Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürgised vaktsiinid
Autor Sõnum
alar
Vana kala

18-06-2009 18:57
Postitus: #76

Kullake,ära palun üldista,issanda loomaaed on suur ja sel on väga erinevaid isendeid. Minu 15 aastasel plikal olid ka jamad nahaallergiaga.Lõpuks tuli välja,et ta pidi piirama piima tarbimist. Vähendas ja nahk paranes. Katsu kontrollida,ehk põhjustab mingi toiduaine neid jamasid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
Administraator

18-06-2009 20:47
Postitus: #77

Tsitaat:Zepac:
No muidugi. Otsi abi foorumist, kus kõigil on mingitlaadi foobiad. Ära sa ometi spetsialisti juurde mine. Kurat seda teab, äkki kirjutab mingi rohu, mis su lapse ära tapab. No mida veel?
Kui sul midagi tarka öelda ei ole, siis tasub suu kinni hoida.
Ma ei näe mingit põhjust miks see foorum peaks su põlgavat läbu taluma.
zepac
Veteran

19-06-2009 07:08
Postitus: #78

Tsitaat:Algselt postitas Thorondor

Tsitaat:Zepac:
No muidugi. Otsi abi foorumist, kus kõigil on mingitlaadi foobiad. Ära sa ometi spetsialisti juurde mine. Kurat seda teab, äkki kirjutab mingi rohu, mis su lapse ära tapab. No mida veel?
Kui sul midagi tarka öelda ei ole, siis tasub suu kinni hoida.
Ma ei näe mingit põhjust miks see foorum peaks su põlgavat läbu taluma.

Oma lapse tervisega ju ikka ei riskiks?

Nüüd, mil Exubitor tõi välja autentse fakti, et arstid on MÕRVARID, siis mida sellest järeldada?

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

19-06-2009 07:58
Postitus: #79

Keegi ei riskiks oma lapse tervisega. Ent ometi teevad seda miljonid, kes toidavad lastele sisse neid kemikaale, mida arstid lahke näoga välja kirjutavad. Ravimifirmadega on lepingud, millest arstid saavad päris kopsaka tasu. Arst on muutunud lihtlabaseks müügimeheks, kes vähimagi probleemi puhul kirjutab terve rodu ravimeid välja.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Thorondor
Administraator

19-06-2009 09:14
Postitus: #80

Ajaloost on teada ka, et näljasematel kriisiaegadel inimeste tervis paraneb, aga see ei tähenda, et toit on kõik mürgitatud. Pigem seda, et inimesed söövad tavaliselt pigem liiga palju ja ei vali ega söö piisavalt looduslikumat kraami.
zepac
Veteran

19-06-2009 09:21
Postitus: #81

Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Ajaloost on teada ka, et näljasematel kriisiaegadel inimeste tervis paraneb, aga see ei tähenda, et toit on kõik mürgitatud. Pigem seda, et inimesed söövad tavaliselt pigem liiga palju ja ei vali ega söö piisavalt looduslikumat kraami.

Ega siis niisama õgardlust haiguseks peeta. Keha peab saama toitu vastavalt kulutatud energiale. Ainult sellisel juhul saab kogu organism toimida nö täisvõimsusel.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
alar
Vana kala

20-06-2009 09:28
Postitus: #82

Ma arvan,et ühe eelkõneleja jutus on iva.
Sündides ju kohe kukutakse vaktsineerima st. lapse organismi sisestatakse mingid võõrad ained,mis mõjutavad organismi talitusi. Ja võib olla tõesti rikutakse seal midagi ära.
Metafor
Veteran

20-06-2009 09:42
Postitus: #83

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Keegi ei riskiks oma lapse tervisega. Ent ometi teevad seda miljonid, kes toidavad lastele sisse neid kemikaale, mida arstid lahke näoga välja kirjutavad. Ravimifirmadega on lepingud, millest arstid saavad päris kopsaka tasu. Arst on muutunud lihtlabaseks müügimeheks, kes vähimagi probleemi puhul kirjutab terve rodu ravimeid välja.
No kuule, see on nüüd küll su enda oma arusaama kiiks.
Ravimfirmadel pole õigust miskit taolist teha, kõige rohkem võivad nad jagada flaiereid, komme, pastakaid ja muud nänni millest jääb liiga väheks et seda äraostmiseks nimetada.
Celtic

20-06-2009 10:09
Postitus: #84

Kas sa nalja teed või? Millal sa viimati oma perearsti juures käisid? Vähemasti minu perearsti kabinet on nagu reklaamitahvel, kogu erapraksis on üles ehitatud ravimifirmade poolsele toetusele.

Mis tähendab, et ravimifirmadel pole õigust miskit sellist teha? Kui farmaatsiatehased teevad juba riigimeestele reisi kinkekaarte välja, siis mida nad veel otseslt nende toodete turustajaile teevad?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Celtic

20-06-2009 10:58
Postitus: #85

Tsitaat:Algselt postitas ayyu
Minu Laps on vaksineeritud kõige vastu, kuid ikkagi on allergiline. Vahel tundub, et hullemini, kui need kes pole vaksineeritud.
Ei tohi põhimõtteliselt midagi süüa, arst käskis päevikut pidama hakata, et hiljem vaadata; mida võib ja mida mitte(süüa).
Kahju vaadata, ta on neliteist(neiu), kui allergia on väga hull siis ta ei julge isegi õue minna. Kardab teiste eelarvamusi, kuigi see pole nakkav.
Kui keegi oskab aidata, palun andke teada. Olex Väga Tänulik.

Netis ringi tuusates sattusin Viilma raamatu peatükile, kus oli kirjeldatud allergiat, mina igal juhul tundsin sinu ja su tütre sealt ära Laugh

Allergilise nahapõletikuga laps tuleb koos ema ja isaga. Räägin, et selline haigus on tingitud saastainete kogunemisest maksa. Maks ei suuda enam keha puhastada ja nahk on sunnitud talle appi tulema. Maks ei saa oma tööd teha, sest hirm vihkamise ja raevu ees on ta blokeerinud. Kui maks on abitu, siis selle taga on kindlasti ka südametšakra energiapuudus. Seega on armastustunnetega asjad halvasti.

Laps on kodu peegel. Vanemate viha ja raev kõige vastu, mis on halvasti, mida korda ei tehta, mida abikaasa või riigi valitsus ei korralda, hävitab inimeste armastustunded. Laps näeb seda ja sõnatu südamevalu vanemate armastuse hävinemisest - pere hävingust - blokeerib südame.

ayyu
Bännitud

20-06-2009 17:00
Postitus: #86

Tsitaat:Algselt postitas ayyu
Minu Laps on vaksineeritud kõige vastu, kuid ikkagi on allergiline. Vahel tundub, et hullemini, kui need kes pole vaksineeritud.
Ei tohi põhimõtteliselt midagi süüa, arst käskis päevikut pidama hakata, et hiljem vaadata; mida võib ja mida mitte(süüa).
Kahju vaadata, ta on neliteist(neiu), kui allergia on väga hull siis ta ei julge isegi õue minna. Kardab teiste eelarvamusi, kuigi see pole nakkav.
Kui keegi oskab aidata, palun andke teada. Olex Väga Tänulik.

Netis ringi tuusates sattusin Viilma raamatu peatükile, kus oli kirjeldatud allergiat, mina igal juhul tundsin sinu ja su tütre sealt ära Laugh

Allergilise nahapõletikuga laps tuleb koos ema ja isaga. Räägin, et selline haigus on tingitud saastainete kogunemisest maksa. Maks ei suuda enam keha puhastada ja nahk on sunnitud talle appi tulema. Maks ei saa oma tööd teha, sest hirm vihkamise ja raevu ees on ta blokeerinud. Kui maks on abitu, siis selle taga on kindlasti ka südametšakra energiapuudus. Seega on armastustunnetega asjad halvasti.

Laps on kodu peegel. Vanemate viha ja raev kõige vastu, mis on halvasti, mida korda ei tehta, mida abikaasa või riigi valitsus ei korralda, hävitab inimeste armastustunded. Laps näeb seda ja sõnatu südamevalu vanemate armastuse hävinemisest - pere hävingust - blokeerib südame.

Tänud abi eest. Ise arvan, et armastust peaks meil, abikaasaga, piisavalt olema. Aga mine tea, äkki tütrele on jäänud teine mulje.
Tagant-järgi mõeldes tuli praegu meelde seik; Tütar võis olla kolme aastane, me abikaasaga tülitsesime, sõnelesime ning naisel hakkas ninast verd jooksma.
See on Tal siiamaani meeles. Sel hetkel võis Ta teha omad järeldused...
Igatahes veelkord tänud!
Me peame sellest lihtsalt rääkima, kui aitab, kirjutan.Smile

[Muudetud: 6-20-2009 ayyu]

olen see, kes ma olen.
Lotharius
Tavaliige

20-06-2009 18:58
Postitus: #87

Krt no see on küll ülimalt kahtlane jutt sel Viilmal. Tean ikka inimesi kel vanemad lahutasid ja ma küll ei märganud, et nad mingi hüper-allergilised oleks olnud.

Lase parem uuringud ära teha ja saad teada loodetavasti mis lapsel viga. Mul naabrite tütrel on ka allergia miski ligi 30 asja suhtes. Mis teha, mõni inimene lihtsalt on ülitundlik. Tema tegi ka oma elus mõningad korrektuurid ja nüüd kõik OK.

Minu juttu alati kerge sarkasmiga võtta Smile
Celtic

20-06-2009 19:40
Postitus: #88

Kui juttu süübida, siis ei ole ta nii kahtlane midagi. Inimesed on erinevad ning nende mõtlemine on erinev. Mida varem lapsed iseseisvuvad, seda vähem sõltuvad nad oma vanemate probleemidest. Puberteediiga ongi see, kui noor hing hakkab looma OMA maailma ja lõikab läbi sidemed vanematega. Enne seda sõltub ta aga suuresti oma emast, seega on armastuse saamine j tunnetamine suuresti seotud ka ema natuuriga ja emaarmastusega.

Minul oli lapsena allergia absoluutselt kõige vastu. Allergiatestid väitsid, et on olemas enam-vähem vaid 5-6 põhitoiduainet, mida tohin tarbida, kartul, valgud kõik olid keelatud. Isegi õunte peale olin allergiline.

Aga siis toimusid kodus teatud pöörangulised sündmused misläbi vanemad omamoodi "iseseisvusid" ja lahendasid ära esivanemate karmavõla ning imekombel kadus ka minu allergia.

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

27-06-2009 16:34
Postitus: #89

Kuidas ütelda EI vaktsiinidele - http://rense.com/general86/legl.htm
USA "tervise ministeerium" tegi seadusliku lükke - keegi ei vastuta halbade rohtude poolt põhjustatud tervisrikete eest:
http://www.cidrap.umn.edu/cidrap/content...iable.html

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Sputnik
Tavaliige

28-06-2009 11:28
Postitus: #90

Kui juttu süübida, siis ei ole ta nii kahtlane midagi. Inimesed on erinevad ning nende mõtlemine on erinev. Mida varem lapsed iseseisvuvad, seda vähem sõltuvad nad oma vanemate probleemidest. Puberteediiga ongi see, kui noor hing hakkab looma OMA maailma ja lõikab läbi sidemed vanematega. Enne seda sõltub ta aga suuresti oma emast, seega on armastuse saamine j tunnetamine suuresti seotud ka ema natuuriga ja emaarmastusega.

Minul oli lapsena allergia absoluutselt kõige vastu. Allergiatestid väitsid, et on olemas enam-vähem vaid 5-6 põhitoiduainet, mida tohin tarbida, kartul, valgud kõik olid keelatud. Isegi õunte peale olin allergiline.

Aga siis toimusid kodus teatud pöörangulised sündmused misläbi vanemad omamoodi "iseseisvusid" ja lahendasid ära esivanemate karmavõla ning imekombel kadus ka minu allergia.

Küsimus on vormistuses, igasugu idamaiseid mõisted osadele inimestele väga hästi peale ei lähe. Keui me nüüd räägiksime ala. väliste tegurite mõjust hormonaalsüsteemile(ja seega ka siis keha talitlustele) siis võib-olla oleks kuulajaskond natuke laiem Bleh
elis
roheline

29-06-2009 13:25
Postitus: #91

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Kuidas ütelda EI vaktsiinidele - http://rense.com/general86/legl.htm
USA "tervise ministeerium" tegi seadusliku lükke - keegi ei vastuta halbade rohtude poolt põhjustatud tervisrikete eest:
http://www.cidrap.umn.edu/cidrap/content...iable.html

Keniaalne! Me sunnime teid laskma end süstida igasugu saastaga, kuid me ei võta endale vastutust selle saasta mõjust süstitute organismile. Kui te keeldute süstist, siis paneme vangi või teeme trahvi.

PS. Tegu pole düsgraafiaga. Kirjaviga on meelevaldne.

[Muudetud: 29-6-2009 elis]

http://spaceweather.com/
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

29-06-2009 16:20
Postitus: #92

Just Elis - Geniaalne Smile

*
Celtic

18-07-2009 19:18
Postitus: #93

Seega tervisekaitsetalituse inspektor vihastab end siniseks, kui keegi temalt aru pärib vaktsiini sisalduse kohta? MOTT.

Thorondor
Administraator

19-07-2009 13:01
Postitus: #94

Aga meie jaoks on ta lihtsalt kellegi ema, kelle taolisi on terve maailma täis. Ning see elavhõbeda mittesisalduvuse jutt on lihtsalt kellegi netis kirjutatu ema seisukoht(mis võib vabalt olla lihtsalt tema tööandja seisukoht). Selle kõrvale leiame hulgaliselt materjale kuidas vaktsiinid on ikka pahad ja elavhõbe on ikka vaktsiinides.
Nii et olemasolevatest materjalidest ei saa ma kuidagi järeldada (kuna seda ütles keegi, et ta ema ütles), et nüüd elanhõbedat vaktsiinides pole. Sinu jaoks võib olla usaldusväärne allikas, aga foorumilugejate jaoks läheb see väga kaugele algallikast.
arnold28
Tavaliige

15-08-2009 19:17
Postitus: #95

lugesin millalgi Aigar Säde artikklit ajakirjas naistemaailm,teema oli vaktsineerimisest ja vitamiinidest aga ei leia enam seda üles(eks minu vähese interneti kasutuse viga ehk teisisõnu oskamatus,või siis igasuvine ajapuudus).Kas oleks keegi hea inimene kes ei hakka ette heitma minu puudusi vaid aitaks selle lingi üles leida,samas lugemiseks oleks see ju kõigile ja isiklikult mäletan et olin sellega enda teadmiste juures nõus peaaegu 99% ulatuses.
Veelkord vabandused ja küll ma ka veel jõuan õppida

[Muudetud: 8-15-2009 arnold28]
Tehnoloog
Veteran

15-08-2009 19:42
Postitus: #96

Jutt ilmselt sellest:
http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id=25616

Lisaks midagi:
http://www.aigarsade.com/Kasumitaotluse_pahupool.html

Tema koduleht:
http://www.aigarsade.com/
deg987
Uustulnukas

15-08-2009 19:45
Postitus: #97

Elavhõbe elavhõbedaks, ega see ei ole ainus kahjulik aine, mida vaktsiin võib sisaldada. Panen siia ühe lingi, mis ma leidsin antud teemal.

"Sellel lehel leiad nimekirja vaktsiinides sisalduvatest lisaainetest. Olenemata nende kogusest on need kõik mürgised. Nende toksiinide põhjustatud kahjustus võib kõikuda silmale nähtamatust kuni surmani välja. Neid mürke kehasse süstides, ükskõik kas siis inimesele või loomale, ei saa loota, et kõrvalmõjusid ei teki. Erinevad on ainult kahjustuste ulatused."

http://web.zone.ee/iamfree/lisaained.htm

Veel jäi silma:

"1999.a. keelati USA-s tiomersaali sisaldavad vaktsiinid. Ülejäänud sajad miljonid maailma lapsed saavad tiomersaali (st etüülelavhõbedat) sisaldavaid süste edasi. Ka Eestis. "

Kas lehel seisab valeinfo või valetas Celandine ema ülemus tervisekaitsetalitusest.

Nt. üks Eestis kasutatav vaktsiin kus on see tiomersaal e. etüülelavhõbe. --> http://web.zone.ee/iamfree/teetanus.htm

[Muudetud: 8-15-2009 deg987]

[Muudetud: 8-15-2009 deg987]
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

03-09-2009 06:53
Postitus: #98

2/3 briti meditsiini töötajatest keelduvad võtmast vaktsiine - samuti teadlased kes seda tegid ja soovitasid ka mitte võtmist oma sugulastele tuttavatele - ei tea küll MIKS ?

http://atomicnewsreview.org/2009/08/28/v...1-vaccine/

*
elis
roheline

14-09-2009 13:15
Postitus: #99

1920 aastal avaldati juba raamat Horrors of Vaccination Exposed and Illustrated. Google on selle nüüd sisse skänninud ning jagab tasuta: raamat PDFina.

Tsitaat:At the link below, you will find a PDF of the book Horrors of Vaccination Exposed and Illustrated. This seminal work was published in 1920, and is an eye-opening examination of the dangers of compulsory vaccination.
According to the book, vaccinations were causing far more deaths than smallpox itself at that time.
It contains a petition to then-President Woodrow Wilson, asking him to stop the practice of compulsory vaccination. Alas, the warning was not heeded.

Lisaks:
Film Guinea Pig Kids, tehtud BBC poolt 2004.a.. Sellest kuidas HIV positiivseid lapsi kasutati uute AIDSiravimite inimkatsetes. Nende filmi koduleht koos filmi vaatamise võimalusega asub siin: GuineaPigKids

[Muudetud: 14-9-2009 elis]

http://spaceweather.com/
InDemand
Veteran

18-09-2009 14:57
Postitus: #100

GlaxoSmithKline´i uue gripi vastane vaktsiin annab tugeva immuunsuse juba pärast üht doosi

Maailma üks juhtivaid ravimifirmasid GlaxoSmithKline (GSK) avaldas täna oma esimese kliinilise uuringu tulemused, milles hinnati pandeemilise (H1N1) adjuvantse (AS03 adjuvant - abiaine, mis tõhustab inimorganismi immunvastuse vaktsiinile) vaktsiini kasutamist. Tulemused näitavad, et pärast üht doosi võib katsevaktsiin anda tugeva immuunsuse, mis ületab rahvusvaheliste litsentseerimisasutuste poolt pandeemilisele gripivaktsiinile seatud immunogeensuse kriteeriumid.

Saksamaal läbi viidavas uuringus osaleb 130 tervet vabatahtlikku vanuses 18 kuni 60 aastat, ning selle eesmärgiks on hinnata GSK pandeemilise (H1N1) adjuvantse vaktsiini talutavust ja immunogeensust võrreldes mitteadjuvantse katseuuringu vahendiga.

Kirjeldatud uuringus on adjuvantse vaktsiini antigeenisisaldus 5.25ug ja mitteadjuvantses vaktsiinis 21ug. Adjuvantse vaktsiini antigeenisisaldus on võrreldav adjuvantse vaktsiini eeldatava lõpliku sisaldusega 3.75ug.

Adjuvantse vaktsiini tulemused näitasid, et hemaglutiniini pärssivad tiitrid ületasid ettenähtud läve, seerumi konversiooniga 1:40 rohkem kui 98% esimese doosi saanud patsientidel. Mitteadjuvantses rühmas jõudis sama läveni 95% patsientidest. Need tulemused saadi 3 nädalat pärast vaktsineerimist. Immuunsusreaktsiooni täiendavat iseloomu uuritakse, nagu ka seda, kuidas võib see olla seotud efektiivsuse prognoosimisega.

GSK arendusjuhi Gennadi Nikolajevi sõnul annab käesolev uuring julgustavaid andmeid ettevõtte pandeemilise vaktsiini üksikdoosi võimaliku kasutamise osas. "Me oleme edastanud need andmed vastavatele reguleerivatele asutustele ja valitsustele, kes langetavad peamisi otsuseid tänastes kiiretes ülemaailmse rahva tervisega seotud küsimustes. Meie järgmiseks sammuks on viia lõpule nii käesolev uuring ja veel 15 täiendavat uuringut meie vaktsiini kliinilise väljatöötamise programmis,” ütles Nikolajev.

GSK H1N1 gripiviiruse vaktsiini kliinilise arendusprogrammi raames viiakse läbi 16 kliinilist uuringut 9000 inimesega Euroopas, Kanadas ja USAs. Võimalik H1N1 vaktsiin koosneb kahest komponendist – pandeemilisest (H1N1) antigeenist ja AS03 adjuvantsest süsteemist, mis kombineeritakse omavahel enne manustamist.

GlaxoSmithKline, üks maailma juhtivatest teaduspõhistest biotehnoloogia- ja farmaatsiafirmadest, on pühendunud inimeste elukvaliteedi parandamisele, võimaldades neil olla aktiivsemad, tunda end paremini ja elada kauem.
______

Eilne pressikas:
Medicum alustab soodustingimustel vaktsineerimist

Seoses puhkusereiside hooaja algusega algas Tartu ja Tallinna Medicumides detsembrikuu keskpaigani kestev soodusvaktsineerimine, mille raames saab end hepatiidi vastu vaktsineerida senisest 200 krooni võrra soodsamalt.

Medicumi perearstikeskuse juhataja dr. Hele-Maire Brauni sõnul on hepatiit ülimalt raske haigus, millesse tasub suhtuda täie tõsidusega, sest nakatumine on imelihtne ja haiguse kulg pikaajaline. „Kuna algamas on soojamaareiside hooaeg, siis soovitan kõigil puhkama minejatel vähemalt kuu aega enne reisi toimumist meile hepatiidivastast vaktsiini saama tulla. On ju palju mõnusam reisida, kui ei pea muretsema võimalike terviseohtude pärast. Hepatiidivastane vaktsiin tagab eluaegse immuunsuse, mis tähendab, et kui vaktsiinikuur on tehtud, siis võib kogu ülejäänud elu end selle haiguse suhtes ohutuna tunda,“ ütles Braun. Tema sõnul on oht hepatiiti nakatuda ka Eestis, sest inimesed võivad haiguse reisilt kaasa tuua. „Hepatiit on kergesti nakkav ja säilib keskkonnas kaua. Seega võime selle üles korjata ka pindadelt, mida nakatunud inimene on puudutanud või saada selle näiteks ilusalongist kosmeetilise protseduuri käigus,“ lisas Braun.

Hepatiit ehk kollatõbi on maksapõletik, mille põhjuseks on nakatumine ühega viiest viirusetüübist: A-, B-, C-, D- või E-hepatiidi viirusega. A-hepatiit on n-ö sissesöödud haigus ehk inimesed nakatuvad saastunud vees toore toidu pesemisel või sellest jää valmistamisel. B- ja C-hepatiiti saadakse sugulisel teel ja viirusega saastunud verega (piisab ka silmaga nähtamatust kogusest).

Kõik need viirused võivad põhjustada ägedat haiguse kulgu. Mõned viirused, nagu B-või C- hepatiidi viirused, võivad põhjustada ka kroonilist nakkust. B-hepatiit on viiruslikest hepatiitidest kõige tõsisem ja koos A-hepatiidiga ainus hepatiidivorm, mida saab vaktsineerimise teel ära hoida.
____

Panin üles siia - ehk kedagi huvitab.

Sadamas on laev turvaline, ent laevu ei ehitata selleks.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog