Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartumaa Pühapaigad II käik
#26
Hetkel istun kodus - ei suutnud välja magada ja seetõttu veidi paha enesetunne sees.

Aga walkie-talkie´de koha pealt tahtsin midagi öelda - mul on komplekt (2 käsijaama) olemas. Kuid kuna ma ei saa kunagi kaasatulekut kindlalt lubada, siis teadmiseks, et Tartus saab neid osta Elfast (endine Tevalo) ja Oomipoest. Levi neil ikka on, linnaski on kuni 2 km täitsa normaalne sidekaugus (vahel isegi rohkem), metsas ehk tiba vähem, vee peal aga on levi eriti vinge (on isegi Tallinnast Soome räägitud).

Kohad, kus neid müüakse:

Elfa Elektroonika

Oomipood


Luba need ei vaja, kasutada on lihtne ja peale väljasõitude saab neid mujalgi kasutada, kasvõi teha ajaviiteks katseid a´la "kui kaugele on võimalik sidet saada". Töötavad nad 446 MHz peal, neil on 8 põhikanalit ja kui eriti suurt privaatsust vaja, saab kasutada alamkanaleid, mida on kordades rohkem ja kus põhikanalite jutt ei sega.

Minu viidatud poodides müüdavate raadiosaatjate puhul pole vahet, kas osta odavam või kallim - Cobra tüüpi jaamu üldiselt kiidetakse, kallimatel on ehk vaid igasugust tilulilu küljes, mida ei pruugi igaühel vaja minna.

CB foorumis on koos igasugu tegelased, kes raadioga jändavad ja siit saab ka nõu küsida, kui walkie-talkie´de kohta küsimusi tekib, ka võin mina veel aidata vastavalt oma teadmistele, kui vaja.

Tehnoturg pakub kah nii raadiosaatjaid mitmesuguste vajaduste jaoks kui ka infi nende kasutamise kohta.


Siis veel seda, et asjast huvitatud võiksid veidi pendliteadust õppida, et siis kui mina ei saa kaasa tulla, on vähemalt keegi olemas, kes püüaks retkedel ka midagi paranormaalset välja nuhkida.

Muudetud: 18-11-07 kell 12:23:06 paadikapten

Muudetud: 18-11-07 kell 12:29:54 paadikapten
Vasta
#27
damn oleks ka tahtnud tulla.
Vasta
#28
mulle meeldis see retk täiega Bleh
k2isime nii paljudes kohtades et isegi nimed ei jäänud meeldeSmile
k6ige lahedam oli mingise puu juures mis andis energiat ja ma isegi tundsin seda nii et tahaks veel...Smile
Vasta
#29
Jälle üks kordaläinud väljasõit.
Seekord külastasime peamiselt Ida-Tartumaad, osad kohad jäid jälle külastamata, olgu siis põhjusteks kas kaardi lugemis oskused, kaardi täpsus või energiatest tekkinud orientatsioonitaju kadu.
Esimeseks sihtmärgiks kujunes eelmisel korral ülesleidmatuks jäänud Ohvrimänd, mille seekord läbi eramaade, keelumärkide, võsastike ja õunapuu aedade kõmpides üles leidsime.
Kuna pendlimees oli maha jäänud, otsustas Pizi pendli valmis teha ja pendeldama hakata.
Minu lemmik paigaks kujunes Kiigeoru hiiesalu, oli see hiljuti külastatud ja seda ilmselt päris tihti. Sai ka ammutada puhast ja positiivset energiat, mida enamus meist tunda suutis.
Tut tegi pärast jälle tuju rõõmsaks kui meenutas, kuidas selle energia ammutamine täpsemalt käis(seda võite lugeda ka ühelt pildilt).
Külastamata jäid aga Ohvriallikas Silmaläte ja Ohvriallikas Põrguvaluläte. Võimalik et veel midagi, kuid hetkel ei meenu.
Viimaseks kohaks jäi Alatskivil asuv Punane allikas.

Pildimaterjali
Tegin ka mõned lumepildid, kuid eriti häid saada polnud.

Kohal käisid:
Tutanhamon
PiziIngliito
Gunnar
Banaaniaju
Metavo


Muudetud: 18-11-07 kell 21:13:29 Metavo
Vasta
#30
Otsustasin natuke sekretäri mängida ja enamvähem üles kirjutada, mis meie tripil siis toimub. Siin see väike ülevaade siis on:

Punktid, mida läbisime 18.11.07.
1. Ohvrimänd ehk Leinamänd ehk Nutumänd. Suur seest õõnes mänd, milleni jõudmiseks pidime üle ühe talu põllu tatsama. Ohvritest polnud jälgegi, puu alt leidsin ainult ühe sinise ümmarguse vidina, mis võis olla puu kaunistus vms (Pildil jäädvustatud ka Metavol). Samuti oli väga ebaviisakalt sinna igasugu muud kola toodud nagu näiteks kasutatud konservid, katkised plekkämbrid jne.
2. Ohvripärn. Samuti seest õõnes puu. Pärit II aastatuhandest. Selleks korraks olin valmis teinud ka juba Metavo helkuri nöörist ja enda sõrmusest pendli. Parem kui mitte midagi, eksole. Katsetasin seda ohvripärna juures siis esimest korda. Kuna keegi midagi asjalikku välja ei pakkunud, siis sain teada ainult seda, et elusolendeid ohverdatud seal pole Bleh Puu külge oli jäetud mingeid nartse, kellegi matkamüts, patsikumme ja sellist jampsi.
3. Pähnimägi hiiekohas ei tahtnud pendel minuga absoluutselt suhelda, arvasime, et seal on täiesti surnud energia vms. Kahtlane igatahes. Teistel seal erilisi emotsioone ei tekkinud, küll aga hakkas minul seal kummaliselt halb olla. Teistes kohtades seda ei täheldanud.
4. Mäksa mõis. Polnud plaanis külastada, aga jäi vaatamisväärsusena tee peale. Paraku avastasime, et see on eravaldus ning Falcki valve all. Korraks silkasime siis ainult mingisse lagunenud kõrvalhoonesse sisse, mis ei pakkunud erilist pinget. Liikusime edasi.
5. Essenite kabel. Samuti jäi tee peale. Netis kirjutas, et seal peaks teoorias roosaken ja puha olema, aga kõik võimalikud uksed-aknad olid kinni luugitud. Seal ei liikunud kahtlaseid tegelasi ja ümbritses kabelit täiesti puhas energia.
6. Poka kant. Põrguvalulätte ja Silmalätte ohvriallikad: pidime alla vanduma kuna nende kohtade leidmisega tekkis paraku probleeme.
7. Annemägi ehk Kulbimägi ohverdamiskoht. Oli üleval küll viit ja mägi, aga konkreetsest ohverdamiskohast polnud jälgegi. Mäe otsas kõlkus uhkes üksinduses küll üks vana puust lagunenud rahvakiik, aga pendli arvates see ohverdamiskoht ei olnud. Kahtlustasime, et mäe teisel nõlval võis üks suuremat sorti puu selleks kohaks olla, aga pendel seda ei kinnitanud.
8. Kiigeoru hiiemägi. See koht avaldas meile kõigist läbikäidud kohtadest kõige rohkem muljet. Teadetetahvli järgi olevat puu alla maetud varandus ja pesitsema pidavat seal ka härjapõlvlased. Pendel arvas selle peale, et varandus võib seal tõepoolest olla, aga härjapõlvlastest polnud jälgegi. Energiat ammutasime sealt puust (kõige suuremast) vist kõik, keegi oli sinna lähedale kivile jätnud ka küünla, mille ma süütasin. Ühe teise puu alla oli jäetud ka sente. Mind näiteks tegi see koht eriti rahulikuks. Oleks hea meelega tahtnud sinna kauemaks jääda, aga kuna hakkas hämarduma, siis tõttasime Alatskivi kanti edasi.
9. Alatskivi lossi imetlesime väljast. Tänu minu väljaprinditud teejuhisele, mis täpsemalt sealsete vaatamisväärsuste kohta oli, leidsime üles Punase allika. Varem kasutati antud allika vett ristsetel. Väidetavalt on sellel veel ravivõime. Ainukesena mekkis seda vett Metavo, eks siis ole hiljem näha kas ta tervisest ka pakatab Laugh Soovisime leida ka sealset Truuduse tamme, aga seda millegipärast üles ei leidnud. Küll ütles Banaaniaju hiljem, et üht puud oleks võinud selleks pidada, aga ma ei tea miks ta kõva häält ei teinud õigel ajal.

Üldiselt oli ilm sombune, +1 kraadi kandis ja järjest süvenev udu, mis nähtavust üsnagi piiras. Järgmiseks korraks teen ettepaneku nagu Tutanhamongi arvas, et võiks rohkem ette valmistuda ehk uurida antud objektide kohta informatsiooni kuskilt netist vms. Muidu trambime lihtsalt tuimalt kohad läbi ja lõppkokkuvõttes lähevad meelest äragi. Samuti võiks olla mitu pendeldajat käepärast, et kontrollida, kas informatsioon tuleb ühtne vms, sest kuna seekord Paadikaptenit oma pendliga käepärast polnud, olin sunnitud oma käepärastest vaheditest selle valmistama ja eks igaüks ise otsustab, kas usaldab seda või mitte.

Muudetud: 19-11-07 kell 00:51:36 PiziIngliito
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
Järgmiseks korraks teen ettepaneku nagu Tutanhamongi arvas, et võiks rohkem ette valmistuda ehk uurida antud objektide kohta informatsiooni kuskilt netist vms. Muidu trambime lihtsalt tuimalt kohad läbi ja lõppkokkuvõttes lähevad meelest äragi.
Jah, aga seda informatsiooni tundub väga vähe olevat. Peamiselt olen leidnud vaid kohalike inimeste jutustusi mida kunagi on kogutud. Need kirjed on aga enamuses stiilis: "Hiietamm om Päärandi mäe pääl. Sääl om vast mõni ohvrivärk olnu. Sääl om kivilahmak kah."(RKM II 397, 14/5< Võnnu khk., Issaku k., Maimu Meenets 61 a, 1986.) Pole vist eriti informatiivne. Bleh Aga midagi vast ikka leiab.

Üks väike Video tänasest käigust.
Vasta
#32
Tuli info, et 50-ndatest pärinevad kirjutised pühakohtadest on kolinud endid muuseumisse, kuid üritan koopiaid saada. Materjal pidi olema üpriski mahukas.


PS. Videost Kiigeoru hiiesalut vaadates tuleb ikka kergus kehasseSmile

Muudetud: 18-11-07 kell 22:09:55 Metavo
Vasta
#33
sinna kohe tõmbab tagasi
Vasta
#34
http://picasaweb.google.com/metavo/PHako...9199451458
Kas see ongi udu millest rääkisite?
Vasta
#35
Ei, see ei olnud udu, see oli mingi aur Metavo fotokal.
Vasta
#36
Nagu piltidest ja videost järeldada võin,
on teil Kambja teine mänd jäänud puutumata.
Ma pean seda mändi silmas mis Vana-Laane poole
jääb. Õigemini kui Pranglist läbi Vana-Laane tulla,
siis enne Kambjat läheb tee kalmistule, seal seisab
mänd mis on hiidvana ja kui mälu ei peta, siis on
sinna juba 100 aastat riste peale tehtud.
Tegelikult umbes 20 aastat tagasi see komme kadus..
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tartumaa pühapaigad III käik, "Ülesleidmata kohad" Metafor 27 9,085 17-12-2007, 16:10
Viimane postitus: Gunnar
  Tartumaa Pühapaigad I käik hulkuv hing 50 14,079 12-11-2007, 19:19
Viimane postitus: Gunnar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat