Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp kui väljapääs
#26
I´m going to put a bullet in my head when I turn 70.
ei taha mina , et keegi mu eest hoolitsema peaks jadajadajada...


samas praegu veel noor, pole vaja sellele pikalt mõelda...
Laugh
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: Lauri-L
I´m going to put a bullet in my head when I turn 70.
ei taha mina , et keegi mu eest hoolitsema peaks jadajada.
Offtopic aga sellest räägivad paljud, et ei taha elada vanana.
Enesetapu näol on tegemist kompleksse fenomeniga.
Enesetapp kui väljapääs elust, kus sind keegi ei mõista. Mõtte- ja tundeviisi jäikus; inimese võimetus näha kompromisse või väljapääsu tekkinud olukorrast. Kui inimene hakkab mõtlema enesetapule, aheneb tema mõtte-, tunde- ja tegevusmaailm. Ta mõtleb pidevalt enesetapust ega ole suuteline märkama probleemist teisi väljapääse. Samas ta blokeerib enda jaoks muud võimalused ja väljapääsuteeks jääb surm. Siis ta mõtlebki, et ainus väljapääs sellest olukorrast on surm. Kuigi hiljem ahastavad näiteks sugulased-tuttavad, et miks ta ei rääkinud meile, me oleksime ju aidanud... Samas sellises olukorras inimene muutub tõrjuvaks/kinniseks. Enesetapjale on see kindlasti väljapääs kui selline fenomen aga meile, kes seda olukorda lahkavad ei ole.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: elutrepp
On palju kirjutatud inimestest kes selle tee valivad ja
just negatiivset. Miks nii? Sureme ju kõik ikka kunagi
küsimus pigem selles ,et millal ja kuidas.
Elame ju teadmatuses ja ei tea mis meiga pärast surma juhtub.
Surm kui selline võib ju olla kui lihtsalt uue elu algus ehk siis
uue lehekülje keeramine. Öeldakse ,et pole olukordi millele pole lahendusi ja enesetapp on kui nõrga inimese valik. Kas alati? Aga kas on mõtet pusida elus ja lasta ennast lihtsalt ara tampida.

Muudetud: 9-9-07 kell 23:20:14 elutrepp

Tegelikult oleme me siia sündinud oma ülesannet täitma ja me ise oleme endale sellise elu valinud ja enesetapp on mõrv ja lihtsama tee valimine. Sellega sa ei täida oma plaani selles elus ja pead uuesti samaväärsesse ellu minema ja katsumused ületama nii või naa. Sa mõtle parem selle peale, et milleks sa endale sellise elu valisid? Ehk põhjus, miks sa mõtled enesetapule, tuleks siiski läbi elada ja näha mis edasi saab, mitte lapsikult endalt elu võtta.
Vasta
#29
Aga mis juhtub siis, kui ma ei täidagi oma ülesannet.. ja ei mõtlegi kunagi hakata täitma? Jään järgemööda oma klassi kordama? Ja siis? Mille nimel me üldse pingutame oma ülesandeid täita?
Vasta
#30
Vb oma elu võtmine ongi mõnele ülesanne.
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: Alfar
Ja siis? Mille nimel me üldse pingutame oma ülesandeid täita?

Nagu mina aru olen saanud, pingutatakse selle nimel, et lõpuks jumalike tegelastega koos teed juua. Ju siis on hea tee.

Ääre-märkusena, mainiks veel, et inimesel on ka väga arenenud fantaasia. Ja mõnikord on see nii meeldiv ja ilus, et hakka või uskuma .
Vasta
#32
Tõesti ei vihja vahes mitte midagi sellele, et inimene enesetappu teha tahab. Olen seda ise liiga hiljuti näinud...Meie klassi kõige rõõmsam õpilane, alati naeris. Ma ei suuda meenutadagi, et ma teda kurvana näinud oleks. Viimasel päevalgi naeris, lollitas, nagu alati...ja siis...Oleks varem midagigi sellele vihjanud, oleks saanud ehk veel kõike muuta. Aga nüüd on juba hilja...
Vasta
#33
ameerikas oli vend üle 30 aasta koomas...päris huvitav ülesanne
Vasta
#34
http://www.youtube.com/watch?v=YTdApSK-RgM
Vasta
#35
Inimesed, kes teevad enesetapu, on kõige lollimad inimesed üldse maailmas. Lollimad, kui mingi vaene, aga oma eluga rahul prükkar su maja taga.
Loomulikult on mul neist kahju ka, aga nad ei kujuta ette kui palju si*ta nad sellega omale keeravad, eriti oma karmale.
Samas selle viimasega ma vaidlema ei tahaks hakata, inimesed võivad kõike uskuda, mina usun seda.
Vasta
#36
Kirjutasin päris pika kommentaari. Enne selle lugema asumist annaksin lühiülevaate teemadest, millest kirjutasin:

1) Tuleks leida endas mõistvust enesetapjate suhtes.
2) Arukas inimene suudab aidata nii ennast, kui teisi.
3) Enesetapu tagajärjed.
4) Kuidas määrame oma saatust.
5) Elu mõte ja eesmärk ning selle tunnetamine.


Tundub, et need, kes enesetapu ühemõtteliselt hukka mõistavad, ei suuda tegelikkuses kujutleda seda tunnet mida sellises olukorras inimesed läbi elavad.

Üks olulisemaid elu mõtteid või ülesandeid on muuhulgas ka täielik mõistmine. Täielik aru saamine maailmast, elu protsessidest, inimestest, inimeste vahelistest suhetest, jpm. Igas ühes meist on olemas ürgne instinkt areneda. Mõni tunnetab seda selgemini, kui teine. Meil on tegelikult palju instinkte aga mitte alati ei mõista me neid. See kõik tuleb kusagilt seest poolt ja kui selle üle pisut mõelda, siis mis tekitab neid tunge? Mis neid tunge alla surub?

Enesetapjatel on omad ajendid ja füüsilised mõjutajad. Depressioonis või psühhoosis inimest mõjutab füüsiliselt esiteks tema keha. Segamini on hormoonid jm ained. Teiseks mõjutab haiget (selle sõna otseses mõttes) inimest "halvatud" mõistus, mis ei suuda näha võimalikke lahendusi. Inimest piinavad erinevad negatiivsed tunded alustades tohutust jõuetuse tundest, lõpetades süütundega. Arukad inimesed depressioonis inimese ümber suudavad abivajajat õigel ajal aidata. Samas peab ka haigel olema piisavalt arukust abi küsida. Ning selleks, et inimesed kõik oleksid piisavalt arukad, et enne enesetapu sooritamist abi küsida, tuleb juba maast ja madalast nendest asjadest rääkida. Tuleb selgeks teha, et abi on olemas. Sest TEGELIKULT ON JU LAHENDUS ALATI OLEMAS! Arukas inimene küsib viimasel hetkel igaks juhuks abi või annab vähemalt märku, et tal on abi vaja. Siis peame meie, ümbritsevad olema nii arukad, et saame appikarjest aru.
Räägin seda kõike kogemusest ühe lähedasega, kes sai õigel ajal abi. Ta ei jõudnud enesetapukatsenigi. Õnneks on ta nüüd terve ja ennetab varakult võimalust samasugusesse olukorda sattuda. Kui kellelgi on mure mõne oma lähedase pärast, siis võiksin ka pikemalt seletada, kuidas seda inimest aidata saaks.

Vaimuilmas on noore ja terve keha tahtlik surmamine taunitav. Väga haige ja valudes keha surmamine aga mitte nii väga. Valu alla ei kuulu vaimne valu. Vaimne valu on elu proovilepanek. Mida raskematest olukordadest välja tulla, seda arendavam see vaimu jaoks on. Siin kohal peab täielikult paika ütlus: Mis ei tapa, teeb tugevaks!

Veel üks olulisi eesmärke või ülesandeid elus on karastuda. Olla üle halvast ja negatiivsusest, jääda selleks, kes sa tegelikult oled, järgida oma sisemisi tunge, suuta kontrollida oma mõistust ning alla suruda või ületada kogu negatiivsus nii mõtlemises kui käitumises. Muutuda paremaks inimeseks.

Omast kogemusest võin öelda, et üks probleem kerkib esile seni kaua, kuni see probleem saab lahendatud. Nii on ka enesetapuga. Kui võtad endalt elu, pead järgmiseski elus sama katsumuse läbi elama.
Elude vahel paneme endale ise järgmise elu eesmärgid paika. Valime parimate võimalustega keha, milles vajalikud õppetunnid omandada. Elus ette tulevad õppetunnid on seega juba enne sündi paika pandud. See, mis radapidi me nende õppetundideni jõuame ning mis moodi me neid olukordi lahendame, on me enda valik. Seega määrame oma saatuse ise. Põhirada on paigas juba enne uue elu alustamist ning mida edukamalt me seda radamööda käime, seda uhkemad me elu lõppedes enda üle ka oleme. Ja seda kiiremini me areneme.

Kunagi ei plaanita enne uut elu enesetappu. Paika saab panna (saab aga ei pea) oma kõige tõenäolisema surma viisi ja aja (mille hulka ei kuulu kunagi enesetapp) ja seda kõike põhjuslikult. Kuid kõik surmad pole planeeritud. Mõned tulevad väga ootamatult ja sellised ootamatud surmad, kus on ka süüdlasi, tekidavad karmavõlgu.
Järsult lõppenud elu järel taaskehastutakse kiiremini, et uuesti alustada. Ootamatusi saab tekkida, kuna võimalusi on meeletult palju. Ootamatu surm visuaalselt vaadatuna elurajal kujutab endast justkui tupikuga lõppevat teerada ehk valikut.
Näiteks kui planeeritud on kahe noore inimese abiellumist ja elamist kõrge eani aga ühe pisikese valiku tõttu - need kaks noort lähevad purjus peaga autoga sõitma ning teevad surmaga lõppeva avarii - saab nende ilus planeeritud tulevik ootamatult läbi.

Ka enesetapp on tupik, sa ei täida oma lõplikku elu eesmärki. Järelikult ei arene sa ka maksimaalselt. Elatud elu lõpeb liiga vara ja vajalikud õppetunnid jäävad saamata - areng aeglustub. Seetõttu ongi enesetapp taunitav ja seda ka põhjusega, see on täiesti mõttetu.

See, et me peame arenema, on tegelikult meie endi kõige suurem soov ja seega ka sisemine tung. Meie absoluutne soov tegelikkuses ongi saada üheks loojaga. See on lihtsalt nii hea tunne, et mitte keegi ei taha sellest ilma jääda. Loobuda tundest teada ja mõista absoluutselt kõike!

Vaadake enda sisemusse, kas tunnetate seda vajadust? Kui tunnete, siis võite selle kõige ülima eesmärgi mõttest aru saada ning "imeda" sellest tohutult positiivsest tundest palju palju elujõulist energiat, mis aitab sinu elu eesmärki täita, olgu see milline tahes!
Vasta
#37
Enesetapust enesest olen mõelnud ja olen veenidest lõikunud . Kuid armid on kinni kasvanud kuidagimoodi ...

Anyway ... Enesetapu võivad teha ka tugevad, ei pea ju alati mingi nõrk inimene olema ! Vaat, asi ongi selles : inimene paistav välimiselt tugev, on lõbus, teeb palju nalja, hea tervise juures ja anyway heas vormis. Ja äkki lihtsalt poob end ülesse vms . Ta oli tugev, kuid miski tõukas teda sellele ... Keegi ei pidanud solvama , vaid nt elumaitse tüütas ära ... On oma elus kõik vajaliku ära näinud ja siis otsustas end ära tappa mingisugusel viisil!

Nõrgad : nõrgad võivad nad tõesti ju olla, aga vaadake. Point on selles, et osaliselt ei tee nõrgad enesetappe vaid püsivad edasi ja saavad mõne ajaga tugevamaks. Lihtsalt nad ei tohiks kõikke liiga südamesse võtta mida talle öeldakse...

Nõrgad ja Tugevad on samas erinevad ja samas ka väga sarnased ... Nad võivad mõlemad teha enesetappu, olenematta on nad vaimselt tugevad või nõrgad ja mõlemad võivad jääda elama, samuti olenematta on nad vaimselt tugevad või nõrgad. See ei loegi ju!? Aga siiski on kõige rohkem ühist on neil see : et inimene on see, kes kannatab vägivalda mille tõttu ta muutub nõrgaks või siis on tal sõbrad kes toetavad teda ja saab tugevaks nii ..

Jaa, ja ma panin ikka lahedalt tarka ka siin Smile


Muudetud: 5-4-08 kell 18:25:22 LikeWinter

Muudetud: 5-4-08 kell 18:25:45 LikeWinter
Vasta
#38
IMO enesetapu puhul ma midagi ei kobise kui tegu on üksiku inimesega, kellel peret pole. Samas kui näiteks lapsevanem end ära tapab, on tegu ikka väga iseka inimesega. Sellest ta üldse ei mõtle, et mis lähisugulastest saab, mis lastest saab vaid võtab ikka endale kergema väljapääsu. Surra on alati lihtne, elada on raske.
Vasta
#39
Kusjuures mina arvan ka ,et endale käe külge panemine,nõuab ikka palju julgust!
Samas ei poolda mina enesetappu absoluutselt.Aga kus on siis tõde?Äkki on see inimese karma,kes enesetapu sooritab?Või tema valik siin elus?Àga äkki hoopis,teeb ta sellega suure vea ja sünnib uuesti,ning kordab enda missiooni uues elus,otsast peale?
Vasta
#40
Kõikidel negatiivsetel emotsioonidel on üks vastik omadus, nad on maitsev toidupala mitteoergaanilistele olenditele, nad tõmbavad neid külge nagu magnetiga.
Ja veel maitsvam energiapahvak eraldub inimesest surmaga, ega muidu vanad rahvad ohverdanud inimesi oma jumalatele.
Seega nn enesetapp on esile kutsutud mingi naljase vaimu või enese lubamise kaudu surmale.
Ühesõnaga, kui olete pankrotis siis kuulutage välja isiku pankrot ja elage edasi, seda ka vaimse pankroti puhul.Tao kroonikates oli ju hea näide, et kui lubad endale majja õnne ja küllusejumalanna, tuleb temaga kaasa ka vaesude ja valu jumalanna.
Et täita oma eluprogrammi, tuleb elada pikk ja toimekas elu, selle asemele et jääda näljase vaimuna rippuma maailmade vahele.
Seega enesetapp ei lahenda midagi ega ole ka väljapääs millestki.
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: *Enkeli*
Kusjuures mina arvan ka ,et endale käe külge panemine,nõuab ikka palju julgust!
Samas ei poolda mina enesetappu absoluutselt.Aga kus on siis tõde?Äkki on see inimese karma,kes enesetapu sooritab?Või tema valik siin elus?Àga äkki hoopis,teeb ta sellega suure vea ja sünnib uuesti,ning kordab enda missiooni uues elus,otsast peale?
Enesetapust rääkides ei kasutaks ma mõisteid nagu nõrkus, tugevus, argus, julgus. Enesetapp on minu arvates eelkõige inimese otsus, põhinedes siis kas ratsionaalsetel kaalutlustel või hetkeemotsioonidel. Mingite pubekatest emode veenilõikumisi ninetan ma lihtsalt rumaluseks.
Uskudes hinge olemasolusse, usun ma ka taassündi. Peale surma lahkub hing kehast, et sündida uuesti kas inimese või mõne teise olendina. Toimub pidev sünni ja surma ringkäik. Pole vaja otsida ka mingit "missiooni elus," see mida inimene oma eluga peale hakkab on tema oma asi. Enesetappu võib aga tinglikult võrrelda arvutile restardi tegemisega kusjuures kõik andmed kaovad ning tuleb kõigega otsast peale alata. Seega tuleb vaadelda vaid selle "restardi" põhjendatust. Minu arvates on enesetapp põhjendatud näiteks raske ravimatu haiguse korral kui inimene vaid piineldes ootab surma. Samas igasuguseid suhete või majandusprobleeme ma piisavaks ei pea. Kuid siiski on see igaühe vaba otsus, mille põhjendatus mind ei huvita. Igaüks on oma elu peremees.
Vasta
#42
Inimesel on isiklik õigus otsustada oma elu ja surma üle. Narsiaanlasena ei poolda ega pea enesetappu õigeks või piisavalt õigustatud teguviisiks. Jah,parandamatu haigus valude ja vaevadega,ihuhädadest sündiva alandusega on vast ainukesed põhjused,mis leiavad õigustust-mõistmist. Olles veendunud hinge ja vaimu ühinemises Atmaniks,peab tõdema,et enesetapjatega seda üldjuhul ei toimu,st Jumal ei soovi enda teadvustatud olemisse lõhkuvat valu. Seepärast peatuvad enesetapja hing ja vaim Kõige Elava Jumala energeetilisel tasandil.
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas: NarsiaanlaneOlles veendunud hinge ja vaimu ühinemises Atmaniks,peab tõdema,et enesetapjatega seda üldjuhul ei toimu,st Jumal ei soovi enda teadvustatud olemisse lõhkuvat valu. Seepärast peatuvad enesetapja hing ja vaim Kõige Elava Jumala energeetilisel tasandil.
Siinkohal lähvad meie maailmavaated lahku. Minu nägemus põhineb kaksikjaotusel- on hing ja on keha. Nii, et ma ei saa täpselt aru mida sa selle "vaimu" all mõtled. Samuti ei eksisteeri jumalat ega ühtegi kõrgemalseisvat jõudu. Toimub vaid igavene looduslik ringkäik, mida ei kontrolli ükski "jumal." Nagu ma su tekstist aru sain siis sinu arvates erinevad enesetapjate ja loomulikku surma surnute edasine saatus. Mis juhtub aga sel juhul inimestega kes on elust tüdinud, kuid selle asemel, et endale otseselt käsi külge panna, otsivad hoopis tahtlikult ohtlikke olukordi? Näiteks kui selline inimene läheb mägedesse ronima teades ja samas ka lootes, et seal võib surma saada, libiseb ootamatult ning hukkub, kuigi sel hetkel ta otseselt suma ei soovinud. Kas ta oli siis enesetapja (läks ta ju teadlikult surma otsima) või mitte (libisemine oli siiski õnnetus mitte tahtlik kaljult allahüppamine)?
Vasta
#44
Natuke mõtleks sellele kaasa, budistid ütlevad, et olemas on kuus tasandit, põrgu, näljaste vaimude maailm, loomade maailm, inimeste maailm,pooljumalate maailm ja jumalate maailm, mis kõik kokku annavad karmaratta ümbersündide kohad.
Paraku enesetapjad satuvad näljaste vaimude või põrguolendite kehadesse ja peavad sealt aegade vältel uuesti ülespoole ronima kuid ülim mida inimene võib saavutada on karmarattast üldse välja astuda, enesetapuga seda ei saavuta iialgi.
Samuti on vale jutt inimese vabast tahtest, inimene on mõjutatav kuni surmani välja, saatuses pole vabadust tolligi, pole ühtegi õnnetust, vägivaldset surma ega haigust, millest teatud seltskond, see ei pruugi olla inimesed, kasu ei saa, kui suudaksite naha mis juhib inimese saatust siis oleksite kõigepealt kohutavalt üllatununud ja teiseks jube tigedad kasvõi selle peale mis teevad tegelikult teie lähedased teiega alateadvuse tasandil oma käskijate käske järgides.
Vasta
#45
Natuke tobe on tõesti, et juttu lugeda. see kas enesetapp on nõrkadele, on suhteline... Kõik ei ole must ja valge. Enesetapjad on meeleheitel olevad inimesed, kellel pole kedagi kellele toetuda ja lihtsalt vajavad abi... Ma usun, et kui sul pole aeg minna, siis sa ikka ei lähe, kui sul on enam kui mõtte siinses elus. Arvestage ka selle mõttega, et kõigil on põhjus selleks. Niisama keegi ei lähe end tapma ja ma leian, et keegi ei tohiks kohut mõista teise elu üle, kui mitte teada teise motiive. Kui inimene ei jõua siis ta ei jõua, tahtmine ära minna on suurem kui mõistus kõik algab endast ja lõppeb seal kus algab. Ebastabiilus... Oh, inimesed on keerukad.
Vasta
#46
Suitsiid? Halb sõna aga just ise olen see üks nendest kellel see mõte peas pidevalt tiirleb. Aga miks????????? Arvan ise,et olen teiste arvamustest liiga mõjutatav ja see lööb rivist ikka täiesti välja. Nii piinarikas on kuulata kus kritiseeritakse su higi ja vaeva kuigi see on tehtud just teiste inimeste heaoluks või lausa nende kasuks. siis tekib ju küsimus mida kuradit ma rabelen. Saadaks ka ise kõik pikald nagu enamus . Aga ei iseloom ei lase olla pohhuist. Nii tekibgi selliseid olukordi sellel aastal kahjuks liiga palju. Ärge arvake ,et ma teen seda. Ei. Kuigi tahaks aga õnneks on mul poeg kelle nimel tasub vaeva näha.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: sarviline1
Kuigi tahaks aga õnneks on mul poeg kelle nimel tasub vaeva näha.
Sa elad siiski endale... A mis sa siis teed kui poeg suureks kasvab, siis enam ei tasu vaeva näha?

Muudetud: 28-8-08 kell 06:06:37 bblurry-angel
Vasta
#48
Arvan ja loodan ,et kui hoolid ja armastad last ning ültse oma perekonda ei muutu nad vanematesuhtes ükskõikseks. Paraku ei saanud omas perekonnas isalt häid sõnu vaid tuli taluda pidevaid perekonna tülisid . Kui isa oli siis suidsiidi teinud oli meil kui lastel sellest ainuld hea meel. Alles nüüd 15 aastat hiljem mõtled aga miks ta ikka seda tegi ?????????Äkki olid põhjused samad mis minul. Erinevalt mina ei uputa muresid pudelipõhja vaatates ja kui on elukaaslasega lahkarvamused olen parem vait kui tekitaks tüli mida laps peald näeks. Raske küll on ja vahel tunned ,et tahaks endal südame välja rebida aga sellest lihtsald tuleb üle olla.
Vasta
#49
Jaa, sul on laps, saime aru... (Y) Ära elulugu nüüd ümber siia kirjuta...
Vasta
#50
Aga see ju ongi negatiivne asi. Ma ei leia selles midagi positiivset, ega oskagi leida.
Kuid tegelikult sõltub see samas kõigest. Üks asi on see millest inimene sellistel hetkedel mõtleb ja teine asi on see mis tal on.
Sellised asjad ei tundu toredad ei mulle ega enesetapjale enne enesetappu. Keerulised on need asjad, ega sellest saa vist eriti targalt rääkida kui ise sellega seotud pole.

( vast sogasin, postitlusi ei lugenud, vaid teema autori oma ) .
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Enesetapp ja taassünd ? N6iaplika 111 52,019 20-09-2021, 20:49
Viimane postitus: xcad
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 24 13,809 07-02-2020, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Puud kui surmakuulutajad? surmatooja 12 6,245 09-12-2008, 23:29
Viimane postitus: Indr3k

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat