•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veganid ja veganism
"Mis on veganismist kasu kui ostad suurpoest kus on kõik GMO ja taimemürkidest läbi imbunud?"
Selle mõte pole mitte enda füüsiline ja vaimne tervis vaid, et oma käitumisega ei loo kannatusi juurde (ei söö loomi, linde, putukaid...) ja ei tarbi nende poolt tulevaid ande (piim, mesi, munad, nahksaapad jne)
Vasta
(26-08-2021, 13:13 )Q11 Kirjutas: "Mis on veganismist kasu kui ostad suurpoest kus on kõik GMO ja taimemürkidest läbi imbunud?"
Selle mõte pole mitte enda füüsiline ja vaimne tervis vaid, et oma käitumisega ei loo kannatusi juurde (ei söö loomi, linde, putukaid...) ja ei tarbi nende poolt tulevaid ande (piim, mesi, munad, nahksaapad jne)
Taimed on samuti elusolendid, nii seened kui ka roht- ja kõrdtaimed. Inimesel oma praeguses olekus ei ole võimalik tarbida puhast (päikese ja maa) energijaid. CC järgi alles 3-ndas tähelepanus osutub antud tasand võimalikuks. See aga on väljavalitute tee, tavainimesele ületamatu tajubarjäär.Bleh
Pole tähtsust mida saa sööd, peamine, et oleks vastuvõetav energia.
Vasta
„...Taimed on samuti elusolendid, nii seened kui ka roht- ja kõrdtaimed...“
On jah. Aga veganil on seal tasemed. Et ikkagi sealiha pugimine on suurem kannatuse tekitamine kui porgandi söömine. Kuni selleni, et puult valminud õun kukub maha. Vegan võib süüa küll vilja aga mitte seemneid. Seeme on uue elu algus mitte selle ümber olev viljaliha.
Vasta
Ei saa vaiki olla... Like Bleh
Lehm sööb aasal rohtu - ja siis ütlenid veganile - näe minu lõuna sööb sinu lõunat... wink
Vasta
(26-08-2021, 12:57 )xcad Kirjutas: Täielik veganism kõigile ei sobi. Rasvane liha, maiustused, eriti E aineid ja maitsetugevdajaid sisaldavad neid peaks vältima. Lihast rohkem kala ja muid mereande. Mis on veganismist kasu kui ostad suurpoest kus on kõik GMO ja taimemürkidest läbi imbunud?

Minul on selles maiustustest ja (välja arvatud mõnedest) maitsetugevdajatest suht suva: söön neid vaheldumisi, ehk siis päev läbi söön mittemagusat toitu, ehk mis on neutraalne/soolane/vürtsikas, ja teine päev söön magusat/neutraalset toitu. Toit ja jook ongi viimased aastad minu peamine ja peaaegu ainus serotoniini tõstja.
Mis puutub aga toidu kasulikkusse (jõudu ja energia annetusse) siis minu puhul see erilist mõju ei avalda, niikaua kuni ma pole jälle enda tulnukhingele sobivasse keskkonda tagastatud. Vaat seal oli seda rammu ja energiat nii palju et kas või jäta, oli reaalne tunne et see voog ei lõpe! LikeLaugh

Muidugi vitamiinide osas ma toitu valin, näiteks see suvi söön eriti ohtralt marju ja puuvilju, kuna ei ole kindel et eliidid mingit käkki globaalse toidulogistika, töökohtade funktsioneerimisega või viljasaagikusega kokku ei keera.
Vasta
Histoloogiaprofessor Julius Tehver oli 82 aastane, kui mina tema õpilane olin. Vana Tehver toonitas alati, et taimtoiduga elab ära küll, kuid kõrgemaks ajutegevuseks on inimesel vaja ka loomset valku. Ju teda omal ajal Cambridge ülikoolis nii õpetati.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat