Teema hinnang:
  • 1Hääli - 2 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Babüloni rippaiad
#1
[Pilt: babylon%20gardenA.jpg]

Legendi kohaselt olevat aiad ehitatud kuningas Nebukadnetsar II korraldusel kuninganna Amytisele. Seda selleks, et vähendada kuninganna igatsust rohelisest kodumaa loodusest, elades kuivas kõrbelinnas. Osa legende jutustab, et aiad olevat justkui imeläbi õhus rippunud. Ehitis olevat olnud 1,5ha suurune.

Pole ühtegi tunnistust, et need aiad kunagi üldse olemas on olnud. Neid pole mainitud ka Babüloni linna arveraamatutes. Ka arheoloogilistel kaevamistel pole leitud aedadest ainsatki jälge. Kusjuures aastatel 1899 kuni 1917 kaevati välja iidse linna Babüloni müürid ning leiti palju aardeid ning paljud ehitised olid restaureerimiskõlblikud.

Tekib küsimus mis asjad need aiad võisid olla? Natuke imelik, et asjast on ülipalju legende aga ühtegi kindlat fakti pole. Mis on teie nägemus Babüloni rippaedadest? Miks neid loetakse nii imepärasteks (lisatud 7 maailmaime hulka)?
Vasta
#2
Kas ei olnud mitte Semiramise rippaiad.(tglt mõlemat moodi õige Smile Semiramis oli nimelt siis Babüloni kuninganna)
Minu teada need ehitati ikka suht kõrbesse ja ma ei tia kuidas neid kasteti.
Kui neid enam ei hooldatud, siis need ka kadusid siuhti.
Eks ta oli midagi vägevat, siiski. Ma arvan, et see niisama maailmaimeks ei saaks.

[Teadet on muutnud 19-2-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#3
No kui see õhus rippus, siis on ka loogiline, et sellest eriti palju andmeid pole, sest inimesed ei oskanud lennata ja ei teadnudki sellest midagi. Äkki oli mingi hõljuv kuplialune park mis on tulnukate poolt tehtud?
Ning kui asi õhus hõljus, siis ei saa ka mingisuguseid varemeid ju eksisteerida, muidugi juhul kui ta alla ei kukkunud, kuid seljuhul ta pidi ära hävima Bleh
Vasta
#4
need ei rippunud õhus vaid olid ehitatud nn kivist platvormidele... linna sisenejale tundus, et aiad on õhus kuna ümberringi olev kõrb oli ka samat värvi kui rippaia nn platvormid...

see on kindel fakt ja ma ei näe midagi paranormaalset siin...
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
need ei rippunud õhus vaid olid ehitatud nn kivist platvormidele... linna sisenejale tundus, et aiad on õhus kuna ümberringi olev kõrb oli ka samat värvi kui rippaia nn platvormid...

see on kindel fakt ja ma ei näe midagi paranormaalset siin...
ap kust otsast? See lihtsalt üks loogine seletus.
Vasta
#6
Mingeid tõendeid ju pole, et need üldse olnud on! licalt jutud, legendid !
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001
Mingeid tõendeid ju pole, et need üldse olnud on! licalt jutud, legendid !

tõendid on olemas, kui ma just seda Paabeli torniga segamini ei aja...

to rha: loogiline ja õige seletus
Babüloni linna müürid olid samast materjalist mis rippaedade platvormid, eemalt tulijale sulasid müürid ja platvormid kõrbega kokku, ja talle tundus et need ripuvad õhus, nagu juba enne seletasin...
Vasta
#8
Siiski.. ka minu teada on asi siiski pelgalt juttude tasemel. On mitmeid ülestähendusi kuulsate filosoofide poolt, mis kirjeldavad kauneid aedu, kuid pole leitud üleskaevamiste käigus mingeid veenvaid tõendeid nende olemasolu kohta.

Minu jutu moraal: kaevake rohkem, siis tulevad ka tõendid! (teadlastele suunatud)
Vasta
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
tõendid on olemas, kui ma just seda Paabeli torniga segamini ei aja...

to rha: loogiline ja õige seletus
Babüloni linna müürid olid samast materjalist mis rippaedade platvormid, eemalt tulijale sulasid müürid ja platvormid kõrbega kokku, ja talle tundus et need ripuvad õhus, nagu juba enne seletasin...

Babülon oli sel ajal suurlinn (S= ~10ruutkm.) ja seal oli mitmeid teisigi kõrgeid ehitisi nt. see sama Paabeli torn (Marduki tempel) (~ 91m kõrge). Kas see tähendab siis, et aiad olid nii võimasad et aint neid oli näha? Nende arvude juures pidid ikka nägijatel väga head silmad olema, kui nad 3 kildist müüri ei näinud(mis teatavasti sisaldas ka sinist tooni) ning aedu nägid.
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Babülon oli sel ajal suurlinn (S= ~10ruutkm.) ja seal oli mitmeid teisigi kõrgeid ehitisi nt. see sama Paabeli torn (Marduki tempel) (~ 91m kõrge). Kas see tähendab siis, et aiad olid nii võimasad et aint neid oli näha? Nende arvude juures pidid ikka nägijatel väga head silmad olema, kui nad 3 kildist müüri ei näinud(mis teatavasti sisaldas ka sinist tooni) ning aedu nägid.

ei noh, mix nad pidid siis ainult rippaedu nägema, nägid ikka teisi ka, aiad olid parajalt võimsad, et neid eemalt vaadata (linnast väljas)
ja selle müüri kohta on küsimus: kas terve linn oli ümbritsetud sinise müüriga?
Vasta
#11
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
ei noh, mix nad pidid siis ainult rippaedu nägema, nägid ikka teisi ka, aiad olid parajalt võimsad, et neid eemalt vaadata (linnast väljas)
ja selle müüri kohta on küsimus: kas terve linn oli ümbritsetud sinise müüriga?
Sellisel juhul peaks legend pajatama, et terve linn hõljub õhus. Kohati sinise müüriga on ümbritsetud see osa linnast, mis asub müüri sees Laugh Arvatavasti oli ka babülonil väljaspool müüre elamuid jne. nagu see enamus linnadel on olnud.
Vasta
#12
Olen nende poolt kes arvavad, et need aiad on vaid legend...
Kui need aiad olid võimsad, siis midagi peaks neist ikka alles olema...Enamustest suurematest vanaaja ehitistest on midagigi järel.
Kuidas saab oletatavalt eksisteerinud ehitist 7 maailmaime hulka lugeda :S
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
ei noh, mix nad pidid siis ainult rippaedu nägema, nägid ikka teisi ka, aiad olid parajalt võimsad, et neid eemalt vaadata (linnast väljas)
ja selle müüri kohta on küsimus: kas terve linn oli ümbritsetud sinise müüriga?
Sellisel juhul peaks legend pajatama, et terve linn hõljub õhus. Kohati sinise müüriga on ümbritsetud see osa linnast, mis asub müüri sees Laugh Arvatavasti oli ka babülonil väljaspool müüre elamuid jne. nagu see enamus linnadel on olnud.

selles olen sinuga ühel nõul, et linnal oli väljaspool müüre ka elamuid...
aga mix olex pidanud terve linn õhus olema??? eemalt tulijale tundusid aiad õhus olevat, mitte neile kes linna müüritaga elasid...
Vasta
#14
minu arvates j2eti see linn millegi p2rst maha ning aiad l2xid mullax :o
Vasta
#15
minu arvates j2eti see linn millegi p2rst maha ning aiad l2xid mullax :o
Vasta
#16
mina ei usu, et need on seal üldse kunagi olemas olnud...Imelik, et see üks seitsmest maailmaimest on.
Vasta
#17
Tänud, Müstik, viite eest. Pilte seal küll just väga palju pole ... aga neid saab netist muidugi igalt poolt leida. Minu kindel lemmik on jaapani aed* (suht rikkalikku ülevaadet Kyoto ümbruse aedadest vt nt siit). Ja see maagiline aed, mis asub Tshehhi foto vanameistri Josef Sudeki piltidel.

*mu oma aia järel muidugi - milles pole küll miskit tähelepanuväärset peale selle, et on oma ja et seal on hea olla.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Ghostfreak
mina ei usu, et need on seal üldse kunagi olemas olnud...Imelik, et see üks seitsmest maailmaimest on.


sinu arust on vist Viru Keskus üks maailmaimedest.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Tsitaat:Algselt postitas: Ghostfreak
mina ei usu, et need on seal üldse kunagi olemas olnud...Imelik, et see üks seitsmest maailmaimest on.


sinu arust on vist Viru Keskus üks maailmaimedest.

Kas on siis mõni tõestus sellest, et nad on olemas olnud??Peale mingite piltide, mis võivad olla mingi lambikate poolt joonistatud.
Vasta
#20
vaata Ghostfreak... oletame et ma ei usu, et sa olemas oled ja sa tahad ennast Viru keskuses näidata. aga jääd auto alla ja oled surnud. ja ma ei näegi sind kunagi... ainus mis sinust alles jääb on mingid lambikate tehtud fotod...
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
vaata Ghostfreak... oletame et ma ei usu, et sa olemas oled ja sa tahad ennast Viru keskuses näidata. aga jääd auto alla ja oled surnud. ja ma ei näegi sind kunagi... ainus mis sinust alles jääb on mingid lambikate tehtud fotod...
asiisLaugh..kui sa seda niimoodi võtad, siis jah.
Vasta
#22
Neid seitset maailmaimet hakati valima juba üle 100 aasta enne meie aega, põhimõtteliselt turistide poolt. Nad kõik on inimeste poolt ehitatud ja asetsevad vahemere ääres. Võibolla see ongi suhteliselt "silmaklappidega" tehtud valik, aga ei näe küll põhjust, miks peaks selles nimekirjas mõni asi väljamõeldud olema. Algses nimekirjas olid küll Alexandria tuletorni asemel Ishtari väravad.

Ma pigem ei saa aru, mis on nendes Babyloni aedades nii erilist, et nad paljude arvates nimekirjas esimest-teist kohta väärivad, kui samas Alexandria tuletorn, mis oli 115-135 m kõrgune oluliselt uhkem ehitis keset merd, oleks äärepealt üldse välja jäänud. Rippaiad on küll vanemad, aga siiski. Ja rippumisega pole seal kahjuks mingit seost, vett aga pumbati üles orjade abil.

[Muudetud: 26.10.09 undikoer]
Vasta
#23
"The Hanging Gardens probably did not really "hang" in the sense of being suspended from cables or ropes. The name comes from an inexact translation of the Greek word kremastos or the Latin word pensilis, which mean not just "hanging", but "overhanging" as in the case of a terrace or balcony."

Kokkuvõtvalt: Rippuvad Aiad ilmselt ei rippunud, selle sõna otses tähenduses, köite ja trosside abil. Lihtsalt on tõlkimisel tekkinud väike aps, kui nii öelda, kreeka keeles "kremastos" (lad k pensilis) ei ole mitte rippuma vaid üle ääre rippuma vms.

http://www.unmuseum.org/hangg.htm <-Siit siis see pärit.

Küll see guugeldamine on vahva Bleh
Vasta
#24
See võib küll nii olla.
Näiteks olid Sumeris (Meopotaamias) templitüüpideks tsirkuraadid ehk astmiktornid, millest tuntuim on Etemenanki ehk Paabeli torn.
Astmiktorn on püramiidjas astmeline ehitis, mille ülemisel tasandil on tempel. Tsikuraate püstitati juba 3000 a eKr.

Sumeri tsirkuraat nägi välja niisugune:
http://static1.album.ee/files/772/96/ori...9_jIBn.jpg

Kui sinna puud ja lilled istutati nendele terrassidele, siis nägigi kaugelt vaadates välja nagu õhus ripuksid aiad.

Siin pilt sellest, mis Paabeli tornist järgi on jäänud tänaseks:
http://www.buzznet.com/tags/baghdad/phot...id=4982129
Vasta
#25
(24-02-2004, 16:20 )Tutanhamon Kirjutas: Siiski.. ka minu teada on asi siiski pelgalt juttude tasemel. On mitmeid ülestähendusi kuulsate filosoofide poolt, mis kirjeldavad kauneid aedu, kuid pole leitud üleskaevamiste käigus mingeid veenvaid tõendeid nende olemasolu kohta.

Minu jutu moraal: kaevake rohkem, siis tulevad ka tõendid! (teadlastele suunatud)

Nüüd siis räägivad, et ongi leitud. Tuleb välja, et otsitud valest kohast.

Üks briti akadeemik usub, et on tuvastanud Semiramise ehk Babüloni rippuvate aedade täpse asukoha.

See asub maailma ühes ohtlikumas piirkonnas; tegemist on ainsaga antiikaja seitsmest maailmaimest, mille asukoht on seni tabamatuks jäänud.

Muistsetest tekstidest pärinevaid vihjeid kombineerides on akadeemik leidnud tõendeid, mis näitavad, et aedade rajajateks polnud üldse babüloonlased ega nende kuningas Nebukadnetsar II nagu traditsiooniliselt on arvatud.

Tegelikud autorid on teadlase hinnangul hoopis babüloonlaste naabrid ja vaenlased assüürlased monarh Sanheribi juhtimisel umbes 2700 aastat tagasi.

Sanheribi muistne pealinn Niineve kujutab endast praegu asulat Iraagis Mosuli piirkonnas, mida muserdavad nii usulised kui ka rahvustevahelised vägivaldsed konfliktid.

http://forte.delfi.ee/news/maa/20-aastat...d=67364730


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat