Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne
Autor Sõnum
Alduuur
Uustulnukas

26-09-2007 23:04
Postitus: #1
Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne
Nii, postitan siia oma arvamusloo, mis mind painas, ootan huviga ka Teie intelligentsete liikmete arvamusi! Smile

Miks elavad kõik purgis?!
Üks ja sama asi mitu sajandit juba! Inimesed elavad purgielu... see tähendab seda, et sa sünnid, õpid, töötad ja sured! Ainuke mis sinust siin elus siis kasu oli, oleks siis riigi aitamine. Mis tähendab seda, et sa õpid küll hästi, sul on kindlasti masekad, ning enesehinnang vahel halb, mis tähendab seda, et isegi siis kui sul koolis kõik hästi on, ei tähenda see seda, et sa mujal õnnelik oleksid! Õpid ära, lõpetad kooli, lähed heale töökoha peale tööle, aitad riiki paremaks muuta, kritiseerid teisi inimesi, kes on sinust madalamal kohal, ning elad "jõnksudega" elu... kord läheb sul hästi, siis halvasti jne! Kuid, kui sa avastad mingil hetkel et oled juba 70 aastane ( kui elad üldse niikaua, võrreldes meie ühiskonda ) ning midagi teha ei jõua, ning meenutad aegu tagasi... siis hakkab sul kindlasti kahju et sa ei ole elanud ikkagi õigesti!

Kamoon! Tule sellest purgist välja! Mõtle nüüd natuke kas jumal on olemas? Kuidas ikkagist tekkis elu, inimesed...? Üks näide oleks see et jumal lõik elu, inimesed.. okei, aga kes jumala lõi? Kuidas sai tema esimesena eksisteerida, miks peab tema olema just see, kes on teistest üle? Ning kuidas inimesed ikkagi tekkisid, kas adamast ja evast, või arenesid ahvidest? Aga äkki üldse kuskilt mujalt planeedilt, langesid sellised bakterid maale, millest meie arenesime sellisteks?

Kuidas kõik see universum tekkis? Suur Pauk, nagu räägitakse??
Suur pauk tekkis väikesest "täpist".. olgu.. aga kuidas väike täpp tekkis??
Kas oli lihtsalt alguses kõik nagu must pime ruum? Aga nüüd hea küsimus, kuidas sa üldse eksisteerida kuskil selline asi nagu must ruum? Mis oli üldse esimene asi, mis tekkis, ning kuidas sai see tekkida? Iga asi tekib millestki... Inimesed istutavad õunapuu, õunapuu läheb õide ning tekivad õunad, õuntest saab teha õunakooki, siis ehk iga asi tekib millestki... kuid mis oli see esimene asi mis üldse tekkis, ning millest tekkis, jah esimene asi tekkis millestki.. kuid kuidas too omakorda sai tekkida?? Kas jumal lõi?
Aga kuidas jumal tekkis?? Vot, segane müstika!

Kas väljaspool maad on elu?
Minu väide: 100% on!
Kas Ufod on olemas?

Kui keegi tahab vastu vaielda, siis palun, kuid koos enda põhjendusega... Laugh

Muudetud: 22-12-07 kell 15:10:15 Hallucigenia
(selle postituse viimane muutmine: 06-11-2013 17:18 Nielander.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

27-09-2007 09:28
Postitus: #2

Tsitaat:Algselt postitas: Alduuur
Kas väljaspool maad on elu?
Nõus 100%
Tsitaat:Kas Ufod on olemas?
Nõus 100%

Minu väide: nende kahe asja vahel side puudub. 100%
anzu
Uustulnukas

27-09-2007 11:21
Postitus: #3

ufod on olemas,sest siit üks lause mis ma olen kuulnud-kui ei olex maavälist elu siis olex see maailmaruumi raiskamine.

selle eelneva pika jutu peale jookseb küll juhe kokku.nende asjade peale lihtsalt on meie generatsioonil vara mõelda.

lillemäe
kurk
Vana kala

27-09-2007 14:31
Postitus: #4

Tsitaat:Algselt postitas: anzu
ufod on olemas,sest siit üks lause mis ma olen kuulnud-kui ei olex maavälist elu siis olex see maailmaruumi raiskamine.

selle eelneva pika jutu peale jookseb küll juhe kokku.nende asjade peale lihtsalt on meie generatsioonil vara mõelda.

Ja millal siis õige aeg kätte jõuab. Ja miks siis meil nii vara mõeöda on?
Horus
Tavaliige

30-09-2007 13:46
Postitus: #5

Jahh.. ma ise mõtlen pidevalt selle peale.. vaatad teisi inimesi, sis nad on hall mass.. rutiinis, orjavad terve oma elu.. Nad elavad selleks, et surra... aga nii ei saa, midagi peab tegema, teisiti mõtlema. Ma arvan, et need küsimused mis teema autor esitas jäävad vastuseta.. sest need ongi küsimused, mis motiveerivad meid arenema, meie teadust jne.. kui me teaks kõike, kes siis enam olla ja elada viitsiks?
dreamer
Uustulnukas

30-09-2007 17:37
Postitus: #6

Alduur mõtleb samamoodi nagu minaSmile. näitex kui arvatakse et inimene arenes ahvist, siis millest arenes ahv jne. Aga ma arvan ka seda et see jumal keda inimesed arvavad olevat, need on tulnukad teistelt planeetidelt, kes käisid kuinagi tuhandeid aastaid tagasi maal.
Ma arvan et ka teistel planeetidel võib olla elu. võibolla seal elavad täpselt samasugused inimesed nagu meie.
zepac
Veteran

01-10-2007 13:02
Postitus: #7

Inimese teaduslik aretustöö on aktiivselt kestnud vaid paar aastakümmet. Ja mida on selle ajaga saavutatud? Käidud kosmoses, avastatud nano-osakesed ja nende manipuleerimine, lisaks geenitehnoloogia ja sellest tulenevalt sai võimalikuks kloonimine. Räägitagu mis tahes, inimene on juba kloonitud edukalt...
Ja tõesti, mis kasu on meil täna sellest teadmisest, kuidas elu Maal ikkagi alguse sai? Fakt on see, et bioloogilisel teel see algas.

Võimalus, et maa sarnaseid planeete on, on ju ilmselge. Kosmose mõõtmed on ju piiritud. Päikse sarnaseid taevakehi on juba ammu avastatud. Kuna kosmoseuuringud on väga aeganõudvad, siis suurte päikeste ümbrust on lihtsalt ülikeerukas(ja kulukas) uurida. Maa puhul on huvitav veel, et kui me asuks päikesest nt 1000km kaugemal me külmuks, olles veidi lähemal, ei saaks elus olla paljud organismid tänu suurele kuumusele. Seega päikese kuumuseraldus ja maa kaugus sellest on väga olulised. Maa on iseenesest nagunii hukule määratud. Päike on gaasiline objekt, mille ''kütus'' ühel hetkel otsa saab. Kuid millal? See ün küsimus, millele väga mõelda ei tahaks. Kuna see täht on säranud miljoneid aastaid, võib uskuda, et ta särab veel aastatuhandeid ja selle ajaga oleme me kindlasti arenenud rohkem kosmosesse. Kindlasti ka kolooniaid loonud ja ka maaväliste ''tegelastega'' kontakti loonud. Kui ma nüüd ei eksi, siis venelased hiljuti kiitsid, et kavatsevad hakata baase ehitama kuule aastaks 2025. See on tegelikult kohe-kohe. Arvestades tehnoloogilise arengu kiirust, võib see toimuda ka palju varem Ameeriklaste poolt.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
ruiks
Uustulnukas

06-12-2007 19:02
Postitus: #8

Tsitaat:Algselt postitas: Horus
Jahh.. ma ise mõtlen pidevalt selle peale.. vaatad teisi inimesi, sis nad on hall mass.. rutiinis, orjavad terve oma elu.. Nad elavad selleks, et surra... aga nii ei saa, midagi peab tegema, teisiti mõtlema. Ma arvan, et need küsimused mis teema autor esitas jäävad vastuseta.. sest need ongi küsimused, mis motiveerivad meid arenema, meie teadust jne.. kui me teaks kõike, kes siis enam olla ja elada viitsiks?
Inimene õppib ja töötad, et ära elada, nagu kiskjad, kes terve-elu põhimõtteliselt jahivad toitu, see on nii välja kujunenud lihtsalt!
Andromeda
Vana kala

22-12-2007 10:25
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Maa puhul on huvitav veel, et kui me asuks päikesest nt 1000km kaugemal me külmuks, olles veidi lähemal, ei saaks elus olla paljud organismid tänu suurele kuumusele. Seega päikese kuumuseraldus ja maa kaugus sellest on väga olulised.

Kui me elaksime 1000 km kaugemal või veidi lähemal, oleksid meie kohastumused hoopis teistsugused, kuid arvatavasti me oleksime ikka olemas. Kaugemal olles oleks meil paks rasvakiht ja karvkate ja lähemal olles oleksime me kohastunud nii, et meist aurab vähem vedelikku välja.

Me kõik teame, et me pole siin üksi.
Bubblegum
Tavaliige

22-12-2007 14:51
Postitus: #10

Purgielu ... päris hea väljend Bleh.
Aga jah, ka mina olen Alduuuriga nõus.

Õnn on kui tänavapoiss, kes naeratab korra ja kaob jälle...
Jason
Bännitud

22-12-2007 14:57
Postitus: #11

Tsitaat:Algselt postitas: anzu

raiskamine eeldab kahte asja: raiskajat ja taustasüsteemi, mille suhtes võrrelduna saab väita, et tegu on raiskamisega.

kuna ütlejaks oli inimene, siis on see raiskamise mõte juba iseenesest subjektiivne. millele tuginedes ta sedasi väita sai? kas pole see mitte täitsa tavaline emotsionaalne verbaalpurse?

muus osas aga: ufod on kindlasti olemas (tundmatud lendobjektid) ja ka maavälisele elule võin üsna veendunult alla kirjutada kuigi pead anda ei saa. see on lihtsalt üsna tõenäoline.

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
as-green
Tavaliige

30-12-2007 17:56
Postitus: #12

Kas Ufod on olemas?

Muudetud: 22-12-07 kell 15:10:15 Hallucigenia

Mis need uhvod on Laugh
Aga põhimõtteliselt oled sa õigel teel.
Peaks sulle kuidagi oma lingikogu edastama (H)
Durin
Tavaliige

11-01-2008 10:05
Postitus: #13

Elu arenguks kõlbulike planeetide kohta jälle ilmund midagi uut ja huvitavat lugemiseks:

http://news.nationalgeographic.com/news/...anets.html

Raul
Jason
Bännitud

11-01-2008 11:11
Postitus: #14

ilus oleks kõigepealt omaenda väiteid põhjendada.

võin vaid seda öelda, et universumi tekke temaatika on mõnus loogiline puzle. eriti, kui lähtuda kosmoloogilisest seisukohast, et universumi algpõhjuseks peab olema keegi/miski.

nimelt väitis aquino thomas, et igal asjal on tekkepõhjus ning kui minna põhjuse-tagajärje seoste katkematut ahelat pidi ajas tagasi, jõuame me lõpuks algse põhjuseni (milleks tema arvates oli muidugi jumal).

see väide on aga iseendaga vastuolus sest kui kõigel on vaja tekkepõhjust, peab see olema ka jumalal. kui aga väita vastu, et jumalal pole tekkepõhjust vaja, siis lükkab ka see kogu kosmoloogilise argumendi ümber sest kui me eeldame, et MISKI saab eksisteerida tekkepõhjuseta, siis peame me eeldama ka seda, et miski muu saab eksisteerida tekkepõhjuseta.

üldine arvamus on aga selline, et universum on eksisteerinud alati. mida ta selle aja sees on teinud ja kuidas käitunud, me täpselt ei tea aga oletatakse, et ta pulseerib. see pole aga teema. teema on see igavik, mille vältel universum väidetavalt eksisteerinud on. asja tuum peitub selles, et keskmine inimene ei suuda tajuda mõistet "igavik". veel vähem suudab ta seda millegi konkreetse puhul iseloomustusena rakendada. nii ei suudagi paljud uskuda ega mõista, et miski (universum) võib olla eksisteerinud terve igaviku. ollake harjunud mõttega, et igal asjal on algus (ja lõpp). kõik, mis jääb sellest tajupiirist väljapoole, on automaatselt jumal (või kasvõi tulnukad). aga kuidas siis selle jumalaga jääb? kui universun POLE eksisteerinud igaviku vaid loodi jumala poolt millalgi (kes ütleb, et 15 miljardi, kes ütleb, et 6000 aasta eest), siis tähendab, et enne universumit oli (ainult) jumal. kaua see jumal siis eksisteeris? ilmselt terve igaviku. tundub see kuidagi mõistetavam, usutavam ja loogilisem, kui see, et universum on ilma igasuguse jumalata igaviku eksisteerinud? paljudele kindlasti sest see on ju JUMAL. aga kuidas? see on tema jumalik võime ja ei puutu meisse vmt.

m.o.t.t. - lähene kust otsast tahad, kõik, mis ei mahu inimese taju ja arusaamise piiridesse, aetakse mingi jumala (või mõnel muul juhul mingi tulnuka) kraesse - küll tema meie rumaluse patud enda kanda võtabSmile

mismoodi aga universum tekkis, kuidas ta kasvas ja kuidas toimib, sellest võiks väääga pikalt kirjutada.

Jason
Bännitud

11-01-2008 11:18
Postitus: #15

Tsitaat:Algselt postitas: dreamer
Aga ma arvan ka seda et see jumal keda inimesed arvavad olevat, need on tulnukad teistelt planeetidelt, kes käisid kuinagi tuhandeid aastaid tagasi maal.

täiesti võimalik ja välistada ei saa. aga kas need tulnukad lõidki universumi? VÕI toome me siiski mängu jumala või universumi igavikulisuse?

kui jumala, siis kas see jumal lõi need tulnukad, kes lõid omakorda meid?

kui universumi igavikulisuse (heites jumala üldse korvale), siis kust siginesid need tulnukad, kes meid lõid? kes neid lõi? kes lõi neid, kes neid lõid? kes lõi neid, kes lõi neid, kes lõi neid? kas nemad arenesid ise, evolutsiooni käigus? või lõi neid omakorda keegi teine?

ja kui me väga täpselt vaatame, siis universumi umbkaudset vanust teades ei jää nendeks loomisteks ja isearenemisteks väga palju aega. meil võttis praegusele tasemele jõudmine alates maa sünnist 4,5 miljardit aastat (ja alates universumi sünnist 15 miljardit aastat!!). see on umbes kolmandik kogu universumi vanusest. on ka usutav, et enne 5-6 miljardi aasta möödumist suurest paugust ei saanud üldse kuskil mingit elu siginema hakata sest olemasolev mateeria oli selleks liiga kuum.

no lühidalt, mõtlemisainet kui palju, eksole? polegi nii lihtne see tulnukate ja/või jumala mängutoomine.

Muudetud: 12-1-08 kell 12:58:33 Jason

Jason
Bännitud

12-01-2008 12:55
Postitus: #16

Tsitaat:Algselt postitas: Jason
kui universun POLE eksisteerinud igaviku vaid loodi jumala poolt millalgi (kes ütleb, et 15 miljardi, kes ütleb, et 6000 aasta eest), siis tähendab, et enne universumit oli (ainult) jumal. kaua see jumal siis eksisteeris? ilmselt terve igaviku.

tahtsin veel lisada, et see pidi olema üks veider jumal, kes eksisteeris terve igaviku ning alles aeg-kõiksuse viimasel mikrosekundil (kui ÜLDSE saab viimast 15 miljardit - või minugipoolest kasvõi kuut tuhandet aastat kuidagi igavikuga võrrelda) otsustas midagi tegema hakata. lihstalt veider ja naljakas tundub.

Thorondor
reserv-administraator

12-01-2008 13:05
Postitus: #17

Oleks ta tegutsenud 234 miljardit aastat varem, siis oleksime me siis mõelnud samamoodi, nii et siin ei ole midagi veidrat. Vaevalt see jumal oleks ligilähedalegi sellele, kuidas me ette kujutame. Mingi kõikjalolev vennike eksole.
Cthepy
Vana kala

02-02-2008 00:32
Postitus: #18

Kõik on võimalik Smile
Jason
Bännitud

02-02-2008 02:41
Postitus: #19

absoluutselt KÕIK on võimalik. vahe on vaid selles, mis on tõenäoline ja mis mitte. mis on tõendatav ja mis mitte. mille senised tõestused ei ole tõsiseltvõetavad ja mis on.

siinkohal kordan veelkord segaduse vältimiseks: ma USUN maavälise elu ja isegi intelligentsuse olemasolu aga ma ei näe ühtki tõendit selle kohta, et meil siin Maal oleks sellega mingitki kokkupuudet olnud - pigem vastupidi - olemasolevad tõendid kipuvad igasuguseid selletaolisi väiteid välistama.

Lotharius
Tavaliige

04-02-2008 02:20
Postitus: #20

Kangesti palju käib läbi väide, et jumal->tulnukad->inimesed, et mis põhjusel pidid tulnukad meid looma või kui jumal kõik lõi, miks siis inimesed ja mingid tulnukad korraga või teineteisest sõltumatult ei võinud tekkida? Ega see, et mingi liik teisest varem eksisteeris ei tähenda automaatselt seda, et see kohe peaks ise uusi liike looma.

Aga jah kui füüsika seisukohast võtta, siis energia ei teki ega kao vaid ainult muudab olemust, mis eeldaks kõige igavikulist eksisteerimist.

Aga UFOd on 110% olemas. Kui ma teeks mingi x aparaadi mille nimetust keegi peale minu ei teaks ning mida kuhugi liigitada ei suudetaks, siis olekski UFO kohe valmis Laugh
ONE
Tavaliige

09-03-2008 14:16
Postitus: #21

Nii, postitan siia oma arvamusloo, mis mind painas, ootan huviga ka Teie intelligentsete liikmete arvamusi! Smile

Miks elavad kõik purgis?!
Üks ja sama asi mitu sajandit juba! Inimesed elavad purgielu... see tähendab seda, et sa sünnid, õpid, töötad ja sured! Ainuke mis sinust siin elus siis kasu oli, oleks siis riigi aitamine. Mis tähendab seda, et sa õpid küll hästi, sul on kindlasti masekad, ning enesehinnang vahel halb, mis tähendab seda, et isegi siis kui sul koolis kõik hästi on, ei tähenda see seda, et sa mujal õnnelik oleksid! Õpid ära, lõpetad kooli, lähed heale töökoha peale tööle, aitad riiki paremaks muuta, kritiseerid teisi inimesi, kes on sinust madalamal kohal, ning elad "jõnksudega" elu... kord läheb sul hästi, siis halvasti jne! Kuid, kui sa avastad mingil hetkel et oled juba 70 aastane ( kui elad üldse niikaua, võrreldes meie ühiskonda ) ning midagi teha ei jõua, ning meenutad aegu tagasi... siis hakkab sul kindlasti kahju et sa ei ole elanud ikkagi õigesti!

Millegipärast ei õnnestu mul tsitaate nii esitada, nagu teised seda teevad, aga siit siis minu mõtted:

Igati õige loogika minu meelest.Ainult, et mina nimetan seda veelgi julgemalt ja minu meelest on inimesed vangid.Kuid nad ei ole kellegi poolt vangi pandud, vaid nad ise on omale selle vangla loonud ja selle vangla ehitus käib kuni surmani.Enda arvamus on, et inimesed võiksid ükskord silmad avada ja kõigepealt endale tunnistada, et nad on vangid sest pole võimalik lahendada probleemi ilma seda tunnistamata.Selgitan siin paari sõnaga kiirelt nüüd selle vangla olemust.Kuigi see on nii lai teema, et oleksin võimeline sellest ka raamatu kirjutama, aga nüüd asja juurde:
Millest siis koosnevad selle vangla müürid?kõige suuremaks kammitsaks loen ma raha.Kuna rahal on fenomenaalne mõju...ta mitte ei kammitse ainult neid kellel seda pole ja kes raiskavad kogu oma vaba aja, et teenida kasvõi niipalju, et oleks süüa ja elukoht,vaid ta kammitseb samamoodi ka neid kellel seda on palju.Arvan, et ei pea siinkohal hakkama üles lugema kuidas ta seda teeb,läheks liiga pikaks ja ehk igaüks isegi seda mõistab.Igatahes on kindlasti vale arusaam, et raha kingib vabaduse.Kindlasti on ta vabaduse saavutamiseks vajalik, aga enne peab inimene ikkagi leidma oma sisemise mina.
Teiseks vangistavaks teguriks on kindlasti inimese himud(hetke himud ja nende rahuldamine).Kui palju jätab inimene elu jooksul tegemata asaju selle nimel, et saaks mingi hetke himu rahuldatud.Samas, kui suurema osa ajast nö.terve mõistuse juures olles ei kujutaks ette, et see nii võiks olla, aga kui see moment on käes käitutakse ikkagi teisiti.
Kolmandaks järjestaksin inimese välimuse.Mitte ainult selles mõttes, et inetutel oleks raske elus miskit saavutada vaid ka ilusatel inimestel on palju probleeme just tänu välimusele.Kes vähegi viitsib süveneda, saab isegi aru.

See jutt muidugi läheb veits teemast kõrvale, aga kui kellegil huvi antud teema üle juurelda, siis võiks sellise teema taha ja seal juba pikemalt arutleda.

Muutus: Tegin tsitaadi korda.Tsitaat algab (quote) ja lõppeb (/quote), nurksulgues mõlemad. Või siis kasutage postitamise akna kohal olevat eelviimast kollast nuppu ja kirjutage avanevasse aknasse tsitaat.

Muudetud: 25-3-08 kell 10:13:37 Thorondor
elis
roheline

25-03-2008 10:00
Postitus: #22

Võidakse leida Maaga üsna sarnane planeet, millel võib potentsiaalselt olla elu. National Geographicu uudis. Nimelt on arvutiprogrammid analüüsinud universumi erinevate osade planeetide tekkesüsteeme, ning tuvastanud, et tõenäosus Alpha Centauri B ümber tiirleva maa-sarnase planeedi olemasoluks on üsna suur. Teadlased hakkavad nüüd nimetet piirkonda lähemalt teleskoopidega uurima. Lähemalt lugege uudisest.

http://spaceweather.com/
Narsiaanlane
Tavaliige

01-04-2008 09:54
Postitus: #23

Kui me arvame,et lõputus-kõiksus ON lõputu ja igavene,oleme oma arvamuse läbi "loonud" ülimalt AVATUD keskkonna,st keskkonna,milles ON lõputu arv võimalusi (jumalatele,mateeria olekutele,elu paljususele ja eri vormidele,UFOdele,energiaväljadele,jne,jne.). Lisades kõiksuse lõputusele aja igavikulisuse,avardub erinevad tekke- ja arenguvariantide võimalus samuti lõputult ... Mida säärane arvamine meile annab? Esialgu võiksime omaks võtta ja iseendale pähe kinnistada üliselge seisukoha: lõpmatuses ON lõputu arv võimalus!!!! (ja seepärast ei saa keegi ja kunagi lõpmatuses lõplikku tõde kuulutada - paremal juhul ON tegu vaid lõpmatuse kokkuleppelise osa,ehk Osaterviku,tõega.Näiteks meile teadaoleva ,suure paugu järgse,14-15 miljardi aastase mateeriakogumiga - Osatervikuga ).

Saada osa,osaleda Imes,mis lõputuses sündinud ... ON õnn!
Cthepy
Vana kala

16-04-2008 19:31
Postitus: #24
Elu väljaspool maad...
Euroopa kosmoseagentuuri ESA kinnitusel ei saasta inimene mitte ainult atmosfääri ja veekogusid, vaid ka kosmost.

ESA tehtud uurimine näitas, et Maa ümber tiirleb suur hulk inimese poolt tekitatud rämpsu , kirjutab AFP.

Maalähedasel orbiidil (Low Earth Orbit) ehk alla 1000 kilomeetri kõrgusel tiirleb üle 12 000 kosmose uurimise või Maa sidesüsteemidega seotud seadme. Nende liikumist jälgitakse pidevalt.

Esimene Maa tehiskaaslane jõudis kosmosesse ligi 51 aastat tagasi, kui Nõukogude Liit saatis 4. oktoobril 1957 üles Sputnik-1.

Pärast seda on kosmosesse saadetud veel suur hulk tehiskaalsasi, satelliite, kosmoselaevu, kosmosejaamu ja uurimisseadmeid.

Väidetavalt tekitas juba esimene venelaste kosmosejaam Mir üle 200 suure prügikotitäie prügi, mis lihtsalt loobiti kosmosesse laiali.
(http://www.elu24.ee/?r=0&id=13508)

----
Mida iganes veel tehakse.
Kohutaaav!!!
Vähe sellest, et Maal nii palju rämpsu jms on ja kui palju probleeme sellega on, on tere Maa väljastpoolt ka seda täis.
Varsti on terve meie Päikesesüsteem seda rämpsu täis??
öööhhhhh!!
Narsiaanlane
Tavaliige

17-04-2008 10:54
Postitus: #25

Päikesesüsteemile ei tee see inimese tehniline prügi midagi - terve kosmos igat kraami ja mõõtu klibu täis! Aga inimese võimalused õhus ja kosmoses liikuda saavad küll kõvasti ohustatud.

Saada osa,osaleda Imes,mis lõputuses sündinud ... ON õnn!
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu võimalikkusest Marsil pipartyt 86 39,697 16-05-2020 13:28
Viimane postitus: MetsaKaru
  2029. a. võib maad tabada 400 m läbimõõduga asteroid freewingonboard 54 21,485 22-11-2017 11:48
Viimane postitus: Müstik
  Kuidas tekkis elu? Thoth 27 9,967 13-11-2017 10:52
Viimane postitus: Müstik
  Universumi seadused (kanaldamisest) Erfekt 5 6,392 02-04-2017 00:01
Viimane postitus: Teloslane
  Universumi Kõikehõlmav Teooria heiminasiin 59 16,733 26-02-2015 11:57
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Uued tõendid: elu võis Maale saabuda komeediga InDemand 5 3,476 13-11-2013 19:06
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Universumi ja inimese areng Gulja 23 7,469 08-11-2013 00:09
Viimane postitus: Jürka
  Universumi skaala Atypical Pathology Centre 4 2,331 07-07-2012 23:17
Viimane postitus: alisoman
  Väidetav maaväline elu meteoriidil Huvitundja 6 4,308 07-03-2011 18:49
Viimane postitus: HUGOTH
  Lihtsalt ma ei saa aru - elu mujal peab olema ffr 41 10,356 18-03-2007 22:11
Viimane postitus: titanl

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog