Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartumaa pühapaigad III käik, "Ülesleidmata kohad"
#26
Tartumaa pühapaikade III väljasõit. 16.12.07.
Järjekordselt pidime leppima vaid kolmeliikmelise seltskonnaga, kelleks olid Gunnar, Metavo, PiziIngliito. Paadikaptenil olid jälle unere¾iimi häired ja kuna GPSi ei saanud, pidime käepärasemate vahenditega läbi ajama. Tööjaotus oli paigas: Gunnar filmis, Metavo tegi pilte, Pizi pendeldas ning tegi märkmeid.
Täna on väljas veel hullem udu, kui eelmisel väljasõidul. Temperatuuri on 0 ja -1 vahel ning teel on täielik kiilasjää. Isegi jala linna minnes olin nagu lehm libedal jääl.
1. Kultusekivi, Kambja vald, Suure-Kambja küla.
Gunnar ja Metavo esimese kivi otsinguil. Gunnar: "Kus kurat me oleme?!" Metavo: "Ma ei tea Laugh". PiziIngliito: "Lahe koht vähemalt!" (Tegemist oli Suure-Kambja metsapargiga, kus tiigil püüdsid mehed kala.) Gunnar: "Lähme ka kala püüdma hoopis?" Märgiks ära, et Metavo luges kaarti ja Gunnar oli roolis. Kivil on piiratud eramaadega, aga me käisime ikka mööda jõge/oja äärt seda piilumas. Eelnevalt pidime otsustada kas lähme ringiga või läbi hoovi. Metavo: "Kui tihke see kuur ikka on?" Gunnar: "Proovime? Kui mul hummer oleks, läheks läbi." Metavo: "Ma läheks pigem jeep'iga". Läksime siiski ringiga, kus meie teed lõikas seesama oja, millel oli õnneks laiemas kohas purre, et üle pääseda, Pizi uisutas sellest üle, sest libe oli. Eramaa tiik - Gunnar: "Metavo, mine vaata kas jää kannab". Metavo: "Hüppan sisse v?" Pizi: "Kui sa sisse hüppad, siis ju enam ei kanna Laugh". Kivi ise oli lõhega ja roheliseks sammaldunud, lohku ei täheldanud. Selles kohas veel ei pendeldanud.
2. Otsustasime 13. ja 14 punkti vahele jätta.
Otsustasime uuele katsele minna, et Monika ja Nazz kaasa kutsuda, et sõitu vähemalt järgi, aga nad siiski loobusid. Lubasid aga hiljem Pizi juurest läbi astuda. Pizi: "Metavo, sa räägid liiga vaikselt, ma ei saa midagi aru, mis sa räägid". Metavo: "Ma arvan, et ma räägin lihtsalt segaselt". Pizi: "Seda ka Laugh".
3. Vedu küla, Ohvripärn.
Pärnani jõudmiseks ületasime ühe põllu. Pärn oli kahest puust ilmselt kokku kasvanud, sest omas kaht jalga ja kaht kätt vms. Selles kohas asus ka maa-alune kalmistu. Mõlemad olid pärit 17-19 sajandist. Pizile tundus koht rahulik, Metavo tundis end pisut ärevalt. Kõrval asus põld ja kuusetihnik, mis oli ilmselt istutatud, sest seal olid vahvad sihid järjest. Pendeldades sai Pizi teada, et viimase 200 aasta jooksul seal ohverdatud ei ole. Küsimusele kas seal on tugev positiine või tugev negatiivne energia, tuli vastuseks positiivne, mille peale hakkas Pizil ka käsi surisema. Metavo esitas küsimuse, kas kalmistu asub pärna ees või kusagil põllul ja Pizi sai teada, et siiski seal pärna juures, mille peale muutus käsi väljast poolt ka soojaks. Oleks võinud küsida ka mitu hauda seal on, aga see meenus alles hiljem. Gunnar mõtles, et kuidas neid haudu kontrollida saaks ja tegi ettepaneku, et kõige lihtsam ilmselt oleks kaevata Laugh.
4. Ohvrikivi, Salu küla.
Kivi(d) pärit II aastatuhandest. Metavol tekkis hämming ja küsis, et kas see on mingi nali, sest need olid harjumatult väiksed (võrreldes teiste nähtud ohvrikividega). Tegemist oli ühe punaka lohuga kiviga ja kõrval oli veel kive. Meil tekkis küsimus, et milline see õige siis oli. Peneldades vastas justkui nagu oleks mõlemad olnud, kuid Pizi arvas, et siiski lohuga varianti oldi mõeldud.
5. Noorema Kalevipoja lingukivi ehk ohvrikivi, Saadjärve küla.
Keset põldu oli ka looduskaitse märgiga tähistatud suuremat sorti kivi, mis pärit II aastatuhande algusest. Teepaus. Sõitu jätkates silmasime hobuseid, mille peale Gunnar küsis, et kas jätame auto ja lähme hobestega edasi.
6. Ohvrikivi, Laeva küla.
Suur lohuga kivi II aastatuhandest.
Nazz ja Monika otsustasid siiski ühineda. Võtsime nad sappa Puhjast.
7. Kurjavaimu kivi, Põhja vald, Vihavu küla.
Kõige halvemate teeoludega koht, kuhu õnneks pääsesime autodega siiski lähemale kui eelmine kord, sest maapind oli veidike külmunud. Leidsime kivi ka üles, midagi erilist ei täheldanud, Nazzil valutas pea ainult natuke. Muu seas nägime kitsede ja metssigade jälgi. Otsustasime, et Heavaimu kivi me otsima ei lähe.
8. Ohvrikivi, Toomemägi, Tartu.
Kahe lohuga ohvrikivi. Ilmselgelt on sellele ka viimasel ajal ande jäetud.

Muudetud: 16-12-07 kell 16:56:35 PiziIngliito
Vasta
#27
Laen pilte üles hetkel.
Üldiselt oli tore nagu ikka...Tänu Pizile pole aga rohkem miskit huvitavat öelda.

Ainult niipalju, et arvatavasti oli keegi suutnud Salu küla ohvrikivi vähemalt pooleks suutnud lõhkuda ning pendel ei valetanud.
Vasta
#28
Video
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tartumaa Pühapaigad II käik Metafor 35 31,758 22-03-2011, 00:54
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Tartumaa Pühapaigad I käik hulkuv hing 50 14,079 12-11-2007, 19:19
Viimane postitus: Gunnar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat