•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Must auk
#26
muide algul taheti panna nimeks Tume Täht kuna Must Auk viitas mõne meelest ühte teist musta auku Smile

kas midagi on veel mõjust rääkimatta?
Vasta
#27
Musta augu keskel on nn quantum singularity ehk siis üks ainuke ülitihe osake hästi suure gravitatsiooniga.Minu arust oli üsna hiljuti sellest Tehnika Maailmas jutu mingis 2003 aasta numbris.
P.S.Oleks soovitav ikkagi asja veidi uurida enne kui niisama järeldusi teha.:i2:
Vasta
#28
Noo see on küll üks paranormaalne nähtus. Midagi tarka ma küll lisada enam ei oska. Parem soovin et meie ei sa kunagi teada mis juhtub siis kui must auk läheneb
Vasta
#29
Tsitaat:Esialgne postitaja The One
Musta augu keskel on nn quantum singularity ehk siis üks ainuke ülitihe osake hästi suure gravitatsiooniga.Minu arust oli üsna hiljuti sellest Tehnika Maailmas jutu mingis 2003 aasta numbris.
P.S.Oleks soovitav ikkagi asja veidi uurida enne kui niisama järeldusi teha.:i2:
See on lihtsalt üks hüpotees, midagi pole tõestatud.
Vasta
#30
Tsitaat:Esialgne postitaja walker112
mis juhtub siis kui must auk läheneb ?
Walkeri küsimus andis mulle ühe mõtte.
Nimelt äkki peab "stargate SG-1" filmis nähtu paika et kui must läheneb hakkab aeg aeglasemalt käima.(sellest lausest vist keegi aru ei saa)
niisiis üritan oma mõtet seletada :
Et must auk on nagu hiigel magnet.
Mis tõmbab või tõukab laineid. Et kui see läheneb hakkab ta aja laineid painutama, aeg hakkab kas kiiremini--, mis on vähetöenäoline, või aeglasemini käima.
kes sarja seda osa näinud on peax aru saama



[Teadet on muutnud 3-3-2004 postitaja z3r0 c001]
Vasta
#31
Väga udune teema..
pole aja olemus inimestele selge ja pole ka mustad augud inimestele selged.. raske midagi oletada.
Vasta
#32
Aga äkki muundab energiaks need asjad mis ta sisse neelab. Täiesti võimalik tegelikult. Ja musta auku me ei näe mitte sellepärast, et ta nii tihe on, vaid sellepärast, et ta imeb kogu valguse endasse ja valgus ei peegelda meile tagasi seetõttu. Ning samuti ei näe minuarvates sa absoluutselt mitte midagi siis, kui sa liigud valguskiirusel, st valgus ei jõua sinuni, sest sa liigud sellest kiiremini ja see mis eest tuleb, möödub liiga kiiresti või ma ei tea mis käkk sealt välja tuleb. Ning valgus ju koguaeg liigub ning mass läheneb lõpmatusele. Ma tean, et see on võimatu kuid mis saaks kui valgus jääks seisma, missugune ta tegelikult oleks? Äkki tuleb sealt välja vanaema kapp hoopis?
Vasta
#33
Kui sa liigud valguskiirusel, siis sa liigud sellest kiiremini? Say what?!
Pakun, et kui sa oled üldse valguskiirusel liikudes võimeline midagi nägema, siis näed sa lihtsalt seisvat pilti... njah.. sõltub jälle, mida vaatad...
Vasta
#34
tulemusi peaks näha olema alles siis kui kiiremini liikuda kui valgus tegelt..
nimelt pidavat ükskõik mis kiirusel liikuval vaatlejal näima valgus alati ühe kiirusega.

et kui me liigume koos oma planeediga ümber päikese 30km/s ja kui keegi kuskil liigub 120km/s siis nii meie kui nende suhtes on valgus ikka 300 000km/s ..

mulle pole endale selle võimalikus veel kohale jõudnud aga nii nad räägivad Laugh.

Footon on üldsegi virtuaal osake kuna tegelikult ei ole mingi punkti nagu footon.. valgus on ikkagi elektromagneetiline laine.

[Teadet on muutnud 6-3-2004 postitaja fyb]
Vasta
#35
Must auk pole tegelikult väga paranähtus vaid hulk väga tihedat ainet(aatomituumad?). Samuti pole midagi imelikku selles, et mustale augule lähenedes aeg teistmoodi kulgema hakkab. Kui läheneksime mustale augule, siis imeks see meid tohutu kiirusega endasse kuid sellest me aru ei saaksi, sest mida lähemale mustale augule jõuame, seda aeglasemaks muutub meie aja kulg musta augu suhtes(läheneb lõpmatult 0-le).

Mis valguse kiirusel liikumisse puutub, siis see pole praeguste füüsikaseaduste järgi võimalik aga juhul kui kiirus läheneb valguse kiirusele ja valgus tuleb (valguse kiirusel) vastu, läheneb valgus meie ikka valguse kiirusel ehk siis valguse kiirus on suurim võimalik kiirus kahe objekti vahel(...seda siis Einsteini relatiivsusteooria järgi, võibolla keegi kunagi lükkab selle ümber)
Vasta
#36
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Must auk pole tegelikult väga paranähtus vaid hulk väga tihedat ainet(aatomituumad?). Samuti pole midagi imelikku selles, et mustale augule lähenedes aeg teistmoodi kulgema hakkab. Kui läheneksime mustale augule, siis imeks see meid tohutu kiirusega endasse kuid sellest me aru ei saaksi, sest mida lähemale mustale augule jõuame, seda aeglasemaks muutub meie aja kulg musta augu suhtes(läheneb lõpmatult 0-le).
Kas mitte ei olnud nii, et meie ei saa nagu aru midagi, et aja kulg muutub, sest me oleme selle sees?
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Mis valguse kiirusel liikumisse puutub, siis see pole praeguste füüsikaseaduste järgi võimalik aga juhul kui kiirus läheneb valguse kiirusele ja valgus tuleb (valguse kiirusel) vastu, läheneb valgus meie ikka valguse kiirusel ehk siis valguse kiirus on suurim võimalik kiirus kahe objekti vahel(...seda siis Einsteini relatiivsusteooria järgi, võibolla keegi kunagi lükkab selle ümber)
Valguse enda kiirus ei muutugi. Suurem on vaid see kiirus, millega meie, kui vastutuleva valguse vaatlejad ja vastutulev valgus ise üksteisele lähemale liigume. See on suhteline. Kui valgus näiteks ei tuleks meie poole, vaid liiguks meist eemale Laugh, siis räägitud kiirus oleks null... ometi mõlemad - nii valgus kui meie lendame sajaga põhja poole... ehk arvan (isiklikult), et väljendasid end valesti - valguskiirus ei ole suurim võimalik kiirus KAHE OBJEKTI VAHEL. Vot. Lükkasin ümber, kui aru said Laugh Bleh
Vasta
#37
enivei, kui sa lased sõidad raketiga 0.5 valgus kiirusega ja paned tuled põlema, siis kõrvalt vaataja ei näe valgust 1.5 se kiirusega liikumas. Et kõik võib liikuda valgusest suuremal kiirusel, aga ta ei jõua kohale suurema kiirusega kui valgusekiirus.
Vasta
#38
valguse kiirus ei muutugi. valgusel on oma kiirus ja kogu muusika. see on valguse enda piirang. kuid kes keelab minul valgusest kiiremini liikuda? see, kes mind vaata, ei näe mind jah enne, kui valgus, mis minult peegeldab, temani jõuab. kui olemame, et olen teel planeedile, kus keegi mind siis vaatab. liigus 2 korda kiiremini valgusest ja aega kulub ütleme näidisena 2 tundi mul sinna jõudmiseks. Kaks tundi vaatleja jaokks, kuna valgus liigub nii kiirelt. ok? kuid siin tuleb jälle vastuolu - ma jõuan kohale tunniga ja seisan vaatleja ees, siis ta mitte ei pea ootama veel tundi, kuni mind näeb, sest nyyd peegeldab valgus minult juba ta nina all talle silmadesse... nüüd on tal võimalus näha ka teist mind.. seda mind, kes tuleb veel kaugusest... ka mul endal on võimalik näha teist ennast... õhh. ehk ma ei näe mingit piirangut, et ma (või misiganes muu asi) ei saa liikuda valgusest kiiremini (kui välja arvata antud momendi tehnilised piirangud). valgus on lihtsalt eraldi teema. ja üleüldse kisub kainda offtopikuks.
Vasta
#39
Ma mõtlen ikka valgusekiirust, mitte valguse kiirust.
Nagu on ka absoluutne nulltemperatuur. Miks ma ei tohi madalama temperatuuriga olla kui null temperatuur. Viimane on muidugi loogiline.
Mis teha, et just valgus sellise piirkiiruse juures on. Valguse kiirus ja relatiivsus teooria on palju keerulisem teema. Ma ei ole mingi superfüüsik, nii et minu poolest jookske sadat meetrit kasvõi -0.3 sekundiga ::o
Ja mölaks läks nüüd kätte ära kah.
Vasta
#40
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Kas mitte ei olnud nii, et meie ei saa nagu aru midagi, et aja kulg muutub, sest me oleme selle sees?

Täpselt nii see on. Aeg sõltub samuti taustsüsteemist nagu kiirus. Samuti näiteks me ei taju, et Maa pöörleb ümber oma telje ja liigub orbiidil ümber päikese(kuigi suudame selle tehniliste abivahenditega kindlaks teha). Kui liigud Maa suhtes valguse kiirusele läheneva kiirusega, siis sinu jaoks kulgeb aeg täpselt sama kiirusega kuna vaatad aega enda taustsüsteemis.

Tsitaat:Valguse enda kiirus ei muutugi. Suurem on vaid see kiirus, millega meie, kui vastutuleva valguse vaatlejad ja vastutulev valgus ise üksteisele lähemale liigume. See on suhteline. Kui valgus näiteks ei tuleks meie poole, vaid liiguks meist eemale Laugh, siis räägitud kiirus oleks null... ometi mõlemad - nii valgus kui meie lendame sajaga põhja poole... ehk arvan (isiklikult), et väljendasid end valesti - valguskiirus ei ole suurim võimalik kiirus KAHE OBJEKTI VAHEL. Vot. Lükkasin ümber, kui aru said Laugh Bleh

Ei lükanud sa midagi ümber. Konks on nimelt selles, et kiirus näitab ajaühikus läbitud teepikkust ja kuna aeg sõltub samuti taustsüsteemist ja kiiruse lähenedes valguse kiirusele hakkab liikuva objekti aja kulg seisva objekti taustsüsteemis lähenema 0-le ehk kiiruse suurendamiseks peaks liikuv objekt läbima kuitahes väiksese ajaühikus lõpmatult suure vahemaa. Kuna liikumine on suhteline, siis on ka nimetus seisev objekt suhteline ja vaatleja taustsüsteemis võivad mõlemad teineteisest eemalduda(kusjuures vaatlejast võivad mõlemad samuti valguse kiirusele läheneva kiirusega vastandsuundades eemalduda). Sinu toodud näide läheneva valgusega on samuti - valgus läheneb meile valguse kiirusel, järelikult meie taustsüsteemis läheneb valguse aja kulg 0-le ja valguse taustsüsteemis meie aja kulg 0-le. Ehk vaata kummalt poolt tahad, kiiruse suurendamiseks peaks lõpmatult väiksese ajaühiku jooksul lõpmatult suure vahemaa läbima. Jah, kui panna vaatleja sinu ja valguse vahele, siis läheneb valgus vaatlejale valguse kiirusel ja sina lähened teisest suunast samuti vaatlejale. On loodud ka hüpotees, et kui õnnestuks valguse kiirus hüppeliselt ületada, muutuks mass negatiivseks ja juhtuks veel nii mõndagi huvitavat kuid vähemalt minu teada pole keegi suutnud tõestada ei neid hüpoteese ega ka valguse kiirust ületada.
Vasta
#41
Valguskiirusest kiiremini liikuvaid osakesi on juba avastatud ja valguskiirusest saab ka kiiremini liikuda. Räägin seda faktide põhjal. Igasugune kiirus on suhteline ja kunagi pole võimalik öelda kas keha on paigal või mitte. Võtame mingi asja taustsüsteemiks aga see ise ka liigub.. osake liigub ühest taustsüsteemist teise - aeglasemasse ja ongi osake seal supervalguskiirusega.


Nüüd tuletan aga meelde et teema on must auk.
Vasta
#42
Mustasid auke pole näha, sest nad imevad valguse ka endasse. Ei tea kuda see valguse imemine käib. Magnetiliselt vist.
Kui näiteks lennata must augu juurde, siis võib näha uute galaktikate tekkimist, vanade hävimist, sest kiirus muudab aega. Näiteks kui ma roniks kosmose raketti ja hakkaksin valguskiirusel ümber maa tiirutama. Kui minu kella järgi on tund möödas, siis maal olevate kellade järgi on möödas sada aastat ja kõik mu tuttavad on surnud...Aga must auk imeb su muidugi endasse kui sinna otsa peale vahtima minna
Vasta
#43
Mitte magneetiliselt vaid gravitatsioon on ikkagi see mis kõike musta auku imeb. Magneetika tõmbab või tõukab laetuid osakesi aga gravitatsioon tõmbab kõike. Valguse "osakesed" pole aga olemas kuna valgus on tegelikult radiatsioon.
Kiirus venitab aega seega sa ei näe midagi mis on olnud enne sind vaid koged aeglaselt seda, mis teiste jaoks olevik.
Vasta
#44
Ma ei öelnudki, et ma näen seda mis varem oli. Ma mõtlesin, et näen kuidas elu hästi kiirelt läheb( see galaktikate jama oli vale näide, sest neid eriti ei teki enam vist, nuh ma võin näha mõne hetkega kuidas galaktika moodustub või siis, et galaktika keskel olev must auk imeb kõik tähed hästi kiiresti endasse kuigi selleks võib kuluda miljardeid aastaid.) Kui ikka aru ei saa siis ma püüdsin ennem selgitada sama mõtet selle kiiruse kohta mida sina siin seletad meile. Ja ma ei väitnud, et kogen seda mis on varem olnud kui musta augu juurde vahtima lähen. Mare õps rääkis seda meile kunagi, talle meeldib vist kosmose värgist rääkida

*Mida see sõna radiarsioon tähendab?
Vasta
#45
Radiatsioon (kiirgus) on energia mis on edastatud kiirte või lainete näol. Valguse puhul siis lainete.
Vasta
#46
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Must auk ei ole auk, vaid üli tiheda aine kogum, mis pole suurem kui hernetera. Neid herneteru otsitaksegi sedasi, et vaadatakse mingit osa taevast ja kui mingi täht korraks ära "kustub", on leitudki must auk.
Selle meetodiga on ilmunut kohutav ja õudustäratav fakt - Meie oma galaktikas on tuhandeid musti auke. 10'eid tuhandeid.

minu teada on meie galaktikast avastatud vaid paarkümmend musta auku, igast kustuvast tähest ei teki ju must auk...avastatakse neid tänu röntgenkiirgusele
Vasta
#47
Kui ütleme et galaktikas on 10 millionit tähte ei tähenda et oleme üle lugenud.
Teoorias peaks olema tuhandeid musti auku aga avastatud on paarkümmend musta auku.

[Teadet on muutnud 13-5-2004 postitaja fyb]
Vasta
#48
must auk... tegemist ei ole auguga... pigem aegruumi sopistusega.

kuidas asi töötab? aga nii:


teadupärast asuvad einsteini teooria järgi kõik kehad ajamulgus... ehk siis aegruum on suure massiga keha ümber paindunud.
kujuta ette palli mis lebab linal... mida raskem on pall seda suurem lohk linasse tekib.

ok... kui täht sureb ja KUI temast saab must auk siis see mis jääb tähest järgi on imepisike ent hiigelsuure massiga terake. see tera jätkab kokkutõmbumist mis omakorda suurendab tema massi... nii kasvavadki mustad augud pidevalt...

mida suuremaks aga muutub selle osakese mass seda rohkem ta painutab aegruumi enda ümber... kui terake on jõudnud jubateatud piirini mil ta on nö. painutanud seda ruumi enda ümber niipalju et ruum ise seal taga on sopistunud sedavõrd et selle sopi põhi hakkab rebenema.

et sellest parem pilt saada siis kujutage ette õhupalli... see osake asub õhupalli augu juures. mida suuremaks selle osakese mass läheb seda rohkem õhupall paisub kuni on jõudnud kohani kus ta lõhkeb...

järgneva kohta suudame me ainult oletusi rajada.

üks mis mulle endale meeldib on järgmine:

aegruum mis on niiviisi sopistunud ei lõhke vaid paindub ning moodustab teispoole meie aegruumi uue aegruumi... ehk siis paralleeluniversumi.

kus muidugi kõik on meie peegelpilt Laugh


mustad augud on müsteerium... niipalju kui me neist teame me teame... rohkemat võime ainult spekuleerida
Vasta
#49
Lugege Stephen Hawking´i raamatut "Universum pähklikoores". Soovitan
Vasta
#50
Aga kui must auk paiskab endasse imetud kehad välja, siis kuhu ta paiskab nad, ja mis nendega toimunud on, sest vaevalt nad on samasugused, kas must auk segab kõik üheks massiks kokku?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Universumis on auk sees Hallucigenia 36 14,152 21-04-2015, 16:45
Viimane postitus: Müstik
  Cern - must auk Maa peal pixel3 2 4,375 27-04-2006, 16:57
Viimane postitus: zed
  Meie galaktika keskel on tohutu must auk? loom 35 12,818 02-11-2005, 21:28
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat