Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valge ruum, juhe kuklas ning piibel
Autor Sõnum
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

30-09-2009 17:36
Postitus: #76

Järjekordselt topid oma arvamust minu arvamuse pähe. Ja mina just tahtsin Müstikule pakkuda tutvumist Kabalaga.
Pole ma seejuures ju juute sugugi halvustanud, ainult küsinud kas goidele ikka on kasu juudi müstikast, teada võiks seda muidugi, siis vähemalt arusaadav kuidas neid õige rahva esindajaid välja õpetatakse kõrgemates maailmades hakkama saama, ma vist olen unustanud ütelda, et juutidel ju otse käsk iga hinna eest õppida koos selle reaalsusega tajuma ka ülemisi maailmu selleks, et muuta reaalsuste enda kasuks, loom inimene ehk goi on just see lihalik inimene kes pole suuteline neid kõrgemates sagedustes rändama ja näeb ainult viie meele kirjeldatud maailmapilti.
Aga piibel seda ei kirjelda.
Nii et müstik, hea eneseharimise moodus lugeda Kabalat, et mõista, miks juudid põlgavad neid kes ei suuda kõrgemates sagedustes liigelda, muide shamanid on seda alati suutnud.

[Muudetud: 9-30-2009 VironShaman]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

30-09-2009 18:27
Postitus: #77

Üks tähtsamaid kabalistliku initsiatsiooni „astmeid” on Tieferet, mil inimene kandub teise mõõtmesse, kõikehõlmavasse ühtsusse ja harmooniasse.
Tõsi, "Saalomoni võti" on lugemata. Kas sinul on loetud? Kui on, siis ehk räägid sellest tähtsaimast kabalistide teosest mulle natuke oma sõnadega.
Aga ega ei tasu muidugi loota, sest sa pole seni veel neile šamanismi küsimustelegi vaevunud vastama.
Tahad kabala kohta midagi uut arvamust avaldada, siis kirjuta kabala teemasse.
Väga hea, et šamaanid kõike suudavad! Aga miks see peaks mind huvitama, mida juudid suudavad või ei suuda? Sinu enda jutu järgi on nagunii läänemaailm nende ja illuminaatide käpa all või olen jälle millegist valesti aru saanud?

[Muudetud: 26-2-2010 Müstik]

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

30-09-2009 21:51
Postitus: #78

Oh ma õnnetu , ega mul peale venekeelse Laitmani Zoari olegi millega kelkida.
Mis seal ikka lähen nurka ja häbenen veidi, et tarka inimest üritasin vahele tõmmata.
Aga edu sulle oma rännakutes Müstik.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

01-10-2009 07:38
Postitus: #79

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Kas sa pole ikka veel aru saanud, et olen kõik usundid ja esoteerilised õpetused ammuilma läbi võtnud?

Kust kohast said sa kätte Talmudi ja kas valdad heebrea keelt ?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

01-10-2009 08:01
Postitus: #80

Kas sa pole ikka veel aru saanud, et olen kõik usundid ja esoteerilised õpetused ammuilma läbi võtnud? Mõned väikesed erandid välja arvata.

Kas sa tead ka midagi meie endi esivanemate muistsest usust ja kommetest? Meie arbujatest ja loitsijatest, kes olid tuntud üle terve Euroopa? Kas sa tead ka meie Askala viikingitest, kes valitsesid ilma ning vastase mereväe tormi kätte suunasid?
Kas sa tead ka midagi sellest, millised usundid valitsesid meie aladel enne viimast jääaega ning millised aktiivsed hiied on tänaseni säilunud?

Kui ei tea, siis kas su enda kodu ajalugu on sinu jaoks väike erand?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Cassiopeia
Veteran

01-10-2009 08:05
Postitus: #81

Mul on selline tunne, et kõik peale Müstiku, on siin foorumis Lollid. Sest tema teab kõike. Sorri, müstik... aga see kui teised teistmoodi arvavad kui sina, sellepärast pole vaja neid siis halvustada. Ma mõistan, et oled palju lugenud ja uurinud, kuid... seepärast ei maksa teistele kaela hüpata.
Samas see lause kehtib muude asjaosaliste kohta ka siin. Arutlege, ärge palun irisege üksteise kallal.

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

01-10-2009 10:27
Postitus: #82

Ex, Talmud on vene keeles täiesti olemas ja tööle saab ta panna lähimas sünagoogis ka siis kui nad ise ei tea sellest midagi, st rabid.
Puuduvad jupid ju mujalt kättesaadavad ja võib lehed vahele panna, tähtis on ainult et oleks viimane trükk, milles juudikeelsed mantrad ka juutide pühas keeles olemas.
Juudamaal kohe trükitakse neile vene juutidele kes oma keelt selgeks ei suuda õppida või õpivad selle kaudu keelt.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

01-10-2009 10:45
Postitus: #83

See kõik õige VS , KUID - ainult lugedes seda heebrea keeles saab asjast õieti aru. Tõlkes läheb palju kaotsi ja rabbid on ise tunnistanud, et paljud asjad JÄETAKSE tõlkes välja. Selles on iva ...

PS. On teada 3 enamvähem adekvaatset tõlget mis EI ole tehtud rabbide poolt, tuntud kiriku mehed Martin Luhter ja Isa Pranaitis ning uuemast ajast Hoffman - kelle tõlked on osalised. Kõik need kolm õppsidi ära heebrea keele ning lugesid seda originaalis. Kui alguses läksid Luther ja Pranaitis suurest austusest (ikkagi loetakse ju Jeesust juudiks) selle usu vastu õppima rabbiks ning selle käigus õppsidi ära heebrea keele ning lugesid Talmudit just selles keeles siis õppimise lõppedes said neist suured "antisemiidid" kes pühendasid (kõik 3) oma elu ka Talmudi valede ja vastuolude paljastamisele.

Kuna Müstik väitis, et on õppinud kõiki usundeid siis nagu küsisingi, et kuidas on lood Talmudiga ja heebrea kellega. Kuna tegemist on ühe juur religiooniga siis ei saa väita "kõiki" kui sellest on mööda mindud.

http://www.globusz.com/ebooks/JewishRitu...000022.htm
http://www.sweetliberty.org/perspective/...ution9.htm

[Muudetud: 10-1-2009 excubitoris]

*
Ceasar
Uustulnukas

01-10-2009 11:00
Postitus: #84

Näete ,juudid on vallutanud juba teie foorumi!
Müstik
Shambalas

01-10-2009 11:11
Postitus: #85

Ütlesin, et olen kõikide usundite ja esoteeriliste õpetustega tutvunud, mitte üksipulgi neid läbi võtnud. Ja ütlesin seda seepärast, et VS soovitas mul kabalaga tegelema hakata. Minul selleks soov puudub.
Selleks, et saada teada mõne esoteerilise teose kohta midagi - ei pea seda teost ennast üksipulgi läbi lugema, vaid saab ka lugeda teatud ala valdava õpetlase kirjutatud kokkuvõtet, arutlust. Väga palju saab teada näiteks Uku Masingu teoseid lugedes!
Kas see on halb, kui inimene end arendada tahab? Ja püüab vahel ka neile, kes ei tea, üht-teist enda omandatud teadmistest edasi anda?

P.S. Ex, kas sul on mingeid põhjendusi miks ma ei peaks Uku Masingu heebrea, kreeka, ladina ja semiidi keelte oskust usaldama? Või olid tema teadmised assüroloogiast kuidagi puudulikud?
VS - kuna sa kangesti kabalat lugeda soovitasid, siis tsiteerin sulle:
65.PÄEV
Kui keegi keskendab oma meele millelegi, isegi rahale, siis see ilmutab ennast. Aga keskenduda tohib ainult mõtte kaudu, mitte mis tahes teise kehameelega. Mõttejõud on nii võimas, et inimene võib isegi surma lävele läheneda, mediteerides suremisest niisuguse punktini, et mõte toob kaasa tegeliku surmakogemuse. (18.sajandi rabi NAHMON Breslavist "Likuttei Ha´MaHaRaN", ptk.193.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

01-10-2009 13:54
Postitus: #86

On küll põhjendusi aga nendest mõni teine kord. Sissejuhatuseks käivad nad aga küll, kuid meenutavad pigem "junni" ümber pandud präänikut.

*
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

01-10-2009 16:09
Postitus: #87

Teema pealkirjas ju piibel sees, täiesti asjakohased jutud.
Kui nüüd veidi sügavamalt minna siis peale seda kui kristlased võtsid piibli pühakirjana kasutusele tekkis juutidel oma usu lahtiseletamiseks ja kasutamiseks hulk eri raamatuid, mida teiste rahvastega enam ei jagatud, ka täna on raamatute täistekstid täielikult saadaval Ivriidis, teistes keeltes on osa kõige räigemat juudirassismi lihtsalt ära korjatud, aga need puuduvad osad ringlevad netis eraldi tekstidena.
Müstikul ei maksa vihastada kui vahel tõsiselt juute sõimatakse, põhjuse annab just seesama sionistlik üleolek teistest rahvastest ja selles on mul isegi kunagisel rabiga suhtlemisel oma tõsised suhtumisnäited olemas.
Aga need pole siin avaldamiseks.
Kabala omakorda on juudile esmane õpetuse allikas ja alles Kabalat tundes võib Toorat lugema hakata.
Kui aga tänasel nõiahaamri seltskonnal oleks olnud asja juutide kabalasse siis oleks lõkked väga kõrgele ja rõõmsalt põledes seda rahvast neelanud.

[Muudetud: 10-1-2009 VironShaman]
hiiekivi
Uustulnukas

01-10-2009 17:12
Postitus: #88

Väga harv külaline siin foorumis. Vabandan et üldse sõna võtan. Tulin ühe teksti linki siit otsima, kuna mäletasin, et sain selle kunagi siit. Ja jäin seda vestlust jälgima. Pühades tekstides on muuhulgas sees ka arvulised koodid. Kabala on selle teinud nähtavaks osaliselt, see tähendab tähtede ja numbrite väärtus on teada. Igal sõnal pühades tekstides on siis oma arvulineolemus. Kui nüüd tõlkida neid pühasid tekste ja tõlkida ainult lugu ja sõnu ja mitte üritades neid vastavusse viia keele arvulise koodiga, saame tegelikult mulina, mis healjuhul kannab energiat, mis oli algselt arvude ja tähtedega tähistatud. Ja neile, kes tundlikud sellele eneriale, on sõnad lihtsalt sillaks.
Piibli tõlgetega on aga ka tehtud ikka igausugu kuritegusid. Näiteks 72 jumala nime on tõlgitud kõik üheks jumalaks. Nii et kui tahaks teada, millisest jumalast juttu on, peaks olema mingi materjal kõrval. Ja inimene kes loeb piiblis need 72 jumalat üheks , petab ju koguaeg iseennast ja teisi ,kui sellest räägib. Seda et tõlge petab, see pole vabandus.
Mind ennast huvitaks omakeelne arvuline kood. Need, mis teiste keelte poolt pakutud, need ei tööta. On võimalik et piibli esimesed tõlkijad üritasid saada eestikeelse piibli sõnu arvuliselt vastavusse. Kahjuks pole ajaliselt võimalik uurimustööd ettevõtta. Olen aga võrreldnud erinevaid piiblitõlkeid, lihtsalt võtnud.lugenud samu kohti ja tajunud ja peab ütlema, et ainult Uku Masingu oma sobis minule. Teised kõlbavad ainult vihaseks tööriistaks , nii kristlastele endale kui nende vastastele.
Mis aga puutub siin vaidlusesse, niipalju kui suutsin sellest arusaada, siis olgu inimene mis religiooni alune tahes, tema energeetiline ehitus ei muutu. Käbinäärme peab kundalini nagunii läbima ja sealt on mitu võimalust, kuhu ta edasi läheb. Ja üks neist on siis juhe kuklas. Ehk siis on ärganud võimed, nägemine, taju, kuid puudub vaimsus ehk siis eluga otseühendus. Ja see juhe kuklas paneb inimesi toetuma millelegi välisele ehk siis ta vajab vahendust Eluga ja ei suuda otse suhelda. Ja vahendajaks saavad olla igasugused ühisväljad, mõnel neist yhisväljades on ka nimed. Kõik nad on aga huvitatud inimese teadvusest ja sellest, et see juhe kuklas mitte kunagi ära ei kaoks ehk siis käbinäärmest ei leiaks inimese energia teed otse välja.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

01-10-2009 18:54
Postitus: #89

Siin on ÜKS aga luupeetud hiiekivi - arvestades seda kui palju on neid Piibleid ja muid pühasi tekste ümber kirjutatud ja tasuks meeles pidada, et tänapäeva kristlaste seas populaarne Kuningas Jamesi Versioon Piiblist on üldse mitte tõlge aga ÜMBERJUTUSTUS siis sealt koodide otsimine on sama mis otsida pimedast toast musta kassi kuhu see pole kunagi tulnud. Mis loomulikult ei tähenda, et algsetes versioonides neid koode sees polnud. Paljudes tekstides kindlasti olid (ja minu kuulumiste järgi olevat mõnedest vanadest neid ka leitud), kuid aeg ja ümberkirjutajate paljusus on oma töö teinud - kahjuks.

Mis aga kindlasti on säilinud paljudes tekstides on allegooriad, kuid ka seal on aeg oma töö teinud ning algset konteksti teadmata on ka neist raske aru saada. Kuigi mõned lihtsamad ja selgemad on siiani kergelt aru saadavad ja leitavad aga usun, et sellest võivad neid raamatuid sügavamalt tundvad isikud pikemalt rääkida.

*
Müstik
Shambalas

02-10-2009 14:15
Postitus: #90

Hea kokkuvõte sellest, mis on Piibel ja kuidas ja mis järjekorras teda on tölgitud!
Eks enamusele foorumlastest ole see muidugi kõik ka juba ammu teada, aga mõni asi vajas tõesti täpsustamist.
Mina näiteks ei teadnud seda, et:
Elohim on mitmus sõnast El, mis tähendab võimast. Samast tüvest tuleb ka araabiakeelne sõna Allah. Sõna Jahve tuleb tegusõnast "olla" ja tähendab olemasolevat või stiililt teistsugust sõna kasutades – tõelisust. Sõna muutmisel Jehove esimese silbi täishäälik teiseneb Jo/Ja/Je, näiteks Jeshua (Jumal päästab), Josafat (Jumal mõistab hukka).
Mind hakkas huvitama, et mis keelest Uku Masing Piiblit tölkis? Kuna ta oskas heebrea keelt, siis ehk heebrea keelest?
Keegi on kusagil öelnud, et kui Uku Masingu eestikeelne Piibel tagasi heebrea keelde tölkida, siis tulemus oleks algne Piibel!
Tean, et on ilmunud raamat "Uku Masing ja Piibel", aga ei ole selle lugemiseni veel jõudnud.

Huvitav ja samas tähelepanuväärne on ka see:
"Ja nüüd on Issand Jehoova /Isa/ läkitanud mind /Poeg/ ja oma Vaimu /Püha Vaim/." Jes 48:16.
Ja see, et leiutati kolmainsus!?
On teada ka vanade egiptlaste jumalk Osirise, Isise ja Horose triaad.
Rääkimata kreeka kolmest suurest jumalast Zeusist (taevas) Poseidon (maa vägevuse merejumal) ning Hades (allilm), keda roomlastel peegeldasd Jupiter, Neputunus ja Pluton.
Hinduismi triaadi moodustasid looja Brahma, kaitsja Visnu ja hävitaja Šiva.
Egiptuse kolmainsus Isis, Osiris ja Horos on seotud templirüütlite ja Ristija Johannesega.
Raamatu "Hiilgavad" teooria järgi on Baphometil naise või mehe nägu või mõlemad korraga. Usutakse, et see tuleneb tõenäoliselt Rooma kahepalgelisest jumalast Janusest, kes oli uute alguste ja/või lõppude, spirituaalsete portaalide ning väravate jumal.
Selle teooria järgi olid need kaks või kolm palet või pead Ristija Joahnnese ja evangelist Johannese omad, Jeesus keskel.
Baphometi võrdkuju lähtub Vana-Egiptuse Osirise, Isise ja Horose triaadist, samuti teistest triaadidest. Niisugused trikefaalse (kolmepäised) kujutised sümboliseerivad kolme teadvuses peituvt jõudu - positiivset, negatiivset ja neutraalset.
Arutlus tugineb androgüünse, mees-ja naisvastandi ühenduse alkeemilisele sümbolismile. Meespeajumalat seostatakse peaaegu alati päikese või taevaga ning naispeajumalat kuu või maaga. Nende jumaluste ühendusest on pärit mõiste "päikese poeg": luuakse kolmainsus: "Ühest saab kaks, kolmeli ilmub."
Tundub, et seesama kolmainsuse mõiste oli esialgsetele Piibliraamatute kirjutajatele teada.
Mida arvate?

Ceasar
Uustulnukas

02-10-2009 16:28
Postitus: #91

Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Järjekordselt topid oma arvamust minu arvamuse pähe. Ja mina just tahtsin Müstikule pakkuda tutvumist Kabalaga.
Pole ma seejuures ju juute sugugi halvustanud, ainult küsinud kas goidele ikka on kasu ,juudi müstikast teada võiks seda muidugi, siis vähemalt arusaadav kuidas neid õige rahva esindajaid välja õpetatakse kõrgemates maailmades hakkama saama, ma vist olen unustanud ütelda, et juutidel ju otse käsk iga hinna eest õppida koos selle reaalsusega tajuma ka ülemisi maailmu selleks, et muuta reaalsuste enda kasuks, loom inimene ehk goi on just see lihalik inimene kes pole suuteline neid kõrgemates sagedustes rändama ja näeb ainult viie meele kirjeldatud maailmapilti.
Aga piibel seda ei kirjelda.
Nii et müstik, hea eneseharimise moodus lugeda Kabalat, et mõista, miks juudid põlgavad neid kes ei suuda kõrgemates sagedustes liigelda, muide shamanid on seda alati suutnud.

[Muudetud: 9-30-2009 VironShaman]
Võibolla ei saa ma teie mõttest hästi aru.?!Me elame maailmas,mille on loonud eraldatud meeltega inimesed.Inimesed,kes siplevad ratsionaalse,loogilise mõtlemise kütkeis,mida maailm meist enamikule peale surub,pole suutelised tajuma seda,mida tajuksime siis,kui ,,mõistliku teadvuse kõrvale jätaksime,,.
Mulle võivad juudid meeldida või mitte,kuid kas juudid on nüüd süüdi selles,et mõned näevad ainult viie meele kirjeldatud maailmapilti?
Mida piibel ei kirjelda?
Kui kehavälist kogemust on võimalik tahte jõul kontrollida,võib see tähendada,et inimene suudab ,,reisida ,, kaugetesse kohtadesse ja omandada informatsiooni,mis pole talle muul viisil kättesaadav.See hüpotees on olnud aluseks mitmeaastasele uurimistööle ja põhjustanud sõjaväeringkondade huvi kehavälise kogemuse vastu-mille puhul kasutatakse meditsiinilisemat terminit,,kaugnägemine,,Viimastel aastatel on Ameerika julgeolekutalituste ja sõjaväe esindajad möönnud,et nad on kasutanud seda võtet luuretegevuses.Kaugnägemisest teavad ilmselt paljud ja rohkem ,kui mina.Ma tahan vihjata vaid sellele,et ei saa õelda nagu oleks mõte sõjaotstarbelisest kaugnägemisest ,,uus,,.
Lugu,milles kehavälist kogemust on teadlikult kasutatd selliseks otstarbeks,on kirja pandud Vanas Testamendis:
Kui süüria kuningas oli sõjas Iisraeli vastu,siis ta pidas nõu oma sulastega,öeldes:,,Seal ja seal teatavas paigas ma asun leerileeri!,,Aga jumalamees läkitas Iisraeli kuningale ütlema:,,Hoia,et sa ei lähe sellest paigast mööda,sest süürlased asuvad sinna!,,Siis läkitas Iisraeli kuningas oma mehi sinna paika,millest jumalamees oli rääkinud ja teda hoiatanud,et ta hoiduks sealt;ja see ei sündinud mitte üks ega kaks korda.
Sellest näib järelduvat,et prohvet Eliisa kasutas seda võtet Süüria kuninga meelehärmiks mitmel korral.
Ja Süüria kuninga süda muutus rahutuks selle asja pärast ja ta kutsus oma sulased ning küsis neilt:,,Kas teate mulle öelda,kes meie omadest hoiab Iisraeli kuninga poole?,,Siis ütles üks tems sulaseist:mitte keegi,mu isand kuningas,vaid prohvet Eliisa,kes on Iisraelis,annab Iisraeli kuningale teada needki sõnad,mis sa räägid oma magamiskambris!,,

Seega tundub,et,,infolekke,,taga polnud mitte sulased,vaid Eliisa,kes olevat jäänud Iisraeli,,,kuulates,,samal ajal pealt kuningat tema magamiskambris.Asjaolu,et kuninga sulane pidas seda piisavalt usutavaks seletuseks sõjalise iseloomuga teabe väljaimbumisele,söandades seda esitada ka oma isandale,näitab,et võtet tunti ja teati juba tol ajal.
Võiksime vastu vaielda,et tegelikult kasutas Eliisa Süüria kuningale,,häälestumiseks,,telepaatiat.Kuid see võib osutuda liiga täpseks määratluseks;mina ei tea kus ja kas kattuvad omavahel KVK,segeltnägemine,telepaatia ja selle teaduslikumalt kõlava ,,kaugnägemise,,piirid.
Kuid piibel kirjeldab ka rohkemat,kui juudi müstikat.Ja ,kui inimene rahuldub sellest ,et näeb ainult viie meele kirjeldatud maailmapilti siis ...miks otsida süüdlast.Igaüks ,kes on rahul olemasolevaga on ju ometi rahul ja rahulolu sisaldab õnnetunnet.
Müstik
Shambalas

02-10-2009 19:16
Postitus: #92

Tundub tõepoolest, et Piibli prohvet Elias oskas sooritada astraalrände, st kasutada teadlikult astraalprojektsiooni.

Sylvan Muldoon on oma raamatus "Astraalprojektsioon" kirjutanud, et on läbi teinud üle saja (!) teadvusliku astraalprojektsiooni.

Aga äkki oli tegemist bilokatsiooniga - Inimese viibimisega ühel ja samal ajal kahes erinevas paigas? Sellise nähtuse esinemise kohta on palju teateid.
Tuntud on I s a P i o juhtumid ning hispaanlannast misjoniõe Maria misjonitöö 17. saj. jumano indiaanlaste juures New Mexicos, kui ta samal ajal viibis kodukloostris.

Usun, et need VT prohvetid oskasid igasuguseid nn "imetegusid". Muidugi oli prohveteid ka šamaanide hulgas ja Sumeris, Akadis, Egiptuses jm. VT-s on tekste neljalt suurelt prohvetilt:
Jesaja, Jeremija, Hesekiel ja Taaniel ja 12 väikeselt prohvetilt. VT viimane prohvet oli Ristija Johannes. Üldse olevat VT-s üle 300 ennustuse, kus räägitakse Jeesuse elust, ehkki Jeesus ei olnud veel sündinud.
Äkki oskab keegi hea piibli tundja tuua välja veel mõne huvitava Piiblis kirjeldatud sündmus, mida ei saa mitte ainult imega seostada, vaid tänapäevase parateaduse uurimisvaldkonnaga?

VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

02-10-2009 19:33
Postitus: #93

http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=5261&page=1
Terve pikk tänapäeva materjal kus info lugejatena kasutatakse noori poisse.
Muide juutidel ju palves vaja kümmet meest ja viimane peab olema poisike.
HUGOTH
Veteran

02-10-2009 21:29
Postitus: #94

http://video.google.com/videoplay?docid=...344&hl=en#
Hea film uuest atlantisest ja sel lehel on muudki huvitavat. Head vaatamist.
Ceasar
Uustulnukas

03-10-2009 16:03
Postitus: #95

,,Mind hakkas huvitama, et mis keelest Uku Masing Piiblit tölkis? Kuna ta oskas heebrea keelt, siis ehk heebrea keelest?
Keegi on kusagil öelnud, et kui Uku Masingu eestikeelne Piibel tagasi heebrea keelde tölkida, siis tulemus oleks algne Piibel!
Tean, et on ilmunud raamat "Uku Masing ja Piibel", aga ei ole selle lugemiseni veel jõudnud.,,

Müstik!Paraku ei ole Uku Masingu tõlgitud eestikeelset piiblit olemas.Kuigi Uku Masing oli orientalist, konkreetsemalt – Vana Testamendi teadlane, ja veel kitsamalt – etiopist.
Tema tõlgetest on ilmunud:
1986 Evangeelium Tooma järgi ja evangeelium Philippose järgi. Tõlgitud kopti keelest
2005 "Tooma evangeelium", kopti keelest.
1989 "Uus Testament ja Psalmid ehk Vana Testamendi Laulud", Heebrea, vanakreeka jm. keelest tõlkinud Toomas Paul, Uku Masing, Hillar Põld, Kalle Kasemaa.

[Muudetud: 10-3-2009 Ceasar]
Ceasar
Uustulnukas

03-10-2009 19:28
Postitus: #96

Tsitaat:Algselt postitas hiiekivi
Olen aga võrreldnud erinevaid piiblitõlkeid, lihtsalt võtnud.lugenud samu kohti ja tajunud ja peab ütlema, et ainult Uku Masingu oma sobis minule. Teised kõlbavad ainult vihaseks tööriistaks , nii kristlastele endale kui nende vastastele.

Võtsin selle Masingu Piibli tölkimise siit tsitaadist.
Tegelikult ta ju tõlkis Piiblit. Ma pole arvanudki kunagi, et on terve Piibel tema tölgitud.
Tahtsin lihtsalt teada, mis keelest ta tölkis. Et apokrüüfid mitmed on tema tõlgitud, seda teadsin juba varemgi.
http://para-web.org/viewthread.php?tid=8...2#pid81658

[Muudetud: 3-10-2009 Müstik]
Armas müstik! Ma ei tahtnud teid mitte kuidagi solvata!Kirjutasin teile ennem pikalt,kuid kui vajutasin,, vasta,, siis viskas internetilehitseja mu Paraweebist välja.Seega jäi mu kirjutatust alles vaid teie tsitaat,mille ma kustutasin!
Kahjuks on mu aeg pisut piiratud ja nii vastasingi kiirustades.Vabandan veelkord!
Usundiloolane, teoloog, luuletaja, tõlkija, filoloog, kunstnik, äärmiselt mitmekülgsete vaimuannetega inimene Uku Masing (1909–1985) õppis 1926–1930 Tartu Ülikooli usuteaduskonnas, mille lõpetas Vana Testamendi ja semi filoloogia magistri kraadiga, 1933–1940 oli samas usuteaduse õppejõud, 1937. aastast võrdleva usundiloo professor.
Õpetas Tartu Ülikoolis ja hiljem Usuteaduse Instituudis (Usuteaduslik Kõrgem Katsekomisjon) heebrea, süüria, araabia ja sumeri keelt, Vana Testamendi teoloogiat, Iisraeli rahva ajalugu, usundipsühholoogiat, polüneesia usundit, eesti-soome muinasusundeid, taoismi, budismi, maia kultuuri ja usundit, juudi müstikat, Liivimaa kirikulugu…
Masing luges vabalt ladina, kreeka, sanskriti, tiibeti, pärsia, kopti, kõiki semi, germaani, romaani, slaavi, soome-ugri, samojeedi ja polüneesia keeli, türgi keeltest oskas jakuudi ja tšuvaši, kaukaasia keeltest vainahhi, draviidi keeltest tamili ning jaapani keelt.
Piibel, eriti Vana Testament, oli Masingule alati oluline uurimisvaldkond. Juba Tartu ülikooli usuteaduskonnas õppides keskendus Masing põhiliselt semiidi keeltele ning Piiblile.
Seega jah ta tölkis heebrea keelest.Kirjastuse Ilmamaa poolt välja antud raamat «Uku Masing ja Piibel», sisaldab peaaegu kõiki Uku Masingu Vana ja Uut Testamenti puudutavaid tekste.
ka aitas ta koostada SUURT PIIBLIT(juubeli valjaannet).
Müstik
Shambalas

03-10-2009 20:45
Postitus: #97

Ega ma solvunudki, lugesin isegi paar päeva tagasi wikist Masingu eluloo üle.
Samuti neid artikleid, mis ta juubeli puhuks kirjutati.
On endalgi kodus mitu Uku Masingu teost, sh "Vaatlusi maailmale teoloogi seisukohalt", luulet ja ka üks ilukirjanduslik teos.
Aga ehkki tean, et ta oli lausa polüglott, hakkasin mõtlema, et mis keelest ta Piiblisse tõlkis. Ja see küsimus tekkis mul seoses sellega, et Exubitoris eelmisel lehel toonitas
et tänapäeva kristlaste seas populaarne Kuningas Jamesi Versioon Piiblist on üldse mitte tõlge, vaid ÜMBERJUTUSTUS. Ma siis hakkasin mõtlema, et kas Eestis välja antud Piiblitel (on endal ka paar versiooni olemas) on midagi pistmist James Piiblist tõlkimisega. Ja siis arvasin, et kui mõnel ehk on, et ehk siis neil osadel, mis Masing tõlkinud, ehk ei ole. Mida arvate? Tegelikult usun, et meil on enamus Piibli tölkeid ehk tehtud saksa keelest?
Artiklist Piibel leidsin järgmise lõigu:
Piibli tervikteksti teine eestikeelne tõlge ilmus aastatel 1938–1940 vihikutena. Selle tõlke teostas Uku Masing, kelle teksti toimetas omakorda keeleteadlane Johannes Voldemar Veski. Piiblis on ära toodud ka pastor Harald Põllu nimi, kuid tema reaalselt tõlkimisel ei osalenud. Masingu tõlge on sihilikult ja rõhutatult arhailine, mistõttu selle paremaks mõistmiseks soovitatakse kaasaja inimestel kasutada Ferdinand Johann Wiedemanni sõnaraamatut. Raamatuna seda tõlget 1940. aastal alanud Nõukogude okupatsiooni tõttu välja anda ei jõutud. Alles 1989. aastal ilmus selle vähendatud faksiimiletrükk 25 000 eksemplaris.

Kahjuks ei ole selles Piibli artiklis sellest midagi kirjutatud, et mis keeltest või missugustest Piiblitest tõlked on tehtud. Ja internetist ka pole veel teavet juurde leidnud, kuna selleks peab hirmpalju artikleid läbi lugema.
Muidu ma hindan Masingu juures kõige rohkem just esseistikat, usundilugu ja huvitavate raamatute tõlkeid. Aga jah, ei tasu ära unustada, et Masing on välja andnud isegi heebrea keele grammatika.

Jõhvikas
Veteran

26-02-2010 21:21
Postitus: #98

Jah, kelle käes? Smile
VS on head tööd teinud kodeerimisega, mis muud!

Pimedus on ürgne, ajatu. Valgus tuleb ja valgus läheb, pimedus oli, on ja jääb. Sule silmad ja sa näed!

26-02-2010 21:26
Postitus: #99

Vironshaman Kirjutas:Müstik ära suhtu sellesse tõrkesse traagiliselt, viga pole ju sinus vaid juhtmes mis sunnib selektiivselt valima informatsiooni. Üks näide kõigile, kui tahate, et teist hästi aru saadakse siis üritage ükskõik mis põhjusel masserida kaelasooni või kallistada, pärast seda saadakse alles teie jutust tegelikult aru. Kus kohas see juhe nüüd oligi, õige kuklas.

Jah, kui juhe kuklas on, siis on tõesti raske informatsiooni selekteerida. "Üks näide kõigile, kui tahate, et teist hästi aru saadakse siis üritage ükskõik mis põhjusel masserida kaelasooni või kallistada, pärast seda saadakse alles teie jutust tegelikult aru. " - me ei saanud päris hästi aru, et kas peab kaelasooni kallistama või mida. Juhe on täiesti koos.
Müstik
Shambalas

26-02-2010 21:47
Postitus: #100

Nagu ma juba esimeses selle teema postituses VS-le ütlesin,
ei ole see juhe üldsegi mitte kuklas!
Hindu esoteerilises õpetuses osutab kundalini läbi keha lülisamba ja seitsme sisesekretsiooninäärme kulgeva seitsme tsakra ehk energiakeerise süsteemiga seotud siseprotsessidele.
Kundaliniks nimetatav mehhanism on kõikide nn spirituaalsete ja psüühiliste fenomenide tegelik põhjus, evolutsiooni ja isiksuse arengu bioloogiline alus, kõikide esoteeriliste ja okultsete doktriinide salasisu jne.
Tegemist on nn sisepäikesega. Kristus, hindud ja sajad teised müütilised avataarad nimetavad seda sanskriti terminiga kundaliniks.
Aga kallistamine on muidugi tore asi ja küllap see aitab ka inimese sisemisele päikesele kaasa!Smile

Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog