Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muusika/lugu kummitamas me kôrvus
#1
Vôttes "levis"-e ühest postitusest, et miks üldse hakkab järsku môni laul, lugu järsku kummitama, miks ta jääb meie mällu nii sügavalt, et näiteks mulle hakkab lausa pinda käima, et sellest lahti ei saa... ja millegi pärast on mul alati sellised lood, mis endale muidu üldse ei meeldi, mida üldse ei kuula...need lihtsalt jäävadki pähe kummitama, miks ei vôiks olla näiteks kui ôpid eksamiks, et loed ühe korra läbi ja siis elulôpuni kummitab sind see ôpitu...vôi on lood hüpnotiseeriva toimega...nagu ühes "Simpsonite" osas, kus panduna laulu sônad tagurpidi tuli kokku, et tule sôjaväkke vôi midagi:o

Et lood hüpnotiseerivad meid ära ja siis see jääb meid kummitama ja siis nad môtlevad, et me läheme poodi ja kohe ostame nende muusikat jne???
#2
Inglisekeelne väljend subliminal messages ehk kodumaisena varjatud sõnumid on täielik reaalsus ja võiks isegi öelda, et omaette teadus. Kuna oma õpingute raames olen puutunud kokku ka igasugu erinevate koolitustega, siis olen kuulnud ka sellistest müügikoolitustest, mis kasutavad varjatud sõnumeid.

See ei toimu loomulikult nagu selles Simpsonite osas, aga mehhanism on sama. Kõige sagedamini leidub varjatud sõnumeid reklaamides. Kõige labasem näide oleks mingisugune autoreklaam, kus auto kapotil aeleb poolalasti naine.. See saadab endast sõnumit: sellistele ilusatele naistele meeldivad selliste autodega mehed. Kuigi see tegelikult pole nii, siis selle reklaami ohver võib ometi sellisesse lõksu langeda.

Te kõik kindlasti mõtlete, et mina küll millegi sellise ohvriks ei lange ning olen teiega nõus: kindlasti ei langegi, see on väga algelisel tasemel mõjutamine, kuid on omaette müügiteadus ning meile räägiti sellisest katsest, mis kursusel läbi viidi.

Saal oli rahvast täis, rahva ette tuli üks noor neiu, kes väitis, et suudab ükskõik kelle selle sama saali ees endasse armuma panna. Üks vanatädike krapsas püsti ja ütles, et lase tulla Smile Pärast 15-minutilist vestlust saali ees oli vanatädike teise pilguga kui enne.. Ta oli armunud.. See polnud hüpnoos! See oli mõjutamine sõnadega.

Kokkuvõttes tahaks tuua moraali, et ka õppimisel võib loomulikult seda tehnikat kasutada, kuid seda tehnikat tuleb tunda..
#3
See et kui lugu kõrvu kummitama jääb... Mina ei tahaks siis poodi minna ja just see lugu endale hankida...
Tavaliselt jääb mingi eriliselt nõme lugu kummitama - või ei? Head lood lihtsalt ei käi nii pinda ja neid ei pane tähele.
#4
kuskil uudistes oli just, et kummitavate lugude vastu ple ravi, mina siiski leidsinn selle vähemalt enda jaoks. Kui mingi lugu hakkab kummitama hakkad meenutama mingite teist lugu, mis on su lemmik vms. Siis tähelepanu esimeselt loolt kaob.
#5
mõnikord on nii, et sa sisened näiteks poodi ja sel on muusika või raadio mängib, aga sa ei pane seda otsselt tähele, sest see on nagu igapäevane asi, et seal poes mängib muusika... siis vaatad ringi ja ostad asju ja lähed õue ja sul kummitab üks lugu peas ja sa mõtled et kust see lugu nüüd tuli... ja siis meenub, et vis seal poes ikka oli see laul... nagu alateadvuses pannakse sind kuulama seda laulu, mida sa parajasti tähele ei pane, sest keskendud näiteks makarooniriiuli juures olevate siltide lugemisele.
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
kuskil uudistes oli just, et kummitavate lugude vastu ple ravi, mina siiski leidsinn selle vähemalt enda jaoks. Kui mingi lugu hakkab kummitama hakkad meenutama mingite teist lugu, mis on su lemmik vms. Siis tähelepanu esimeselt loolt kaob.

njah, sellest saan mina abi näiteks ainult nii kauaks, kui ma suudan ainult sellele huvitavamale/lahedamale loole mõelda, aga kaua ma seda ei jaksa ja siis hakkab see otsast peale kummitama, nagu oleks kluksumisega, mis mõnikord ei tahagi järgi jääda...Bleh ja vasturavimiks ehmatamine töötab küll, kuigi ikkagi, et kui sa tahad, et sind ehmatatakse, siis sa tavaliselt kunagi ei ehmata...

igatahes, sellega on siis nii, nagu järeldusele teie postitustest jõuda, et see pole seotud kuidagi reklaamitrikiga...kuna jah nii ei osta sa üldse seda juu....

aga ikkagi, miks ta jääb pahaaimamatult sulle nii mällu?
#7
Noo see millised lood kummitama jäävad on ehk seotud alateadvusega ja alateadvust ei sa sundida!
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja walker112
Noo see millised lood kummitama jäävad on ehk seotud alateadvusega ja alateadvust ei sa sundida!
Kuid saab mõjutada!
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Tsitaat:Esialgne postitaja walker112
Noo see millised lood kummitama jäävad on ehk seotud alateadvusega ja alateadvust ei sa sundida!
Kuid saab mõjutada!

noo aga ikkagi kuidas need on seotud alateadvusega.....´
ja samas mõjutada alateadvust unenägude korral natukene suudan, aga sellise asja puhul kohe mitte, ehk annad mõne näpunäite durian...:o
#10
Proovi kasvõi järgnevat - mängita mingit kindlat uut lugu, missind suht külmaks jätab... las piniseb kuskil toa nurgas sulle seal taustaks. Ära välja lülita... Õige pea, kas meeldib siis see lugu sulle või mitte oled sellega sama hea mis sugulane ja siis ühel momendil lihtsalt kerkibki esile antud meloodia... ja sina mõtled, et müstika Smile proovi... vaata, kas toimib... kui muud ei ole, siis saad endale vähemalt uue lemmikloo Laugh Bleh
#11
Tundub et töötab sest kui ma winampi käima panen siis panen alati esimesest loost alates ja nüüd lugu suht peas juba Laugh
#12
to durian:

njah panin veerand 12 mängima ise jäin magama vist mingi 1-e paiku.....ja kui hommikul ärkasin siis lugu ikka veel kordas ja mängis ennastLaugh ega plaat vist tuline ei olnudBleh

aga imelik on, et lugu pole veel kummitama hakanud, looks oli sihune eksootiline afromani lugu - let´s all get drunk või midagi sellist, mis enne jättis jah suht külmaks, nüüd aga meeldibLaugh

aga tänu duriani "süüle" nägin ma ilgelt kavalat und just sellest loost, mida kirjutan hiljem kuna vaja kooli minna:o
#13
muchos gracias! Smile ...kuid kummitama hakkab ta hiljem... siis, kui seda kõige vähem ootad wink
#14
kutsun inimesi üles katsetama seda, mida durian välja pakkus, tahaks väga teada, et kas asi töötab ka kellegiga, olen proovinud erinevate lugudega nii, aga ise tahtlikult mina ei saa endale lugu kummitama, et kuidas teistega on?


postitatud 9-4-2004 kell 11:00

nuu mis kamm on, miks ta juba ei kummita....
eile käisin mööda ühest kohast kus toimus mingi disko või niisama pidu - ise ma seda muusikat ei kuula jne....aga point on see, et kui ma sellest mööda läksin, siis kuulsin mingi 15 sekundit ainult ühest loost mingist juppi ja pärast mitu tundi kummitas see mind........aga see vastav lugu, mida ma öö läbi kuulasin ei ole ikka veel hakanud kummitama......
[panin selle enda viimase postituse uue omaga kokku Smile]
#15
isiklikult minul hakkab kummitama mingi sõna. Üldjuhul mingi võõrkeelne sõna. näiteks laulu sõna, laulja nimi vms.
#16
"kuskil uudistes oli just, et kummitavate lugude vastu ple ravi, mina siiski leidsinn selle vähemalt enda jaoks. Kui mingi lugu hakkab kummitama hakkad meenutama mingite teist lugu, mis on su lemmik vms. Siis tähelepanu esimeselt loolt kaob." <-- yodalr.

mina saan kummitavatest lugudest lahti nii: kirjutan selle loo nime/fraasi mis iganes, paberitükikesele ning rebin selle pooleks ja viskan minema. uskuga või mitte-lugu peast kadunud nigu niuhti!Laugh
#17
Põhiliselt on selline asi muidugi mõne loo liigsest kuulamisest, kuid mul oli kord nii:

Istun peldikus, äkki hakkab kõrvus kostma see Epliku eurolaul, nagu oleks raadiost tulnud, sellise kvaliteediga, aga samal ajal raadio mängis köögist, aga seal olid hoopis eetris uudised,laul "mängis" peas täispikkuses ära, kusjuures sõnu ma peast ei tea. Jummala imelik.
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Minu lugu. antiamerikanist 0 1,819 17-11-2020, 01:55
Viimane postitus: antiamerikanist
  kõrvus vilistab....siristab... euroruubel 10 9,933 13-08-2013, 21:50
Viimane postitus: Metslane
  UFO lugu Alendriei 32 11,241 29-12-2012, 10:57
Viimane postitus: Elessandra
  veider lugu -booO- 12 5,582 13-06-2010, 17:41
Viimane postitus: jooshik
  Lugu kassiga. xXx 6 3,123 23-03-2008, 12:47
Viimane postitus: isabellbritt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat