Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
keskendumine ja tähelepanu
#1
Kui hästi suudad keskenduda?

Enne video vaatamist soovitav teiste vastuseid mitte vaadata!

Ülesanne on järgmine:
Kokku on 3 mustas ja 3 valges särgis mängijat.
Loe kokku, et mitu korda viskavad valgetes särkides mängijad teineteisele palli?
Ning seda tuleks teha kohe esimesel korral kui videot vaatad!
Video:
http://viscog.beckman.uiuc.edu/grafs/demos/15.html


(i) Kui lugesid kokku, siis postita vastus wink
Vasta
#2
Esimesel korral lugesin 13, teisel 14. 14 on ka õige vastus, kui põrgatamist viskeks lugeda.
Vasta
#3
Aga vaadake nüüd videot ka üldisema pilguga, kas märkate seal midagi ebatavalist?
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Fatima
Vahepeal tuleb mingi mustas kostüümis "koll" keskele, seda mõtlesid ? Laugh

Jah, tegelikult asja mõte oligi selles gorillas, aga mitte viske kordade lugemises. Smile
Reeglina gorillat ei märgata, mis sest, et ta tantsib otse nina all. Selline video ehk paneb mõne rohkem mõtlema, et kuidas meie aju töötab ja miks me selliseid asju ei märka.
Vasta
#5
Gorillat ei märganud tõesti kuna keskendusin ainult valgetele särkidele. Aga pallivahetusi sain 15.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: andoorium
Gorillat ei märganud tõesti kuna keskendusin ainult valgetele särkidele. Aga pallivahetusi sain 15.

Aga kui me juba teame, et seal on gorilla, siis ükskõik kui palju me ka ei keskenduks, siis ikkagi märkame teda.
Vasta
#7
14 ja gorilla mõlemad esimese korraga.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: levis
Aga kui me juba teame, et seal on gorilla, siis ükskõik kui palju me ka ei keskenduks, siis ikkagi märkame teda.
Nii see on, ma proovisin nüüd mitu korda, alati jääb silma kui gorilla jalg ekraanile ilmub. Hiljem jääb ta märkamatuks.
Vasta
#9
Algul ei saanud sellele "trikile" päris täpselt pihta. Mõtlesin, et gorilla on ainult selleks seal, et segada lugemist. Pärast selle video näitamist oma tuttavatele, sai päris kõvasti naerda. Kusjuures mõni oli täiesti kindel, et tegu oli kahe erineva videoga - algul gorillata ja pärast gorillaga Smile Väga lahe Smile

Muudetud: 8-3-08 kell 10:20:33 Tom
Vasta
#10
Sain 14 ja gorillat alguses ei märganud Laugh
Vasta
#11
Sain ka 14 ja gorillat ma märkasin, aga kui teist korda vaatasin videot, siis hakkasin rohkem gorillale keskenduma, naersin, et kuidas nii ja pidasin teda segaduse tekitajaks, et halvem järge oleks pidada ja mõtlesin veel, et see oleks võinud olla valge gorilla, siis ta oleks ehk rohkem seganud, et miks just must.

Aga kui palju te musta meeskonna viskeid kokku saite(ma sain vist 18)? Kui ma mustasid lugema hakkasin, siis mulle tundub, nagu mustad ja valged vahepeal vahetaks palli. Kas teie ka seda näete? Isegi kaks või kolm korda.

Muudetud: 8-3-08 kell 23:49:14 killuke1
Vasta
#12
14 ja gorillat nägin koheLaugh Aga vist lihtsalt vedas, sest pöörasin juhuslikult pilgu mustadele.Laugh


edit: kirjaviga

Muudetud: 22-4-08 kell 19:55:37 helliknokk
Vasta
#13
ma sain ka 14, kusjuures ma lugesin mustade viskeid ka Smile kokku sain 24-ringis ja gorillat märkasin ka esimesel korral.
Vasta
#14
sain kokku ka 14 viset, nagu paljud siin. ma ei tea, aga ma märkasin KOHE, et paremalt poolt tuleb see gorilla Laugh. võibolla ma ei keskendunud piisavalt.
Vasta
#15
See gorilla jäi mul esimest korda silma, mõtlesin mis ta sinna ronis.

Muudetud: 27-5-08 kell 15:54:51 Golden
Vasta
#16
Mnjahh. Ja mina, lollike, punnitasin nii suure hoolega palli jälgida, et ei saand üldse aru, et see suur aff seal keskel jõllitab ja vastu rindu peksab. Kui teist korda vaatasin, siis nägin küll. Samamoodi töötas kinupilt ka mu kahe kolleegi jaoks (et alguses kumbki gorillat ei märganud).
Pime olen ma. Pimedusega löödud Laugh
Vasta
#17
Üks sarnane video:

Kas märkad videos midagi imelikku. Midagi, mis muutub?
http://www.youtube.com/watch?v=ubNF9QNEQLA&eur
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat