Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
paranormaalseid kohti, mida koos külastada Tartus?
Autor Sõnum
GZBoy
Uustulnukas

Postitusi: 27
Liitunud: Feb 2008
26-02-2008 04:17
Postitus: #1
paranormaalseid kohti, mida koos külastada Tartus?
Noh kui juba tehti teema Pärnu kohta, siis miks mitte Tartust midagi üles otsida. Ma ise elan siin üleval Hiinalinnas ja tean sellest kohast nii mõndagi. Hiljutiste sündmuste tagajärjel võib tõdeda et leidsin ka kord mürsu, aga viskasin u. 5 meetri sügavusele jõkke/ojja. Olen käinud kunagi ammu ühes sõjaväebaasis Raadi Lennuvälja vastas, mis oli mahajäetud. Siin ligidal on ka üks tühi tehas, kuhu ei julge päevalgi üksi jalga sisse pista. Sellesse tehasesse tuleks kunagi ringkäik siinse seltskonnaga teha, sest kui käisin 5 aastat tagasi seal vanade sõpradega, leidsime päris mitu ust, mis viisit tehase alla. Kahjuks olid sissepääsud nii tumedad, et jooksime minema. Kui peaksime midagi orgunnima, siis tuleks kaasa võtta taskulambid, peegel(kui peakski seal vaime olema, saab neid näha. Muud kraami leiab kohapealt. Kui vaja siis ka muusikat, et hirm ära peletada. Ma olen isegi seal kord helendavat kogu õhtul pimedas näind, ei tea mis see oli, väga ähmaselt mäletan.
Kui keegi mäletab, oli siin suvel räme tulekahju, Tammelinna oli suitsu ära näha. See oli tegelt õppus. Niisiis selle koha kõrval asubki tehas. Selle juurde saab kahest avalikust turvamata kohast. Keegi keelama ei tule, kui läheme sisse. Kui kellegil on huvi midagi orgunnida sel teemal, et minna otsima vaime/kummitusi ja/või vanu esemeid, siis kontakteeruge minuga. Mul on MSN oma profiiliga kaasatud.

The Spirits Exist!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Spirit007
Tavaliige

Postitusi: 101
Liitunud: Dec 2007
26-02-2008 09:03
Postitus: #2
 
Paraku ei tea paranomaalseid kohti Tartus, aga võin sulle kirjeldada Tartus toimunuid paranomaalseid nähtusi :

1.Tartu Raekoda sai eile kingiähvarduse. Raekotta helistas vana ja väsinud mehehääl ning teatas ilmse lapi aktsendiga, et tuleb õhtul Raekotta kinke jagama. Operatiivselt tegutsenud politsei kiirreageerijatel õnnestus ähvardaja tabada. Politseinike üllatuseks selgus, et tegemist oli jõuluvanaga, kes oma süü ka üles tunnistas.

2.Tartu arestimajas võttis politsei kinni grupi päkapikke, kes olid kongidesse sisse murdnud ning vahialuste sussidesse mobiiltelefone, relvi ja uimasteid pannud. Päkapikkude sõnul esitasid arestandid neile pisarsilmil härda palve, millest ei saanud keelduda. Täna varahommikul peeti aga kinni jõuluvana, kes püüdis arestimajja toimetada sõiduautot. Kõik tabatud antakse lähemal ajal Soomele
välja.

3.Tartu linnavalitsusse helistas eile kähiseva häälega meeskodanik, kes teatas, et kui tema Annelinna korteris kiiresti kütmist ei alustata, siis laseb ta Raekoja platsi jõulukuuse õhku. Politsei otsis kuuse läbi ja leidis seal rippumas 10-12 erinevat lõhkekeha. Helistaja pomm, mis kirjelduse järgi ära tunti, võeti kuuse otsast maha, teised jäeti seniks tiksuma, kuni õnnestub kindlaks teha nende omanikud. Kui helistaja isik kindlaks tehakse, siis viiakse pomm talle tagasi.

4.Mitmed linnad nõuavad Tartult tagasi oma õigusjärgseid tänavaid. Kui Tallinna, Viljandi, Narva, Võru ja Põlvaga loodab Tartu linnavalitsus kokku leppida, et vastavad tänavad Tartusse alles jääksid, siis Riiaga on lood hoopis keerulisemad. Riia linnavalitsus taotleb Riia tänava muutmist Läti Vabariigi osaks. Riia tänaval hakkaksid kehtima Läti seadused, kasutusele võetaks Läti latt ja tänavakeeleks saaks läti keel. Läbirääkimised Tartu ja Riia linnavalitsuse vahel jätkuvad, asja raskendab fakt, et nagu Venemaa, nii ei tunnista ka Läti Tartu rahulepingut.


Allikas: SL Õhtuleht

Elu on liiga lühike. Tuleb suhelda ainult nendega, kes seda VÄÄRIVAD !!!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nazz
Veteran

Postitusi: 1,465
Liitunud: Jan 2007
26-02-2008 11:15
Postitus: #3
 
Tartu ja sealsetele paranormaalsetele teemadele saad vastuseid vast kõige paremini otsida ja küsida Tartu Para-Uurimisgrupp liikmetelt, ja sealses teemas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
GZBoy
Uustulnukas

Postitusi: 27
Liitunud: Feb 2008
26-02-2008 14:31
Postitus: #4
 
Noh põhimõtteliselt võib selle teema ära kustutada.

The Spirits Exist!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
27-10-2010 08:35
Postitus: #5
 
Eile rääkis Mare Kõiva raadios Tartu kummitustest ja neid pidi seal hulgem olema.
Kas keegi elab ehk Tartus ja oskab neist nähtustest pikemalt rääkida?
Näiteks Lillast daamist Kirjandusmuuseumis?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
paadikapten
Trollin puritaane.

Postitusi: 1,101
Liitunud: Oct 2004
27-10-2010 13:11
Postitus: #6
 
Minu kõrvu on ulatunud sahinaid kummitusest Peetri kirikus. Aga tõestatud see pole.

Sõjaväelennuvälja ümbrus vaevalt, et kummitab. Elasin ise aastaid seal ligidal ja käisin sealkandis ka hulkumas, mina ei kohanud midagi anomaalset. Ohtlik on seal küll, seda just hulkuvate koerte ja kohalike kaakide tõttu. Lisaks on lennuväljal varisemisohtlikke ehitisi.

Muud huvitavat on Tartus aga küll. Siin-seal tuleb välja salaruume ja kinnimüüritud lampkaste. Ka Pirogovi platsi all on kunagi seal asunud majade keldrid alles (sõda tegi seal puhta vuugi) ja aastaid tagasi üks kelder varises ka sisse, mistõttu seal chillides on oht maa alla vajuda.

Hiinalinnas tasub imetleda vene sõdurite pohuismi ehitusel. Ühe maja keldris ma kunagi pildistasin ja panin tulemuse netti:

http://nagi.ee/photos/grey-cat/sets/240829/. Pildistatud maja keldris on uusi pragusid tekkinud veel üsna hiljuti.

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
27-10-2010 17:24
Postitus: #7
 
Eks seda vene sõjaväeehitiste kunsti leidu mujalgi.

Aga leidsn selle LILLA DAAMI kohta pika jutu, kes Kirjandusmuuseumis kummitab:

Kummitavaks neiuks peetakse 1913. aastal seal majas surnud Frederike Julie Annette Mariet, kelle perekonnale see XIX sajandi lõpul ehitatud hoone kuulus. Kõige levinuma versiooni järgi tegi noor naine enesetapu õnnetu armastuse pärast ühe arsti vastu. Sellest ajast kummitabki neiu Lilla Daamina (tal olevat seda värvi kleit seljas). Tartus Vanemuise tänaval asuvas Kirjandusmuuseumi vanas majas elavat juba kaheksa kümnendit raamatukogu kaminasaalis kummitus. Muuseumi töötajad kutsuvad teda Lillaks Daamiks.

http://epl.ekspress.ee/artikkel/117886

http://www.folklore.ee/tagused/nr13/lilladaa.htm

Mäletan, et kui kunagi ise seal kirjandusmuuseumi vanas osas arhiivis andmeid kogusin, nägin ka ise seal üht vanaaegses hõlstis naist korraga enda ees seismas. Et see hõlst just lilla on, seda nagu tähele ei pannud.
Kas keegi on veel seda kummitusdaami seal näinud?

Teisi Tartu kummituslugusid:
http://tartu.postimees.ee/210104/tartu_p...124353.php

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
luupainaja20
Uustulnukas

Postitusi: 2
Liitunud: Dec 2009
27-10-2010 18:53
Postitus: #8
 
tartu kalevi tänavas vana herbert masingu kooli taga vana haigla kummitab sees ! Bleh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

Postitusi: 3,029
Liitunud: Jul 2010
27-10-2010 23:39
Postitus: #9
 
Mõni moderaator võiks selle teema siia üle tõsta http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=6617

Olles ise Tartu inimene võin kinnitada,et kõik mis eespool öeldud ja ka Müstiku antud link postimehest ja seal olev kirjutatu vastab tõele.Mul on natuke raske koha nimesid(tänavate) nimetada kuna pole juba pikalt enam Eestis elanud,aga siiski.Esiteks räägiks mõne sõnaga endisest Tartu kainestusmajast.Teada olevalt on selle omanik nüüd üks tuntud tegelane ja järgnev pärineb tema eks naise suust kuulduna.Pärast seda kui nendes ruumides oli remont tehtud andis omanik ühe seal asuvatest ,,korteridest,, oma pojale elamiseks.Ei midagi uut,aga kõik mis tavaliselt,see toimus ka seal.Karjed,asjade liikumised,koputamised,uksed ise kinni lahti jne.Tegelikult Tartus terve Toomemägi ja selle ümbrus üks suur kummitus.Pole seal vist ühtegi maja kus ei ole kummitusi.

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

Postitusi: 3,029
Liitunud: Jul 2010
27-10-2010 23:56
Postitus: #10
 
Kuna see kirik http://www.visittartu.com/975 asus minu lapsepõlve elupaiga läheduses,siis sai seal ikka luurel käidud.Kuna vanemad poisid rääkisid,et seal kummitab ja on näha läbi akna kummitus(i) siis käisime meie nooremad ka seal uudistamas.Jutt oli siis järgmine,nimelt pidavat seal sees olema kummitus kellel on punased silmad.Vanemad poisid rääkisid,et nad on kõik neid punaseid silmi näinud.Muidugi kohale pidi minema pimedas.No üks talve õhtu läksime meiegi nooremad (13-16) sinna neid punaseid silmi otsima.Kell oli vast mingi 23:00 kui me ettevaatlikult seal luurele asusime.Hirm muidugi oli suur.Algul keegi ei julgenud aknast sissegi vaadata.Pärast mõningast niisama luuramist ümber kiriku saime ikka rohkem julgust ja vaatasime akendest sisse.Aga mis seal pimedas ikka näed(kirikus sees ei põlenud ühtegi tuld)Kuna keegi midagi ei näinud,siis läksime juba julgemaks.Nii siis,tatine nina vastu akna klaasi vaatasin minagi aknast sisse,pime ja mingit märki... sai niimoodi vahitud hea mitu minutit järjest,kui järsku.. kaks punast silma mis tulid kuskilt ülevalt poolt ja lähenesin kiiresti minu akna poole.. Aga see pole midagi selle kõrval mis kaks vanemat poissi seal läbi elasid.Kuna avastasin selle teema just praegu ja pean oma mälu korrastama,siis sellsest loost ehk homme.Nii palju siis ette,et need kaks poissi läksid öösel sinna kirikusse sisse seda ,,punast,, otsima(jälgima) ja mis seal siis juhtus on ikka... oi oi oi!

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nähtused, mida võib segamini ajada kummitamisega Cassiopeia 51 42,214 05-01-2018 11:53
Viimane postitus: isemaag
  Chasing ParanormalEST - mida arvate? tech 120 36,250 08-07-2017 20:40
Viimane postitus: sakala
  Mida arvate Huff Paranomalist Sekhmet 2 2,818 27-06-2017 00:40
Viimane postitus: Veiko
  Keegi elab meiega koos? Cessu 4 2,838 05-05-2014 06:18
Viimane postitus: Cessu
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 12,803 14-01-2013 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 12,977 01-02-2012 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Mida tohib küsida ja mida mitte ? OuijaFan 28 11,421 13-09-2011 08:28
Viimane postitus: akvamariin

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog