Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E.V.P test Pärnus Alevi surnuaias 27/10/07
#1
Homme siis ( 27.10.07 ) lähen mina ja selle foorumi kasutaja pjp Pärnu surnuaeda , et testida ja uurida , kas selline fenomeen nagu e.v.p ( electronil voice phenomena ) niiöelda ''töötab'' .

Kasutame panasonic RQ-L31 mini kasseti mängijat ( http://juliasaul.dnsalias.com/catalog/images/rql31.gif ). Kuigi ei ole meil mingisugust profitehnikat , usun et see diktofon ajab asja ära .

Lindistatud materjali ja märkmed paneme siia üles niipea kui võimalik . Hoidke siis pöialt ! =D
#2
loodame et siis saame mingeid tulemusi ==))
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Swarm

Kasutame panasonic RQ-L31 mini kasseti mängijat


Reageerib vahemikule 180 - 7000 Hz. Vaimud "rääkivat" seal törts alla 20Hz. Aparaadid, mis madalsagedus laineid püüavad on täitsa olemas. Omaette probleem on selle kinnipüütud laine kõrvale kuuldavaks tegemine...

Kunagi tegin hinnaküsimise ühele aparaadile, mille ulatus oli 0,7 -707 Hz. Hinnaks Helsingis oli umbes 6000 EURI. Aparaat siis lindistab, enda probleem, kuidas seda arvutis pärast töötled..... Nii palju ta küll näitab, et kui tugev võnge millisel sagedusel esineb.

Aga osavõtt pidi juba pool võitu olema. Smile

Edit: mõned tööohutus ja ka muud suuremad (nimesid nimetamata) firmad omavad tegelikult sellist tehnikat. Aga vaevalt, et neil huvi seda laenata oleks...


Parandus nr 2: Ma jahun hoopis mingist muust asjast Laugh Te vist mõtlesite seda tagurpidi kuulamist ? Või lihtsalt uuesti kuulamist? Laugh



Muudetud: 26-10-07 kell 16:22:44 Tom
#4
Jälgige, et tuul diktofonile peale ei puhuks.
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Jälgige, et tuul diktofonile peale ei puhuks.
©apka U¹anka diktofonile peale...
Pehmendab ära ja kui väga külmaks läheb, siis saab ise ka pähe tõmmata.
#6
Nüüd peaks see juba teada olema? Noh? Kuidas läks? Oli midagi huvitavat?
#7
Kõik lükkus edasi reede peale .
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Tom

Edit: mõned tööohutus ja ka muud suuremad (nimesid nimetamata) firmad omavad tegelikult sellist tehnikat. Aga vaevalt, et neil huvi seda laenata oleks...

Seda küll, taolised müraanalüsaatorid, mida kasutatakse muuhulgas ka madalsagedusliku infraheli allikate kindlakstegemiseks (tööstused, ventilatsioonist tingitud müra jm), maksavad eesti kroonides ikka kena kuuekohalise summa.
#9
Noh, kas nüüd tegite ära selle lõpuks?
#10
Olge siis ise kuss ja puskut ei tee Laugh oleks võind varem selle peale tulla muidugi, ehk siis hingede aeg hakkab otsa lõppema juba :/
#11
Olen ka huvitatud, mis on saanud sellest käigust.
#12
rääkige!Laugh
#13
Mingi suht tahaks teada mis sellest käigust sai ?? :p
#14
Tahaks teada jah juba,kus on müüa tavalisi diktofone?(Ma tahaksin ise millalgi seda katset teha,aga puudub diktofon)
#15
krt ei tea kas need sagedused jäävad diktofoni peale mida poes myyakse, ja kui jäävad siis neid sul kuulda ei pruugi õnnestuda vist, muidu oleks ju seda vast juba tehtud ja tagasiside oleks ka positiivne
#16
Niipalju kui mina EVP-de lindistamise kohta lugenud olen, pidavat kõlbama praktiliselt iga diktofon (parem oleks kui välise mikrofoniga). Aga eks tuleb katsetada.
#17
mnjaa. peaks ka siis proovima, mul ka mingi diktofon
#18
Ma olen kusagilt kunagi lugenud ka seda, et peale mikrofoni saab kasutada raadiot - jaamade vahelt "valge müra" seest pidavat ka vahel midagi näkkama. Ehk siis võib kaasa krabada kasvõi mingi odava sangamaki, mis lindistab kassetile nii mikrofonist kui raadiost tulevat infi, ja raadiol võib katsetada kõiki lainealasid (FM, AM, SW jne mis nad seal kõik olla võivad). Minu aastatetagune esimene EVP test, kus ma linna külje alt Jänese rajalt kahtlase signaali sain, toimus kah mõnesajakroonise sangamakiga ja igas mind huvitavas kohas tegin ülesõtted nii raadio kõikidelt lainealadelt (isegi skaalal mitmes kohas jaamade vahelt) kui ka mikrofonist.
#19
Analoogdiktofon on parim - digitaalne puhastab juba ise sounde. Ise kasutan analoogi (väike kassett) ja programmiks vana hea Adobe Audition.
#20
Mis siis sest lindistamisest sai?
#21
tahaks lindistust kuulda juba Smile
#22
Said mingile saladusele jälile ja tondid ei lasknud enam minema neid Bleh

[Muudetud: 28-4-2009 THOR-00]
#23
Lugege tähelepanelikumalt.Ta ütles,et lindistamine lükkus reedese päeva peale.
#24
Tsitaat:Algselt postitas Apocalypse
Lugege tähelepanelikumalt.Ta ütles,et lindistamine lükkus reedese päeva peale.
Loe täpsemalt mis kuupäeval see kirjutatud on.
#25
Tsitaat:Algselt postitas THOR-00
Said mingile saladusele jälile ja tondid ei lasknud enam minema neid...
Foorumikasutaja 'Swarm' on igatahes pääsenud, aga 'pjp'
tundub küll olevat juba üle aasta teadmata kadunud
(info profiilist, viimane aktiivsus 2007. aastal).
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat