Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaos
#1
Täna öösi hakkasin mõtlema,et mis värk sellega on?
Keegi/miski on loonud praeguse ajastu ühiskonna.Väljastvaadates tundub see projekt igati OK olevat. Töötab ju teine.Jätab isegi kerge mulje,et see suur süsteem hoolib inimesest.Noh,vähemalt on õiglane.
Aga mis tegelikult? Tegelikult on see käima lükatud Ajapomm,mis tiksub ainult oma lõpu poole. Terve süsteem on paika pandud,et võimalikult ruttu
Hävitada planeet.Loodus On jäetud tahaplaanile ja esikohale on tõstetud inimeseloom.Kõiksugused väärarengutega lapsed pumbatakse ellu tagasi,ning tahetakse neile inimväärset elu(Vaat kui õilis,aga tekib küsimus,miks on see vastupidine loodusseadusega,mis hävitab nõrgemad enda keskelt.)
Igalpool ringivaadates näebki ainult selle hävitaja süsteeme,inimesed suurusehullustuses on peast pehkinud,ehitavad ainult mõnele pereliikmele mingeid 5000m2 majasid ja noh teate küll mass tarbimist.
Ärge nüüd palun arvake,et ma olen südametu ja julm,et mõistan hukka seda massilist inimeste sündimist,kuid tegelikult pole see midagi võrreldes,kui kord Emake Maa otsustab absoluutselt ärgata ja selle vastu sõdima hakata.
Mina üksinda ei suuda kindlasti muuta selle litaka peatset saabumist,kuid mulle on meeldinud elada lihtsalt.Pisikene majakene metsa sees,Oma pisikene põlluke.Ma ei tarbi elektrit(Noh tegelt seda päris veel ei suuda,vahest ikka peab Sick.Nagu praegu . )Ma üritan mitte talveks küttepuid võtta tooreid. Mets on vanasid mahakukkund palke täis.Siis veel võimalikult paljude loodusandide nosimist,Selveri Kilepakenditesse pikitud krõpsude asemel.Kui peaks miskit saabuma,siis ma tunnen vähemalt,et ma olen endast parima andnud,ning ma ei tunne süümepiinu selle ees,et ma olen liialt suure panuse andnud maakera hävitamiseks.
Et siis sellised mõtted. Eks Te raudselt teate ise ka kõik seda,kuna see süsteem on haiglaselt läbinähtav.Aga ma ise arvan küll,et see on üks päris ohtlik vandenõu.

Muudetud: 15-10-07 kell 10:12:38 Kayaman
Vasta
#2
Ma üritan ka emale selgeks teha, et meil ei ole vaja iga asja eraldi kilekotti panna. Siiani pole õnnestund.
Vasta
#3
Ega see nüüd nii dramaatiline ka kõik ei ole.
Oleme kõik kasitud ja haritud, valime ise endale hobisid, valime ise elustiili. Tehnika areneb, energia ammutamiseks leiutatakse loodussõbralikemaid tehnoloogiaid; metsa kasvab rohkem juurde, kui raiutakse(Eestis vähemalt). Ja loodus tasakaalustabki pidevalt ja stabiilselt rahvastiku juurdekasvu eriti tihedalt asustatud piirkondades.

Loomulikult leiab alati , mille kallal viriseda (naftandus, pangandus). Aga see annabki meile motivatsiooni ainult juurde, et maailma paremaks muuta...

EDIT: nii julmalt, kui see ka ei kõla, loodusel pole sooja ega külma sellest, kas metsaalune on prügi täis või mitte ; või mitmesse kilekotti sa oma kaubad paned.

Sellest hoolib vaid inimlik silm, mis vajab esteetilist ja prügivähest keskkonda.


Muudetud: 15-10-07 kell 11:22:11 Tom
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Ega see nüüd nii dramaatiline ka kõik ei ole.
Oleme kõik kasitud ja haritud, valime ise endale hobisid, valime ise elustiili. Tehnika areneb, energia ammutamiseks leiutatakse loodussõbralikemaid tehnoloogiaid; metsa kasvab rohkem juurde, kui raiutakse(Eestis vähemalt). Ja loodus tasakaalustabki pidevalt ja stabiilselt rahvastiku juurdekasvu eriti tihedalt asustatud piirkondades.

Loomulikult leiab alati , mille kallal viriseda (naftandus, pangandus). Aga see annabki meile motivatsiooni ainult juurde, et maailma paremaks muuta...

EDIT: nii julmalt, kui see ka ei kõla, loodusel pole sooja ega külma sellest, kas metsaalune on prügi täis või mitte ; või mitmesse kilekotti sa oma kaubad paned.

Sellest hoolib vaid inimlik silm, mis vajab esteetilist ja prügivähest keskkonda.


Muudetud: 15-10-07 kell 11:22:11 Tom
khmm, soovitaksin väheke maailma olukorra üle järele mõelda...

ma lülitan end praegu teadmistele mis olen koolis õppinud. nii, Darwini teooria* järgi me arenesime ahvidest, ehk siis lihtsalt oleme targemad imetajad kui teised. see tähendab, meil puudub otsene eesmärk elus ning meie areng polnud ettemääratud, vaid looduse kõrvalekalle. ahvinimesed ei leiutanud tuld ega ratast, ahvinimesed leiutasid viise oma elu mugavdamiseks.
kui seda ahvist arenemise teooriat silmas pidada ning arvestada seda, et inimesel otsest eesmärki pole ning loodus sai TÄIESTI perfektselt, tasakaalukalt ning iseseisvalt enne meid hakkama, MIKS ometi praegu lähevad ilmad iga aastaga soojemaks, metsad põhimõtteliselt kaovad (nagu kääridega juuksed), kõrbed laienevad ning hullemaid asju ei taha öelda (häbiga ütlen, et parajasti ei tule meeldegi miskit, kuigi neid probleeme jätkub ikka kuhjaga kui viimati mäletasin)
rohkem ei näe vajadust mainidagi

PS:

[Pilt: Evolutio.JPG]


* üldiselt ma kahtlen Darwini teoorias.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Kazluk
ning meie areng polnud ettemääratud, vaid looduse kõrvalekalle.

Loodus ei salli tühja kohta. Ükskõik kuidas minevikus oleks areng toimunud, nii lopsakal planeedil, nagu Maa, oleks nii või teisiti ja varem või hiljem esile kerkinud mingi liik elukaid, kes oleks olnud teistest targem ja hakanud kõike "valitsema".
Inimene(ülim elukas) ei ole looduse kõrvalekalle.

Tsitaat:Algselt postitas: Kazluk
loodus sai TÄIESTI perfektselt, tasakaalukalt ning iseseisvalt enne meid hakkama,
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Extin...ensity.png
Loodus on ka enne väljasuremise äärel olnud.... ja hoooooopis hullemas seisukorras.

Tsitaat:Algselt postitas: KazlukMIKS ometi praegu lähevad ilmad iga aastaga soojemaks, metsad põhimõtteliselt kaovad (nagu kääridega juuksed), kõrbed laienevad ning hullemaid asju ei taha öelda (häbiga ütlen, et parajasti ei tule meeldegi miskit, kuigi neid probleeme jätkub ikka kuhjaga kui viimati mäletasin)

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Vosto...-petit.png
Maa elab. Maa muutub pidevalt. Varsti tuleb jälle jää-aeg.

Ehk mina võrdleks inimesi täidega koeral. Koeral natuke küll sügeleb rohkem, aga ega ta sellepärast ära ei sure.

Muudetud: 15-10-07 kell 20:19:03 Tom
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Loodus ei salli tühja kohta. Ükskõik kuidas minevikus oleks areng toimunud, nii lopsakal planeedil, nagu Maa, oleks nii või teisiti ja varem või hiljem esile kerkinud mingi liik elukaid, kes oleks olnud teistest targem ja hakanud kõike "valitsema".
Inimene(ülim elukas) ei ole looduse kõrvalekalle.

Darwini teooria poolt ta siiski ikka ON kõrvalekalle. kui tähele pannud oled, on inimese kasvav areng ilma otsese eesmärgita ning küllaltki mõtlematult läinud.

Tsitaat:Algselt postitas: Tom
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Extin...ensity.png
Loodus on ka enne väljasuremise äärel olnud.... ja hoooooopis hullemas seisukorras.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Vosto...-petit.png
Maa elab. Maa muutub pidevalt. Varsti tuleb jälle jää-aeg.
"teadlased" nagu nad on, kui nemad miskit ütlevad, peab see tõsi ikka olema onju. valgetes kitlites vennikeste sõna maksab!
igastahes, enne viimast jääaega olid sellised inimeste sarnased tegelased, kes põhimõtteliselt ka lõppudelõpuks allamäge läksid. (hilis-jäaegsed vee erosiooni jäljed püramiididel on hea basic näide/fakt, kuigi see paneb mu valgete kitlitega vennikeste kohta öeldu kahtlusse, njah, ikkagi!)

Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Ehk mina võrdleks inimesi täidega koeral. Koeral natuke küll sügeleb rohkem, aga ega ta sellepärast ära ei sure.
kuid võta nüüd asja nii, et koeral hakkab väga paha ning koer otsustab ujuma minna ning kirbuprobleem on kordi väiksem.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Kazluk
Darwini teooria poolt ta siiski ikka ON kõrvalekalle. kui tähele pannud oled, on inimese kasvav areng ilma otsese eesmärgita ning küllaltki mõtlematult läinud.
Muidugi ei allu inimühiskonna areng enam ammu Darwini evolutsiooniteooriale. Aga seda just seetõttu, et - vähemasti indiviidide tasemest riikide tasemeni välja (olgu siis inimkonna kui tervikuga nagu on) - on see olnud eesmärgipärane. Kui Darwini evolutsiooni "väntas" vaid geneetiliselt edastatav informatsioon, siis inimühiskonnas toimivad ammu (ja märksa olulisematena) ka muud info edastuse mehhanismid. Just see lubabki püstitada eesmärke - st näha ette neid tulemusi-olukordi, milleni tahetakse jõuda. Ja see on meile andnud ka enneolematult suure võime mõjutada oma keskkonda. Kolm märkust tuleb siin teha:
1. Muidugi pole see võime absoluutne: mitte kõike ei suuda me ette näha ja mitte kõikide eesmärkide saavutamine pole võimalik - seda võivad keelata nii loodusseadused kui ka "inimlikud" põhjused.
2. Pole ka selge, kas see võime aitab kaasa inimese kui liigi pikema-ajalisele säilumisele - selleski võib tõsiselt kahelda.
3. Inimkonna kui terviku eesmärgi olemasolus võib kahelda.

PS.: Mis puutub "valgetes kitlites poistesse", siis mina üldiselt kuulan, mis nad räägivad. Sest pikaajaline kogemus näitab, et üldiselt räägivad nad targemat ja kasulikumat juttu, kui paljud teised "poisid".
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Ega see nüüd nii dramaatiline ka kõik ei ole.
Oleme kõik kasitud ja haritud, valime ise endale hobisid, valime ise elustiili. Tehnika areneb, energia ammutamiseks leiutatakse loodussõbralikemaid tehnoloogiaid; metsa kasvab rohkem juurde, kui raiutakse(Eestis vähemalt). Ja loodus tasakaalustabki pidevalt ja stabiilselt rahvastiku juurdekasvu eriti tihedalt asustatud piirkondades.

Loomulikult leiab alati , mille kallal viriseda (naftandus, pangandus). Aga see annabki meile motivatsiooni ainult juurde, et maailma paremaks muuta...

EDIT: nii julmalt, kui see ka ei kõla, loodusel pole sooja ega külma sellest, kas metsaalune on prügi täis või mitte ; või mitmesse kilekotti sa oma kaubad paned.

Sellest hoolib vaid inimlik silm, mis vajab esteetilist ja prügivähest keskkonda.


Muudetud: 15-10-07 kell 11:22:11 Tom

Mis aga reaalselt?Inimkond kasvab pidevalt juurde,Välja sureb vähem.
Eestis jah metsa veel on, kuid mine näiteks naaberriiki Soome.Seal käid sadu kilomeetreid,ja lõpuks ikka ei leia üksikut kohakest kus lõket teha...
Metsaalune on prügi täis.Igaüks arvab isemoodi.Sul on savi,kuid minu arvates on see küll rõve .
Planeet elab,ning talle ka ei meeldi,kui mets on rämpsu täis.See on umbes nagu sinu pea on mets,ning see on kõõma täis.Kas meeldiks sulle?
Ma küll ei tea täpselt kuidas planeet ennast tunneb,ning milline teadvus tal on,aga ma usun,et talle meeldiks kindlasti pigem olla puhas kui saastane.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman

Mis aga reaalselt?Inimkond kasvab pidevalt juurde,Välja sureb vähem.
Eestis jah metsa veel on, kuid mine näiteks naaberriiki Soome.Seal käid sadu kilomeetreid,ja lõpuks ikka ei leia üksikut kohakest kus lõket teha...
Metsaalune on prügi täis.Igaüks arvab isemoodi.Sul on savi,kuid minu arvates on see küll rõve .
Planeet elab,ning talle ka ei meeldi,kui mets on rämpsu täis.See on umbes nagu sinu pea on mets,ning see on kõõma täis.Kas meeldiks sulle?
Ma küll ei tea täpselt kuidas planeet ennast tunneb,ning milline teadvus tal on,aga ma usun,et talle meeldiks kindlasti pigem olla puhas kui saastane.

Neid metsaaluseid puhastatakse kogu aeg, aga juurde tekib seda saasta ikkagi kiiremini. Ma ei suuda aru saada, mis ajukahjustused peavad olema, et võiks vabalt prahti maha visata. Meie suvila naabrite arust oli ka väga tore prügi kahe krundi vahelisse pisikesse kuiva kraavi loopida. Meie pool oli hekk ees, aga ikkagi oli meie pere see, kes kraavi puhastas. Praht loomulikult naabritele tagasi.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman

Mis aga reaalselt?Inimkond kasvab pidevalt juurde,Välja sureb vähem.
Eestis jah metsa veel on, kuid mine näiteks naaberriiki Soome.Seal käid sadu kilomeetreid,ja lõpuks ikka ei leia üksikut kohakest kus lõket teha...
Metsaalune on prügi täis.Igaüks arvab isemoodi.Sul on savi,kuid minu arvates on see küll rõve .
Planeet elab,ning talle ka ei meeldi,kui mets on rämpsu täis.See on umbes nagu sinu pea on mets,ning see on kõõma täis.Kas meeldiks sulle?
Ma küll ei tea täpselt kuidas planeet ennast tunneb,ning milline teadvus tal on,aga ma usun,et talle meeldiks kindlasti pigem olla puhas kui saastane.

Neid metsaaluseid puhastatakse kogu aeg, aga juurde tekib seda saasta ikkagi kiiremini. Ma ei suuda aru saada, mis ajukahjustused peavad olema, et võiks vabalt prahti maha visata. Meie suvila naabrite arust oli ka väga tore prügi kahe krundi vahelisse pisikesse kuiva kraavi loopida. Meie pool oli hekk ees, aga ikkagi oli meie pere see, kes kraavi puhastas. Praht loomulikult naabritele tagasi.

Eks ta nii ole jah. Eks viga on tegelikult põhjuses,aga ainult tagajärgi likvideeritakse...
Selline skeem on palju meie ümber vaadata.
Vasta
#11
Miks arvatakse, et TÕE teadasaamine tekitab KAOSE.

KUI meid valitsevad ja manipuleerivad tulnukad.

KUI me taassünnime planeedil Maa mõned sajad/tuhanded korrad ja siis lendame uutele ilmadele.

KUI meie valitsused on tulnukate poolt paika pandud.

jne jne.

Usun, et mõtleval inimkonnal on tuhandeid samalaadseid küsimusi.

Kas tõe teadasaamine tekitab kaose? Vaevalt. Pigem on see arenguhüppeks.
Vasta
#12
Tõde ei tekita mingit kaost. Aga poliitikutel võibolla tekitab, sellepärast, et poliitikud püsivadki võimul valede tõttu. Tõde on üldmulje integral.
Vasta
#13
Kuidas liikuda tasakaalustatuma ühiskonna suunas?
Kuidas kaost ära hoida?

Kolm aastat tagasi kirjutatud artikkel.
See, mis nähtavas maailmas on korrast ära – ja seda on paraku tänases ühiskonnas väga palju – esitab meile väljakutseid igal sammul ja lugematutes eri variatsioonides. Nii kaua kuni laseme end tõmmata võitlusenergiasse – kasvõi isegi “pühas missioonis õilsate väärtuste eest võideldes” – resoneerume nende korrast ära olevate nähtuste madalsageduslike energiatega, kuna võitlusenergia kaudu tõmmatakse mistahes üllas idealist tegelikult madalamasse sagedusse madistama ja enamasti nii, et võitleja sellest ise arugi ei saa.

Enamasti on nii, et inimesed annavad endast parima selles teadvusseisundis, kus nad parasjagu viibivad. Inimesed on tõmmatud igapäevaelu kiiruse oravrattale, seotud lugematute nähtamatute manipulatiivsete ja orjastavate nõksudega teenima süsteemi, mis ei toeta tervikliku elu jätkumist. Kõik halb, mis ühiskonnas on seni olnud vähem või rohkem varjul ning nüüd üha enam nähtavale tuleb, mõjub aga nii, et inimesed astuvad järjest rohkem – kasvõi korrakski – kõrvale stampmõtlemise rajalt ja hakkavad olukorda analüüsima iseseisvalt.

https://www.telegram.ee/vaimsus/kuidas-l...nna-suunas
Vasta
#14
Tore, et on loodustarmastavaid inimesi, mina olen ka. Küsiksin ainult kas lugupeetavad loodussõbrad tahavad ka teha rasket igapäevast tööd nagu näiteks rohimine, käsitsi taimehooldus, kodune toiduvalmistamine, ühistrantsport, riiete ja üldse kõikvõimalike asjade parandamin jne. Kas ikka olete valmis oma kõikvõimalikest õigustest loobuma või unistate niisama banaanist mis kukub suhu.
Vasta
#15
eee...raske igapäevane töö on Sul Punahabe endale toiduvalmistamine, käsitsi taimehooldus( kuidas ilma käteta saaks?), ühistransport ja oma asjade parandamine???
Mispärast Sa küll ennast niiõudsalt piinad...Smile
Vasta
#16
(26-05-2019, 15:26 )Punahabe Kirjutas: Tore, et on loodustarmastavaid inimesi, mina olen ka. Küsiksin ainult kas lugupeetavad loodussõbrad tahavad ka teha rasket igapäevast tööd nagu näiteks rohimine, käsitsi taimehooldus, kodune toiduvalmistamine, ühistrantsport, riiete ja üldse kõikvõimalike asjade parandamin jne.
Iseenesestmõistetavalt. Kas sina siis ei tee kõike seda?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kontrollitud kaos xcad 1 1,031 13-10-2022, 02:58
Viimane postitus: isemaag

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat