magama minnes oli väga vahva lugu elukaaslasega. Järsku hakkan mina oma peas kuulma, et mis mulle sünnipäevaks võiks kinkida ja et kuldkett oleks tore mõte. Mina olin aga nii unine ja ei saanud enam aru, kas ta päriselt räägib minuga ja ütlesin : " Oh, kulda ma ei taha, mulle meeldib hõbe rohkem ! " Sick Mees ehmatas ikka ära küll, uuris mis ta uuris, aga mina seletada ei osanud ( ei tahtud ) , kus mina tema uitmõtet tedama sain.
Vasta
#50
Ühesõnaga, vahepeal ma istun rahulikult arvutis või teleka ees, ja äkki hakkab mul ühes kõrvas vilisema, kui ma küsin õelt või emalt kas nad kuulevad vilinat siis nad vaatavad mind sellise näoga nagu oleks ma hull.
Samas ma arvan et see võib olla ka midagi teist.
Mida teie sellest arvate, või olete ka ise midagi kogenud?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuulen kellegi teise juttu pealt, oma peas. Cessu 13 9,229 21-12-2014, 04:51
Viimane postitus: istrat
  Hääled Blink. 13 4,890 17-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Müstik
  Kummalised hääled magamistoas ajouraksuolen 3 3,096 04-02-2008, 11:31
Viimane postitus: Flash
  Kummituste sammud ja hääled roomaja 44 16,175 27-06-2007, 18:21
Viimane postitus: vennike

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat