Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaksikud surevad ühel päeval?
#1
siin paar juhtumit kuidas kaksikud on surnud samal päeval.
1. Soomes surid kaksikud vennad mõlemad ühel päeval jalgratta õnnetuses, üks helsinkis ja teine 600km eemal
2.langes 73 aastane mees kooma 20 minna pärast ka tema vend, mõlemad surid
3. indias surid ühel päeval 114 aastased kaksikud

siin lingid kõige kohta. plus veel lisaks
http://www.ananova.com/news/story/sm_786...?menu=news.

quirkies

http://www.terviseleht.ee/200044/44_uudis.php

http://www.rainbowsunlimited.com/

http://english.pravda.ru/main/2002/03/07/26865.html

http://www.syg.edu.ee/Ajalugu/kudjape/koost.htm

http://www.sciencedaily.com/releases/199...04083744.h

tm


on teooriaid? Isa pakun midagi surma kella taolist välja, et sündides antakse sulle aeg kaua elad. jne.

Muudetud: 12-9-06 kell 06:30:53 Hallucigenia
Vasta
#2
Olen seda varemgi kuulnud, et kaksikutega juhtub midagi ühel samal ajal.
See surmade verk on küll kuidagi kõrvust mõõda läinud aga olen kuulnud lugusi kus kaksiud jäävad korraga haigex olenemata sellest et üx on maal vanaema juures ja teine linnas 50 km eemal.
Siis veel see verk, et kui ühe kaxikuga midagi juhtub siis pidavat ka teine seda mingi instinktiga tundma.
Olen kuulnud ( kunagi ammu ) kui kaxikud olid juba suured elasid erinevates linnades oma peredega jne...
siis üx ööse äraganud üx kaksikutest üles ja jumala lampsit hakkas nutma, naine küsis siis mix sa nutad? ei osanud mees vastata kuid järgmine päev helistati ja öeldi, et vend sattus liiklusõnnetusega haiglasse.


Leicin netist sihukese jutu:
“Kunagi arvati, et ühemunakaksikutel on üks hing,” ütleb psühholoog Pille Isat. Kas just seda, aga lisaks bioloogilisele ja geneetilisele seotusele on nende vahel veel midagi, mida füüsiliste parameetritega mõõta ei saa.

Jutt jätkub SIIN
Vasta
#3
Kaksiku elavad peaaegu kogu oma füüsilise arengu perioodi samades tingimustes. Sellest tulenevalt ei ole minuaust eriline ime kui nad samal ajal haigestuvad või surevad. Organismid on neil peaaegu ühetugevused. Pealegi ma arvan et see on üliväike protsent kaksikutest, kellega nii on juhtunud.

Muide ma kuskuilt kuulsin et inimesele võrdselt on antud kindel arv südamelööke, st. süda peab kindel arv lööke vastu. Kui arv täitub, me sureme. Nii, et ise teate kuidas kauem elada .... Laugh
Vasta
#4
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Kaksiku elavad peaaegu kogu oma füüsilise arengu perioodi samades tingimustes. Sellest tulenevalt ei ole minuaust eriline ime kui nad samal ajal haigestuvad või surevad. Organismid on neil peaaegu ühetugevused. Pealegi ma arvan et see on üliväike protsent kaksikutest, kellega nii on juhtunud.

Muide ma kuskuilt kuulsin et inimesele võrdselt on antud kindel arv südamelööke, st. süda peab kindel arv lööke vastu. Kui arv täitub, me sureme. Nii, et ise teate kuidas kauem elada .... Laugh


see südame löökide arv on paradoksaalne, näitex ma teen trenni, siis see tugevdab südant ja ma elan kauem, aga kui olen nagu mingi fcking paks jänki, siis kolestorool kulutab südame suht kiiresti läbi. Järeldus südame löökide arv ple meile ette määratud, me võime seda ise mõjutada
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
see südame löökide arv on paradoksaalne, näitex ma teen trenni, siis see tugevdab südant ja ma elan kauem, aga kui olen nagu mingi fcking paks jänki, siis kolestorool kulutab südame suht kiiresti läbi. Järeldus südame löökide arv ple meile ette määratud, me võime seda ise mõjutada

Ega tegelt ma ise seda ei usugi, ent tegelikult ju trenniinimese pulss on normaalolekus ja magades madalam kui paksul jänkil. Eriti ei usu et paks jänki kaksik ja trennikaksik samal ajal ära surnud on eripõhjustelLaugh ... kui sellised üldse olemas on.
Vasta
#6
Mu pinginaabri sugulane läks iirimaale elama. Tal oli kaksik ja tema pidi ka Iirimaale elama minema, sest ei saanud üksteisest millegipärast väga kaugel elada.
Vasta
#7
hmm....kui südamelöökide arv on määratud..ja me saame seda mõjutada...äkki siis tüsedamal inimesel on südamelöögid natuke kiiremad.....ja see oleks nagu loogiline kui südamelöögid on loetud=)
Vasta
#8
oot...mis need sydamelöögid siia puutuvad?
ma ise arvan, et kaksikud ei suuda lahus elada, kuna nad peavad ennast kuidagi tervikuks. nad on sarnased jne. pealegi eluaeg koos oldud. btw. olen näinud kolmikuid kes käivad kolmnurgas linnapeal, kõik reageeringud ja värgid toimuvad neil kuidagi samaaegselt. suht kahtlane vaatepilt oli
Vasta
#9
mina usun kyll, et kaksikud suudavad ära tunda, kui yhega neist midagi juhtub. See on minuarust loogiline, et kaksikud ei saa teineteisest eriti kaugel elada, nad on ju niivõrd lähedased. Mis puutub samal päeval suremisse, siis arvan, et need on licalt kokkusattumused. Aga huvitav on muidugi mõelda, et näed mõlemad surid ühel ja samal päeval.
Vasta
#10
ilmselt jah kokku sattumus aga see on täitsa võimalik et üks kaksik tunneb kui teisega midagi juhtub
Vasta
#11
eriti ei usu, et kaksikud surevad ühel päeval. see võib vabalt olla kokkusattumus.
Vasta
#12
Arvutame pisut. Lähtenumbrid (need ei pruugu päris täpsed olla, hinnanguks kõlbavad aga vast küll):

Inimeste koguarv: N=6 500 000 000 (http://www.ibiblio.org/lunarbin/worldpop)
Ühemunakaksikute (kui ainult neid arvestada) sagedus (arv ühe sünnituse kohta): F=1/250 (http://www.mdadvice.com/library/urpreg/wbw32.htm)
Seega elab maailmas praegu umbes 26 000 000 ühemunakaksikute paari.

Võtame inimese keskmiseks elueaks pisut ülepakutult A=80 aastat = 29 200 päeva (http://www.everything2.com/index.pl?node=lifespan). Tõenäosus selleks, et taolises paaris mõlemad kaksikud surevad samal päeval on 1/A (lihtsal eeldusel, et suremise tõenäosus mingil päeval on sama kogu eluea jooksul). Seega kaksikpaaride koguarv, kus paarilised surevad samal päeval, on 890.

Selline arv "kaksiksurmasid" leiab aset 80 aasta jooksul, aasta kohta tuleb neid maailmas seega 11. Tegelikult võib see number suuremgi olla, sest suremise tõenäosus pole elu jooksul ühtlane ja küllap on võimalikud ka geneetilised põhjused mis ühemunakaksikute eluead lähedase(ma)ks teevad (aga muidugi samal päeval suremist ei programmeeri).
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: yodalr

on teooriaid? Isa pakun midagi surma kella taolist välja, et sündides antakse sulle aeg kaua elad. jne.

on küll teooriaid. näiteks juhus.

maailmas on hetkel üle 6 miljardi inimese. tõenäosus, et piisavalt suur (loe: kes otsib see leiab) hulk kaksikuid EI SURE ühel päeval on välistatud.
Vasta
#14
Kaksikute vahel on side, mida nö. üksikud ei mõista... olen veendunud, et kaksikud tunnetavad ära kui midagi juhtub teisega....
see selleks....
Kohe kindlasti ei sure ühemunaraku kaksikud ühelpäeval alati.... (kusjuures ma ei väida et keegi teist väitis seda).... Minu onu oli kaksik... Onu kes hetkel elab on tervise poolest OK.... kuid võin õelda et kuuldus Onu surmast´lõi ta tõsiselt rööpast välja....
Suremine ühelpäeval on juhus....Tingitud üli tugevast kaotus valust.... tingitud vägevast tahtest surra... vms.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ühe teooria kohaselt on kaksikud (Kolmikud, nelikud, viiskikud jne..) ühe hinge materiaalne kehastus. Lihtsalt nad peavad teatud aja jooksul kiiresti mitmeid teadmisi saama siit.

Võimalik, aga mitte väga tõenäoline, sest kuigi hing võib elada paralleelselt rohkem kui ühte elu, siis vaevalt, et ta kaksikute kehadesse sünniks. Miks? Sest hingede kehastumise eesmärk on ju ennekõike arenemine ning samad elutingimused, sama pere, samasugune keha - see ei võimaldaks hingel niivõrd areneda, et selline topeltelu ennast ära tasuks.

Muudetud: 25-9-06 kell 21:11:22 shaz
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: shaz
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ühe teooria kohaselt on kaksikud (Kolmikud, nelikud, viiskikud jne..) ühe hinge materiaalne kehastus. Lihtsalt nad peavad teatud aja jooksul kiiresti mitmeid teadmisi saama siit.

Võimalik, aga mitte väga tõenäoline, sest kuigi hing võib elada paralleelselt rohkem kui ühte elu, siis vaevalt, et ta kaksikute kehadesse sünniks. Miks? Sest hingede kehastumise eesmärk on ju ennekõike arenemine ning samad elutingimused, sama pere, samasugune keha - see ei võimaldaks hingel niivõrd areneda, et selline topeltelu ennast ära tasuks.

Muudetud: 25-9-06 kell 21:11:22 shaz
Samas jällegi, kas tead mis on armastuse üldine kasutegur?
Armastuse kasuteguriks peaks olema see, et üksteisest hoolitakse, üksteist aidatakse, üksteist toetatakse ja selle abil toimub ka kõiksugune areng kiiremini. Kui üks hing kasutab kahte keha kes üksteist toetavad ja on elu aeg koos elanud, siis tulemus peaks olema just positiivsem ja suurema arenguga kui muidu.
Vasta
#17
Ma rohkem arvan ,et se kõik on juhus ,et nad on ühel ajal surnud. Mõlema inimese eluviis oli ju erinev (ma arvan ,sest ühe mõtlemis viisiga kaksikuid just tihti ei kohta ju). Üks teeb sporti teine sööb hamburgereid , üks on ekstriminist teine on maletaja (halb näide natuke). Järeldage ise. Võibolla lapsepõlv on neil samasugune kuid ülejäänud kulgub juba nende tahtmist mööda kuni surmani (ma räägin nende oma endi elust).
Vasta
#18
Tean kaksikuid, kes on täiesti erineva mõttemaailmaga inimesed.
Elavad nad erinevates Eesti linnades ja kokku saavad aastas vaid kaks-kolm korda.
Huvid on erinevad ja eluteed ei ole kaugeltki sarnaselt kulgenud.
Miks peaksid nad ühel päval surema?...Üldse ei usu sellesse. Eelpool antud lingid on lihtsalt statistilised kokkusattumused.
Vasta
#19
see ongi võimalik ,et kaksikud tunnevad ,kui teineteisega midagi juhtub ja ,et nad teineteist mõjutavad . need on need peegelkaksikud vms . minu arust nad ju jagavad mingismõttes oma elu .
Vasta
#20
Ma olen kaksik... see on päris jube ju... lohutuseks mu kaksik just ütles, et vähemalt saame koos surra....
hea lohutus või mis?
kuna tundub, et siin palju kaksikuid ei leidu ütleksin, et
1) jah, kaksikud (eriti ühemunaraku kaksikud) tunnetavad, kui teisega midagi on valesti.
2) kaksikud tõesti ei saa olla palju eraldi, see mõjub kuidagi psüühikale või tunnetusele. kui aus olla, siis ma ei oska seda kirjeldada. kuid toon näite: kuue tunni jooksul, mil me üks teist ei näinud, pidime me lihtsalt üksteisele helistama (kõned olid 4 min. pikad), sest meie mõistused lihtsalt käskisid teha nii.
3) haigustest räägiks seda, et kaksikud jäävad tihti suht samaaegselt haigeks (minu ja mu õel on tavaliselt 2 päeva vahet ja palavik alati samal ajal.
4) kaksikud mõtlevad tihti samu mõtteid ja vahest räägivad korraga täpselt samade sõnadega (eriti kui räägitakse nende sarnasusest)
kui veel midagi teada tahate, andke teada!
Vasta
#21
Hm, ma arvan, et see on täiesti võimalik, et kaksikud võivad surra ühel ja samal päeval, sest kaksikutel on selline side, mida n.ö. "tavaline" inimene ei mõista.
Mu lemmikbändis on kaksikud, (mehed) ja nad on palju kordi öelnud, et nad ei saa teineteiseta elada, nad elavad koguaeg koos, teevad asju koos, räägivad üksteisele kõigest, usaldavad üksteist täielikult jne. See on nii nunnu . Smile Ma soovin ka, et mul oleks kaksik.
Vasta
#22
Kuna olen teie foormit kaua eemalt jälginud ja nii mõnigi teema tundub kaasakiskuv siis otsustasin ka ennast liikmeks regadaSmile

(Aga seoses selle kaksikute teemaga tekkis küsimus/huvi) .Kuna mu 1 parimaid sõbrannasi on kaksikuna sündinud (teine kaksik sündis surnuna teatud põhjusel) Sellest ka küsimus "encore" mainis,et:

"Ühe teooria kohaselt on kaksikud (Kolmikud, nelikud, viiskikud jne..) ühe hinge materiaalne kehastus. Lihtsalt nad peavad teatud aja jooksul kiiresti mitmeid teadmisi saama."

kas siis hinge teadmised jäävad poolikuks?
Vasta
#23
Mnjaaa...
mul on ka mingismõttes kaksik...nagu me pole omavahel sugulased, me tutvusime täiesti juhuslikult + miel on vanusevahe 5 aastat, aga me alati tunneme kui teisega on midagi korrast ära, me räägime tihti sama asja samal ajal, ja kuigi me näeme haruharva siis on meile ikkagi raske üksteisest eemal viibida, kuna pm me elame eesti erinevates otsade. hetkel on ta tegelikult saksamaal, ja me ootame pikkisilmi suve, sest otsustasime kogu suve koos olla...etjh...Ei pea olema bioloogilised kaksikud, vaid on ka sellised asjad võimalikud.
Vasta
#24
(26-01-2012, 21:27 )ÕnnetuNukuke Kirjutas: Mnjaaa...
mul on ka mingismõttes kaksik...nagu me pole omavahel sugulased, me tutvusime täiesti juhuslikult + miel on vanusevahe 5 aastat, aga me alati tunneme kui teisega on midagi korrast ära, me räägime tihti sama asja samal ajal, ja kuigi me näeme haruharva siis on meile ikkagi raske üksteisest eemal viibida, kuna pm me elame eesti erinevates otsade. hetkel on ta tegelikult saksamaal, ja me ootame pikkisilmi suve, sest otsustasime kogu suve koos olla...etjh...Ei pea olema bioloogilised kaksikud, vaid on ka sellised asjad võimalikud.
Ega kõik sellised inimesed ei pea kaksikud olema. Äkki on hoopis hingesugulane. Aga kuna sa siin arvasid heaks sellest kirjutada, siis küsiks, et kas sinu arvates surete ühel päeval?
Vasta
#25
(26-01-2012, 22:56 )kage Kirjutas: Ega kõik sellised inimesed ei pea kaksikud olema. Äkki on hoopis hingesugulane. Aga kuna sa siin arvasid heaks sellest kirjutada, siis küsiks, et kas sinu arvates surete ühel päeval?

Ma ei oska midagi arvata selle suremise asja kohta. Eks tulevik näitab
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat