• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Must auk
#1
Üldist: Mustad augud koosnevad ainest, mis on ülitihedalt kokku surutud ja nad on tekkinud hiigeltähtede või punaste hiidude kokkuvarisemisel. Nad omavad ülisuurt külgetõmbejõudu. Nende mass on Päikese massist ligi 4 miljonit korda suurem. Mustad augud liiguvad kiirusega 40000km/h. Neid on ülimalt raske avastada, teatavasti on must auk nii tihe, et valgus sellest läbi ei pasita ja teadlased otsivad seega musta auku nagu nõela heinakuhjast.

Kui mustad augud liiguvad taevakehadele liiga lähedal, hakkavad nad seda taevakeha(tähti, planeete, kõike) endasse imema. Kui must auk satuks liiga lähedale päikesele, hakkaks ta seda sisse imema ja see avaldaks suurt mõju Maale. Must auk tiriks päikest kaasa, ühtlasi seda imedes ja suunduks Maa poole. Maa sulaks ära, enne kui päike selleni jõuab.
Vasta
#2
Kuhu need sisseimetud asjad/planeedid/ mida iganes kaovad?
See must auk ise põletab/sulatab/purustab jne. need sisseimetud objektid?
Vasta
#3
ta imeb need sisse, kuid mitte kõike, osa heidab avakosmosesse.

[Teadet on muutnud 7-2-2004 postitaja Hurricane]
Vasta
#4
Energiat vallandub erinevatel viisidel, kui must auk parasjagu planeeti või tähte imeb, läheb planeedi energia kosmosesse laiali, soojuse jne näol.
Must auk ei ole auk, vaid üli tiheda aine kogum, mis pole suurem kui hernetera. Neid herneteru otsitaksegi sedasi, et vaadatakse mingit osa taevast ja kui mingi täht korraks ära "kustub", on leitudki must auk.
Selle meetodiga on ilmunut kohutav ja õudustäratav fakt - Meie oma galaktikas on tuhandeid musti auke. 10'eid tuhandeid.

Tsitaat:Aga ma saaks siiski vast rääkita, et see energia ikkagi, ja need planeedid, mis sinna sisse jäid, et mis nendega juhtub, kuhu need kaovad?

Need surutakse kokku, nii kokku et on raske seda mõistagi.

Ma tean paari teooriat. Üks on selline et lõpuks neelab must auk iseeenda.
Teine on et nad on igavesed.
Kolmas on et kui nad on juba mingi koguse enda sisse imenud SIIS nad paiskavad selle välja , jättes nüüd ruumi uue keha imemiseks.

Energia saab muunduda ka potensiaalseks energiaks, ehk on selleks see, kui auk on yhe päikese ära imenud, siis läheb see energia nö. gravitatsioonienergiaks.
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Energiat vallandub erinevatel viisidel, kui must auk parasjagu planeeti või tähte imeb, läheb planeedi energia kosmosesse laiali, soojuse jne näol.
Must auk ei ole auk, vaid üli tiheda aine kogum, mis pole suurem kui hernetera. Neid herneteru otsitaksegi sedasi, et vaadatakse mingit osa taevast ja kui mingi täht korraks ära "kustub", on leitudki must auk.
Selle meetodiga on ilmunut kohutav ja õudustäratav fakt - Meie oma galaktikas on tuhandeid musti auke. 10'eid tuhandeid.
Ma olen ka seda kuulnud, mingis saates nägin vist. Üks pidi meile jube lähedal olema, et võibollla ta juba imeb meid vaikselt...
Vasta
#6
Ma olen tuttav sellise teooriaga, et must auk on niivõrd tihe aine, et kõik kehad, mis tema lähedusse sattuvad, saavad lihtsalt mikroosakesteks lahutatud, st su keha lihtsalt laguneb mikroosakesteks ja saab osaks mustast august..
Kusjuures seda nö antiainet on ka võimalik "toota". Nimelt kui panna üks kilomeetrise pikkusega pulk ümber oma keskpunkti tohutul kiirusel (läheneb valguskiirusele) pöörlema, siis on võimalik kuidagi saada mingi ülipisike osa antiainet. Aga selle tootmise juures on veel sellised magneetilised jõud mängus, mis peavad antiainet hoidma kuskil nõu sees täpselt keskel. See ei tohi ühegi küljega kokku puutuda.. Siin on tuleviku raketiteadus!
Vasta
#7
Mis juhtub, kui üks must auk satub teise lähedusse? Et siis nii lähedale, kus nad peaksid üksteist juba kuidagi mõjutama...?
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Mis juhtub, kui üks must auk satub teise lähedusse? Et siis nii lähedale, kus nad peaksid üksteist juba kuidagi mõjutama...?
Äkki siis läheb madinaks..: kes on suurem? Smile See peaks olema mingite jõudude tõttu ilmselt võimatu, sama võimatu kui see, et Kuu ühel heal päeval Maa peale tuleb.
Vasta
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Mis juhtub, kui üks must auk satub teise lähedusse? Et siis nii lähedale, kus nad peaksid üksteist juba kuidagi mõjutama...?
Äkki siis läheb madinaks..: kes on suurem? Smile See peaks olema mingite jõudude tõttu ilmselt võimatu, sama võimatu kui see, et Kuu ühel heal päeval Maa peale tuleb.
See madinavärk on peris huvitav Smile)
Kuid see ei ole ju võimatu, et Kuu Maa peale tuleb ühel heal päeval..
Vasta
#10
kui must auk kuud imema hakkaks ja meie poole liikuma hakkaks, siis on see isegi mõeldav Smile
Vasta
#11
Tsitaat:Esialgne postitaja Hurricane
kui must auk kuud imema hakkaks ja meie poole liikuma hakkaks, siis on see isegi mõeldav Smile
nooo... kui must auk juba kuud 'imeb', siis arvatavasti on minekul ka ülejäänud ümbruskonna planeedid (k.a. Maa) ning asju ei sajaks Maale vaid vast just vastupidi... kui just Maa ei jää millegi kergema tee peale, kui tollel siht auku seatud on...
Vasta
#12
must auk ei koosne mingist ainest. must auk on eksisteerib gravitatsioonlisel tasandil.. selline paradoks.. päike näiteks läheb nii raskeks, et neelab iseenda alla..
mustad augud aurustuvad ja kaovad.. nad töötavad ka nagu universumi CD kirjutajad.. nad imevad kõik valguse sisse ja paiskavad kettana välja .. kui me oskaks kõike seda valgust lugeda ja kokku panna saaks me pilte ajast mil must auk alustas tegevust..
must auk ei ole ka ainult hävitaja.. ta on nagu jumal ise kui nii tohib öelda.. ta hävitab ja loob.. ytleme et sa pole arvutil ammu format C: teinud Smile arvuti on juba igast pahna täis ja kõik areneb mõtetult kaose poole..
must auk võtab kõik planeedid ja tähed.. segab ära ja viskab tagasi.. äki tekib sellest uus elu? mine tea. nagu viskaks täringuid.. kui tuleb 6:6 siis on elu Smile
Vasta
#13
cmon... must auk on LIHTSALT ÜKS GRAVITATSIOONI KOGUMLaugh?
MIllegist ta ju koosneb, ta sakib endasse kama, surub kokku ja talletab, kui ära ummistub siis laksib veidike kosmosesse ja akkab jälle sakkima, looma, midaiganes.
Vasta
#14
tolmuimeja ei koosne ju tolmust? Smile ja kogu imemise teeb siin gravitatsioon kuna asi on nii kriitilisel tasemel et gravitatsioon eksisteerib ka ilma aineta.. ta imeb kõik kyll kokku aga see on lihtsalt see mida ta imeb.. see pole must auk ise.
Vasta
#15
seda ma räägingi, gravitatsioon ei teki niisama, gravitatsiooni tekitab mass. Ei ole lihtsalt keset ruumi mingi räme gravitatsiooni unnik, on unnik ainet mis grav'i tekitap.

Või tahad öelda et grav' tekitab siis juba ise grav'i? Perpetum mobile Laugh?

Tolmuimeja puhul tekitab vaakumit mootor, mille paneb käima elekter, mida omakorda saab pistikust Laugh ...





[Teadet on muutnud 7-2-2004 postitaja loom]
Vasta
#16
Must auk on massiivne kompaktne haloobjekt - aegruumi piirkond millest miski ei pääse läbi kuna seal on gravitatsioon nii tugev. Seal võib olla mingi ülitihe objekt aga võib ka mitte olla.. on võimalik, et gravitatsioon on iseenda lõksu langenud ja kunagi olnud päike on välja paisatud.
Vasta
#17
Gravitatsioon jääb iseenda lõksu?

[Teadet on muutnud 8-2-2004 postitaja loom]
Vasta
#18
jah teatavasti on olemas ka teooria et gravitatsioon avaldub virtuaalsete osakeste gravitonide abil (sama virtuaalne kui footon tegeltikult) ja meeletutel gravitatsioonidel võib gravitatsiooni laine kui selline ise moonduda .. täpsemalt oleks raske ette kujutada inimesel.
Vasta
#19
Kudamoodi siis must auk ainest ei koosne ?
Mina saan aru, et on olemas üks hunni ainet. Koik massiga kehad tõmbavad üksteist ja mustas augus on seda ainet hästi palju ja seega tekib tohutu gravitatsioon ja samamoodi kasvab ka tihedus. Ruumala kahaneb. Ja siis ongi must auk suure massiga aine ja ei ole mingit maagiat. Imelik tundub ta ainult see perast, et ta ka imeb valgust jne. Ainult on näha röntgenkiirgus, mis seal väljub.
Sel juhul peaks olema tennisepall ka must auk ainult, et tema mõjutab teisi kehi väga väikese jõuga ning ei suuda valgust niimoodi imedaLaugh
Vasta
#20
aine on. vot auku pole! miks seda üldse auguks kutsutakse [Pilt: 7.gif]
iidamast-aadamast jäänud täiesti vale nimetus asjal. Taevakehadele pannakse nimesid avastaja järgi... Surnud tähe avastajal oligi nimi Black von Hole või...
Vasta
#21
must sellepärast et see on must. (ei peegelda valgust)
auk sellepärast et sinna sisse kaovad asjad... kuhu kaovad tavaliselt igast asjad - aukudesse. Smile

Soovitad uus nimi panna?

Hernetera-suurune-üliraske-mateeria-mis-imeb-ka-footoneid? Mst auk sobib, ma arvan väga hästi.
Vasta
#22
Must auk sobib muidugi. Sellepärast sobib, sa oled harjumuste ori. Me kõik oleme... Kuid seal ei ole ometigi mingit auku. Ja veel vähem on ta must - kui must, valge, roheline jne ... nagu ütlesid - ta ei peegelda valgust lihtsalt - mis värv tal siis olla saab?
Vasta
#23
esiteks must ei ole värv, must on toon, teiseks, mustast august ei lähe valgus läbi, sest must auk on nii tihe ja mida te jaurate selle nime üle, kas ta on must auk või mitte, kui asjale on nimi antud, siis võiks seda aksepteerida. kui sul on nimi Jaan, siis mõni teine mõtleb, et kustotsast Jaan, sa ju Toomas, aga nimijääb ikka Jaaniks.

:o

[Teadet on muutnud 8-2-2004 postitaja Hurricane]
Vasta
#24
Tsitaat:Esialgne postitaja Hurricane
esiteks must ei ole värv, must on toon, teiseks, mustast august ei lähe valgus läbi, sest must auk on nii tihe ja mida te jaurate selle nime üle, kas ta on must auk või mitte, kui asjale on nimi antud, siis võiks seda aksepteerida. kui sul on nimi Jaan, siis mõni teine tahab mõtleb, et kustotsast Jaan, sa ju Toomas. :oink:

[Teadet on muutnud 8-2-2004 postitaja Hurricane]
Irw... kui keegi tahab mind Toomaseks kutsuda, siis see on tema enda asi ja jumal temaga - las teeb seda. See tooni-jutt oli nüüd küll nagu tähenärimine. Ma tean seda isegi, et ta toon on, kui mu jutu mõte jääb ikkagi samaks. Ja kas ma pean uue teema tegema, kus saaks arutleda antud nähtuse nime üle? Smile)) Chill!
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Irw... kui keegi tahab mind Toomaseks kutsuda, siis see on tema enda asi ja jumal temaga - las teeb seda. See tooni-jutt oli nüüd küll nagu tähenärimine. Ma tean seda isegi, et ta toon on, kui mu jutu mõte jääb ikkagi samaks. Ja kas ma pean uue teema tegema, kus saaks arutleda antud nähtuse nime üle? Smile)) Chill!

Ei pea tegema uut teemat, aga ma mõtlsin ,et aitaks selle nime üle vaidlemisest, sest see ei vii ju kuhugi, räägime ikka musta augu mõjust jms. Laugh
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Universumis on auk sees Hallucigenia 36 14,152 21-04-2015, 16:45
Viimane postitus: Müstik
  Cern - must auk Maa peal pixel3 2 4,375 27-04-2006, 16:57
Viimane postitus: zed
  Meie galaktika keskel on tohutu must auk? loom 35 12,818 02-11-2005, 21:28
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat