Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne
#51
Reinkarnatsiooniõpetus olevat olnud kristliku õpetuse sees, kuid sellest keskajal loobuti.
Taeva- või põrguvõimalusi õpetavad minu teada paljud protestantlikud suunad: baptistid, nelipühilased jne. Katoliku kirik õpetab, et enamik lähevad vahepealsesse paika- puhastustulle, kus tuleb edasi areneda. Nii et taevas on pühakutele ja teistele aga hiljem . Ja põrgu on sihuke kurjategijate koht.
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas Andres K
Reinkarnatsiooniõpetus olevat olnud kristliku õpetuse sees, kuid sellest keskajal loobuti.

see on veel üks asi mida ma ei mõista, mismõttes loobuti, see on umbes sama mis piiblite ümberkirjutamine. kuidas saab nii pühalikku ja võimast raamatut muuta. kamoon, ega see iseenesest ei muutu, seda muudavad inimesed, mis siis et vaimulikud, inimesed ikka. ja inimene on üks ohtlik ja kaval loom.
Vasta
#53
Mitmest asjast on kristlik kirik loobunud. Ka näiteks astroloogiast on keskajal kirik lahti ürelnud, kuigi seda tahetase ära unustada.
Aga ma ei tea ise ka, miks ühest või teisest asjast loobuti.
Kas siis piiblit on nii olemuslikult muudetud? See on ju loomulik. et ikka ja taas tõlgitakse uuesti, sest keel ju ka uueneb.
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Kõige mugavam on seda teha aga siis, kui on kindel siht, mida järgida.. a la - tahan saada tulevikus arstiks, lähen homme ülikooli õppima, ehk kohtun seal oma tulevase naisega, saan lapsed ja elan rõõmsalt.. kuni suren ja ma NAUDIN seda.

Naudid ikka või? 20, 30, 40, 50, 60? aastat - iga päev üks ja sama... (rääkimata sellest, et ühiskond - vorm, kuhu sobituda - on juba valmis, piirid paika pandud - mõtleval inimesel pole vaja selleks isegi mitte 30 aastat, et seda näha) Ja sa tead, et kui ring täis saab, oled sa mullatoit. Kasu - puhas null. Lihtsalt natuke huumust juures...


Vasta
#55
Ega väline edu ei vabasta kannatusest.
Ja kui keegi on välispidiselt väga normaalne ja tasemel, võib tal olla hullemad ja hirmsamad kiiksud kui mõnel veidrikul. Ja kas ongi normaalne, kui terve elu normaalset inimest mängid.
Aga selle jutuga ma pole ütelnud, et ei võiks õppida, töötada, abielluda, lapsi saada.
Meenuvad mõned laulud, palun mitte solvuda!
" Täna olen, täna olen pioneer, homme saab must insener, ehitaja kommunist..."
"Üks direktor, teine doktor, kolmas tuntud peainsener, kõik nad pandaks kastidesse, joondu , valvel, parem pool."
"Oo armurõõm, üks hetk vaid kestad sa, kuid armupiin, kogu elu aal."
Vasta
#56
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Kõige mugavam on seda teha aga siis, kui on kindel siht, mida järgida.. a la - tahan saada tulevikus arstiks, lähen homme ülikooli õppima, ehk kohtun seal oma tulevase naisega, saan lapsed ja elan rõõmsalt.. kuni suren ja ma NAUDIN seda.

Naudid ikka või? 20, 30, 40, 50, 60? aastat - iga päev üks ja sama... (rääkimata sellest, et ühiskond - vorm, kuhu sobituda - on juba valmis, piirid paika pandud - mõtleval inimesel pole vaja selleks isegi mitte 30 aastat, et seda näha) Ja sa tead, et kui ring täis saab, oled sa mullatoit. Kasu - puhas null. Lihtsalt natuke huumust juures...



Oleneb inimesest.. see oli näide, selle asemel võid ju iga õhtu klubis käia ja sõpradega aega veeta jne..w/e... aga lõpuks viskab see ju üle, millalgil tuleb edasi liikuda ja siis on tähtis teha seda, mis meeldib. Kui ma tõesti arstiks tahan saada, siis ma muidugi naudin oma tööd..eeldusel, et see on ka see, mis ma ette kujutasin.. Iga päev uued väljakutsed ja kokkuvõttes päästad elusid + kodus on tore naine ja lapsed.. mida veel tahta. Pole tegelikult tähtis, kas saada arstiks vms.. mõnele meeldib tegeleda muusikaga, teisele kunstiga ja noh, alati võib ju elule vürtsi lisada. Vabalt võib ju käia kuskil Tais puhkamas, et rutiinist välja saada vms. ja tegelikult on juba praegu see fakt teada, et me kõik sureme.. kaasaarvatud see planeet, mille päike lõpuks endasse neelab, aga see ei tähenda, et kõik on nüüd lootusetu...

Kui sina saaks teada, et sul on ravimatu vähk.. kas sa siis naudiks iga viimast hingetõmmet või annaksid alla? Sa said praegu teada, et sa sured umbes 80.. vb 90.. vb 70 aastaselt. Võta sellest viimast Smile ja ära lange rutiini..täida oma viimased unistused ja naudi oma elu nii kaua, kui seda on sulle antud, sest alati võib midagi juhtuda.
Vasta
#57
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
täida oma viimased unistused ja naudi oma elu nii kaua, kui seda on sulle antud, sest alati võib midagi juhtuda.

aga kui ei olegi unistusi? Laugh kui pole mitte midagi tahta?
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas Andres K
Mitmest asjast on kristlik kirik loobunud. Ka näiteks astroloogiast on keskajal kirik lahti ürelnud, kuigi seda tahetase ära unustada.
Aga ma ei tea ise ka, miks ühest või teisest asjast loobuti.
Kas siis piiblit on nii olemuslikult muudetud? See on ju loomulik. et ikka ja taas tõlgitakse uuesti, sest keel ju ka uueneb.

Kusjuures väga paljudel paavstidel jt usutegelastel on olnud oma isiklik astroloog, nagu ma lugenud olen!Smile
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
täida oma viimased unistused ja naudi oma elu nii kaua, kui seda on sulle antud, sest alati võib midagi juhtuda.

aga kui ei olegi unistusi? Laugh kui pole mitte midagi tahta?

Siis on ju kõik korras? Bleh Järelikult ei tunta millestki puudust .. perfect.
Vasta
#60
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
täida oma viimased unistused ja naudi oma elu nii kaua, kui seda on sulle antud, sest alati võib midagi juhtuda.

aga kui ei olegi unistusi? Laugh kui pole mitte midagi tahta?

Siis on ju kõik korras? Bleh Järelikult ei tunta millestki puudust .. perfect.

aga see ei välista igavust Bleh

ok liiga pikk OT joru, aitab küll (võid rabava "viimase sõna" öelda kui soovid, a tea, et ma rohkem ei vasta Laugh)



Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas Alduuur

Miks elavad kõik purgis?!
Üks ja sama asi mitu sajandit juba! Inimesed elavad purgielu... see tähendab seda, et sa sünnid, õpid, töötad ja sured!

Õige.Kuid sa proovi nii elada et ei õpi (okey ,seda esimest saab) ja ei tööta ka.
pmst võibolla kuidagimoodi saaks,kui pole asjade ori ja ei hooli materjalismist,kuid paratamatult sa saaksid tundma suurimat üksindust ja sureksid ka sellisena.Sest perekonda luua sel moel on suht võimatu.

Vasta
#62
http://teadus.err.ee/artikkel?id=2484&cat=5&pg=1
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu võimalikkusest Marsil pipartyt 86 55,458 16-05-2020, 13:28
Viimane postitus: MetsaKaru
  2029. a. võib maad tabada 400 m läbimõõduga asteroid freewingonboard 54 27,342 22-11-2017, 11:48
Viimane postitus: Müstik
  Kuidas tekkis elu? Thoth 27 13,819 13-11-2017, 10:52
Viimane postitus: Müstik
  Universumi seadused (kanaldamisest) Erfekt 5 8,837 02-04-2017, 00:01
Viimane postitus: Teloslane
  Universumi Kõikehõlmav Teooria heiminasiin 59 23,811 26-02-2015, 11:57
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Uued tõendid: elu võis Maale saabuda komeediga InDemand 5 4,553 13-11-2013, 19:06
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Universumi ja inimese areng Gulja 23 10,443 08-11-2013, 00:09
Viimane postitus: Jürka
  Universumi skaala Atypical Pathology Centre 4 3,268 07-07-2012, 23:17
Viimane postitus: alisoman
  Väidetav maaväline elu meteoriidil Huvitundja 6 5,746 07-03-2011, 18:49
Viimane postitus: HUGOTH
  Lihtsalt ma ei saa aru - elu mujal peab olema ffr 41 14,027 18-03-2007, 22:11
Viimane postitus: titanl

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat