•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saatan
#26
Kuule Xanto, proovi rohkem mingit tingivat kõneviisi kasutada või vastavaid sõnu, et see mis sina arvad, ei pruugi alati tõde olla....
Vasta
#27
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Kuule Xanto, proovi rohkem mingit tingivat kõneviisi kasutada või vastavaid sõnu, et see mis sina arvad, ei pruugi alati tõde olla....

See on tõesti tõde, mida mina siin kirjutan...
Edit: aga loomulikult on see su oma valik, kas usud või mitte Smile

[Teadet on muutnud 20-5-2004 postitaja Xanto]
Vasta
#28
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Kuule Xanto, proovi rohkem mingit tingivat kõneviisi kasutada või vastavaid sõnu, et see mis sina arvad, ei pruugi alati tõde olla....

See on tõesti tõde, mida mina siin kirjutan...
Edit: aga loomulikult on see su oma valik, kas usud või mitte Smile
]

kust kohast sina nüüd kõiketeadja oled? Sinu enese lollius ehk paneb sind uskuma et ainult sinu jutt on tõde ja vaevalt need sinu mõtted on. Arvatavasti lugesid kuskilt ja usud kõikke (censored) sinisilmselt

edit: tsenseerisin posti

[Teadet on muutnud 21-5-2004 postitaja Tutanhamon]
Vasta
#29
mu kõrvu jõudsid kuuldused et Xanto on tegelikult ühe ruunikivi foorumi valguseleidja poeg. eks ta oma ema tagant teadmisi tirib ja siis neid siin paiguti käib loopimas.

ei tasu olla nii kindlameelne.
Vasta
#30
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto


Minu mälu järgi, on saatan ikkagi lihtsalt müüt, selleks, et inimesi paremini orjastada, oli vaja luua kaks poolus, halb ja hea. Kõik mis on kristlaste jumalaga seotud on hea, kõik mis on võõras, on aga saatanast
Kas siis nn kristlaste jumal polegi müüt. Sinu jutust selgub et ainult saatan on müüt või ma eksin.
Vasta
#31
Kristlaste jumal eksisteerib, peamised tegelased on siis Jehoova ja kristlik egregor, jehoova on siis nagu kahjutuks tehtud, ta on kaugel kaugel vangis ja tal puudub side selle planeediga...
Muide Jehoova oli tegutsenud ka teistel planeetidel, nagu keeras siis mujal ka s**** kokku.

Seal Ruunikivi foorumis ei kutsu ma küll mitte kedagi enda emaks, seal on mul lihtsalt head sõbrad.
Ja mulle meeldib inimesi valgustada ja seda on ka vaja teha.
Vasta
#32
Saatan on jah müüt, see oli vaja luua, et inimesi paremini orjastada...
teglikult ei suuda siiani uskuda, et jehoova kahjutuks tehti, aga nii see tõesti on Smile
Vasta
#33
xanto... kui sulle meeldib inimesi valgustada siis valgusta neid.
hetkel see siia sinna oma postide pikkimine küll erilist valgustust siin kellelegi ei too Laugh


suur irw selle tegevuse peale
Vasta
#34
Palju segadust tekitab see, et pannakse ühte patta vandalism, satanism ja saatanakummerdamine(i.k. devil worship).
Satanism ei sisalda loomade ega inimeste ohverdamist, põhjuseta kellegi ründamist vms. Satanismis puudub ka nn. jumal, kellele meelejärele peab olema, see on pigem usk iseendasse. Kel huvi, võib vaadata http://www.churchofsatan.com/Pages/Eleven.html või (suhtumist/olemust) illustreerivalt http://www.churchofsatan.com/Pages/DarkLove.html
Kas saatan ise müüt on või mitte, selle kohta mul seisukoht puudub samuti nagu jumala puhul küll aga arvan, et ilma saatanata(saatana müüdita?) ei saa ristiusk eksisteerida kuna siis poleks ka argumenti, et kui ei usu(pole jumalale meelejärele) satud põrgusse.
Vasta
#35
Saatan on kristlaste väljamõeldis, on ju vaja jagada maailm heaks/Jehoova ja halvaks/Saatan. Kõik mis kristlusega ei sobi, see on saatanast, see mis on saatanast, see viib põrgu. Saatan on vajalik osa sellest hirmuvalitsusest.
Ka enamus sataniste ei kummarda Saatanat, enamus võtavad seda, kui sümbolit ja tegelikult õigesti teevad, kuna esiteks pole õige kedagi nö. kummardada
ja teiseks on mõttetu kummardada seda, mida ei eksisteeri Smile
Vasta
#36
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
xanto... kui sulle meeldib inimesi valgustada siis valgusta neid.
hetkel see siia sinna oma postide pikkimine küll erilist valgustust siin kellelegi ei too Laugh

suur irw selle tegevuse peale

No las see irw olla siis, mina kirjutan täpselt nii palju, kui tahan ja kui palju mõistlik on Smile
Vasta
#37
saatan eksisteerib... kuid tema ise ongi jehoova.
Vasta
#38
Et siis saatan on lihtsalt jehoova teine nägu, mida näidatakse "eksinutele"? Ei saa välistada ja kui eeldame, et jehoova ise ikka olemas on, siis suht loogiline... vähemalt seletaks nii mõnegi vasturääkivusewink
Xanto, usklik ma ei ole aga ei tea, kas jumal ja saatan mingil kujul(ei pruugi langeda kokku piiblis kirjeldatuga!) eksisteerivad või mitte. Millise info põhjal sa nii enesekindlalt väidad, et neid olemas pole?
Vasta
#39
ok... kirjutasin just sellest samast asjast ühe teema teise foorumisse:

Muidugi on saatan olemas.
Kuid kahjuks on ta ristiusu mögaga ära risustatud.

ristiusk väidab et jumal (jehoova, toetudes VT andmetele) on hea ja saatan paha.
selle müüdi mõtles välja jehoova ise lootes nii oma nõrgenevat positsiooni kindlustada. tegelikult oli ta sel hetkel kole tark strateeg kes kasutas ära lihtsameelsete inimeste abitust... lambad vajasid ju endale karjust... lootust millegi uue järgi. ning kuna armastus on tugevaim tunne inimese elus siis kasutas jehoova ära armastust. vastandades selle vihkamisega.

tegelikult võib seda võtta kui iseenda kaht vastast poolust, mis jehoovas olemas olid. kas ta oli siis skisofreenik?

jehoova oli saatan. saatan tõlkes tähendab vastast... ta hakkas loojatele vastu. ei lasknud neil oma tööd teha nii nagu NEMAD soovisid... ta oli nagu väike laps kes harjutas oma strateegiaid väikerahvaste peal. valis välja orjarahva ja kuulutas et tema on see ainuõige.

muidugi oli vastaseid ka teisi... mõningal andmetel oli maapeale heidetuid kuni 500. üks juhtidest (lisaks jehoovale) oli ka Lucifer.
tema tõi inimkonnale tule. koos oma kaaslastega asusid nad inimkonda õpetama, mis muidugi oli vastuolus Loojate plaanidega kuna nemad soovisid et inimkond areneks omasoodu.

Lucifer asus võitlema ka Jehoova vastu, kuna talle ei meeldinud see kuidas Jehoova kasutas ära inimkonda iseenese alter ego tõstmiseks.

Kristluse arenedes segunes Luciferi nimi saatana nimega... nii arvataksegi senimaani et Lucifer on saatan. (tegelikult ju ongi sest saatan on nagu üldistav nimetus kõigile vastastele... ja nende poegadele -el nime lõpus näitab patriarhaatlikku kuuluvust)


loodan et seal seletub see probleem lahti


[edit: copysin celticu antud lingilt teksti siia]

[Teadet on muutnud 3-6-2004 postitaja Norwain]
Vasta
#40
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Et siis saatan on lihtsalt jehoova teine nägu, mida näidatakse "eksinutele"? Ei saa välistada ja kui eeldame, et jehoova ise ikka olemas on, siis suht loogiline... vähemalt seletaks nii mõnegi vasturääkivusewink
Xanto, usklik ma ei ole aga ei tea, kas jumal ja saatan mingil kujul(ei pruugi langeda kokku piiblis kirjeldatuga!) eksisteerivad või mitte. Millise info põhjal sa nii enesekindlalt väidad, et neid olemas pole?

Seda pole ma väitnud, et kristlaste närust jumalat olemas pole. Oma viga, kui nad teda jumalaks või loojaks kutsuvad Smile

Kui ma otsin saatanat ja vaatan teda, siis see oleks hoopis nagu mingi suur must pilv, aga ta ei ole nagu olend, ta on mingi süsteem.
Must tähendab puhastumist, kristlased on lihtsalt musta värvi kurjuse ja halvaga seostanud. Tundub, et see on siis mingi süsteem, mis peaks inimesi puhastama, aga inimesed on pandud seda puhastavat värgindust vihkama ja endast eemal hoidma.

...jah, kui sinna lähedale lähen, siis hakkab nagu kõntsa minust ära imema/kiskuma. Tundub, et ongi tegemist mingi puhastava süsteemiga ja inimesed on pandud seda lihtsalt tõrjuma.
Kristlik struktuur ei taha ju, et inimesed kristlikust kõntsast puhtaks saaksid...
Aga see oleks siis rohkem selle seos, et miks kristlased musta värvi saatana alla liigitavad. Sellist olendit, nagu Saatan, olemas ei tohiks olla.
Vasta
#41
Kas ei lähe sa siin vastu ollu loodus seadusele. peab ju olem hea ja halb, +ja -
Vasta
#42
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
Seda pole ma väitnud, et kristlaste Kui ma otsin saatanat ja vaatan teda, siis see oleks hoopis nagu mingi suur must pilv, aga ta ei ole nagu olend, ta on mingi süsteem.
Ei tahaks jälle fleimi algatada aga selles kontekstis ei räägi me materiaalsetest olenditest. Mis siis eristab süsteemi olendist? Tegelikult võib iga olendit süsteemiks nimetada. Kui eeldame, et (materiaalsed)olendid ei tekkinud vaid loodi, siis täpselt nii ongiwink Kuidas tead, et:
- selle musta pilve sees ei ole olendit
- see must pilv ise ei ole olend
Vasta
#43
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
Seda pole ma väitnud, et kristlaste Kui ma otsin saatanat ja vaatan teda, siis see oleks hoopis nagu mingi suur must pilv, aga ta ei ole nagu olend, ta on mingi süsteem.
Ei tahaks jälle fleimi algatada aga selles kontekstis ei räägi me materiaalsetest olenditest. Mis siis eristab süsteemi olendist? Tegelikult võib iga olendit süsteemiks nimetada. Kui eeldame, et (materiaalsed)olendid ei tekkinud vaid loodi, siis täpselt nii ongiwink Kuidas tead, et:
- selle musta pilve sees ei ole olendit
- see must pilv ise ei ole olend

Kuna ma näen seda ja tajun selle olemust. Süsteemi all ei mõelnud ma olendit...
Kristlased kleebivad lihtsalt heale silte peale, millel on kirjas "halb".
Vasta
#44
Ja siis nn. satanistid on kõige puhtamad inimesed kuna nemad ei ole mõjutatud sellest jumala värgist? neist on kõik kristliks crap välja imetud ja nüüd on just sellised nagu kogu inimkond peaks olema?
Vasta
#45
Väga võimalik, äkki "see elu" ei olegi vaimne tasakaal ja happy end. Ehk ongi just kõige "õigemad" ja "puhtamad" inimesed satanistid. Ehk ongi kristlus hoopis kõige selle kurja juur, mitte satanism.

Ehk läks kellegil kunagi midagi sassi ja "+" läks jumalale ja"-" läks saatanale - kuigi oleks pidanud olema vastupidi.

Ma ei tea, neile küsimustele on väga raske vastust leida. Nende üle võib ainult teoritiseerida.


_____

Kui mõelda, et vaim elab vägavägaväga pikka aega, siis meie praegune kest, see füüsiline vorm, on ainult üks sajandik... ja peale surma saame ehk vastused.

Või siis pole me muud, kui üks aatomite kogum, süsiniku baasil olend, kelle eesmärk on paraku ainult süüa ja sigida.

Ze meaning of life :o
Vasta
#46
Satanismiga on asi nii, et alles 1969 aastal ilmus satanistlik piibel ja enne seda satanismil konkreetset tähendust ei olnud. Kuna kristlus oli hea ja satanism halb, seostatigi kõik halb satanismiga. Defineerimata mõistet võib ju igaüks tõlgendada nii nagu tahabwink Kas satanistid head või halvad on, jäägu igaühe enda otsustada kuid minu arvates on nende reeglid mõistlikumad kui kristastel. Uudishimust tellisin paar nädalat tagasi ka satanistliku piibli... umbes nädala pärast peaks see kohale jõudma, eks siis kunagi, kui sisuga tutvunud olen, kirjutan siia oma arvamuse ja laenan seda ka teistele huvilisteleSmile
Vasta
#47
satanism kui elustiil on küllaltki levinud. ainus põhimõte satanismis on: ära järgi jumalaid... ära austa jumalaid. austa iseennast ja tee seda mida ise õigeks pead. kui kahetsed pattu siis ära palu andeks jumalalt. palu andeks kannatanult ja iseendalt.

satanism tähtsustab üksikindiviidi. kristlus aga massi. oli ju kristus see kes pidavat meie, lammaste, karjane olema. satanismis pole miskit pistmist laste tapmiste ja ohverdustega.

satanism on lihtsalt üksikisikut, kui persooni ja indiviidi, austav elustiil.

mis on satanism kristluse põhimõtete järgi? kurjuse häll... tapetakse lapsi, ohverdatakse, saatan on paha jne.

lahkame seda nüüd... jeesuse enda sõnade järgi olevat saatan selle maa vürst. kas jumal siis ei olegi? kas jumalal pole nende aastatuhandete jooksul tõesti olnud võimalust saatan hävitada? on ta ju kõikvõimas... ning saatan tema loometöö?

kuidas sa ikka iseennast hävitad.

loodan et olete näinud filmi Kaklusklubi (The Fightclub). Äkki nüüd mõistate jumala ja saatana tegelikku olemust?

Satanism - tuleneb ju sõnast saatan... muud ühenduslüli sellel elustiilil saatanaga pole. saatan tähendas ju tõlkes vastast. satanism - vastaslus, vastupanu. vastupanu millele? kristlusele...

aga milleks on vaja kristlusega võidelda... eks lugege ise:

http://foorum.usk.ee
Vasta
#48
Siit võite leida natuke satanismist
Vasta
#49
celtic, kui natuke tähte närida, siis satansmis ei öelda mitte "ära austa jumalaid" vaid "oled ise enda jumal" kuigi tähendus on sarnane.
Mixut, see,et sinu antud link paaris kohas sõna "satanism" sisaldab ei tähenda, et seal satanismi kohta mingit olulist infot olekswink
Vasta
#50
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
satanism kui elustiil on küllaltki levinud. ainus põhimõte satanismis on: ära järgi jumalaid... ära austa jumalaid. austa iseennast ja tee seda mida ise õigeks pead. kui kahetsed pattu siis ära palu andeks jumalalt. palu andeks kannatanult ja iseendalt.

satanism tähtsustab üksikindiviidi. kristlus aga massi. oli ju kristus see kes pidavat meie, lammaste, karjane olema. satanismis pole miskit pistmist laste tapmiste ja ohverdustega.

satanism on lihtsalt üksikisikut, kui persooni ja indiviidi, austav elustiil.

mis on satanism kristluse põhimõtete järgi? kurjuse häll... tapetakse lapsi, ohverdatakse, saatan on paha jne.

No igatahes on siis osad satanistid asjast valesti, väga väga valesti, aru saanud:
http://www.reuters.com/newsArticle.jhtml...ID=5363075
Inimohverdused on tõepoolest midagi sellist, mida kristlased ja muud usundid üldjoontes ei käsitle..
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat