Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ishmael
#1
Tegu siis ühe küllaltki genjaalse raamatuga,kus üheks osapooleks on gorilla, kes on vangistuses elades ära õppinud telepaatilise suhtlemise ja teab asjadest rohkem, kui keegi teine.
Ta vestleb ühe ajaloolase/kirjaniku või ma ei mäletagi täpselt kellega aga gorilla suudab 15 minutise jutuga pöörata pahupidi kõik faktid, mida üks inimene juba terve elu teadnud on.
anywayz soovitan soojalt seda raamatut kõigile.

http://www.apollo.ee/product.php/0306724
Vasta
#2
Geniaalne see minuarust ei ole, kuidagi halvasti kirjutatud... Seda polnud sujuv lugeda. Ning see ahvi jutt polnud üldse loogiline Laugh ma lugesin seda mingi aasta tagasi ja lugesin veits alla poole, siis sai kopp.
Vasta
#3
ee..täpsustuseks muidugi see, et vestlused üliintellektuaalse ja paljulugenud gorilla ja kirjaniku vahel ei toimunud vaid 15 minutit vaid sessoonselt mitmeid tunde ja seda väga pika perioodi jooksul. Smile

aga jah, minu meelest oli "Ishmael. Mõtte ja meele rännak" täitsa kena raamat. vormiliselt ka intrigeeriv (see, et kõik novaatorlikud ideed olid just gorilla suhu pandudSmile.
raamatu üldine kontseptsioon ökoloogilise kallakuga, väga ROHELINE ja nii mõndagi harjumuspärast kultuuri- ja tsivilisatsiooninähtust uudse nurga alt käsitlev.
ei saa öelda, et see inimeste (kui lihtsalt ühe liigi) jaotus (enda)hävitavateks VÕTJATEKS ja säilitavateks loodusrahvasteks mõtlemapanev poleks olnud.
raamatu läbivaks ideeks on seega siiras mure palneedi, selle looduse ja keskonna säilimise pärast, kriitika kehtivate ühiskonnamudelite, tarbimise ja ka inimese enda ja tema stampmõtlemise suhtes.
iga juhul, kas teie pole näiteks mõelnud, et Homo Sapiens liigina meenutab kohati pigem siiski rändritsikaid kui mõistuslikke olendeid? Smile
Vasta
#4
Joosu on siin ilusti kõik ära öelnud.
Ishmaeli lugesin lausa 2 korda. Alustasin küll nii, et noooh, vaatame.... aga raamat lausa "tõmbas" oma haardesse, ostsin siis endale kah ja lugesin uuesti.
Soovitan soojalt, selline "raputav" raamat tegelikult.

Aga jah, kasvõi ajalugu vaadates ei saaks inimliiki mingi erilise mõistuse omamises nüüd küll süüdistada....
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat