Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartu Para-webi uurimisgrupp
#26
nu erilist põhjust polegi aga välja sõite on harva Sad
Vasta
#27
Väljasõite on täpselt niipalju, kui pealehakkamist. Loomulikult neid ei saagi tihemini olla kui kõik sinu moodi alt ära hüppavad. Ma ei taha siinkohal isiklikuks minna vaid tõin sinu näol lihtsalt näite.
Vasta
#28
nu ma oleksin alati tulema nõus aga keegi ei teatanud kui te viimast korda käisiteSad
Vasta
#29
Selle jaoks ongi foorum ju ja need teemad loodud, jälgi ise reklaami ja viimaseid postitusi. Me ei pea sulle iga kord ette helistama, telefoniarved niigi suured Laugh
Vasta
#30
okei.... nii et ma olen ikkagi kutsutud??Smile
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: banaaniaju
okei.... nii et ma olen ikkagi kutsutud??Smile

Koeri kutsutakse, inimesed tulevad ise Laugh Veelkord, jälgi reklaami.
Vasta
#32
okeiSmile
Vasta
#33
Teeksin siis väikese kokkuvõtte pühapaikade külastamistest.
Külastasime erinevaid ohvrikive, allikaid, hiisi, ohvripuid jms, milleks kulus kolm väljasõitu. Mõned kohad jäid avastamata, sest meil puudusid nende üles leidmiseks vajalikud vahendid. Uurijate grupist võtsid osa järgmised inimesed: Gunnar, paadikapten, Metavo, PiziIngliito, banaaniaju, Tutanhamon, Nazz ja Monika.
Tööriistadeks meie kasutuses olid järgmised asjad: autod; maakatastri ameti kodulehekülg; muu info netist erinevate paikade kohta, nii palju kui seda seal oli; teedeatlased; fotoaparaat; videokaamera; erinevad pendlid; enese tunnetus.

Minu jaoks kõige huvitavamateks kohtadeks olid erinevad ohvripuud ja hiied, kus täheldasime ka tugevamat ja huvitavamaid energiaid. Märgiks siinkohal ära näiteks Kiigeoru hiiemäe ja Vedu küla ohvripärna.

Edaspidi jääks lootma siiski suuremale osavõtule ja parematele töövahenditele.

Tänan tähelepanu eest!
Vasta
#34
Tükk aega juba möödas viimasest väljasõidust, seega küsin taas, kas millalgi märtsi nädalavahetustest (välja arvatud kevadine kokkutuleku aeg siis) oleks huvi Tatraoru energiasammast uudistama minna?
Vasta
#35
Oleks ka huvitatud liituma. MSN on mul profiilis ja kui mobiiltelefoni on vaja, kontakteeruge kõigepealt PM-i või MSN teel. Ning lisaks, kas Para-Uurimisgruppide ühing juba miskit kodulehte peale parafoorumi ka teinud on?

Ainult, et ma olen sel teemal täielik algaja, oleks soove saada kogemusi. Ning pole eriti võimalust Tartust väljapoole rännata(neid kohti on kinlasti hulgaliselt Tartus endaski.

Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten
Miks ka mitte. Nagu ma juba maininud olen, on Kambja lähedal Tatraorus energiasammas, eks saab näha, kas kellelgi tekib ideid selle suhtes, millist infi sealt välja mõõta/uurida/pumbata saaks... samuti on siit foorumist läbi käinud teema, et Tartu ümbruses olla mingi imelik mets, aga kas see ka tõsi on, pole teada.

Ei tea nüüd millist metsa mõeldakse, aga äkki peetakse neid metsi imelikuks sealsete veidrate hoonete pärast. Nimelt on meil maakodu ligidal metsas(Tartu Võru Tänava piirist mingi 11 kilti eemal) metsas vana sõjabunker, mis ise on tehtud betoonist(vist), aga osa seinast on puidust(hästi ei mäleta enam). Sein on maru tugev et pole suutnud seda lahti teha. Siiamaani ei tea, kas seal on üldse midagi. Arvatakse, et sõjas olnud sõdurite salajane ammoniaagi koht või midagi niisugust.

Samast metsast olen veelgi paari veidrat asja leidnud. Ükskord, kui ma Märtsis seal ringi jalutasin, leidsin paar juurtega maa küljest pikali kukkunud puud. Olles teadlik, et viimasel kolmel päeval oli maapind kuiv, ei sadanud ka öösel midagi. Kui kohas, kus puu seisis, oli väga suur hulk vett, mis moodustas ikka oma poole meetri sügavuse lombi. Kas see oli põhjavesi?
Lisaks on seal ligiduses üks karjäär, mis hiljuti hakkas taas tööle. Enne kui ta taas tööle hakkas, sai meil ümbruskonnas palu mängitud. Hetkel on seal peaaegu ära kuivanud tiik, väike metsatukk, lühikeste kuuskede tukk, rohumaa ja mõned puud, nagu selline tihedam aas. Olen leidnud miskit veidrat sealt "aasalt". Nimelt mingisuguse mälestusmärgi. Kahjuks ei ole ammu enam maal käinud ja ei mäleta hästi, kus see märk oli. Aga kunagi, kui saab maale mindud, siis teen pilte ja panen netti üles nendest kohtadest.
Hetkel rohkem miskit meelde sel teemal ei tule.

Muudetud: 26-2-08 kell 14:10:36 GZBoy

Muudetud: 26-2-08 kell 14:28:37 GZBoy
Vasta
#36
Selle punkrite, tehaste, sõjaväerajatiste ja mälestusmärkide jutuga oled veidi vales foorumis. Ajaloohuvilistena võib neid ju külastada kuid midagi paranormaalset sealt küll ei leia.
Vasta
#37
Ei tahaks nii kindel olla. Olen ka Tartus kuskil kohas neid rituaali moodi kohti näind.
Vasta
#38
Olles nüüd ka Tartus suure osa ajast, siis tuleks isegi mõnikord kaasa. Eks hoian foorumis teemal silma peal ning võite ka PS'i, MSNi või e-mailiga teada anda.
Vasta
#39
Võiks tõesti miski sõidu teha, pole ammu kuskil käinud. Vahelduseks oleks mõni punker või endine sõjaväerajatis hea.
Ehk leiab miskit huvitavat (maast vedelevad plaanid maaalustest rajatistest, salajase käigu, mõne mündi vms).
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Võiks tõesti miski sõidu teha, pole ammu kuskil käinud. Vahelduseks oleks mõni punker või endine sõjaväerajatis hea.
Ehk leiab miskit huvitavat (maast vedelevad plaanid maaalustest rajatistest, salajase käigu, mõne mündi vms).

Sel juhul kuluks metallidetektor ära - mina oma pildade ja pendlitega veel maa seest asju otsida ei oska. Äkki prooviks detektoristide foorumist kellegi kampa kutsuda?
Vasta
#41
Nii, sain GPSi enda sülearvutile.
Saaksime Tartumaa muistsed pühapaigad lõpetuseks läbi käia.

Seni mõtleme aga mis edasi teha.
Kui on väga vastukarva militaarehitised, võime võtta järgmiseks ette Kambja energiasamba.

Muudetud: 10-3-08 kell 13:35:35 Metavo
Vasta
#42
Ega militaarehitistel pole ka häda midagi, kõlbavad uurimiseks küll. Iseasi, kas keegi teab Tartumaal midagi sellist. Tundub, et selles osas on pärnakad ja vist ka saarlased meist ees.
Vasta
#43
Oleks samuti huvi liituda grupiga.
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas: Ap0CalYps3
Oleks samuti huvi liituda grupiga.

Ära muretse, oled vastu võetud. Lihtsalt hetkel on meie grupp n.ö. suvepuhkusel ja ei viitsi end liigutada. Ehk siis me peame pikka siestat.
Vasta
#45
Kas poleks aeg see suvepuhkus juba ära lõpetada ja mõne väljasõidu teha?
Kas kellelgi on midagi huvitavat välja pakkuda (soovitatavalt Tartu ümbruses või Lõuna-Eestis)? Käimata on veel Kambja energiasamba juures. Samuti võiks kusagil läbi viia EVP testi. Või teab keegi mõnda kummitavat paika (mõisa, lahingupaika, mahajäetud hoonet)? Ajaviiteks kõlbaks ka mõni militaarrajatis kuigi sealt ilmselt midagi para-teemaga haakuvat ei leidu. Muidugi võib hakata jällegi kive taga ajama wink (Põlvamaa pühapaigad? Võrumaa pühapaigad?).
Vasta
#46
Mina olen hetkel Kambja energiasamba uurimise poolt, kõlab lõbusalt.
Vasta
#47
Tartu uurimisgrupile siin paar vihjet, mis mu meilile saabus:

Tsitaat:I LALLI METEORIIDIKRAATRID NING ANOMAALSED TSOONID
Lalli on Eestis vähetuntud koht, kuid maakiirguslikult üks aktiivsemaid. Mitmete meteoriiditükkide poolt tekitatud kraatrite juures on inimesel võimalik kogeda Maa magnet- ja muude väljade anomaaliate mõju. Kosmiliste objektide poolt põhjustatud murendid maa koores, lubavad Maa loomulikel elektro-magnetkiirgustel maa seest välja pihkuda, teatud ilmastikutingimuste juures on neid võimalik lausa visuaalselt jälgida.

Huvitav, millist Lallit siin küll mõeldakse? Kas seda, mis on Luunja kandis? Teab keegi?


Tsitaat:II ELVA LOODUSTUNNETUSE ÕPPERADA
Nüüd ka tähistatud! Eesti esimene loodusrada, mis on spetsiaalselt kohandatud maakiirguste tajumiseks ning nende kasulikust (tervendavast) efektist osasaamiseks.
Kasulike maakiirguste mõju seisneb paljuski Maa loomulikul elektro-magnetkiirgusel, mis teatud sageduse ja intensiivsuse juures (teatud kohtades) mõjub inimesele kosutavalt, kohati isegi tervendavalt.

Kuskil siin http://matkarajad.maaturism.ee/index.php...&pg=object kandis peaks asuma. Täpsemalt ei tea.
Kui kokkutulek juhtub Otepääl olema, prooviks isegi (autokollektiiviga) sealt läbi käia.
Vasta
#48
Ausalt öelda ei oska ma kuidagi kaartidelt neid Lalli meteoriidikraatreid.
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ausalt öelda ei oska ma kuidagi kaartidelt neid Lalli meteoriidikraatreid.
Ilmselt on see Reet Priimani salateadmine.
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas: Gunnar
Kas poleks aeg see suvepuhkus juba ära lõpetada ja mõne väljasõidu teha?
Kas kellelgi on midagi huvitavat välja pakkuda (soovitatavalt Tartu ümbruses või Lõuna-Eestis)? Käimata on veel Kambja energiasamba juures. Samuti võiks kusagil läbi viia EVP testi. Või teab keegi mõnda kummitavat paika (mõisa, lahingupaika, mahajäetud hoonet)? Ajaviiteks kõlbaks ka mõni militaarrajatis kuigi sealt ilmselt midagi para-teemaga haakuvat ei leidu. Muidugi võib hakata jällegi kive taga ajama wink (Põlvamaa pühapaigad? Võrumaa pühapaigad?).

EVP testi jaoks saan ma vidinaid anda, kui kellelgi pole. Mul on diktofoniga mp3 mängija ja tavalise lindikassetiga diktofon. 2 digiseebikat saan kah mängu tuua. Aga kuna EVP värki pidavat saama ka raadio kaudu teha, siis on hea, kui saaks kusagilt kasvõi mingi ürgvana raadioga sangamaki.

Kambja energiasammast võib jah uurida. Samuti võiks läbi viia katse pendlite ja pildade testimiseks. Või isegi mitu katset... et saaks vähemalt umbkaudu arvata, kas need asjad on midagi väärt või tuleb neid võtta pigem mänguasjadenaSmile

Muidugi jama on see, et ma pean leidma mingi vahendi, mis hoiaks ära selle, et mul autos halb hakkab - Gunnari masin on umbes sama toimega nagu oli aastaid tagasi meie pere tuttuus Opel Astra. Vanemad autod nii hullud pole, näiteks Alfari masinas sai olla küll.

Kiirustada pole muidugi vaja - praegu näiteks mina lihtsalt ei viitsi ennast liigutada...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uurimisgrupp PRT 23 7,813 22-01-2019, 12:46
Viimane postitus: Addy
  Tallinna ja Tartu grupi koostöö vol. 1 "Kirna" Nazz 123 85,506 06-10-2014, 16:10
Viimane postitus: hulkuv hing
  Pärnu Para-Uurimisgrupp 2 katse! Psühholoog 2 8,931 20-05-2013, 18:11
Viimane postitus: Tharapita
  Kesk-Eesti uurimisgrupp Cassiopeia 69 54,757 15-05-2013, 17:30
Viimane postitus: schleuninger
  Pärnu Para-Uurimisgrupp I katse pjp 26 24,571 14-05-2013, 20:28
Viimane postitus: Thorondor
  Saaremaa Para-webi uurimisgrupp tribalangel 67 52,979 02-03-2013, 01:41
Viimane postitus: tribalangel
  Tallinlaste uurimisretk Tartu mnt. koobastesse InDemand 15 17,590 18-12-2011, 20:50
Viimane postitus: Müstik
  Tallinna Para-webi uurimisgrupp Tom 8 14,246 05-12-2011, 11:44
Viimane postitus: lahendused
  Para-hullude-öö vol.1 Kaiu 06.12.08 Tom 21 10,954 24-08-2009, 17:00
Viimane postitus: VironShaman
  Para-Web'i Uurimisgrupp KaptenTrumm 73 23,604 01-04-2008, 20:47
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat