Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis saaks kui...?
#1
Viimasel ajal olen palju lasknud oma mõtetel uidata teemal, et mis saaks,kui keegi inimestest suudaks 100% vettpidavalt ära tõestada, et Jumalat POLE OLEMAS.Et see oleks kõigile selge ja arusaadav nagu 1+1=2 või midagi taolist.Muidugi on selge see, et on raske tõestada millegi mitte olemist, aga ikkagi...mis saaks, kui keegi seda suudaks.Kas tekkiks kaos maailmas?
Vasta
#2
Jumalatõestused ehk siis Jumala/te olemasolu või mitteolemasolu kohta on esitatud palju tõestusi ning neile vastuväiteid. On näiteks väidetud, et kui mitte postuleerida ühe, igavese Jumala olemasolu, siis on universumi olemasolu seletamatu, sest ei ole võimalik, et miski tekib eimillestki. Teiselt poolt on väidetud, et miski päritolu eimillestki tuleneb vältimatult eimiski paradoksist. Paljud on väitnud, et Jumalasse uskumine sõltub usust, mitte mingist argumendist või tõestusest, ning ükski niisugune argument ei saa olla kindel või lõplik tõestus.
Vasta
#3
Eks ma teemat tehes ei arvanudki, et keegi suudaks selle ära tõestada...rohkem oli see mõeldudki fantaasiateemana, et mis oleks kui ?Aga mis puutub teema arendusse, siis võiks siia ka lisada erinevaid põhejndusi, et miks ta on või siis miks kellegi meelest ei ole.Ise olen veendunud, et Universium on lihtsalt oma olemuselt täiesti universaalne ja saab ise endaga hakkama...nii, et mingit veel kõrgemat jõudu polegi tarvis,poleksi võimalik ja ilmselt polegi...aga kui inimesed vajavad eluga hakkama saamiseks usku, siis mis mul selle vastu saaks olla.Ei hakka ju kõigile kuulutama, et kõik see on mõttetu ja et tegelikult on kirik suures plaanis kasumit teeniv ettevõte nagu ajalehe toimetuski...ei taha viimase lausega küll kedagi solvata, aga see minu arvamus.
Vasta
#4
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=8
palun, loe wink
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: ONE
kui keegi inimestest suudaks 100% vettpidavalt ära tõestada, et Jumalat POLE OLEMAS
Eeldan, et kui keegi suudaks seda teha, siis oleks ta seda juba ammu teinud.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: yar
Arvan, et ei muutuks midagi.
Selles kahjuks eksid küll...
Usu teema on üks laialdasema levikuga ja suurema mõjuga mõtetest maailmas.
Kogu see maailm lihsalt kukkuks kokku ja minu eelduste kohaselt kaasneks sellega korralik kaos.
Kujuta ette, kui tuleks välja, et me tegelikuses elame virtuaalses maailmas. (Matrixi filmi teemaline) Ja kui suurt mõju see avaldaks, kui terve maailm järsku seda teada saab. See oleks liiga suur uudis, et ühe pauguga seda keegi haarata suudaks.
Sama juhtuks usu maailmas.
Maailma ühed võimsamad isikud käivad ikka käsikäes mingi usuga. Selle all ei pea ma silmas kõiki maailma liidreid.
Kujuta siis ette, kui maailma liidrite, terroristide, jms maailm lihtsalt vajuks pilbasteks.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: yar
Milleks spekuleerida selle üle, kas maailm kukkuks kokku või mitte ja kui me elaksime virtuaalsuses..., Matrixis või mida see teadmine annaks.?
See oli lihtsalt üks näide, et millist mõju võiks avaldada uudis, et jumalat tegelikuses ei eksisteeri.
Vasta
#8
Esiteks, need kõige pimedamad usklikud ja ususkeptikud vms leiavad alati hea põhjuse/vabanduse ning peagi ütlevad et need nö "tõendid" on põrgust ja välja tulnud selleks, et usku testida.

Teiseks, vägagi primitiivne ja kinnine suhtumine on käsitleda Jumalat kui meest habemega pilve peal. Labane on arutleda teemal, kas ta on olemas või ei ole. Veel hullem on selleks tõendeid hakata otsima...
Nagu...Jumal on siiski lai mõiste ning kõikides religioossetes tekstides on jumal/jumalad metafoorse/sümboolse tähendusena.

Muudetud: 6-3-08 kell 20:55:32 Kazluk
Vasta
#9
Jumal elab uskujatel ikka selles suures ja tugevas usus edasi-kui keegi midagi tõestab (ei kujuta ette kuidas) siis pigem usutakse, et tema valetab. Kuidas tõestada uskumatut? Üheks võimalikuks üldiseks vastuargumendiks Jumala olemasolu vastastele argumentidele omakorda on, et millegi mitte-eksisteerimist ei saa tõestada. Selle vastuargumendiks omakorda on, et saab tõestada, et miski ei saa eksisteerida seetõttu, et mõiste iseenesest on vastuoluline.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: AnzieÜheks võimalikuks üldiseks vastuargumendiks Jumala olemasolu vastastele argumentidele omakorda on, et millegi mitte-eksisteerimist ei saa tõestada.

Vastuargumendiks tasub küsida, kas jumala uskuja ja selle argumendi esitaja usub näiteks Roosat Ükssarvikut või Lendavat Spagetikoletist. Sest ka nende mitteeksisteerimist ei saa tõestada.

Tehniliselt väljendatuna - tõestama peab see, kes väidab millegi olemasolu.
Vasta
#11
Tehniliselt väljendatuna - tõestama peab see, kes väidab millegi olemasolu.

Kusjuures väga õige tähelepanek.Seni kuni mul pole au olnud Tema Kõrgusega nelja silma all vestelda pole ka põhjust tema olemasolu tunnistadaSmile
Vasta
#12
Aga samas võib väita "uskuja" seda, et minu jaoks ta on olemas, minu jaoks ta eksisteerib ja kui sul usku sellesse pole siis miks mina pean sulle tõestama?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: ONE
Viimasel ajal olen palju lasknud oma mõtetel uidata teemal, et mis saaks,kui keegi inimestest suudaks 100% vettpidavalt ära tõestada, et Jumalat POLE OLEMAS.Et see oleks kõigile selge ja arusaadav nagu 1+1=2 või midagi taolist.Muidugi on selge see, et on raske tõestada millegi mitte olemist, aga ikkagi...mis saaks, kui keegi seda suudaks.Kas tekkiks kaos maailmas?
Aga, mis oleks kui keegi suudab Sulle tõestada, et Jumal või sellelaadne on olemas? Kas Sa satuksid väga segadusse? Kas suudaksid selle teadmisega edasi elada? Mõtle vahelduseks teisiti, sa ei saa väita midagi, mida sa ise tõestada ei suuda.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: killuke1
Aga, mis oleks kui keegi suudab Sulle tõestada, et Jumal või sellelaadne on olemas? Kas Sa satuksid väga segadusse? Kas suudaksid selle teadmisega edasi elada? Mõtle vahelduseks teisiti, sa ei saa väita midagi, mida sa ise tõestada ei suuda.
Just, mina arvan ka nii...
Vasta
#15
Ma muidugi pole seda väitnudki...kuigi jah ,paraku mu arvamus asjast on selline,aga üldiselt hoian selle enda teada...aga teema oli pigem tehtud selleks, et saada erinevaid arvamusi, et mis saaks...kas tekkiks paanika?On ju valdav osa maailmast just selle teadmise peale üles ehitatud, et Ta ikkagi on olemas...ükskõik millisel kujul siis, aga kui ikkagi tõestada, et Teda pole...see oleks valus lõõk Maailmale...ma arvan.
Vasta
#16
Olles üksjagu suhelnud ja ka natuke lugenud-puurinud-uurinud,on selgeks saanud,et ratsionaalselt mõtlevale inimesele on võimatu tõestada jumala olemasolu. Täpselt samane olukord valitseb usklike meeles,kui retio-sõdur üritab jumala olematust selgitada ... Veidike lihtsam on segadusse ajada moneteistliku jumala-kõige ja kõigi looja kummardajaid. Küsimus:" kas lõpmatuse loomine on lõplik või lõputu tegevus?",ajab vastajaid segadusse ja otse loomulikult jätavad nad vastamata. Kui lisad,et jumala tarkus on nii suur,et ta mitte kunagi ei asuks looma midagi,mis iial valmis ei saa,on segadus veel suurem ... Haldamisest-juhtimisest maksa mitte rääkidagi!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 11,073 15-02-2018, 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Mis on religioon/usund ja kuhu kuulub šamanism? WhiteWolf 224 79,287 04-12-2014, 23:46
Viimane postitus: Maokas
  Püha tuli, mis ei põleta Hallucigenia 0 3,289 19-06-2006, 21:24
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat