Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ufo 16.02.04??
#1
Eile hommikul kell 8.16 nägi minu tuttav Hiiumaal aknast imelikku objekti-roosakas oranz kera ja kera umber oli nagu härmatis olnud.Objekt liikus suhteliselt madalal,üsna kiiresti horisontaalselt kuni kadus puude vahele.Mingit müra ei olnud.Ja samal õhtul kanal 2 uudiste lõpus oli räägitud imelikust nähtusest vist Tallinna ümbruses,samasugusest kerast!Kas keegi on kursis?
Vasta
#2
Hmm..huvitav, oleks iesgi huvitatud...
Loodame et on päris...:it:
Vasta
#3
Äki oli keravälk?
Vasta
#4
Väga võimalik minumeelest, et oli keravälk. Keravälgu tekkimine on natuke hämane siiamaani ja see võib tekkida ka pilvitul ilmal.
Keravälk on ioniseerunud õhu plasma mida hoiab koos kera ümber kiiresti pöörlevad osakesed. Nad kestavad mõni minut ja läbivad oma kuumusega akna klaasi jättes maha sulanud augu. Nad võivad ka põrgata maas. Välguga on nii palju pistmist, et kui välk läbistab õhku siis ta mõjub kui ioniseeriv kiir (võtab elektrone ära tekitades ioone) ja kõrgetel temperatuuridel tekib ioniseeritud õhust plasma.
Vasta
#5
Ka mina pakkusin kõigepealt keravälku,aga see kes nägi ütles et välk see nüüd küll ei olnud.Tema arvates liiguks välk kiiremini ja oleks väike kera.See objekt oli umbes kuu suurune(suurust on tegelt raske hinnata,ei tea ju täpselt kui kaugel see võis olla) ja liikus ühtlase kiirusega,mitte väga kiiresti,täiesti sirgjooneliselt.Ise pole kunagi keravälku näinud,ei oska sel teemal vaielda
Vasta
#6
Sõber nägi seda Hiiumaal..uudistes räägiti et sama asi lendas Tallina lähedal... Keravälk ei lenda ju nii pikka vahemaad?
Vasta
#7
keravälk võib liikuda kyll väga kiiresti aga enamus ajast on keravälgud just aeglaselt liikuvad objektid.. ja nad ilmutavad end mõni sekund kuni mõni minut .. ei usu et see sama asi Tallinnas oli (kui tegu on keravälguga)
Vasta
#8
Mina välistaksin keravälgu antud juhtumist.

Toon lõigu ühest horisondi artiklist, mis ise asub aadressil:
http://www.loodusajakiri.ee/horisont/arh...n3l11.html

Lõik ise järgmine:
Keravälk esineb enamasti koos tavalise äikesetormiga ning üsna sageli nähakse teda just pärast äikeselööki maapinna kohal hõljumas. On olnud ka tähelepanekuid, kus keravälk on justkui pilvedest alla langenud. Keskmine keravälk on ümmargune, läbimõõduga umbes 20 cm. Üldiselt helendab samamoodi, nagu üks tavaline sajavatine elektripirn, kusjuures ta värvuste skaala varieerub punasest kollaseni. Välgu eluiga ei ole kuigi pikk – keskmiselt umbes 6 sekundiga ta kas haihtub vaikselt või siis kaob plahvatuslikult. Oma eluea jooksul võib keravälk ka liikuda ning seda mitte eriti kiirelt. Suhteliselt harva on märgatud ta kerkimist kõrgemale, enamasti liigub ikka muudes suundades. Mõnikord on isegi täheldatud, et keravälk on suuteline põrkuma maapinnalt nagu kerge õhupall. Keravälk on ilmselt ka üsna kõrge temperatuuriga, tekitades mingit sisisevat heli ja erilist teravat lõhna oma läheduses. Üsna sageli on täheldatud välgu külgetõmmet metallesemete poole. Kõige omapärasem on aga keravälgu võime tungida tuppa läbi kitsaste aknapragude või korstna kaudu. Tundub, et keravälke on lausa mitut sorti.


Esiteks ei olnud esmaspäevane ilm minu mäletamist mööda just eriti äikesetorme täis. Teiseks kestab keravälk lühikest aega, on kuni 20-cm pikkune ja lõppeb tavaliselt plahvatusega, mis ei mahu antud kirjeldusse.
Vasta
#9
nu ma lihtsalt pidin vastama,kui oli sõna "HIIUMAA" seesBleh...kas keegi ikka veel ei usu, et hiiumaa on paranormaalne kohtBleh

ok asja juurde ka nüüd...et kui nüüd kellaaja järgi, siis sel ajal oli päris valge ma ütleks...et siis nagu ma ei teakski ühtegi juhtumit eestis, kus oleks valgel ajal sellist asja nähtud...ikka tavaliselt jäävad kõrvu, et nähti öösel jne. kui näeb hästi neid tulekesi ufo-l või midagi, aga valges ta peaks olema märkamatu...kas nagu konkreetselt puude vahele või siis nagu kuskile metsa sisse? ning kus kohas hiiumaal su tuttav asutseb, uuriks siis kah, kas keegi veel nägi midagi sellist, ise kahjuks ei näinud...istusin koolis sel hetkel...
Vasta
#10
Väljas oli jah täitsa valge,ilus ilm.Vaatlus toimus Kärdlas ja see asi lendas mere pool.Aknast vaadates jäid ette suured puud ja naabermaja katus,sinna see asi kadus-puude vahele katuse taha,kas muutis suunda või haihtus ei tea.Aga huvitav oleks teada millist objekti siis mandril samal päeval nähti
Vasta
#11
sellisteks juhtumiteks soovitaks ikka fotoka ligi hoida. teistel oleks huvitav pilte jälgida.
Vasta
#12
http://www.hiidlane.ee/index.php?arhiivi...0075471000 tänases kohalikus hiiumaa lehes Bleh, et brandy tuttav võiks siis nendega seal kontakti võtta... ise pole veel muudest allikatest kuulnud, et keegi oleks veel näinud seda siin, aga nüüd kui ajalehes nii kirjutatakse, siis ma arvan, et kui keegi veel nägi seda (ma arvan, et mõni ikka veel nägi), et siis ehk võtab ühendust ja siis ka meil rohkem kõneainet

------------

neil on ainult kuupäev päeva võrra valeks läinudSad

[Teadet on muutnud 2-3-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#13
Noo seda laadseid objekte on varem täheltatud. Nagu ka siis ei ole keegi osanud täpselt öelda millega tegu on. Loodame et tulevik toob selgust.

Samas need kes usuvad et see ufo on siis kuidas on mõeldav et ka siin foorumis andud adrededel olevad pildid saavad õiged olla sest seal on nii nimetatud kosmose laevad palju suuremad. aga see lend objekt pidi siiski väike olema ju kui ta puude ladvade kõrgusel lendas.
Vasta
#14
Tsitaat:Esialgne postitaja walker112
Noo seda laadseid objekte on varem täheltatud. Nagu ka siis ei ole keegi osanud täpselt öelda millega tegu on. Loodame et tulevik toob selgust.

Samas need kes usuvad et see ufo on siis kuidas on mõeldav et ka siin foorumis andud adrededel olevad pildid saavad õiged olla sest seal on nii nimetatud kosmose laevad palju suuremad. aga see lend objekt pidi siiski väike olema ju kui ta puude ladvade kõrgusel lendas.

ega ikka ei pea olema väike, ole näiteks metsa ligidal ja vaata puid, siis võid näha kuidas mõni täht paistab puude okste vahelt jne... et see objekt võis olla tegelikult üpris kõrgel, ainult vaateväli oli sihune, ma mõtlen selle kogu teksti peale midagi sellist: see roheline objekt oleks siis lendav taldrik või midagi ja selle pildi järgi sa kohe kuidagi ei suuda öelda ju kui suur ta tegelikult on....? http://hiidlane.autonet.ee/ufopuudetaga.JPG

või siis, et ta oli nii kaugel, et see objekt rahulikult liikus edasi ainult vahepeal jäi mets/puud objekti ja sinu vahele ja siis ta kadus sinna....
Vasta
#15
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
http://www.hiidlane.ee/index.php?arhiivi...0075471000 tänases kohalikus hiiumaa lehes Bleh, et brandy tuttav võiks siis nendega seal kontakti võtta... ise pole veel muudest allikatest kuulnud, et keegi oleks veel näinud seda siin, aga nüüd kui ajalehes nii kirjutatakse, siis ma arvan, et kui keegi veel nägi seda (ma arvan, et mõni ikka veel nägi), et siis ehk võtab ühendust ja siis ka meil rohkem kõneainet

------------

neil on ainult kuupäev päeva võrra valeks läinudSad

[Teadet on muutnud 2-3-2004 postitaja hiidlane]
Ossaaa :ee: Respect! See juba läheb!

See artikkel tegi mul tuju täitsa heaks. Kas keegi mõnest teisest Eestis väljaantud lehest ei ole midagi samalaadset selle juhtumi kohta leidnud? Kui seda nähti ka Tallinna kandis, kas siis sellele on mingeid viiteid?
Vasta
#16
Mis trikiga nad selle teema siit üles leidsid? Kas "meie" hiidlasel on käpp kudagi asjasse seotud?

Muidu lahe, varsti juba üleeestilistes lehtedes siinsete foorumite teemadBleh
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Mis trikiga nad selle teema siit üles leidsid? Kas "meie" hiidlasel on käpp kudagi asjasse seotud?

Muidu lahe, varsti juba üleeestilistes lehtedes siinsete foorumite teemadBleh

http://www.hiidlane.ee/index.php?moodul=...53&arhiiv= - selle järgi nad tegid vist artikli:o

eip minu käpp on seekord täiesti puhas....

[Teadet on muutnud 3-3-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#18
nii eelmine hiiumaa kohalik ajaleht:
http://www.hiidlane.ee/index.php?arhiivi...0075971000

ja nüüd tänane hiiumaa kohalik ajaleht:
http://www.hiidlane.ee/index.php?arhiivi...0076181000

ja nüüd üks naljalugu ka seoses ikka selle ja sama UFO nähtusegaLaugh - ka võetud tänasest kohalikust hiiumaa ajalehest http://www.hiidlane.ee/index.php?arhiivi...0076091000
seda saab kahjuks lugeda täies mahus alles homme, aga igathaes mina soovitan homme seda lugeda, sest praegusest tekstist ei saa midagi aru, aga muidu oli päris naljakas see seal lõpu poole

Siin see UFO värk ikka ei vaibu veel:o Kuid kas ta oli ikka siis UFO....

nii, et kokku on ilmunud seoses sellega juba 4 lugu....kuid ma nüüd ei saa aru, kas mina loen siit foorumist valesti, et see toimus 16.??? Või ei ja siis miks nemad seda 15. seal korrutavad??? Või, et äkki ongi neil kaval plaan kirjutavad, et asi toimus 15. ja kui antakse märku , et ma nägin 15. täiesti kindlalt siis pole see enam nii usutav, aga nüüd kui keegi läheb sinna ja ütleb, et ei ma ei näinud 15. ma nägin 16. et see ongi nende point...?

[Teadet on muutnud 9-3-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#19
Laugh see naljalugu oli tõesti hea. Ma ikka naersin tükk aega Laugh

[Teadet on muutnud 10-3-2004 postitaja Storm]
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: fyb
Väga võimalik minumeelest, et oli keravälk. Keravälgu tekkimine on natuke hämane siiamaani ja see võib tekkida ka pilvitul ilmal.
Keravälk on ioniseerunud õhu plasma mida hoiab koos kera ümber kiiresti pöörlevad osakesed. Nad kestavad mõni minut ja läbivad oma kuumusega akna klaasi jättes maha sulanud augu. Nad võivad ka põrgata maas. Välguga on nii palju pistmist, et kui välk läbistab õhku siis ta mõjub kui ioniseeriv kiir (võtab elektrone ära tekitades ioone) ja kõrgetel temperatuuridel tekib ioniseeritud õhust plasma.

See vist siin foorumis ainus teema, kus pisut pikemalt juttu sellisest huvitavast nähtusest nagu keravälk. Esmalt mõned üldised sõnad tema kiituseks. Keravälk on mingis mõttes vahelüliks kahe nähtuste liigi vahel: üheltpoolt nähtused, millega teadus ammu, meeleldi ja edukalt tegelenud on, ja teisalt nähtused, mille olemasolugi ta eitab (enamus paraasju). Keravälku kui nähtust vaevalt keegi et eitab isegi kõige "õigeusklikemate" teadlaste hulgas. Ometi on tema teke ja olemus tänaseks selgusetu. Mudel, millele fyb viitab ("plasmakera"), on, jah, küllap enim diskuteeritud ja populaarseim, ometigi on tal omad tõsised puudused - paljud keravälgu vaatlused on kestnud kauem, kui taoline "tulepall" stabiilne saab olla. Ka pole keravälku suudetud seni laboratoorsetes tingimustes kontrollitavalt ja korduvalt tekitada. Aga mudeleid on teisigi ja hoopis erinevaid - nt et keravälk on peenikeste niidikeste (ämblikuniitide sarnaste fiibrite) pundar, mida hoiab kokku kukkumast temal olev elektrilaeng, ja kus valgust annab piki niidikesi kulgev keemiline reaktsioon ("põlemine"), hõljumine siis tõusvast sooja õhu voost. Nii või teisiti - keravälk on suht harva esinev nähtus* - umbes nii, et vähe, kes ise on näinud aga pea igaüks tunneb kedagi, kes on näinud. Muidugi on see harv esinemine takistanud tema uurimist. Teisalt on keravälk kahtlemata tähelepanu köitev ja paradoksaalne nähtus - hõljub, kiirgab valgust, läheb läbi (tekitades auke või ka mitte). Ja ta pole nii "pretensioonikas" kui UFO väikeste rohelistega pardal - paistab suht loomuliku ja loodusliku nähtusena.
Olemata miski "keravälguspets", on üks asi mind tema juures siiski veidi rohkem huvitanud. Need on need augud aknaklaasis, millele ka fyb viitab. Tean Eestist vaid ühte taolist juhtumit - paraku ammu ja kõik materiaalsed jäljed kadunud (kes see ikka siis augulist klaasi akna ees hoiab). Seega, kui keegi paraveeblastest teab midagi võimalikest "klaasiaukudest" Eestis, oleksin väga huvitet. Eesti veebist olen leidnud vaid ühe koha, kus ehk pisut sarnasest nähtusest (küll mitte otseselt keravälgu ja aknaklaasiga seotult) juttu on: http://www.physic.ut.ee/materjalimaailm/...failid.htm (ja üks seal viidatud Postimehe artikkel).

* on siiski kohti, kus sarnased "lendtuled" (kas nüüd just keravälgud?) sagedamad. Norras Hessdalenis (kusagil siin foorumis vist viitasin sellele juba), on nende jälgimiseks isegi spetsiaalne automaatne vaatlusjaam ehitatud: http://www.hessdalen.org/index_e.shtml
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO vaatlus Lagedil 7.10.23 kell 00.57 detective 4 593 17-10-2023, 22:03
Viimane postitus: detective
  Igor Volke "UFO Raamat".. hullkeel 45 30,235 25-09-2023, 19:14
Viimane postitus: Mannu
  2017- ... aasta UFO-vaatlused ardisala 66 25,411 25-11-2021, 09:05
Viimane postitus: TTT
  Kümneid UFO laevu Keski-Eesti taeval 18.4.2020 Lynx Titan 9 3,928 17-03-2021, 22:22
Viimane postitus: vasamasa
  UFO läheduses autotulede kustumine/purunemine Lakaga lõvi 44 19,169 19-12-2019, 21:51
Viimane postitus: fenomen
  UFO ? mustdeemon 3 6,097 28-05-2018, 04:55
Viimane postitus: vasamasa
  Linnud lahkuvad...kas ka UFO-d eeromees 20 11,896 29-10-2017, 13:09
Viimane postitus: Kahvanägu
  UFO-BAASID Müstik 61 46,399 24-05-2016, 16:32
Viimane postitus: xawa
  Ufo-tuluke Tartus sensitiiv 26 14,531 19-04-2016, 14:42
Viimane postitus: isemaag
  UFO Peipsi kohal. Kahvanägu 4 4,483 23-03-2016, 23:51
Viimane postitus: Kahvanägu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat