Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumb rohkem meeldib?
#1
Millise riigi usk teile rohkem meeldib, kas Vana-Egiptuse või Vana-Kreeka? Võite kirjutada loomulikult ka sellest, kumb kultuur üldse rohkem meeldib jne.
Endale tundub siiski Vana-Egiptus huvitavam. Kreekas on selline müüt müüdi otsas vms. Egiptuses siiski midagi maagilisemat vms.
NB! Ma ei teadnudgi täpselt, kuhu seda teemat postitada, ärge siis pahandage, kui vale rubriigi alla onSick.
Vasta
#2
miks sa neid võrrelda tahad? mis sa sellega taotled.
ära nüüd pahanda targutamise pärast aga sa ei hakka ju ometi usku vahetama sõltuvalt sellest mida teised sellest arvavad?

Muudetud: 18-12-07 kell 17:04:19 Ton
Vasta
#3
Kui sa neid kahte lihtsalt kõrvutad ja küsid, kumb rohkem meeldib, siis mina ütlen, et mulle meeldib rohkem Vana-Kreeka kultuur ja usund. Sellele on ka lihtne seletus, nimelt ülikoolis ma õppisin ajalugu ja spetsialiseerusin Antiik-Kreeka peale.
Kui sa võrdled neid kahte kultuuri originaalsuse vaatevinklist siis muidugi Vana-Egiptus trumpab Kreeka üle.
Tegelikult neid kahte väga võrrelda ei annagi, sest selleks ajaks kui Kreeka kultuur jõudis oma kõrgaega oli Egiptuse kõrgaeg juba ammu ajalukku kadunud.


Raul
Vasta
#4
Tahaks teiste inimeste arvamust ka teada lihtsalt. Ma ei taha neid võrrelda, lihtsalt küsisin. Uudishimust. Või oleksin pidanud vait olema, ja ennast segaseks otsima mõnest teisest foorumist sellist teemat?
Vasta
#5
kui kultuuri seisukohast võtta, siis on toimunud pidev ajaline mandumine või regretsioon. Kui varasemad kultuurid ja teised geograafilised paigad rahule jätta, siis olid egiptlased - peale neid tulid Krreklased oma kultuuriga. Suuresti nende teadmiste kordajad aga paljugi unustatedes.
Peale kreeklasi tulid roomlased oma impeeriumiga, kultuuri osas aga kopeeriti kreeklasi ja osaliselt egiptlasi. Tase oli juba väga-väga madal.
Noh siis tuli juba katoliku kirik ja rooma paavst, mis pühkis viimase maa pealt. Milline oli ja on teadmiste keskmine tase võite ise aimata.
Viimase koore on muidugi riisunud viimase kahe sajandi suured vallutajad sionistide, juutide ja pangandusklannide näol, kes ühtlasi on kehtestanud ka üpris ranged piirangud teadmistele laiatarbekaubana. Kõige kurvema näitena küsitlege keskmist usa koolilast geograafia, ajaloo ja üldise silmaringi teemadel.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
kui kultuuri seisukohast võtta, siis on toimunud pidev ajaline mandumine või regretsioon. ... Kõige kurvema näitena küsitlege keskmist usa koolilast geograafia, ajaloo ja üldise silmaringi teemadel.
See võrdlus pole nagu päris aus USA koolilapse suhtes, sest ei võrdle me teda ju "keskmise Vana-Egiptuse koolilapsega" vaid ikkagi Muinas-Egiptuse kultuuri (meieni jõudunud) tippsaavutustega. Mis meie jaoks (üldiselt) Vana-Kreeka Egiptusest olulisemalt lähedasemaks teeb, on asjaolu, et meie (lääne) kultuuri juured sügavalt ja teadaolevalt Kreekas sees istuvad (nt kasvõi paljude teaduste terminoloogia). Samas kui Egiptus on ajalis-ruumilistel põhjustel kaugemal - eks teisalt seetõttu ka salapärasem ja huvitavam, pakkudes enam võimalusi erinevateks mõttespekulatsioonideks ja fantaasiateks.
Vasta
#7
Selle salapära suhtes on vist isegi väga õigus. On ju ikka nii, et mida vähem teada ja mida erinevam tavapärasest midagi on, seda suurem osa jääb meil endal vaimus lisada ja seda põnevam üldpilt lõpuks on. See seletab ka raamatute fenomeni - raamatut lugedes tekib oma kujtluspilt, mis on väga elav ja täiendab teksti. Filmi vaadates seda ei teki ja sellepärast ei saa ka ükski film, mis raamatu järgi tehtud olla kunagi sama hea, sama palju elamusi pakkuv.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat