Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müstiliselt tuttav tegevus - DEJA VU
Autor Sõnum
pipp
Bännitud

10-07-2013 03:20
Postitus: #176
RE: Müstiliselt tuttav tegevus - DEJA VU
Isiklikult minu deja vud on kõik väga maised olnud Laugh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

13-02-2015 18:29
Postitus: #177
RE: Müstiliselt tuttav tegevus - DEJA VU
Rahvusvaheline grupp teadlasi uuris seda fenomeni ning leidis esmakordselt seose déjà vu ning ärevuse vahel.

O’Connori sõnul ei lahenda ükski praegune teooria ammendavalt déjà vu saladust, kuna tunde spontaanne olemus muudab selle laboratoorse uurimise praktiliselt võimatuks.

Ka on uuritud presque vu‘d ehk tunnet “peaaegu nähtud“, mis kirjeldab mõistmise või ilmutuse äärel olemist (mälestuse meenutamine), ning tunnet déjà entendu ehk “juba kuuldud“, mis kirjeldab tunnet, et oled midagi juba varem kuulnud (muusikaline fraas või lõik vestlusest). Erinevalt teistest mäluprobleemidest näib déjà vu esinevat rohkem noorte inimeste hulgas ning inimesed kogevad seda esimest korda 6–7-aastaselt ja kõige tihedamini vanuses 15–25.

http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...hel-seotud
Minaelan
Veteran

20-10-2018 14:44
Postitus: #178
RE:
(31-10-2003 12:02 )hiidlane Kirjutas:  natust teooriaid võetud: http://www.zone.ee/dejavu/index.htm

Teooriad:

Tunnet põhjustab lihtsalt sarnane olukord. Näiteks samad inimesed, koht, ilm jne.

Üks julgemaid teooriad on, et tunne tuleneb mälestustest eelmisest elust, telepaatiast, või isegi kehavälisest rännakust.

On võimalik, et tunnet põhjustab inimese aju "väike rike". Nimelt, et mälestus hetkest salvestatakse enne kui teadvus selle registreerib. Ja nii juhtubki, et kui hetk jõuab inimese teadvusesse, tuleb välja, et selle hetke kohta on juba mälestus olemas.

On ka väidetud, et Deja vu on aju võime kaitsta end ebameeldivate situatsioonide eest. Nimelt, et aju tekitab meelega tunde, et antud hetke on juba läbi elatud, et inimene end kindlamalt tunneks. Selle teooria vastu räägib aga tõsiasi, et Deja vu tunne esineb enamasti täiesti suvalistes ja üldsegi mitte ohtlikes olukordades.

Väga huvitava teooria pakkus välja film "The Matrix". Nimelt, et meie maailma kontrollib arvutiprogramm ja Deja vu tunne tekib, kui programmis midagi viimasel hetkel muudetakse.

------------

Minu arvamused nende teooriate kohta:
1.)Ei lähe üldse paika, sest mõnikord olen paigas täitsa esimest korda ja enne seda hetke ta tuttav pole tundunud
2.)Eelmine elu, et kas ma olen terve eelmise elu siis samamoodi täpselt elanud.Telepaatia kohta ei ütle ma midagi. Kehaväline rännak, see ka sihune kahtlane
3.)kõige tõonäolisem oleks mu arust aju rike, kuigi siis mu aju peaks täiesti vigane olema
4.)Sellele teooriale vastus juba seal samas vastu antud
5.)Kõik on võimalik, aga ei taha eriti midagi seesugust nüüd küll mõelda ega uskuda

-----------------------

tegelikult see aju rike ei pea ka väga paika, näiteks selle üle kraavi hüpamise looga, sest ma polnud veel kraavi sisse kukkunudki, kui ma juba tundsin, et ma olen siia ennem sisse kukkunud, või siis aju analüüsis, mu hüppe suurust, vahemaad jne. Ja andis tulemuseks, et ma kukkun kraavi ja siis läks aju lühisesse

Muudetud: 14-11-07 kell 00:10:43 hiidlane

Olen tundnud viimaste päevade jooksul mitu korda Deja vu tunnet, viimati täna öösel, peale üht selget unenägu ärgates.
Olen samuti oma elu jooksul lahanud üht teooriat teise otsa, momendil on sügav kahtlus, et kordame oma elusid. Mingil põhjusel või kellegi sunnil lastakse meil peale mälu kustutamist ja mõningate tingimuste muutmist uuesti seda elu elada. Justkui eksperimendis, et kuidas käitume ja mida muudame. Seetõttu ka need dejavu-likud vilksatused, sest mingis mälu/hingesügavuses on kõik meie eelnevad läbielamised siiski olemas olnud.

"Viimastel aastatel on aga teadlased asunud asja tõsisemalt uurima ja see on kaasa toonud üha uusi teooriaid, mille kohaselt ei pruugi déjà vu olla pelgalt hetkeline häire meie aju mälusüsteemis.

Colorado ülikooli psühholoog Anne M. Cleary tööst selgub, et déjà vu'l on palju sarnast äratundmisega seotud mäluga.

Tegemist on mälutüübiga, mis võimaldab meil aru saada, et seda, mida me hetkel kogeme, oleme kogenud ka varem - näiteks kui tunneme tänaval ära oma sõbra või kuuleme raadiost tuttavat laulu."

https://tervis.postimees.ee/50308/kuidas-tekib-deja-vu
(selle postituse viimane muutmine: 20-10-2018 14:46 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog