Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp ja taassünd ?
#76
pigem siiski "matsid jäävad matsideks"
Vasta
#77
Parim ja teised veel paremad- hinnake oma lähiümbrust lähiajaloo lõikes. Kui palju on langenud teie ümber õnnetuste ja kuritegude arv paari aasta jooksul? A mitu enesetappu teie lähedal?
Vasta
#78
(11-06-2016, 22:45 )parim Kirjutas: See, et inimene on loodud, on ilmselge.

Piibel: Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi…
Kasutaja parima usk kristlusesse on nii kõigutamatu ja siiras – ja see asjaolu on mulle oluline - , et jäin ühe öö hakul seda tsitaati eneses ketrama, kuni uinusin.

Kui ma olen jumala näoga ehk siis tema väärika vaimse olemusega, siis miks manitseb ja targutab ta mu mõtete ja tegude üle, takkapihta korraldab veel kohtumõistmise? Lev Tolstoi ütles umbes sedasi, et kõik tahavad muuta maailma, aga mitte iseennast. Kas see mõte ei võiks kehtida ka jumalale?

Parim ütleb seepeale, et inimene oli loodud täiusliku ja mõtleva olendina, aga näe, mis tegi… Peale paradiisi-inimeste pattulangemist andis jumal inimestele piibli abil võimaluse saada sama moraalseks ja surematuks kui ta ise. Kas moraalne jumal sai luua midagi, mis oli ta enese arvates valmis käituma vääritult, et oli vaja luua kiusatuse vastupanu testimiseks kahekeelne madu koos patupuuga? Kuidas moraalset jumalat üldse taoline loomis(patu)kihk tabas? Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas? Ja see karistuse määr, millega moraalne jumal inimsugu pidi nuhtlema, kui uudishimulikud inimesed mao kahekeelsuse võimekusele alla jäid? Kas jumala and inimesele elik mõtlemisvõime (teadupärast andis piibli andmetel jumal selle vaid inimsoole) peaks välistama inimesele omased, saati need sobimatud (nt uudishimu) tundmused? Kui see on nii, siis jumala looming on ikka ütlemata nadi, kui ka eeldada, et ta ainus panus loomisaktis oli anda inimesele mõtlemisvõime.
Ma parema meelega oleksin linnuke oksal, kellel puudub kohustus olla ebatäiusliku looja ees täiuslik vaimne olend wink
Vasta
#79
(14-06-2016, 18:05 )Sinis Kirjutas: Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas?
Need kaks sümboolset puud - hea ja kurja tundmise puu - olid ehk inimese proovile panekuks.
Jumal tahtis levitada oma sõna maa peal ning hoiatas inimesi Saatana järgimise eest.
Huvitav on see, et Eedeni aiast väljaajamist peetakse kristluses karistuseks, islamis aga mitte.

https://et.wikipedia.org/wiki/Eedeni_aed







Vasta
#80
Minu jutu mõte oli selles, et piibli jumalat kinnisilmi usaldada on ennatlik. Ma pole kunagi välistanud mingi looja-jõu olemasolu, kuid põhjendamatult kurja ja tapahimulise piibli-jumala ees ei peaks ükski inimene tundma kohustust ega vastutust. (Uue testamendi mõtetes tunnen nii mõnedki Vana-Rooma filosoofid ära. Sestap on minu jaoks piibli väidetav jumalik päritolu kasvõi unenägude vahendusel selle loojate tahtlik pettus.)

Ma ei sea küsimärgi alla väljakujunenud moraalitavasid ja -norme, mida ka kristlus endas kannab. Vastupidi. Kui see ära võta meie kultuuriruumist (üks osa seadusandlusest toetub just neile moraalinormidele), ei oleks inimesel momendil millelegi toetuda, et selgust saada või vahet teha lubatavusel ja lubamatul.
Mul on kahju, et teaduslik filosoofia, mis võiks pakkuda inimesele juhatust ja kindlust, on ennast nii keeruliseks mõtelnud ja kirjutanud, et tavainimesel ei ole sealt abi loota.
Vasta
#81
õige jutt!
Vasta
#82
(14-06-2016, 18:05 )Sinis Kirjutas: Kas moraalne jumal sai luua midagi, mis oli ta enese arvates valmis käituma vääritult, et oli vaja luua kiusatuse vastupanu testimiseks kahekeelne madu koos patupuuga? Kuidas moraalset jumalat üldse taoline loomis(patu)kihk tabas? Kus oli jumala usk oma loomingusse, kui ta paradiisi inimestel keelas maitsta ühe puu viljasid? Milleks üldse jumala aias keelatud puu, mille viljad olid nii kurjad, et inimesed koheselt patuseks moondas? Ja see karistuse määr, millega moraalne jumal inimsugu pidi nuhtlema, kui uudishimulikud inimesed mao kahekeelsuse võimekusele alla jäid? Kas jumala and inimesele elik mõtlemisvõime (teadupärast andis piibli andmetel jumal selle vaid inimsoole) peaks välistama inimesele omased, saati need sobimatud (nt uudishimu) tundmused?

Vatvat. Siitkohalt olen ma teinud järelduse, et ta tegelikult seda inimese-loomise/tuunimise/taltsutamise protsessi ei kontrollinud. Ja esitab seda meile raamatu läbi kui miskit udu oma otsustamisest/plaanist/maiteamillest.
Vasta
#83
(15-06-2016, 10:03 )Samir Kirjutas: Vatvat. Siitkohalt olen ma teinud järelduse, et ta tegelikult seda inimese-loomise/tuunimise/taltsutamise protsessi ei kontrollinud. Ja esitab seda meile raamatu läbi kui miskit udu oma otsustamisest/plaanist/maiteamillest.
Jumal ei kirjutanud ju raamatut. Ikka inimesed. Ja alguses oli selles raamatus ka pealkirjas toodud taassünd kirjas. Miks taassünd raamatust hiljem välja võeti?


Vasta
#84
Kuis ei kirjutanud? Ronis lihtsameelsetele jüngritele ligi, ajas väiksemad jumalad eemale, seejärel vajutas ajus nuppu(http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=205), akkas tähtsa häälega tsiteerima ja juba punnissilmne vaimustatud jünger kribaski, lihtne. Taassünni sissejätmine oleks jumala tähtsust vähendanud, mis sa tast palud, kui nigunii ümber sünnid.
Vasta
#85
Saksamaal lasi pagulane Süüriast end baari ukse ees õhku, viga sai 12 inimest.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=75148067

Kui need enesetapjad tahavad ruttu "paradiisi" jõuda. Miks nad siis teistele liiga teevad?
Vasta
#86
Kuna teema on siiski tõsine, siis üks väike arutlus antud teemal oli mul oma Teejuhiga ja ta nagu nii lootusetu selle kõige suhtes ei olnud.
Depressioon ehk sisemine konflikt endas on tegelikult täiesti normaalne seisund.
Lihtsalt... tuleb lasta asjadel täiesti omasoodu muutuda ja lubada endal olla.

Ma pole arst ja ad-de suhtes peate ainult ja eelkõige ise otsustama, kuid põgusalt on ka seda teemat puudutatud.

Kõik, kes kahtlevad... on arusaamatuses või kaotanud lootuse:
võite vaadata ka siia:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=9143
Kommentaar just sellel teemal #19

Panen selle sama ka teise meie foorumi analoogteemasse.
Vasta
#87
Ma saan sellest süürlasest seal baari uksel aru küll. Kui mitu korda mul endal tuli sama mõte kunagise "Regati" baari ukse taga sabas seistes, kui veteranipiletiga õlid kogu aeg ilma järjekorrata sisse lasti!
Vasta
#88
Aadu66 : DDD

/No ma peaks nüüd midagi pikemat ka siia kirjutama, et ikka see mingit nõuka-ajastu äratundmist tekitanud naerupahvak foorumi lausepikkuste-tsensuurist läbi läheks./
Vasta
#89
Kõik inimesed ei tapa ennast selleks, et vastutusest kõrvale hiilida, pageda probleemide eest või kehva elu eest
Minu poeg lõpetas oma elu, sest ta ei suutnud aastaid kestva raskuse haiguse tõttu enam neid valusid kannatada. Sisuliselt ei olnud ta enam inimene, vaid haigus. See oli inimvare, kelle hing karjus sees ja soovis seda keha jätta. Mina sisendasin talle julgust võidelda, kuid ta tõlgendas seda kui piinade jätkamist. Ta ei tahtnud surra, kuid sellises kehas ei saanud see enam ka jätkuda. See lõpp oleks ilmselt saabunud aasta jooksul, kuid ta ei suutnud enam... See oli tal teine katse, seekord õnnetus.
Peale surma, andis ta endast märku pereliikmetele. Tuli mulle unes ööl enne ärasaatmist. See oli oli kohutav öö, mil ma ärkasin unenäos 4 korda, kuniks peale unes palvetamist poja suunast, ma lõpuks päriselt ärkasin. ma olin nagu unesse kammitsetud, ma ei saanud liigutada, karjuda, kuid alateadvuses sain iga kord aru, et see on uni.
Ta kremeeriti, tuha puistasime järve. Urnist saab linnukestele pesa... Ma tegin kõik, et tema hing rahu saaks.
Ma kuulasin India jooga/müstikut Sadguru´t ja see on ainuke enesetapp, millele on andestus.
Vasta
#90
„..Peale surma, andis ta endast märku pereliikmetele. Tuli mulle unes ööl enne ärasaatmist...“

Jah see on väga kurb lugu. Mind huvitab see unes surnud inimesega kohtumine. Ma ei saa midagi parata kuid...väidan, et ka eluajal me ei „näe“ teist inimest. Me kogeme ainult ajus olevaid aistinguid. Viimastele siis anname päris olemuse. Silmade kaudu näiteks – värvide virrvarris eraldame objekte. Nimetame neid erinevate nimedega – tass, päike, ema, porilomp, maja.
Ma olen päris palju astraalis surnud inimesi uurinud...ja siiamaani pole avastanud, et see oleks midagi muud peale minu enda aju. Kuigi aju võib tekitada ääretult realistlikke kogemusi/pilte.
Muidugi see jutt läks filosofeerimiseks ja palun vabandust kui kuidagi midagi valesti ütlesin.
Vasta
#91
„...Kűsimus teile kas enesetapjad saavad uuesti taasűndida?...“

Kui filmis tegelane sureb, siis seda filmi algusest peale vaatama hakates on ta jälle elus (sündis uuesti). Ja sureb uuesti.
Ekraan aga on nii filmi näitamise kui lõppemise juures alati Muutumatu (Päris Mina).
Kus siis eksisteeriks sünd ja surm?

Vasta
#92
Maale kehastuvad viimased aastatuhanded paljud rassid kogu Kõiksusest, paljud neist pole siia tulnud heategevuseks, pigem vastupidi.
Inimkeha kasutatakse (olenevalt sellest, milline Universumis eksisteeriv rass seda kasutab) kas kogemuste saamiseks, et Allika suunas edasi liikuda..... või söögiks ehk energiatootmisvahendiks.
Seda mõistavad need, kes on lugenud Newtonit, kuulanud Ainar Leppikut, Kristiina Raiet jt. Kõik nad räägivad ja mõistavad ivakest tõde, mis meid edasi viib.

Mis aga puutub enesetapmistesse, siis on seda nende tuhandete elude ja taassündide kestel teinud me kõik, seega ka Allikas ise kõigis oma jäsemetes ja liigestes. Vaevalt et ta seda hukka mõistab, sest see tähendab iseenda hukka mõistmist wink.
Vasta
#93
(15-09-2021, 21:15 )Minaelan Kirjutas: Maale kehastuvad viimased aastatuhanded paljud rassid kogu Kõiksusest, paljud neist pole siia tulnud heategevuseks, pigem vastupidi.
Inimkeha kasutatakse (olenevalt sellest, milline Universumis eksisteeriv rass seda kasutab) kas kogemuste saamiseks, et Allika suunas edasi liikuda..... või söögiks ehk energiatootmisvahendiks.
Seda mõistavad need, kes on lugenud Newtonit, kuulanud Ainar Leppikut, Kristiina Raiet jt. Kõik nad räägivad ja mõistavad ivakest tõde, mis meid edasi viib.

Mis aga puutub enesetapmistesse, siis on seda nende tuhandete elude ja taassündide kestel teinud me kõik, seega ka Allikas ise kõigis oma jäsemetes ja liigestes. Vaevalt et ta seda hukka mõistab, sest see tähendab iseenda hukka mõistmist wink.
Väidetakse, et viimasel ajal sünnib palju indigo lapsi. Õigemini rohkem kui varemalt. Üks vandenõu teooria väidab, et just seetõttu ongi laste vaktsineerimine nii päevakorras....et takistada nende taassündiSick Teooria aga mingi osa tõde võib ka olla. Miks muidu vägivald suunatakse laste vastu?
Vasta
#94
Loomulikult ka enesetapjad taassünnivad ja keha piinade lõpetamiseks on enesetapp minu arusaama kohaselt täiesti sobiv lahendus. Küll aga ei ole sobiv lahendus mingi lühiajalise psüühilise trauma (nt õnnetu armastus) lahendamiseks, seda jääd küll pärast surma edasi ketrama ja veel hullemal kujul. Kuid pikkamööda lahustub seegi ja saad "uuele ringile" minna.
(15-09-2021, 20:39 )Q11 Kirjutas: ...väidan, et ka eluajal me ei „näe“ teist inimest. Me kogeme ainult ajus olevaid aistinguid. Viimastele siis anname päris olemuse. Silmade kaudu näiteks – värvide virrvarris eraldame objekte. Nimetame neid erinevate nimedega – tass, päike, ema, porilomp, maja.
Ma olen päris palju astraalis surnud inimesi uurinud...ja siiamaani pole avastanud, et see oleks midagi muud peale minu enda aju. Kuigi aju võib tekitada ääretult realistlikke kogemusi/pilte.
Me kogeme ajus olevaid aistinguid. Jah. Elavate inimeste ja füüsilise maailma objektide kohta kogeme neid aistinguid, mis lähtuvad füüsilisest maailmast. Surnud inimeste kohta kogeme me jällegi neid aistinguid, mis mis lähtuvad meie enda ajust (ehk siis fantaasiast, mälestustest) või siis mõnel harval juhul ka neid, mis on pärit sealt, kus surnud inimese mingid säilinud "väljad" veel eksisteerivad. Tavaliselt see 40 päeva, mil võidakse saada tõesti selliseid sõnumeid, mida sõnumi saaja ajus olemas ei ole mingilgi kujul, kuid on olnud olemas tolle surnu ajus.
Sest inimene ei ole ainult tema aju ega tema füüsiline keha.
Vasta
#95
Enesetapp on hingeenergia raiskamine. Kõik su hingeenergia annetatakse üle sü ümbruskonna üle kes selles "süüdi" olid, ise sa saad ainult uue alguse.
Vasta
#96
(16-09-2021, 08:25 )Mannu Kirjutas: Surnud inimeste kohta kogeme me jällegi neid aistinguid, mis mis lähtuvad meie enda ajust (ehk siis fantaasiast, mälestustest) või siis mõnel harval juhul ka neid, mis on pärit sealt, kus surnud inimese mingid säilinud "väljad" veel eksisteerivad. Tavaliselt see 40 päeva, mil võidakse saada tõesti selliseid sõnumeid, mida sõnumi saaja ajus olemas ei ole mingilgi kujul, kuid on olnud olemas tolle surnu ajus.

Ära plära, "tarkpea"!

Vasta
#97



Filosoof: loodan et sa tegid kõik õigesti. Mind häirib sinu jutustuses hoopis midagi muud. Minu nabatunne ütleb et siin on midagi väga valesti. See on minu oletus, mis tugineb kogemustele.
Tundub et sinu juures, kodus on tegu mingi needusega, see võib teid kõikki ära viia. Otsi Marilyn Kerro üles. Temast räägitakse viimasel ajal hästi. Põhimõtteliselt tegeleb ta sarnaste needuste maha võtmisega ja edukalt. Kuid need asiad võtavad aega ja ta peab tulema kohale. Senikaua aga võid meisterdada Saalomoni suure pitsati ja sellega oma ümbrust töödelda.
https://www.para-web.org/showthread.php?tid=9136 Postitus: #4
Vasta
#98
(17-09-2021, 09:17 )kalldunn Kirjutas: Tundub et sinu juures, kodus on tegu mingi needusega, see võib teid kõikki ära viia.

Mõnes mõttes on sul õigus. Tegelikult on see väga pikk jutt ja siin võib mõelda nii ja naa. Oleneb millesse uskuda. Mingil hetkel mulle hakkas tunduma, et ta on seestunud. Nagu oleks temas deemon, sest kohati polnud ta enam tema ise. Tema hääl ja pilk muutusid, aga see kõik oli siis kui ta piinles valude käes. Kuna ta oli väga kaua aega haige ja see süvenes, siis võis seda kõike ka haiguse alla panna.
Kuni 2013 oli veel kõik enam vähem korras, kuid siis läks ta tüdruksõbraga lahku. Edasi kulges ainult allamäge. Luuletused, mis ta tol perioodil kirjutas, olid sügavalt depressiivsed, teine osa luuletustest sisaldas kohutavat roppust. Tal tekkis identiteedi kriis. Ta muutis mitu korda FB nime. Ta just nagu ei teadnud, kes ta on. See kajastus ka luuletustes.
Diabeediga on võimalik elada, kuid kui sa hakkad elu põletama, siis hakkab muu organism üles ütlema. Läksid neerud, siis silmad. Viimased 4 aastat tegigi kodus dialüüsi. Vahepeal läks silmanägemine. Tehti silmaoperatsioone, mis taastas nägemise nii, et ta sai kasutada tahvelarvutit ja isegi autoroolis olla. Aga suurim probleem oli hirm, paranoia. Ta mõtles väga palju asju üle ja psühhosomaatikast me enam jagu ei saanud. Need mitmepäevased oksendamise faasid kestsid vahelduva eduga viimased 6 aastat. Arstid laiutasid ainult käsi. Stabiliseerisid haiglas olukorra ja saatsid koju tagasi. Viimane aasta, oli tea pea iga kuu haiglas. Selle aasta märtsis, oli oksendamise faas 3 nädalat... ta keeldus haiglasse minemast. Me võitlesime kodus... ööd ja päevad, magamata, oksendamine, söömatus, vedelikupuudus jne jah, saime hakkama, kuid ka minu psüühika hakkas üles ütlema. Näha enda ees väänlevat poega ja suutmatus aidata, tappis ka minus mingi osa. Juulis tuli viimane diagnoos, teatud aju piirkonnad on atrofeerunud. Ja siis sai ka tema aru, et nüüd on kõik. 13.08 lõpetas ta enda elu ja ühtlasi vabastas meid endast....
Minu jaoks on kõige raskem taluda teadmist, et tegelikult tahtis ta elada. Taluda aastaid kõike seda, mis ta läbi pidi elama, pole nõrkadele. Aga sellises kehas ei olegi võimalik elada... ta ise ka ütles, kas see on elu.
Jah, ta põletas oma elu ja haiguse süvenemine oli tema enda kätetöö. Ta sai sellest lõpus aru. Ma nägin tema silmadest seda kui me nädal enne juhtunut vestlesime. Ta läks siit ilmast pattu kahetsedes. Ta tegi seda siis, kui me olime abikaasaga reisil. Kogu löögi sai minu ema.
Nüüd on ta paremas ilmas, ma tean seda. Ma tunnetasin tema kohalolu esimesed 12 päeva. Siis tajusin korra tema lõhna, mis väga intensiivselt kaubiku kabiini täitis. Ma nägin teda veel kord unes vist 3 nädalat peale surma. Ta ei teadnud, et ta surnud oli. Ma pidin seda talle ütlema. Rohkem pole ma teda enam näinud. Kohati nagu mingi tunnetus virvendus veel on, kuid 40 päeva pole veel ka täis.

Mis ma veel tegin. Tema ühesse püksitaskusse panin pihlakaoksa marjadega ja Kreekast toodud õigeusu kloostrist vaigu tükikesed. Teise tasku läks piparmünt ja Valaami kloostrist toodud vaigutükikesed.
Urn koos tuhaga oli 2 päeva kodus, ümber pihlaka oksad.
Tuha vabastasime vette ja taas kaunistasime koha okstega, millel ohtralt pihlakamarju. Koha valisime tähendusliku - see on hiiekoht. Ka on seal tammed. Ta istutas elueal tamme.


Vasta
#99
(17-09-2021, 15:39 )Filosoof Kirjutas: Nüüd on ta paremas ilmas, ma tean seda. Ma tunnetasin tema kohalolu esimesed 12 päeva. Siis tajusin korra tema lõhna, mis väga intensiivselt kaubiku kabiini täitis. Ma nägin teda veel kord unes vist 3 nädalat peale surma. Ta ei teadnud, et ta surnud oli. Ma pidin seda talle ütlema. Rohkem pole ma teda enam näinud. Kohati nagu mingi tunnetus virvendus veel on, kuid 40 päeva pole veel ka täis.

Mis ma veel tegin. Tema ühesse püksitaskusse panin pihlakaoksa marjadega ja Kreekast toodud õigeusu kloostrist vaigu tükikesed. Teise tasku läks piparmünt ja Valaami kloostrist toodud vaigutükikesed.
Urn koos tuhaga oli 2 päeva kodus, ümber pihlaka oksad.
Tuha vabastasime vette ja taas kaunistasime koha okstega, millel ohtralt pihlakamarju. Koha valisime tähendusliku - see on hiiekoht. Ka on seal tammed. Ta istutas elueal tamme.

Ilus mälestamine. Smile

Ka mina olen tundnud surnud tuttavate lemmiklõhnaõli öösiti.

Meie kallite ja lähedaste hinged eksisteerivad edasi...palju paremas dimensioonis.
Vasta
(17-09-2021, 15:49 )Minaelan Kirjutas:
(17-09-2021, 15:39 )Filosoof Kirjutas: Nüüd on ta paremas ilmas, ma tean seda. Ma tunnetasin tema kohalolu esimesed 12 päeva. Siis tajusin korra tema lõhna, mis väga intensiivselt kaubiku kabiini täitis. Ma nägin teda veel kord unes vist 3 nädalat peale surma. Ta ei teadnud, et ta surnud oli. Ma pidin seda talle ütlema. Rohkem pole ma teda enam näinud. Kohati nagu mingi tunnetus virvendus veel on, kuid 40 päeva pole veel ka täis.

Mis ma veel tegin. Tema ühesse püksitaskusse panin pihlakaoksa marjadega ja Kreekast toodud õigeusu kloostrist vaigu tükikesed. Teise tasku läks piparmünt ja Valaami kloostrist toodud vaigutükikesed.
Urn koos tuhaga oli 2 päeva kodus, ümber pihlaka oksad.
Tuha vabastasime vette ja taas kaunistasime koha okstega, millel ohtralt pihlakamarju. Koha valisime tähendusliku - see on hiiekoht. Ka on seal tammed. Ta istutas elueal tamme.

Ilus mälestamine. Smile

Ka mina olen tundnud surnud tuttavate lemmiklõhnaõli öösiti.

Meie kallite ja lähedaste hinged eksisteerivad edasi...palju paremas dimensioonis.

Dimensioonid on kõikidele eluvormidele samad ja jätkuvad sama moodi edasi. Võid paralleelmaailma päkapikuna siiski sündida.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 24 13,810 07-02-2020, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,274 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat