Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huvitavad tähesüsteemid
#1
Ma ei lugenud küll tausta aga põnev pildi/kirjeldus materjal oli ja sellepärast mõtlesin et äkki keegi tahab peale minu ka näha.
Alusta siit

[Muudetud: 3-20-2009 as-green]
Vasta
#2
Väga ilusad pildidBleh.

Kust päikese massi teatakse? Arvutati välja`?
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
Väga ilusad pildidBleh.

Kust päikese massi teatakse? Arvutati välja`?

Kas seda Pallalonian Solar System ka vaatasid? :o
Vasta
#4
huvitav kas seal Palanonil elab mõni intelligentsem liik kah?

Päris mitmes päikesesüsteemis on saidi järgi vist elu

Muudetud: 30-12-07 kell 19:25:52 MustJokker
Vasta
#5
Kahtlane värk. Teadlased meeleheitlikult otsivad universumist elu ja nüüd selle saidi järgi on elu päris mitmel planeedil olemas. Peaks siis elu otsivatele teadlastele ka mainima, et võite nüüd puhata.
Vasta
#6
Tegelikult küll on viimasel kommenteerijal õigus. On kellegil äkki mingit infot,mis lubab toda saiti tõe pähe võtta?
Igaljuhul on mis ta on,aga huvitav on vaadata küll neid tähesüsteeme ja fantaasial lennata lasta =)
Vasta
#7
Here, on this site, spirituality is defined as a journey of light and love that brings us closer to the living God.

Training in the meta-physical ways of telepathy, telekinesis, bi-location, charkas, aura, meridians,
merkaba light body, spiritual development, prana energy, wingmaker science,
meditation, etheric projection and more

Plant Life : There were trees and bushes around.
Water : There were lots of lakes on this planet which seemed to be regenerated from somewhere although i haven't found that out at this point. There were also streams and rivers as well.
Life Forms : There were buildings and what appeared to be cities but i haven't had a lose look yet
Vasta
#8
http://www.wingmakers.co.nz/The%20Planet%20Mobius.html

Kas ma olen ainus kes pole sellest midagi kuulnud?
Eluga planeet meie päikesesüsteemis.. Maa koopia. idiootsus, või mis?

Muudetud: 2-1-08 kell 00:04:58 MustJokker
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
Kas ma olen ainus kes pole sellest midagi kuulnud?
Ei ole, meid on vähemasti kaks.
Vasta
#10
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobius_(Son..._Hedgehog)

Googlega leitsin selleLaugh.
wingmakersi omanin on Siil Sonicu fännSmile
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
http://www.wingmakers.co.nz/The%20Planet%20Mobius.html

Kas ma olen ainus kes pole sellest midagi kuulnud?
Eluga planeet meie päikesesüsteemis.. Maa koopia. idiootsus, või mis?

Muudetud: 2-1-08 kell 00:04:58 MustJokker

Hmm, see oli minu nii umbes viie aasta tagune teooria...


Ja Päikese mass loomulikult arvutati välja.
Vasta
#12
Ma segan natuke vahele ühe küsimusega.

Kui te olete kursis anorgaaniliste olendite* teemaga, siis kas teile ei ole tekkinud küsimus, et aga kus asub nende maailm meie füüsilises maailmas? Kuskil teisel planeedil või avakosmoses vahest?

Tahan öelda, et see teleskoobiga elu otsimine on väga ühekülgne suund võibolla. Võibolla me ei leia kunagi teleskoobiga otsides seda, mida otsime, kuna see võib meil asuda otse nina all.

*olendid teadvusega aga ilma organismita. Nii nagu meie oleme orgaanilised olendid - nii teadvuse kui füüsilise organismiga.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Ma segan natuke vahele ühe küsimusega.

Kui te olete kursis anorgaaniliste olendite* teemaga, siis kas teile ei ole tekkinud küsimus, et aga kus asub nende maailm meie füüsilises maailmas? Kuskil teisel planeedil või avakosmoses vahest?

Tahan öelda, et see teleskoobiga elu otsimine on väga ühekülgne suund võibolla. Võibolla me ei leia kunagi teleskoobiga otsides seda, mida otsime, kuna see võib meil asuda otse nina all.

*olendid teadvusega aga ilma organismita. Nii nagu meie oleme orgaanilised olendid - nii teadvuse kui füüsilise organismiga.

Et täpsustaks väheke: anorgaaniline aine on aine, mis ei pärine looma- või taimeriigist. Elutu aine.Näteks on mineraalid anorgaanilised. Ilmselt kui avastataks anorgaaniline elu, siis tuleks see vähe ümber defineerida:-)

Ei saa välistada näiteks elu olemasolu varjatud aines, sel põhjusel, et sellest ei teata mitte midagi. Mõni teadmine siiski on - nimelt see ei koosne aatomitest ja molekulidest nagu meile tuntud mateeria ja et varjatud aine allub gravitatsioonile.

Aga kõigepealt peaks vast lahti mõtlema ja defineerima, mis on elu. Siis peaks vähe selgem olema kuhu edasi vaadata.
Vasta
#14
Natuke läks mööda.
Anorgaaniline olend ei oma üldse füüsilist keha, ükskõik kuidas materjale defineerida. Anorgaaniline olend omab ainult teadvust. Nii nagu meie omame teadvust ja füüsilist keha, organismi. Elu määrab teadvus. Selleks et elu defineerida peab olema teadvus, organism ei ole tingimata vajalik.

Muudetud: 8-1-08 kell 09:40:59 Ton
Vasta
#15
kas sinu mõistetes on "anorgaaniline olend" miski termin millel "anorgaanilisega" pole miskit pistmist?
Vasta
#16
Võta seda kui ilma organiteta olendit.
Vasta
#17
just, anorgaaniline ehk mitteorgaaniline olend.
Kõik mida me ümberringi näeme on orgaaniline, ükskõik mis - jänesed, klaasitükid ja suitsukonid. Peaks olema veel teine maailm selle reaalsuse peal, kus on elu aga ilma füüsilise kestata.
Vasta
#18
Tahtsin kuulda teie mõtteid selle asukoha fenomeni osas aga panin vist täiega ämbrisse kuna mu jutt nendest üldiselt on vist nagu hullu sonimine.
Ärge siis hinnangutes liiga karmid olge.
Vasta
#19
Nojah. Mõistetega vähe keerukas, sest ei saa välistada ka "anorgaanilist"(selle klassikalises tähenduses) elu.
Aga siis ma küsiks veel mis on teadvus? Kas enese teadvustamine?
Vasta
#20
Teadvus on hõõgus, mis elaval olendil näiteks inimesel on, teadvuseta või raskesti haigel inimesel on väga hägune ning surnud inimesel puudub täiesti.
Inimese elu võib kirjeldada kui teadvuse rännakut. Tuleme siia ilma, saame teadvuse, rikastame teda elu jooksul ning surres anname jälle ära.
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Teadvus on hõõgus, mis elaval olendil näiteks inimesel on, teadvuseta või raskesti haigel inimesel on väga hägune ning surnud inimesel puudub täiesti.
Inimese elu võib kirjeldada kui teadvuse rännakut. Tuleme siia ilma, saame teadvuse, rikastame teda elu jooksul ning surres anname jälle ära.

Kusjuures kui sünnib inimene siis ta saab omale teadvuse mis on korduvalt kasutusel olnud ja rikastab seda oma kogemustega kui nii öelda võib..aga hinge saab inimene sündides alati uue.
Vasta
#22
Ilmselt võib seda niimoodi sõnastada küll kuna iga üksiku olendi teadvus on pärit suurest kogumist nn teadvuse tumedast merest või kama kuidas teda nimetada muidugi.

See võib nüüd pahandada aga hinge jätaks üldse ära. Mis asi on hing? Kas see pole mitte religioonist pärit mõiste.
On teadvus, teadvuse helendus, füüsiline keha ja energiakeha ja on kogumispunkt mis määrab meie taju. Kuhu siia paigutada hing.
Vasta
#23
Leidsin lausa eestikeelse definitsiooni:
1)Teadvus on keerukate elusorganismide ajus loodud töökeskkond, mida põhjustavad miljardite närvirakkude ehk neuronite omavaheline suhtlemine ja koostöö.

Eelneva võib vabalt välja jätta kuna aju ja neuronid on organid.

2)Teadvus on mentaalne (vaimne) representatsioon väliskeskkonnast ja organismi siseseisundist, kus taju, mõtlemise ja tahte vormis toimub vastuvõetava informatsiooni töötlemine - kategoriseerimine, arutlemine, kogemuse üldistamine, tegevuse eesmärgipärane kavandamine ja tähelepanu tahteline suunamine.

Aga kui me räägime elust, mitte intelligentsist ja meile tuntud eluvormi abiks võttes, siis kas ainuraksel või nõgesel on teadvus?

(Vahepalana - kõrgelt arenenud teadvuse eripärane omadus on eneseteadvus - teadlikkus oma teadvusest)

Samas siit ma leian, et tegelikult pole teadvuse definitsiooni, mis kõigile enamvähem vastuvõetav oleks.
Me ei saa defineerida midagi läbi mõistete, mis ise pole defineeritud. Et ehk oleks mõni parem mõte elu ära tundmiseks? Peaks olema mingi omadus, mis omane elule.
On pakutud, et üheks selliseks omaduseks võiks olla õppimisvõime ehk kogemus. Aga ma ise julgeks sellele vastu vaielda kuna A.I. on õppimisvõimeline kuid me ei saa seda nimetada eluks.

Muudetud: 8-1-08 kell 12:41:01 trz
Vasta
#24
Pakuks välja definitsiooni, mida mehhiko shamaanid on pikemat aega kasutanud.

Oma sõnadega öeldes on teadvus igal elusolendil (ka amööbil, viirusel ja inimesel), see antakse talle laenuks ja elu eesmärk, elu mõte on teadvuse avardamine. Kuna teadvus on antud laenuks, siis tuleb rikastatud teadvus elu lõpus omanikule ehk loodusele tagasi anda.
Teadvusel ei ole midagi tegemist aju või närvirakkudega. Teadvus asub meie energiakehas mitte ajus.
Aju osa on üldse natuke üle tähtsustatud. Aju osa on pigem seotud füüsilise keha funktsioonidega mitte niivõrd tajumise või mõtlemise või teadvusega (see on teaduslik lähenemine).
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Tahtsin kuulda teie mõtteid selle asukoha fenomeni osas aga panin vist täiega ämbrisse kuna mu jutt nendest üldiselt on vist nagu hullu sonimine.
Ärge siis hinnangutes liiga karmid olge.

Natuke uurisin asja, vist taipan, mis mõtlesid. Ma pole selliste mõistetega väga kursis. Võtsin vähe "maisemalt" positsioonilt.
Üritan mõelda selle peale.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teised tähesüsteemid ja eksoplaneedid helen009 29 11,174 11-01-2018, 20:01
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat