Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huvitavad tähesüsteemid
Autor Sõnum
trz
Tavaliige

08-01-2008 13:12
Postitus: #26

Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Pakuks välja definitsiooni, mida mehhiko shamaanid on pikemat aega kasutanud.

Oma sõnadega öeldes on teadvus igal elusolendil (ka amööbil, viirusel ja inimesel), see antakse talle laenuks ja elu eesmärk, elu mõte on teadvuse avardamine. Kuna teadvus on antud laenuks, siis tuleb rikastatud teadvus elu lõpus omanikule ehk loodusele tagasi anda.

Siin on küll öeldud kust ta tuleb ja kust ta läheb. Ja, et seda peab kasvatama.
Kas ma ridade vahelt lugedes võin oletada, et see on miski abstraktne infokogum?

Aju osa on üldse natuke üle tähtsustatud. Aju osa on pigem seotud füüsilise keha funktsioonidega mitte niivõrd tajumise või mõtlemise või teadvusega (see on teaduslik lähenemine).

No on jah ka füsioloogiline lähenemine aga sellest ei tahtnudki rääkida. On veel miski(filosoofiline?) lähenemine, millega me siin üritame tegeleda.

On teadvus, teadvuse helendus, füüsiline keha ja energiakeha ja on kogumispunkt mis määrab meie taju.

Ja organiteta olend peaks siis olema:
1) kuna ta on elus, siis teadvusega,
2)kui on teadvus, siis peaks ta ka olema teadvuse helendusega(mis see veel on?),
3)organeid pole, siis ilma füüsilise kehata,
4)kuna ta pole ainult teadvus, siis peaks veel olema vähemalt energiakeha või kogumispunkt (viimane jälle võõras asi).

P.S. Olen kunagi 15 aastat tagasi 4-5 Castaneda raamatut läbi lugenud küll aga ei mäleta enam. Pealegi lugesin seda vähe teisel levelil kui teie seda lugenud olete.

Muudetud: 8-1-08 kell 13:36:25 trz

Muudetud: 8-1-08 kell 13:58:01 trz
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ton
Tavaliige

08-01-2008 14:40
Postitus: #27

Teadvuse avardamist võib võtta kui oma elukogemuse lisamist.

Kogumispunkt on meie käesiruulatuse kaugusel, parema abaluu taga energiakookoni piiril asuv tennisepalli suurune teadvuse helenduse punkt, kus toimub meie tajude ja maailmapildi kokkupanemine. Seda tennisepalli suurust helenduvat punkti läbivad pidevalt universumi energiavoogused, energia kiud. Punkti asend meie kookonis määrab ära, millised kiud just kookonit läbivad ja seega ka kuidas me maailma tajume.

Seda punkti on võimalik oma asendist nihutada. Sellega kaasnevad aga juba hoopis teistsugused tajud.
trz
Tavaliige

08-01-2008 15:39
Postitus: #28

Teadvuse helendus ja kogumispunkt on siiski üks ja see sama?

Mulle tundub, et see tangidega info välja kiskumine viib jutu liiga pikalt sellest teemast välja.

Aga kui Sa ütled, et "peaks olema veel teine maailm selle reaalsuse peal, kus on elu aga ilma füüsilise kestata" ja "tahan öelda, et see teleskoobiga elu otsimine on väga ühekülgne suund võibolla. Võibolla me ei leia kunagi teleskoobiga otsides seda, mida otsime, kuna see võib meil asuda otse nina all", siis minule tundub see "nina all" palju vähem nina all kui nn. teleskoobiga otsimine. Pealegi võib ju uuringuid teha paralleelselt nagu see siin maailmas käibki. Kes "teleskoobiga", kes "vaimselt".
Su lausest võib veel välja lugeda, et "nina all" leitud elu võib välistada "teleskoobiga" leitud elu? Või Sa mõtled, et me ei otsi elu iseeneses. Sellisel juhul, mida me otsime? Õigem oleks küsida, mida Sina otsid? Sa ei pea vastama. Rohkem retooriline küsimus oli.
Ton
Tavaliige

08-01-2008 16:24
Postitus: #29

Viisin juttu teemast välja jah aga mõtlesin just seda mida küsisin selle teleskoobi asjus.
Kui kogumispunkti liigutamisega on võimalik rännata teistesse maailmadesse, siis ei ole üldse vajalik ja praktiline vahtida taevast vaid vaid iseennast.
Teadmishimulised rändurid võiksid uurida kuidas oma kogumispunkti liigutada sellisesse asendisse, et põnevad maailmad kättesaadavad oleksid.
Nii lihtne see ongi ja see on ju sõna otsese mõttes nina all.
trz
Tavaliige

08-01-2008 16:57
Postitus: #30

Kui kogumispunkti liigutamisega on võimalik rännata teistesse maailmadesse, siis ei ole üldse vajalik ja praktiline vahtida taevast vaid vaid iseennast.
Teadmishimulised rändurid võiksid uurida kuidas oma kogumispunkti liigutada sellisesse asendisse, et põnevad maailmad kättesaadavad oleksid.
Nii lihtne see ongi ja see on ju sõna otsese mõttes nina all.

Aga kuidas Sinul selle rändamisega? Käid aegajalt kusagil?
Ton
Tavaliige

08-01-2008 17:04
Postitus: #31

ma väidan, et see on ükskõik kellele kättesaadav. Kellelgi ei ole selles suhtes mingeid eeliseid või suuremaid raskusi vaja ületada.
Kõik on kinni kogumispunkti asendis ja seda suudab liigutada igaüks, kui ta muudab ennast natuke paindlikumaks, kergemaks. Vähendab kas või natukenegi oma isikliku ajaloo rasket koormat.

Konkreetsetest rännakutest võib lugeda tõesti nendest Carlos Castaneda raamatutest aga ilmselt on sellest ka paljudes teistes allikates juttu. See ei olnudki ju nii ammu kui inimesed ei olnud veel nii ühtselt aheldatud kõik ühte ja samasse punkti asendisse ja maailmavaatesse. Sellega kaasneb aga ka unustamine, unustamine kust tulime..
trz
Tavaliige

08-01-2008 17:18
Postitus: #32

Ma sain aru jah, et Sa väidad, et see on lihtne. Aga konkreetsemaks minnes siis, kas ei või jaa. Ma usun ükskõik kumba vastust. Eitava vastuse puhul ma oleks ehk vähe hämmeldunud.
ComeBack
Uustulnukas

08-01-2008 17:25
Postitus: #33

Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
http://www.wingmakers.co.nz/The%20Planet%20Mobius.html

Kas ma olen ainus kes pole sellest midagi kuulnud?
Eluga planeet meie päikesesüsteemis.. Maa koopia. idiootsus, või mis?

Muudetud: 2-1-08 kell 00:04:58 MustJokker

eem...see ei ole ju võimalikLaugh
see kõige alumine pilt...seal oli vist kujutatud et see on meie päikese süsteemis...:o
ComeBack
Uustulnukas

08-01-2008 17:28
Postitus: #34

mõned arvavad et tulnukad ja muud olendid on välja mõeldud
aga kes need välja mõtles ja kuidas
keegi pidi ikkagist ju nägema sest see mõte ei tule vist niisama ju Laugh
Ton
Tavaliige

08-01-2008 17:29
Postitus: #35

Tsitaat:Algselt postitas: trz
Ma sain aru jah, et Sa väidad, et see on lihtne. Aga konkreetsemaks minnes siis, kas ei või jaa. Ma usun ükskõik kumba vastust. Eitava vastuse puhul ma oleks ehk vähe hämmeldunud.

ok. Jah. ma olen alles päris algaja praktiseerija aga mul on olnud punkti nihkeid ja mujal olemisi. Jep. See on tõesti võimalik ka täiesti tavalistele meiesugustele.

Muudetud: 8-1-08 kell 17:33:51 Ton
Thorondor
Administraator

08-01-2008 17:29
Postitus: #36

Tuleb ikka küll. Elame planeedil. On teised planeedid. Tekib küsimus, kas keegi seal ka elab jne jne.
Cthepy
Vana kala

07-02-2008 22:26
Postitus: #37

Tsitaat:Algselt postitas: MustJokker
Väga ilusad pildidBleh.

Kust päikese massi teatakse? Arvutati välja`?

Ma ei teagi kuidas Maa massi teatakse. Laugh
Tähendab, ma ei saa sellest aru.

Muudetud: 20-2-08 kell 12:18:59 Cthepy
lendorav
Uustulnukas

07-02-2008 23:02
Postitus: #38

Ma segan natuke vahele ühe küsimusega.

Kui te olete kursis anorgaaniliste olendite* teemaga, siis kas teile ei ole tekkinud küsimus, et aga kus asub nende maailm meie füüsilises maailmas? Kuskil teisel planeedil või avakosmoses vahest?

Tahan öelda, et see teleskoobiga elu otsimine on väga ühekülgne suund võibolla. Võibolla me ei leia kunagi teleskoobiga otsides seda, mida otsime, kuna see võib meil asuda otse nina all.

*olendid teadvusega aga ilma organismita. Nii nagu meie oleme orgaanilised olendid - nii teadvuse kui füüsilise organismiga.

Õige kah!
Kayaman
Tavaliige

10-02-2008 10:44
Postitus: #39

Ton:
Sa väitsid,et mehhiko ¹hamaanid kirjeldavad,et peale surma me peame oma teadvuse maale tagasi andma.
Mul tekkis kohe küsimus,et kui meilt teadvus ära võetakse siis mis selle elu mõte üleüldse on?Näeme vaeva ja pärast surma oled jälle nullis tagasi.
Ma arvatavasti ei mõistnud midagi õigesti,aga ise usun(loodan) et siit mailt lahkudes me läheme ikka koos teadvusega ja targemana kui ennem.
Või pidasid Sa silmas teadvust,mida me loovutame maale,aga eneseteadvus jääb meile ikka alles.Sest muidu võiks end kohe oksa tõmmata.Pole ju elul mõtet kui uskuda taassündi,ja alustad uuesti alati sama lollina.
Adolf
Uustulnukas

13-02-2008 04:37
Postitus: #40

Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman
Ton:
Sa väitsid,et mehhiko ¹hamaanid kirjeldavad,et peale surma me peame oma teadvuse maale tagasi andma.
Mul tekkis kohe küsimus,et kui meilt teadvus ära võetakse siis mis selle elu mõte üleüldse on?Näeme vaeva ja pärast surma oled jälle nullis tagasi.
Ma arvatavasti ei mõistnud midagi õigesti,aga ise usun(loodan) et siit mailt lahkudes me läheme ikka koos teadvusega ja targemana kui ennem.
Või pidasid Sa silmas teadvust,mida me loovutame maale,aga eneseteadvus jääb meile ikka alles.Sest muidu võiks end kohe oksa tõmmata.Pole ju elul mõtet kui uskuda taassündi,ja alustad uuesti alati sama lollina.
Nii nagu mina asjast aru saan on teadvus vajalik elus olemiseks, olgu tegemist üherakse või keerulisema organismiga. Ehk pole teadvust pole ka elu! Muidugi on keerulisemal organismil vaja ka keerulisemat teadvust elus püsimiseks. Ja kui teadvus on arenenud "piisavalt" kõrgele tasemele ning võimeline elus hoidma "piisavalt" keerulist organismi on ta võimeline looma või tekitama lisaväärtust.
Mõista mõista mis see lisaväärtus on?
Lisaväärtuseks on kõigile tuntud ja ülistatud mõistus. Siiski, teadvus ja mõistus on kaks täiesti erinevat asja. Mõistus ei ole asi iseenesest, see on tagajärg ja selliselt peakski seda võtma. Mõistus on tööriist, mis on antud meile kasutada, see peaks probleeme lahendama, aga see tekitab neid ainult juurde. Kirves on ka tööriist, sellega saab teha puutööd ja keegi ei pea õigeks, et sellega hommikust õhtuni toas vehitakse nii et laastud lendavad. Aga kui mõistus hommikust õhtuni sama laastavalt kasutatakse, siis on see igati hea ja õigustatud, ego tema mõtted ja tunded on alati esiplaanil, alati kõige tähtsamad! Tuntud test soovitab võtta paber ja pliiats, istuda laua taha ja poole tunni jooksul kõik mõtted mis pähe tulevad kirja panna (kui niikaua vastu peate). Ja kui te pärast selle paberi läbilugemist otse hullumajja ravile ei soovi minna, siis tuleks oma elu ja arusaamu muuta. Mõistus tuleb kontrolli alla saada, ei ole hea kui sulane peremeheks saab, tal ei ole peremeheks olemise eeldusi ja majapidamine käib alla, (kogu inimese elu käib alla, aga milline ülev kogemus ja nauding see võiks olla). Nagu ma juba ütlesin peaks mõistus olema tasakaalus ja kontrolli all, et temast inimesele häda ei sünniks. Inimesel on otsuste tegemiseks või õieti nendest otsustest teada saamiseks ka teised palju peenemad vahendid olemas, paraku ei ole need enamuse jaoks kasutatavad, kuna sulane mõistus on sisenenud jumala templisse ja teeb seal koos teiste rahavahetajatega sellist lärmi, et midagi muud ei ole kuulda.
Nagu eespool juba viidatud antakse teadvus kõigile organismidele ja olenditele laenuks. Pangandusest teame, et iga laenu eest tuleb intresse maksta + esialgne laenatud summa, pank tahab raha väljalaenamisega lisaväärtust teenida. Miks peaks universiumis asjad teisiti olema? Me saame kui me midagi vastu ka anname! Äritehing ju!
Laenuks saadud teadvust rikastab ja arendab iga organism vastavalt oma võimalustele. Ja surma korral tuleb teadvus uuesti loovutada. Ehk laen ja intress päritakse tagasi korraga.
Aga mis siis Minust saab??? Egol jälle üks probleem ja kõvasti sebimist juures!
Kui võtta keskmise inimese tase, kuidas palgapäevast palgapäevani ära elada, laenud maksta, nädalalõppudel lõõgastuda, nautida, unustada ja järgmisel nädalal täpselt sama ning nii kogu elu. Selliselt ei jõuagi pensionini välja vedada. Selline stress tapab ja tõmbab alla vaimse taseme. Nüüd tekib küsimus, miks me peaksime seda kõike mäletama aegade lõpuni, vildakaks väändunud ego ja mõistust ning rutiini, mida inimesed nimetavad oma eluks. Kõik, mida me teeme, teeme me iseendale. Palju parem on alustada valgelt lehelt.
Me sünnime siia maailma ja see mismoodi perekond, lasteaed ja kool meist ühiskonna, mis on kaugel ideaasest, liikmeid teeb. Pigem võiks öelda, et ühiskond surub meile liikmelisuse peale, küsimatta meie käest, kas me seda tahame ja välistades kõik muud võimalused. Sama paheline kui on ühiskond on ka selles elavad inimesed, ühiskond on oma kodanike peegeldus. Aga mitte see ei ole oluline. Oluline on see, et seda ei ole meil võimalik vältida, kui oleme siia sündinud, peame selle läbi tegema. Ainus lootustandev teadmine on, et see kõik on ületatav.
Aga, kui suudetakse tõusta sellelt vireluse ja oleluse tasemelt kõrgemale, suudetakse peremehe koht tagasi võidelda, mõistusele kätte näidata tema tegelik sulase ja tööriista roll, siis mäletatakse ka oma elu. Ainult nii, läbi raske võitluse ja enese muutmise on mäletamisel mõtet, siis kui depressioon suudetakse muuta ekstaasiks.
Kayaman
Tavaliige

14-02-2008 09:09
Postitus: #41

Adolf:Lugesin Su teksti 2 korda läbi,kuid vastust oma küsimusele ei leidnud. Asi on kindlasti minus,et ma oma küsimust korralikult ei osanud vormistada.Proovin uuesti,ning Castaneda termineis,kuna need on küige arusaadavamad mulle.
Nimelt don Juan väitis,et igal inimesel on 2 teadvust.Üks on päris meie ise kes on ärahirmutatud ja vahest harva annab meile asjalikku nõu.See oleme tõeline meie.Ainulaadne isikupärane ja kordumatu.Teine on võõrinstallatsioon,ehk enesepeegeldus,mis on meie igapäevane teadvus.Kingitud meile kisjatelt.Don Juan väitis et pärast surma kingime me oma teadvuse ära.Kuid ma ei suutnud leida kumba teadvust ta silmas pidas,kas ego või selle teise.Või siis mõlemad?
Rein
Tavaliige

14-02-2008 14:08
Postitus: #42

Tsitaat:Algselt postitas: as-green
Ma ei lugenud küll tausta aga põnev pildi/kirjeldus materjal oli ja sellepärast mõtlesin et äkki keegi tahab peale minu ka näha.
Alusta siit

Vaatasn, et näe planeedil Mobius on ka Araabia poolsaar ja seda veel kahes kohas, kes oleks uskunud wink Seega seda pilti arvestades peab kurbusega tõdema, et teisepool Päikest Mobiust ilmselt pole.

Muudetud: 14-2-08 kell 14:12:53 Rein
MustJokker
Tavaliige

14-02-2008 16:16
Postitus: #43

Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Tsitaat:Algselt postitas: as-green
Ma ei lugenud küll tausta aga põnev pildi/kirjeldus materjal oli ja sellepärast mõtlesin et äkki keegi tahab peale minu ka näha.
Alusta siit

Vaatasn, et näe planeedil Mobius on ka Araabia poolsaar ja seda veel kahes kohas, kes oleks uskunud wink Seega seda pilti arvestades peab kurbusega tõdema, et teisepool Päikest Mobiust ilmselt pole.

Muudetud: 14-2-08 kell 14:12:53 Rein

Planeet Mobius eksisteerib siil Sonicus. Smile

Oioioi, kus nüüd ütles.
Durin
Tavaliige

19-02-2008 10:23
Postitus: #44

Rääkides huvitavatest tähesüsteemidest, siis järjest jõulisemalt on hakanud astronoomid toetama teooriat, et paljudel päikesesarnastel tähtedel on kivised planeedid, mis võivad toetada elu.

http://news.nationalgeographic.com/news/...-life.html

PS. National Geografic'u internetilehel on see päris hästi jälgitav.

Head lugemist.

Raul
Adolf
Uustulnukas

23-02-2008 00:37
Postitus: #45

Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman
Adolf:Lugesin Su teksti 2 korda läbi,kuid vastust oma küsimusele ei leidnud. Asi on kindlasti minus,et ma oma küsimust korralikult ei osanud vormistada.Proovin uuesti,ning Castaneda termineis,kuna need on küige arusaadavamad mulle.
Nimelt don Juan väitis,et igal inimesel on 2 teadvust.Üks on päris meie ise kes on ärahirmutatud ja vahest harva annab meile asjalikku nõu.See oleme tõeline meie.Ainulaadne isikupärane ja kordumatu.Teine on võõrinstallatsioon,ehk enesepeegeldus,mis on meie igapäevane teadvus.Kingitud meile kisjatelt.Don Juan väitis et pärast surma kingime me oma teadvuse ära.Kuid ma ei suutnud leida kumba teadvust ta silmas pidas,kas ego või selle teise.Või siis mõlemad?
Kui Sa ei suuda leida, siis järelikult ei ole see veel oluline. Alusta algusest. Lahenda enesepeegelduse probleemid ja kutsu mõistus korrale ning Su "ärahirmutatud" teadvus annab nõu. Nõuanded on lühidad, lakoonilised ja käsupõhised. See ei ole hääl kõrvus pigem on see hääl sisemuses.
Samas võivad käsud olla suunatud ka otse asjadele või inimestele ja nad on sunnitud kuuletuma.
Kui jõuad nii kaugele võib tulla arusaamine, et kõik mida inimesed teevad ja räägivad on täiesti mõttetu, kuna see rajaneb eeldusel, et on olemas ainult üks maailm, milles me elame. Paraku on igal inimesel oma isiklik maailm ja ainus mis on ühine on see, et me kasutame samu dekoratsioone, mis loob illusiooni ühisest maailmast. Ja kõike, mis maailmas juhtub, näeb inimene läbi oma isikliku maailma akna, nende dekoratsioonide taustal, mis on püstitatud, näiteks riigid.
Rääkisin siis jälle egost ja enesepeegeldusest ja tühjadest sõnadest, olulistest asjadest inimese elus, millest ei saa üle ega ümber, kui tahetakse teada midagigi teadvuse keerdkäikudest. Tähtis ei ole mida teine teab ja räägib vaid oma isiklik kogemus. Kui Sa tahad midagi teadvusest teada, pead püüdma oma isikliku kogemuse kaudu selleni jõuda, see ei ole kerge, aga tulemus on seda väärt.
Seda teadvuse asja võib vaadata ka hoopis teisest perspektiivist, aga see on juba hoopis teine jutt, kui huvi on anna teada.

Muudetud: 23-2-08 kell 00:46:25 Adolf
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teised tähesüsteemid ja eksoplaneedid helen009 29 8,462 11-01-2018 20:01
Viimane postitus: Nofretete

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog