Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nõiad
#1
küsin siis, et kes usub, et nõiad on olemas ja kas keegi nagu teab midagi nende kohta või on kellelgi endal mingi veider võime.muidu mul endal võime kätega peavalu ära võtta.

Muudetud: 21-9-07 kell 14:27:08 Hallucigenia
Vasta
#2
mida sa konkreetselt nõia all silmas pead? otsingute kasutamine tuleb sulle kindlasti kasuks.. siis leiad, et maailm polegi nii must-valge..
Vasta
#3
Nõidasi on Eestis muidu jalaga segada... iseasi keda just nõiaks kutsuda.

Sest meie sõnavara näitab meile tervendaja, ravitseja, sensitiiv, teadja, arbuja, manaja, sõnaja, väeline, shamaan, uhhuutaja(:p), posija, arbueit.

Seega kes täpselt on nõid?
Vasta
#4
muide Lapi nõid "Kalevalas" on soome keeles Viron Akka, ehk Eesti naine
Vasta
#5
öeldakse õigusega, et enne kui lähed Pariisi, käi Nuustakul ära

Maarjamaal enne ka palju vägevaid nõidu olnd ja on ka praegu

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...#pid100630



Vasta
#6
Just! Keda sa nõia all silmas pead? Minu kunagine ämm näiteks- no kohe täitsa nõid mis nõid oli Smile
Vasta
#7


halo- ja mille erilisega su ämm siis hakkama on saanud, peale selle, et ta on su mehe ema, nagu aru sain ?!
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas iitt


halo- ja mille erilisega su ämm siis hakkama on saanud, peale selle, et ta on su mehe ema, nagu aru sain ?!
Ma nüüd natuke häbenen....
tegelikult ei ole ta millegi rohkemaga hakkama saanud, kui oli lihtsalt "nõid", "madu", jne... üks selgepilguline vana naisterahvas kes jäi endale igas olukorras kindlaks ja ei taganenud sammugi kord väljaõeldust....
Nii mõnigi kord mõtlesin temast- no on ikka nõid Smile
Vasta
#9
delfi uudis...siin nagu tõsisemad teemad üleval
Vasta
#10
selliseid võimeid nagu kätega peavalu ära võtta vms on kõigil lihtsalt tuleb olla avatud. Kõik oleneb väljapaisatud energia hulgast ja selle positiivsusest või negatiivsusest .
Minu energia mõjutab inimesi igatmoodi . olenevalt emotsioonist..

[Muudetud: 1-2-2010 Mariam]
Vasta
#11
Mariam - mitmel sa peavalu oled võtnud ja millal siis viimati ?!
Vasta
#12
iitt - kolmel olen ära võtnud, viimati kuu või poolteist tagasi, on sellega jälle mure?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Mariam
Selliseid võimeid nagu kätega peavalu ära võtta vms on kõigil lihtsalt tuleb olla avatud. ....
Sellest juba üle 10 aasta, kui korduvalt ühel tuttaval migreenivalusid kaotasin. Alati vähem kui poole tunniga sai siis migreenihoost üle, ilma oleks need mitmeid tunde kestnud.
Keda aga bioenergiaravi tõsisemalt huvitab, siis on näiteks selline raamat
(Sari Norkola, "Sinagi võid ravida"):
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?30545
Vasta
#14
Sama olen ka ise katsetanud. Toimib.
Muide, peavalu saab ka iseendal pea ja kaela masseerimisega ära võtta.
Aga siis peab alustama kohe, kui pea alles natuke tuikab...
Igatahes tuleb odavam ja pole ka nii ohtlik, kui pidev ibuprofeenide tarvitamine.
Soovitan proovida!
Vasta
#15
Üks tore nõid, Mummu Leena Raplamaalt või kuskilt sealtpoolt, nüüdseks ammu surnud; leid netist.
Oli ka omamoodi kristlane.

Tsitaat:KÜLANÕID

Elasin vanaemaga kahekesi metsatalus ning lähikonnas mul teisi lapsi ei olnud. Ega ma osanud puudustki tunda - metsad ja karjamaa ning koduaed olid taimi täis, üks huvitavam kui teine. Koduloomad ja -linnud muidugi ka, kass ja koer niikuinii. Paradiis!


Aga lapsepõlvesõber mul ikkagi oli - mitte kaugel meist, lausa keset kolhoosi viljapõldu väikeses majakeses elas üksik vanatüdruk, Mummu Leena, kel kah  seltsi polnud ja nii me siis kahekesi ikka alatasa asjatasime ,kui vanaema poes tööl ja mina üksi kodus.
Rääkis ta natuke teistmoodi kui teised, oli vist kuskilt Lõuna-Eestist sinna meie kanti tulnud. 'väega' ja 'väegade' väga asemel ning küsis mu käest, kui hommikusöögi ajal juhtusin seal olema, kas 'munna ka taht'.
Leena oli VANA, ikka tegelikult ka, mitte ainult lapse silmis. Peeti teda nõiaks, ent üldse mitte pelgalt väljanägemise pärast (kortsus ja kühmus, pika halli juuksega, üks ja ainuke ning välja ulatuv hammas suus, mõne jämeda karvaga sünnimärk põsel - tegelikult ka). Musta (ega üldse mingit) kassi tal polnud, see-eest oli aga pisike räsajalgne segavereline koerarakats. Ka mitte iseloomu pärast ( et 'no on ikka nõid!'), aga selle pärast, et Leena oskas SÕNU ja mõistis aidata viisidel, millest hästi aru ei saa.
Vana utt Luuba, meie lambapundi matriarh, ei tahtnud ühel kevadel miskipärast oma talle kuidagi omaks võtta, muudkui puskis teist aga peaga eemale ega lasknud udara ligi. Vanaema katsus küll nii ja teisiti - aga ei midagi. Kutsus mindki appi, et seni kuni ta ise Luubat peast ja kaelast hoiab ning rahustada püüab, pangu mina tall emale märkamatult nisa otsa. Või veel! Sai tall tagumise jalaga ja sain mina ka. Tuli Leena kutsuda. Leena tuligi, ajas meid vanaemaga laudast välja ning jäi ute ja tallega lauta toimetama. Ära toimetas - kui laudauks lõpuks lahti läks, oli tall nisa otsas ja ei mingit probleemi. Raha Leena ei võtnud, tasu oli natuuras - piima või mune või teinekord tükk liha, nii ka seekord.
Leena rääkis mulle igatsugu asju - piiblist ja Jeesusest , 'Essukesest' tema suus - ja kuna meie peres keegi usklik ei olnud, polnud ma ei Jeesusest ega 'Essukesest' tollal veel kuulnudki, nii et ma alles hulk aega hiljem aru sain, millest jutt toona oli käinud. Ei, ta ei olnud mingilgi viisil pealetükkiv, rääkis lihtsalt lugusid. Rääkis, et 'Vanahalv lassis pussuaisu' haavapuu koore alla ning seepärast märjad haavahalud puuriidas ongi märjana ligedad ja haisevad. Õpetas mulle sõnu üheks ja teiseks puhuks, ussisõnad püsisid mul meeles miskipärast veel pikalt peale seda, kui Leenat enam polnud. Vaja mul neid ei läinudki kunagi - ja nii olen ma nad  lootusetult ära unustanud juba ammu.
Vasta
#16
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat