Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Meister ja Margarita"
#1
Kes armastavad, kes vihkavad (st ei salli) seda teost? Miks?

Mis paelub? Huvitavaid seoseid?

Päikest!
Vasta
#2
Teemadesse, mis sa nüüd teinud oled, kirjuta esialgu enda arvamus ja vastus nendele küsimustele.
Vasta
#3
Meeldib veidrus selles loos, fantaasialend ja sügavam mõte kogu teoses.

Need teemad, mille püstitasin, olidki rohkem selle jaoks, et teiste arvamusi koguda, et neist siis midagi uut ja põnevat ammutada ning põnevate kommentaaride juures sõna sekka öelda Smile
Raamatud "Meister ja Margarita" ning "Faust" ongi minu jaoks ühed paeluvamad teosed ilukirjandusest, kuigi jah, need meeldivad massidele - olen ju isegi üks tavaline inimene ja imestan selle üle peaaegu iga päev! wink
Vasta
#4
Just sain selle raamatu, sirvides paistis sisukas olevat Smile
Vasta
#5
Huumor läbi iroonia ja ajuvabaduse Laugh - lihtsalt kaif
Vasta
#6
Lugenud ei ole küll, aga olen seda veidi telerist näinud, kui ETV pealt tuli "Meister ja Margarita", sealt jäid meelde igasugused kummalised tegelased, mõnes mõttes oleks siiski päris põnev midagi taolist lugeda.
Vasta
#7
Ma lugesin sel aastal seda raamatut ja mulle meeldis väga. Esiteks olid koomilised ja huvitavad karakterid üle kõige (Peemot oli kõige toredam). Teiseks oli seal mitu erinevat lugu, seega sobib see eri maitsetele - kellele meeldib armastus, keskendub Meistri ja Margarita loole; kes eelistab hea vs kuri võitlust või psühholoogilisi dilemmasid, saab arutleda Jeršalaimis (vabandust, kui valesti kirjutasin) toimuva üle; siis paneb muigama kogu see sarkasm tolleaegse Venemaa riigikorralduse kohta... Lisaks on lugu absurdne, satiirilises võtmes ja rikkaliku fantaasiaga nii, et igav ei peaks kellelgi hakkama. Ma leian, et seda raamatut lugedes tuleb kasuks, kui eelnevalt või kohe peale raamatu lugemist uurida veel lisaks Bulgakovi enda tausta ja raamatu analüüsi, sest kõike, mis sinna raamatusse kirja on pandud, ei suuda ühe korraga tähele pannagi. Igatahes soovitan seda raamatut kõigile, kellel see veel lugemata on. Smile

edit: paar sõna oli üleliia ja paar puudu, vabandust

[Muudetud: 16-4-2009 tribalangel]
Vasta
#8
Raamat on täiesti loetav. Bulgakov oli nõukogude võimu vastane ja ka raamatus on täis võimuvastast satiiri. Raamat avaldati ju alles 1966 aastal, peale kirjaniku surma. Tänapäeval antud raamat ei tohiks kellelegi "ebamugavaks" osutuda, ehkki mõni tõsiusklik võib Pontius Pilatuse ja Jeesuse suhte käsitlust ketserluseks pidada. Viimane venelaste poolt vändatud film/teleseriaal on väga hea, ehkki ükski film ei suuda asendada raamatut.
Lisan siia ühe lingi kirjaniku eluloost ja mõnigi detail kirjaniku elust on antud teoses tunda
http://www.virumaa.ee/discuss/msgReader$4745
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas mulk2003
Raamat on täiesti loetav. ...
Viimane venelaste poolt vändatud film/teleseriaal on väga hea, ehkki ükski film ei suuda asendada raamatut....
Selle 10-osalise filmi olen ära vaadanud, raamat veel kahjuks lugemata...
Netist leidsin sellise sisukokkuvõtte, mis ehk meelitab veel kellegi raamatu juurde:
http://wapedia.mobi/et/Meister_ja_Margarita
Vasta
#10
Kui järjestada raamatu parimate omaduste TOP 5, siis oleks see selline:
1. Absurdsus
2. Autori taotlus (raamatu mõte)
3. Huumor
4. Fantaasialend
5. Heitikkus

[Muudetud: 16-4-2009 Ülane]
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Ülane
Kui järjestada raamatu parimate omaduste TOP 5, siis oleks see selline:
1. Absurdsus
2. Autori taotlus (raamatu mõte)
3. Huumor
4. Fantaasialend
5. Heitikkus

[Muudetud: 16-4-2009 Ülane]

Huumori asemel kaldub kirjanik siiski rohkem satiiri valda - imo.
Absurdne oli see ajastu Venemaal kus ta elas ning võimalik, et paljud episoodid olid kirjaniku enda elust. Mitte halvemini kirjeldab seda ajastut Bulgakovi teoas "Koera süda".
Vasta
#12
Päris omamoodi teos, üks neid romaane, mis edendasid ka müstika ja maagia huvi!
Kommentaaride raamatust ei teadnudki, tänud tutvustamast!Smile

Lisan artikli Bulgakovi entsüklopeedia kohta:
http://vana.www.postimees.ee:8080/leht/9...htm#neljas

Teisi artikleid "Meistri ja Margarita" kohta:
http://vana.www.postimees.ee:8080/leht/9...tm#esimene

See on ka niisugune romaan, mille järgi filmi või lavastust päris raske teha nii, et see sama hästi mõjuks kui romaan ise!
Vasta
#13
Olen mitmeid Bulgakovi teoseid lugenud ning minule meeldib tema kirjutamisstiil. Irooniline ja väga huvitavate mõtteteradega.
Vasta
#14
2005 aastal tuli venelastelt välja ~500 minutiline (10 osa - 52 minutit osa) seeria kuhu väidetavalt on lisatud kõik mis Bulgakov oli kirjutanud. Kaasaarvatud märkmeid mis püüti süzeese viia.
Ma ise ei ole vaatanud ja seega ei ole kursis 100% kursis. Kuigi tegelikult peaks ära vaatama.

M & M koduleht - Vene
Wikipedia - Inglise
***
Torrenti allalaadimiseks on vaja spetsiaalset programmi - nt µTorrent

[Muudetud: 12-4-2010 Ilo]
Vasta
#15
Küsimus: miks ma pean taluma seda absurdi ja hirmu? ... miks kaasaegsed mind marru ajavad? ... mis on kogu
selle jama kõige sügavam mõte?
... ja Bulgakov vallandas oma raevu! Olukord oli tema jaoks lootusetu, kaotada oli vähe ja sisemine surve muutus
talumatuks. Sarkastiline raev vallandus ja armu... said vähesed. Ainult Stalin mõistis ja muigas - ju tundis ennast
Wolandina! Et oma ori-kirjanikke mõnitada, alandada - ei lubatud Bulgakovit hukata. Väheke vanglat ja rõõmutut
koeraelu... . Oli selline põrandaalune asutus nagu "SAMIZDAT"/ ise looma/,mis siis paljundas ja levitas käest kätte,
seda teost kõik need aastad mil tööliste paradiis eksisteeris. Kõige õudsam - kogu see riiklik absurd, päriselt ka oli!
Noortele ma ei soovita seda lugeda - nad hakkaksid meid põlgama!
Aga tegelikult - seoses absurdse Euroopa bürokraatiaga - võib sündida samaväärne teos?

[Muudetud: 12-4-2010 Ott Sama]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  "Meister ja Margarita" MagicWolf 27 44,921 30-09-2018, 06:08
Viimane postitus: Eithea

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat