•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astraalsed ruumid, juhe kuklas ning manipuleerivad maavälised
#51
Seni kuni sa pole läbi lugenud raamatut "Hiiglased", mis käsitleb maailma selle algusest tänapäevani välja ja absoluutselt kõik on selles šamanismi lätetelt alguse saanud, mis käsitleb salateadmisi, on sinuga täiesti mõttetu väidelda.
Sa ei arva ometi, et ma hakkan sulle tervet maailma ajalugu ümber jutustama?
Maailma ajalugu ja usundid ja kõik muu tuleb sul ajajooksul ikka ise endale selgeks teha!
Pealegi - kõigile su kolmele küsimusele juba vastasin eespool.
Ma ei püüa sulle selgeks teha, mis on šamanism, seda tead sa isegi. Ma püüan sulle selgeks teha, et salateaduste juured ulatuvad šamanismini välja.
Aga olgu, vastan siis veelkord:
1. new age on minu jaoks õpetus, mis on endasse koondanud maailma vanimad esoteerilised õpetused ja need õpetused, kui neid lähemalt uurida, räägivad kõik üht ja sama juttu;
2. parim viide algsele šamanismile on eespool toodud näited, mis puudutavad Suurt Püramiidi;
3. loe teosoofiat, antroposoofiat, Castanedat, india õpetusi, Vana-Egiptuse surnuteraamatut, Tiibeti surnuteraamatut - kõik kuuluvad new age süsteemi ja igalpool väljendub algne šamanismi õpetus.
Lisan veel, et ristiusu kirik kasutas lunastajat, kes kehastas šamanistlikku ning paganlikku väge, Jumala pojana, kelle vahemeheks massidega kirik enda sobival viisil sokutas.
Ent ühtaegu keelustati kõik ulatuslikumad teadmised sügavamatest protsessidest, mille kaudu indiviid võis tõepoolest saada valgustatuks.
Kui sa nüüd sellele viimasele lausele ka vastu hakkad vaidlema, siis usun ma, et tegelikult vaidled sa minuga ainult vaidlemise pärast!

Vasta
#52
1. New age on õpetus, mis võtab pestost tšilli, mulgi pudrust seapeki ja sakest riisikestad ning väidab, et saadud kompott on ainus viis kõhu täis saamiseks. Seda, kas ja mil moel koostisosad kokku sobivad, ei arvestata.

2. ei ole nõus. Algne šamanism ei ole kuidagi seotud püramiididega, see on sinu enda meelevaldne tõlgendus asjast.

3. parandus - nad ei kuulu new age süsteemi, vaid osad neist kuuluvad. Castanedalt üks osa, surnuteraamatust teine osa, mingid egiptuse jumalajutud kolmas osa ning kokku saadud körti nimetatakse otseseks šamanistlikuks pärimuseks.

Üksikindiviid ei tohigi kunagi saada valgustunuks. salateadmised pole massidele.
Vasta
#53
Oi Celtic, Celtic, sul on veel palju arenguruumi!
Huvi pärast vaatasin vahepeal, mis eesti wiki new age kohta arvab ja väga hull see artikkel ei olegi:
http://et.wikipedia.org/wiki/New_Age

Isegi šamanism kenasti sisse poetatud, mida ma ei uskunudki.
Püramiidivärk tee endale kõigepealt selgeks ja siis võta alles sõna. Minu meelevaldne tölgendus see nüüd küll ei ole, seda olen lugenud juba viiest (ka eesti keeles ilmunud raamatust, autorid kõik erinevad!).
Mingid egiptuse jumalajutud? Ja seda ütleb inimene, kes tahab šamaanindust õppida!?Ai-ai-ai, Celtic! Kui sa iseenda õpetuse kõige targemale õpetajale pähe sülitad, siis sinust ei saa eales ei valgustunut ega valgustajat!
Iga indiviid võib jõuda vaimsusele, kui tal selleks tõeline soov ja tahtmine on!
Kas oled uus inkvisiiitor või Rooma paavst, kes tahab teiste eest salateadusi varjata nende halvustamisega? New age on eelkõige Uus ajastu - ja see tähendab inimeste valgustamist. Need ajad, kus salateadmised olid varjatud, on ammu lõppenud. Kõik on toodud päevavalgele. Ole ainult mees ja saa sellest osa! Kahjuks on meie seas neid, kes on kadedad ja tahavad, et ainult neil oleks privileeg kõike teada. Nad püüavad isegi seda varjata, mis üldse on salateadused. Näiteks, kui wikit vaadata - artikkel selle kohta koostamata!
Kordan: valgustunuks võib saada igaüks! Aga ainult vähesed jõuavad nii kaugele! Sellepärast pole ka mingit mõtet masside eest salateadmisi varjata. Aga varjatakse muidugi (isegi siin foorumis!), sest muidu ei saa ju teiste üle manipuleerida!
See, et sa siin new age esoteerilisi teadmisi kördiks nimetad, näitab ainult seda, et sa pole võimeline kuigi palju teadmisi maailmast omandama ja need teadmised ajavad sulle hirmu peale! Kuna sa pole ei Castanedat lugenud, ei Vana-Egiptuse kultuuriga tutvunud ega ka Tiibeti usundiga, siis oled sina siin küll viimane inimene, kes saab väita, et New Age on kört. Sina muidugi lisaksid sinna kõrti kõigepealt psühhedeelseid aineid ja siis ongi sul maailmapilt olemas, ehkki moonutatud.
http://et.wikipedia.org/wiki/Ps%C3%BChhedeelne

Nii lihtsalt see asi aga ei käi. Saa oma laiskusest ükskord võitu!





[Muudetud: 29-9-2009 Müstik]
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas Müstik

KrayonFänn: Ma hakkan sellest ära tüdinema, et inimesed ei mõista, et kõik siin maailmas on omavahel seoses.
Et ei olegi nagu erinevaid maailmavaateid, vaid on lihtsalt ühe ja sama maailmavaate erinevad tahud. Igaüks teab vaid seda, millest on juhtunud lugema ja arvab, et teine, kes on lugenud teisest kohast täpselt sama asja, on tema vaadetega vastuolus.

Segan Teie kahekõnet. Millisest minu tekstist Sa seda järeldad, et ma asjast aru ei saa? Oma eelmistest postides just seda väitsingi, et me liigume olenemata uskudest tegelikult ühe asja poole.
Vasta
#55
Müstik, ei saa tegelda kõige ja kõigiga, mida suurema segapudru sa endas eri vaimolendeid torkides tekitad, seda vähem sa kusagile välja jõuad, paraku ei ole võimalik piiritult rännata eri maailmades, see on võimalik ainult siis kui sul pole saba taga.
Mida rohkem eri õpetustega tutvud, seda suuremaks ja ahnemaks läheb ka see saba taga.
Piltlikult võid ette kujutada sellist olukorda kus astud kellegi korterisse siise ja sinu järel murrab siis suur hulk vaimseid röövleid kes selle kortei elanikud nahka panevad, kes sa siis oled, kas uss õnge otsas või õng ise millele erinevate õpetuste näol ussike huvitundjate jaoks külge sokutatakse.
Aga rappima tuleb huvilisi ikka seesama keskvoolu võim, seesamamaeihakkanimetama.
Samanism kõige lihtsamalt öeldes on neli elementi ja viies inimene, saades tuttavks nelja elemendi vaimolenditega suudad inimesena oma kehalisest piiratusest väljuda.
Võib olla kõige lihtsam näide ongi nende tarkade õpetuste kohta kommentaar Don Juanilt.
CC oli ju antropoloog ja üritas kõike välise kaudu kirjeldada ja aru saada, samas oli lihtne indiaani poiss Elgio, kel polnud vaja rohkem kui mõned peyotesessioonid kui õpipoiss oskas enda energiakeha tagurpidi kerra keerata ja rändama minna, iseseisvalt vahemaailmast läbi astuda ja tast sai parim saadik.
Loo moraal, ka kõige viletamal tänavakerjusel on samasugune võimalus tõusta kui ülikooliharidusega kõiketeadjal.
Teadmiseks Müstikule et pole vist palju eri usuvoole millega ma pole tutvunud kuid see ei tähenda, et neid kõike korraga praktiseerides on vähimatki lootust tegelikesse vaimuilmadesse rändama minna, nähes saba taga sulgevad valvurid iga sissepääsu oma vaimumaailma. Kui puhastad saba ära kaob ligipääs ka kõigile neile erinevate koolkondade teadmistele.
Nad ongi selleks, et istuda õhtutl mugavas tugitoolis, lugeda järjekordse guru loomingut ja muidugi olid sa tema vaeva raamatut ostes juba kinni maksnud.
Armastan rohkem tegijaid kui lugejaid, olen neil külas käinud ja vabandanud kui oma kaaskonnaga liiga teen ja lõpuks aru saanud, et ka raamatut tuleb nii lugeda, et kohe ei võta seda kui lõplikku tõde ega hakka mantraid kordama ja tehnikaid õppima.
Keegi loob igas raamatus omale maailma ja kutsub sinna kaaslasi, kas on mõtet segada kui ei kavatse just sinna ilma edaspidi minna.
Seepärast valin ka raamatuid hoolikalt ja vastavalt olukorrale, raamat kui elusolend räägib juba siis kui teda lihtsalt vaadata.
Mina armastan rännata ja nende teiste endi käest õppida vahendajate gurude asemel.
Nii teeb ka Celtic minu teada. Või äkki pajatad müstik raamatute asemel oma tegelikest rännakutest maailmades mida silmadega vaadata ei saa küll aga "näha"
Vasta
#56
Ka Buddha suhtles ja õppis gurudelt oma valgustumise teel.
Ainult enda vigadest õppides kaugele ei jõua. Jällegi on see minu isiklik arvamus!
Vasta
#57
Ma ei tutvugi enam erinevate õpetustega.
Kui, siis ainult uute arheoloogiliste avastustega, mis veel täitmata lünki katavad.
Olen nendega aastakümneid tutvunud ja tänu sellele, et olen tutvunud, ongi üldpilt selgem kui nendel, kes tegelenud ainult ühe osakesega maailmast. Olgu see siis šamanism või don Juani õpetus.
Ja miks ma peaksin kõiki praktiseerima ja veel korraga? Taro kaardid toimivad ja mulle sellest piisab.
"Smaragdtahvlite" lugemine annab küll veelgi rohkem, aga seal olen ma alles poolel teel.
Miks ma peaksin mingites vaimuilmades ringi kolama? Mis see mulle annab?
Aitab sellestki, et tean, et selline maailm ka olemas on.
Miks ma peaksin omaenda siseilma rännakutest teistele pajatama?
Luule Viilmaa pajatas ja veel mõned, ja tead isegi, mis nendega juhtus!
Nagunii on iga inimese siseilm erinev ja nähtu ja kogetu ka erinev. Ühine on ainult valgustus.
Seda inimestele, kes seda ise kogenud ei ole, nagunii sõnadega seletada ei saa.


Vasta
#58
Sel juhul müstik, ei ole sul mitte mingisugust alust rääkida šamanismist, sest sa lihtsalt ei tea, millest sa räägid...
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Sel juhul müstik, ei ole sul mitte mingisugust alust rääkida šamanismist, sest sa lihtsalt ei tea, millest sa räägid...

Hmm, aga kas sa Celtic siis tead NewAgest, Krayonist või mis iganes teemadest süviti, et oled nendel teemadel sõna võtnud?
Samas olen veendunud, et sina tead šamanismist kordi enam, kui seda teab näiteks Müstik, kuna oled selle alaga palju aastaid tegelenud. Palju neid teemasid üldse on, kus inimesed teavad ja tunnevad kogu teemat?


[Muudetud: 9-29-2009 KrayonFänn]
Vasta
#60
Celtic, ma pole kordagi šamanismi teemal sõna võtnudki. Kui, siis seletanud nendele, kes ei tea, mis šamanism üldse on, teoreetiliselt, mis ta on.
Ma rääksin new age teemal, kuna sa arvasid, et new age on kuidagi seotud kristlusega.
Kui sind šamanismi juured ei huvita, siis ära uuri.
Aga kui sa pole juuri tundma õppinud, kuidas saad sa siis kindel olla, et tegeled õige praktilise šamanismiga? Sa ei saa selles kindel kuidagi olla. Need tänapäeva Siberi šamaanid, kes veel mingi ime kombel oma teadmisi põlvest põlve edasi annavad, ei ole enam nii targad kui olid muistsed Egiptuse šamaanid (iidsed valgustusmeistrid) või indiaanitargad! Midagi šamaanlusest on ka Vigala Sass meieni toonud, aga see on ikkagi kõik ainult kübeke iidsest, päristeadjate tarkusest.
Aga head praktiseerimist!


[Muudetud: 29-9-2009 Müstik]
Vasta
#61
Šamanism tegelikult on ju natuke laiem mõiste, haarates loodusrahvaste põlisuskumisi.

Egiplased võisid definitsiooni järgi tegeleda sarnase asjaga, aga nt Amazonase vihmametsa šamaanid pole mitte kuidagi nendega seotud. Seega ei saa väita, et šamanismi on loonud egipltased. See arenes ikka erinevates kohtades erinevalt.
Vasta
#62
Poisid, poisid - kordan veel kui kellegile selgusetuks enne jäi - ta vaidlete sama KUUBI sisu, kuid erinevate tahkude üle.
Sisu - ehk MAAILM ja INIMESED seal ees on kõik ÜKS. Paaniliselt otsite erinevusi teineteise jutus märkamata sarnasusi.
Vasta
#63
Excubitoris, aga pakime siis kohe para-webi kokku, mõttetu on siin arutleda üldse asjade üle, kuna niikuinii on kõik üks.
Vasta
#64
Ex, ega ikka ei ole küll üks, kuigi jah kui tänast nn valitsevat jõudu vaatata, siis ka seal on ju väikesed erinevused, judaism, kristlus ja islam peidavad end erisuste taha aga esindavad sama kosmilist impeeriumi, reptiloidide loodud Orioni lihaloomade Farmerite impeeriumi.
Egiptuse Püramiidide kolmik on aga suurim kosmosest vaadeldav peremärk farmiomanikele.
Samas on ka tänasel päeval juba ainuüksi eestimaal esindatud vähemalt 20 erinevat teiste kihtide tsivilisatsiooni kelle madalam ots on seotud meie reaalsusega.
Aga ka Orioni impeeriumi meelisrahva kultuspaik troonib keset Tallinnat koos noorte kasvatuskohaga juudigümnaasiumiga uhkelt eraldi teistest nagu ka juudikalmistu.
Rääkimata siis kariloomade lüpsiplatsidest kristlikest kirikutest.
New Age on tegelikult see osa Orioni sõdalastest kes üritab ümber kirjutada ajalooliselt teistele tsivilisatsioonidele kuulunud riikide ja rahvaste teadmisi ja mängureegleid oma, Orioni rahaimpeeriumi mängureeglitesse ja võimu alla.
Kui tegelik on see ajalugu, mille juured lähtuvad Egiptusest ja Kreekast kogu oma atlantide ja nende vastastega mille tõttu hävitati Atlantis.
Kas see pole seesama Orioni impeeriumi varasem aeg.
Samas on neil ju maised järglased ja vähemalt kaks rahvast kelle impeeriumi loomismüüdis osaleb jumal kes neid paar põlvkonda mööda maad ringi karjatab enne kui laseb impeeriumi looma.
Kiirelt loodud inkade impeeriumi lõi maajumal üle ja alles Hispaania konkistadoorid panid Orioni võimu uuesti kehtima.
Aeglaselt tehtud semiitide rahaimpeerium valitseb juba paar tuhat aastat maailma üht osa ja levis eelmise sajandi jooksul kiiresti ka Teise Baabüloni ehk Kailase mäge kummardavate usundite alale islami ja kommunismi kaudu aga tagaplaanis ikka Orioni nähtamatud sõjalaevad ja rahamärkide lepingud alistumiseks sellele jõule. (võtad rahatüki kätte ja alistud raha kamandavale jõule sest tunnistad raha sulle andnud jõu enda tulevikku määrama).
Niisiis Taro on Vana Egiptuse preestrite märgisüsteem mida kasutades kummardad Orioni vanimat kihistust, esmast suguvõsa, kes jumalateks kuulutati, juudid aga kuulutasid oma suguvõsa esmaseks ja täna kummardame nende maailmaloomise müüti ja neid endid jumalarahvaks.
See ei tähenda et see vanem osa ei tööta, ta töötab sama edukalt kui enne, kuuluvad ju mõlemad sama jõu alla, küsimus on ainult maise võimu atribuutides, ehk vereliinides.
Seega Müstik, saimegi teada kuhu kuulud.
Celtic ei eksinud kui paigutas sind uuskristlike müstiliste voolude hulka, ta ei hakanud mõistatama vaid, vaatas ainult jõudu ja ütles selle järgi, millised olendid sinu tagant vastu vaatasid.
Kui nüüd küsite kust kogu jutt pärit siis seda raamatut pole veel kirjutatud aga osa võib päris edukalt rahvale mõne järgneva aasta jookksul jupikaupa välja ilmuda kui just ei teki uut ja tugevat vastuseisu nn Kosmosetsivilisatsioonide föderatsiooniga kes väidetavalt ei tunnista planeedi kuulumist ainult Orioni impeeriumile, sest inimene on manipuleeritav ja teadvustada teisi vaikuid ei lubata rahaga manipuleerides, meedia kuulub ühele jõule, st ei tunnistata Orioni väidet, et inimene tahabki kuuluda Orioni kurjuseimpeeriumi, kui just jah, inimene on ainult nende lemmikrahvas, siis on ka see väide õige.
Ega me siingi foorumis muud teha ei saa kui urgitseda selle totaalse võimu telgitagustes.
Ja mina veel mõtlesin, et miks Müstik marru läks ja sildistama ning halvustama hakkas, kui võimu olemust lahti hakkasin seletama Tarokaartide käsk on võimas, jutt jätta ja peremeest teenima.
Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Excubitoris, aga pakime siis kohe para-webi kokku, mõttetu on siin arutleda üldse asjade üle, kuna niikuinii on kõik üks.


Celtic, vaielda võib erinevat viisi ja ILMA fraasideta "sina ei tea midagi". Hetkel tundub pigem valitsevat ära tegemise vaim kui konstruktiivse edasimineku vaim.
Võimalik, et te pole sellest veel ise aru saanud, võimalik, et ei taha tunnistada seda endale, kuid mulle kui selles vaidluses seni kõrvalvaataja rollis olnule hakkab silma palju sarnasusi milel üle te mingil põhjusel vaidlete.

Fakt on see, et šamaanlus oma mitmetes erinevates vormides oli ammu enne igasugsuseid Castanedasi, UusiAegu ja egiptlasi. Kuid ka nemad ei tekkinud tühjale kohale. Mida arvata sellest, et kus kohast nemad oma teadmiste alged võtsid ?! Siililegi selge, et šamaanidelt. Kuid mõnes mõttes on aga just šamaanlus jäänud kohale tammuma ning üritanud kramplikult kinni hoida sellest mis oli ning ei ole arenenud edasi. Kuid maailma meie ümber areneb ja just kõik need teised on püüdnud seda teha. Ei taha väita, et šamaanlus on jäänud ajale jalgu, kuid palju sellest mida see liin järgib ON ajale jalgu jäänud.
Sel ajal kui šamaanlus tekkis oli inimeste elu siin Maal tunduvalt vähem kontrollitud (ehk loodan, et kontrollivaba) kuid nüüd on situatsioon muutunud. Seega - võttes aluseks inimeste algse usu peame edasi minema, et saada "see juhe kuklast" välja. Selles võitluses aga šamanism ÜKSI ei suuda meid aidata vaid vajame ka hilisemate Meistrite teadmisi ja oskusi.

Seega - pigem leian antud kontekstis, et TEIL poisid (mõned on siit veel puudu aga küll saab) oleks juba aeg ÜHESKOOS maha istuda ja hakata mõtlema, kuidas saaks lahti sellest "juhtmest" meie kõikide kuklas. Foorumiste "mölisemise" aeg hakkab otsa saama. Oma astraal ja muudes rännakutes olete ehk unustanud, et lisaks kõrgetele ideaalidele elavad siin Maal ka inimesed kes ei suuda seda kõike näha mida teie näete - ei suuda aru saada kõike seda millest MEIE siin foorumis (paljud vähemalt) oleme juba kas aru saanud või hakkame taipama.

Siit siis konkreetne väljakutse teile - saage kokku ja üritage ühendada oma jõud. Olgu see algseks sädemeks mis süütab suurema leegi.

PS. Ma ei kannaks veel Müstikut maha kulla VS - nupp nokib ja arengu ruumi on :-)
Vasta
#66
Ex, no kust sa loed välja, et ma olen üritanud Müstikut maha kanda, ma lihtsalt kaardistasid neid jõude veidi mis eri siltide alt sedasama ühte tähendavad kuid maistes karjades vägagi erinevad välja näevad.
Või mida peakski Müstik inimesena tegema kui kogu raamatutarkus suunab ühte ja võimsat teenima, selles ongi sinu väidetav inimkond ühetaoline, neelab seda vaimutoitu mida pakutakse.
Ma pole jõudnud tõlkida Sõnni jutuajamise viimast osa eesti keelde kuid seal on üks äärmiselt huvitav lõik, kus ta vene Castaneda gurusid sildistab ja väidab, et lugedes nende kõigi raamatuid ja käies mööda seminare ja mängides foorumites kõvu sõjamehi ning omistades endale leveleid ja tiitleid on tulemus üks sama, sealauda sama sulg kuid ainult guru juhtimisel kes veel paremini selles sigala sulus karja kinni hoiab.
Sama teevad ju ka need ülejäänud gurud ja targad raamatud.
Siinkohal vabandan vea tõttu Jeesuse sõnade tõlgendamisel, vene näites oli jutt sigade asemel koertele raasukeste pildumisest laua alla kui mittejuudist naine oma tütre tervendamist palus.
Et sa tahad rahva ühinemist juhtme vastu kuklas, siis saab see paraku ainult vahetuda ja juhtmevahetus algab maailmapüramiidi ülakorrustelt, alles seal võidetud sõda toob juhtmevahetuse siia alla meie kolmandale korrusele.
Nii et just rännakud ülakorrustele pole asjatud sest need mõjutavad maailma palju enam kui igasugune vandenõuteooriate levitamine siin inimesi mööda. Need viivad paraku vaid vangi või hullarisse, muide maailma kõige huvitavamad kohad selleks, et kohtuda "teistega" kes kehadesse sündinuna ei suuda kohaneda kohaliku keskvoolu võimuga.
Seepärast ka kristlike pappide ja õige koolkonna psühhiaatrite poolt hästivalvatud kohad, et deemonid ei pääseks impeeriumi loomakarju juhtima.


[Muudetud: 9-30-2009 VironShaman]
Vasta
#67
Tsitaat:Algselt postitas Flash
Šamanism tegelikult on ju natuke laiem mõiste, haarates loodusrahvaste põlisuskumisi.

Egiplased võisid definitsiooni järgi tegeleda sarnase asjaga, aga nt Amazonase vihmametsa šamaanid pole mitte kuidagi nendega seotud. Seega ei saa väita, et šamanismi on loonud egipltased. See arenes ikka erinevates kohtades erinevalt.

Kas keegi on siin väitnud et šamanismi on loonud egiptlased?
See pole üldse šamanismi teema. Miks te selle ümber lakkamatult jahute?
Ma usun, et ma olen selle šamanismi kokkuvõtte juba ka šamanismi teemasse ära toonud, aga toon siis veel kord:
Š A M A N I S M (sanskr sramana ´võlur´), animistliku

usundi vorm, mille rituaalis on tähtsal kohal vahetu ühendusseastumine vaimudega ja surnute hingedega, keda püütakse inimese huvides mõjustada. Š. On olnud omane Põhja-Euraasia, Põhja-ja Lõuna-Ameerika indiaanlaste ,Aafrika, okeaania ning Sise-ja Kagu-Aasia põlisrahvaste juures. Klassikalisel kujul avaldub Siberi algasukate usundis. Rituaali, mida kasutatakse peamiselt haigete ravimisel, kuid ka õnnetuste vältimiseks, jahiõnne tagamiseks, ennustamiseks jms., sooritab * š a m a a n, kes viib enda * n õ i a t r u m m i põrina saatel tantsides ja lauldes ning joovastavaid aineid kasutades (punane kärbseseen, peyokte kaktus) transiseisundisse (lovesse); tema hing
Viibib sellal kehast lahkununa vaimude maailmas, kus ta saab nõuandeid. Š. Oli omane ka soome-ugri rahvaste ürgsele usundile.

Tõin eespool ära ainult vastuseks Celticu otsesele küsimusele, mis saranasused on šamaanide rituaalidel ja Egiptuse Suures püramiidis läbi viidud muistsetel riitustel. Kas nüüd hakkame selles juhe kuklas teemas loodusrahvaste uskumusi arutlema või?


[Muudetud: 26-2-2010 Müstik]
Vasta
#68
Müstik, selle nimi on erialane idiotism. Vahel lihtsalt satuvad inimesed oma valitud maailmast niivõrd sõltuvusse, et ei näe kui nende laused ja mõtted on omavahel täiesti vastandlikud.
Vasta
#69
VS - üks ei ole lahinguväljal sõdur. Üldjuhul ei saa inimene kuklast ise midagi kätte.
Asi algab teadvustamisest ja siis sõbrakäest kes seda välja kitkuda aitab.

Ega mina ka asja 100% ei tea - lihtsalt sisetunne ütleb, et meie (enamik) ei suuda siin Maal hetkel
kokku viia 2 alget maist ja kosmilist ehk siis vaimset ja materiaalset. Me aga ei saa edasi minna longates ühte jalga - aga liikuda on vaja...
Vasta
#70
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Müstik, selle nimi on erialane idiotism. Vahel lihtsalt satuvad inimesed oma valitud maailmast niivõrd sõltuvusse, et ei näe kui nende laused ja mõtted on omavahel täiesti vastandlikud.

Kui see sinu kohta käib, siis täiesti samal arvamusel!
Namaste!Smile)
Vasta
#71
Oioioioioi, Müstik särtsub nii et karvatuustid lendavad, Celtic pagan, sa vist saatsid kellegi daami unenägudesse maailmavaadet korrigeerima ja nüüd on sõda taevani.
Müstik sa teed shamanismi sildistades primitiivsete hõimude usundiks sama lükke nagu seda keskvoolu usundid teevad oma võimu kindlustamiseks.
Shamanism ei ole primitiivne ega madalam kui need niinimetatud värvikad kõrgusundid oma jumala teenimise riitustega.
Iga kerjus tänavalt keda pole veel veetud kristlikku supikööki on vabam kui ükskõik milline lojaalne riigikodanik ,kes sunnitud raha kaudu omale elamisvõimalusi hankima, omanikku teenima ja panka kummardama.
Kui palju sa tead nendest vabadest hingedest keda sa tänaval põlastad kui kõige madalamaid, aga ometi võivad just nemad kehast välja lennata ja paljugagi hakkama saada, rääkimata juba tõusmisest surres hoopis kõrgemale kui raamatutargad.
Sama ka loodusrahvastega kes pole pooltki nii tugevasti materiaalse kehaga seotud kui ontlikud tsiviliseeritud inimesed.
Igas piirkonnas on oma bioloogiline sümbioosipüramiid mida nüüd on ropult lõhkunud Orioni röövlite seltskond sundides inimesi unustama kes nad on ja kust tulevad kehadesse. Inimene ei muutu targemaks vaid vastupidi juhmimaks manipuleeritavaks tõuloomaks farmerite lihafarmis.
Või arvad sa tõesti et inimesel kosmosesse jõudmiseks oli vaja seda hirmsat raketti ja kogu butafooriat, tutkit, seda osati juba siis kui inimene koopas elas, ainult et tal polnud tookord silmas eriti ülespoolse seatud, pigem oldi vaatamas maa alla ja sealt tuuma kaudu poolustelt välja ja hoopis kaugemale kui täna.
Hindud ei ütle ilma asjata et see on inimestele kõige viletsam ainult keha tunnetav ajastu, lihalik mõtlemine ja olemine teeb tast tulnukate karilooma.
Vasta
#72
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Või mida peakski Müstik inimesena tegema kui kogu raamatutarkus suunab ühte ja võimsat teenima, selles ongi sinu väidetav inimkond ühetaoline, neelab seda vaimutoitu mida pakutakse.
Sama teevad ju ka need ülejäänud gurud ja targad raamatud.
Siinkohal vabandan vea tõttu Jeesuse sõnade tõlgendamisel, vene näites oli jutt sigade asemel koertele raasukeste pildumisest laua alla kui mittejuudist naine oma tütre tervendamist palus.

Sa issanda jumala püss! Nii vist väljenduvad uuskristlased, kelleks sa mind tembeldasid?
Kas uuskristlased usuvad siis samu asju mida mina usun?
No ma siis tembeldan sind vastukaaluks Püha Vaimu Assotsiatsiooni liikmeks.
See uuskristlaste lahk nimelt on seisukohal, et varem või hiljem omandab võitlus Antikristuse ja kristluse vahel kosmilise iseloomu! (Tulnukateliikidest sa ju kogu aeg pasundad!) Ja et sellest võtavad osa ka teiste galaktikate asukad. Tuginetakse Piiblile (mida sa siin kogu aeg ka tsiteerid!)
Kus sina üldse tead, mida tarkades raamatutes kirjutatakse?
Sa loed ju ainult venekeelseid linke.
Kelle alla sa kuulud? Missugune reptiilide ühendus on sulle ajupesu teinud, et sa ainult vene linkidel avaldatud segast ja sogast teksti loed ja seda siin tõe pähe määrid!?
Mida sa gurudest tead? Oled mõne guruga eales tuttav olnud äkki?
Raamatutarkus suunab ühte ja võimsat teenima?
Tule taevas appi!
Ja muuseas, kui ma üldse sinu peale tige olnud, siis ikka sellesama pärast, et sa nii harimatu oled! Nii otseses kui ülekantud tähenduses!
Lisaks muidugi veel see, kuidas sa pidevalt naistega ainult poleemikasse laskud! Pea üks tõsine ja arukas jutt mõne targa ja haritud meesterahvaga ka maha, aga ei...sinna sa ei topi oma nina, sest sealt saad sa kohe vastu nina!

Ja Piiblist pole sa ka aru saanud, ehkki selle sama näite kohta toodi sulle igavesti pikk selgitus.

P.S. Sa ikka Celticu Paganakoja postitusi üldse lugenud oledki või? Mis, nüüd ei jäänud šamanismi määratlusega rahule või? Või sa ei lugenudki esimest lehekülge? Sel juhul too täpselt esile, mis on minu šamanismi määratluses ja Celticu paganakoja artiklites erinevat? Väga tahaks teada!
Müstik]

[Muudetud: 30-9-2009 Müstik]
Vasta
#73
Fui mihuke madal jälkus on see VS. Ja harimatu naistekiusaja pealekauba, no mida ma selle peale öelda oskan, lihtsalt foorumis juhtub kõike, nähtavasti inimesed pole tõesti valmis tunnistama, et mõnede jumalate asemel võivad nendega manipuleerida jumalatest hoopis madalamad tulnukrassid.
Ega pakugi muud välja kui mõne järgneva aasta jooksul jälgida ajakirjandust ja televisiooni.
Ja elame edasi , mis siis, et meid kõrvupidi Egiptuse nuhtluse kõrgtsivilisatsiooni usunditesse üritatakse vedada öääk reptiile jumala asemel kummardama.
Aga vene keeleruumis on palju huvitavat, kuigi minu vene keeleõpe on sellesama uudishimu tulemus kui kuuekümnendetel ainult vene keeles huvitav tehniline teave liikus, inglise keelest polnud veel õrna haisugi.
Mis paganakotta puutub siis on seal taga omaette jõud kes ennast selliste mantrate kaudu ilmutab, sinna ma ei kuulu ja eluõigus on sel suunal nagu igal teiselgi.
Aga sellest aru saamiseks võiksid põhjala Viikingite usundeid uurida.

[Muudetud: 9-30-2009 VironShaman]
Vasta
#74
Mis eristab ühte raamatut teisest? Mis teeb ühe raamatu targaks ja teise mitte?
Vasta
#75
VS arvab, et kui on juutide ja Orioni impeeriumi alla kuuluvate inimeste kirjutatud, siis raamat ei olegi tark, vaid neid ei tasu üldse lugedagi!
Samas jälle ei saa jätta kordamata, et juudi kirjandus on näiteks üks maailma parimaid kirjandusi.
Minu arvates on tark raamat see, mis vastab inimesel juba varem valmis olnud paljudele küsimustele. Aga muidugi ei tohi hakata väga tarka raamatut kohe lugema, vaid enne tuleb läbi lugeda sadu mitte nii tarku raamatuid, sest muidu ei saada väga targast raamatust mitte midagi aru.
See oli ainult minu arvamus.
Ja ainus, mida ma kahetsen, on see, et ei ole nii palju jõudnud viimasel ajal lugeda, kui vajalik oleks olnud.
Maailm areneb tohutu kiirusega ja vanadele stampidele toetuma jäädes ja mitte midagi uut juurde lugedes, võib leida end päevast päeva vaid ühte ja sama kordamas, mis edasiliikujatele veel ainult muige suurnurka toob.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat