Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp ja taassünd ?
Autor Sõnum
seenetoorik
Tavaliige

13-06-2016 10:42
Postitus: #76
RE: Enesetapp ja taassünd ?
pigem siiski "matsid jäävad matsideks"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

13-06-2016 13:08
Postitus: #77
Parim ja teised veel paremad- hinnake oma lähiümbrust lähiajaloo lõikes. Kui palju on langenud teie ümber õnnetuste ja kuritegude arv paari aasta jooksul? A mitu enesetappu teie lähedal?
Sinis
ajas

14-06-2016 18:05
Postitus: #78
(11-06-2016 22:45 )parim Kirjutas:  See, et inimene on loodud, on ilmselge.

Piibel: Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi…
Kasutaja parima usk kristlusesse on nii kõigutamatu ja siiras – ja see asjaolu on mulle oluline - , et jäin ühe öö hakul seda tsitaati eneses ketrama, kuni uinusin.

Kui ma olen jumala näoga ehk siis tema väärika vaimse olemusega, siis miks manitseb ja targutab ta mu mõtete ja tegude üle, takkapihta korraldab veel kohtumõistmise? Lev Tolstoi ütles umbes sedasi, et kõik tahavad muuta maailma, aga mitte iseennast. Kas see mõte ei võiks kehtida ka jumalale?

Parim ütleb seepeale, et inimene oli loodud täiusliku ja mõtleva olendina, aga näe, mis tegi… Peale paradiisi-inimeste pattulangemist andis jumal inimestele piibli abil võimaluse saada sama moraalseks ja surematuks kui ta ise. Kas moraalne jumal sai luua midagi, mis oli ta enese arvates valmis käituma vääritult, et oli vaja luua kiusatuse vastupanu testimiseks kahekeelne madu koos patupuuga? Kuidas moraalset jumalat üldse taoline loomis(patu)kihk tabas? Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas? Ja see karistuse määr, millega moraalne jumal inimsugu pidi nuhtlema, kui uudishimulikud inimesed mao kahekeelsuse võimekusele alla jäid? Kas jumala and inimesele elik mõtlemisvõime (teadupärast andis piibli andmetel jumal selle vaid inimsoole) peaks välistama inimesele omased, saati need sobimatud (nt uudishimu) tundmused? Kui see on nii, siis jumala looming on ikka ütlemata nadi, kui ka eeldada, et ta ainus panus loomisaktis oli anda inimesele mõtlemisvõime.
Ma parema meelega oleksin linnuke oksal, kellel puudub kohustus olla ebatäiusliku looja ees täiuslik vaimne olend wink
Nofretete
Veteran

14-06-2016 19:35
Postitus: #79
(14-06-2016 18:05 )Sinis Kirjutas:  Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas?
Need kaks sümboolset puud - hea ja kurja tundmise puu - olid ehk inimese proovile panekuks.
Jumal tahtis levitada oma sõna maa peal ning hoiatas inimesi Saatana järgimise eest.
Huvitav on see, et Eedeni aiast väljaajamist peetakse kristluses karistuseks, islamis aga mitte.

https://et.wikipedia.org/wiki/Eedeni_aed
Sinis
ajas

14-06-2016 20:30
Postitus: #80
Minu jutu mõte oli selles, et piibli jumalat kinnisilmi usaldada on ennatlik. Ma pole kunagi välistanud mingi looja-jõu olemasolu, kuid põhjendamatult kurja ja tapahimulise piibli-jumala ees ei peaks ükski inimene tundma kohustust ega vastutust. (Uue testamendi mõtetes tunnen nii mõnedki Vana-Rooma filosoofid ära. Sestap on minu jaoks piibli väidetav jumalik päritolu kasvõi unenägude vahendusel selle loojate tahtlik pettus.)

Ma ei sea küsimärgi alla väljakujunenud moraalitavasid ja -norme, mida ka kristlus endas kannab. Vastupidi. Kui see ära võta meie kultuuriruumist (üks osa seadusandlusest toetub just neile moraalinormidele), ei oleks inimesel momendil millelegi toetuda, et selgust saada või vahet teha lubatavusel ja lubamatul.
Mul on kahju, et teaduslik filosoofia, mis võiks pakkuda inimesele juhatust ja kindlust, on ennast nii keeruliseks mõtelnud ja kirjutanud, et tavainimesel ei ole sealt abi loota.
Mr.Mystery
Uustulnukas

15-06-2016 00:07
Postitus: #81
õige jutt!
Samir
Tavaliige

15-06-2016 10:03
Postitus: #82
(14-06-2016 18:05 )Sinis Kirjutas:  Kas moraalne jumal sai luua midagi, mis oli ta enese arvates valmis käituma vääritult, et oli vaja luua kiusatuse vastupanu testimiseks kahekeelne madu koos patupuuga? Kuidas moraalset jumalat üldse taoline loomis(patu)kihk tabas? Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas? Ja see karistuse määr, millega moraalne jumal inimsugu pidi nuhtlema, kui uudishimulikud inimesed mao kahekeelsuse võimekusele alla jäid? Kas jumala and inimesele elik mõtlemisvõime (teadupärast andis piibli andmetel jumal selle vaid inimsoole) peaks välistama inimesele omased, saati need sobimatud (nt uudishimu) tundmused?

Vatvat. Siitkohalt olen ma teinud järelduse, et ta tegelikult seda inimese-loomise/tuunimise/taltsutamise protsessi ei kontrollinud. Ja esitab seda meile raamatu läbi kui miskit udu oma otsustamisest/plaanist/maiteamillest.

http://birramee.blogspot.com
Nofretete
Veteran

15-06-2016 10:21
Postitus: #83
(15-06-2016 10:03 )Samir Kirjutas:  Vatvat. Siitkohalt olen ma teinud järelduse, et ta tegelikult seda inimese-loomise/tuunimise/taltsutamise protsessi ei kontrollinud. Ja esitab seda meile raamatu läbi kui miskit udu oma otsustamisest/plaanist/maiteamillest.
Jumal ei kirjutanud ju raamatut. Ikka inimesed. Ja alguses oli selles raamatus ka pealkirjas toodud taassünd kirjas. Miks taassünd raamatust hiljem välja võeti?
Samir
Tavaliige

15-06-2016 11:31
Postitus: #84
Kuis ei kirjutanud? Ronis lihtsameelsetele jüngritele ligi, ajas väiksemad jumalad eemale, seejärel vajutas ajus nuppu(http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=205), akkas tähtsa häälega tsiteerima ja juba punnissilmne vaimustatud jünger kribaski, lihtne. Taassünni sissejätmine oleks jumala tähtsust vähendanud, mis sa tast palud, kui nigunii ümber sünnid.

http://birramee.blogspot.com
Nofretete
Veteran

25-07-2016 09:38
Postitus: #85
Saksamaal lasi pagulane Süüriast end baari ukse ees õhku, viga sai 12 inimest.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=75148067

Kui need enesetapjad tahavad ruttu "paradiisi" jõuda. Miks nad siis teistele liiga teevad?
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 91 30,761 04-05-2017 18:52
Viimane postitus: Marimu
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 22 7,559 12-02-2011 14:36
Viimane postitus: the-new-shadow

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog