Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leidke viga...
#1
1) Oletame, et on kaks numbrit a ja b ning a=b

2)korrutame mõlemat poolt numbriga a
a2=ab

3)Lahutame mõlemalt poolt b2
a2-b2=ab-b2

4)a2-b2=ab-b2 > (a+b)(a-b)=b(a-b)

5)Kõrvaldame mõlemalt poolt (a-b)

(a+b)=b

Kui a=b ja b=1, siis 1+1=1

?????????????????????????


Allikas: http://www.youtube.com/watch?v=o_SGu7cH1...re=related
Vasta
#2
Aa! Sain ka pihta.

b(a-b) saadakse b sulgude ette tuues. ab-st jääb järgi a ja b2 jääb b.

a+b=b

a=-b+b
a=0

Ja 0+0=0

Muudetud: 12-3-08 kell 15:36:42 kurk
Vasta
#3
Tegelikult päris nii see pole, teades, et a=b, siis teame ka, et a-b peab olema 0
Teada tuntud tõde on aga, et nulliga jagada ei saa.
Mott
Vasta
#4
A miks siin ülesandes jagama peaks? Nullist lahutada saab, nulli saab ka lahutada. 0-0=0
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
A miks siin ülesandes jagama peaks? Nullist lahutada saab, nulli saab ka lahutada. 0-0=0
Pole öeldud, et a ja b on nullid, seega peab sobima nendeks ükskõik milline arv.
Kui sa tahad (a-b) ära kaotada, siis sa pead mõlemad tehtepooled jagama arvuga (a-b)
Kuna a=b siis a-b=0
Said aru?
Vasta
#6
Mitte päris, kas sa mõtled seda viiendat punkti? kui jah, siis seal ju lihtsalt taandatakse, sest -x+x on 0 ja antudjuhul ta lihtsalt kaob ära.

Pole öeldsud ka seda, et need on nullist erinevad arvud.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Mitte päris, kas sa mõtled seda viiendat punkti? kui jah, siis seal ju lihtsalt taandatakse, sest -x+x on 0 ja antudjuhul ta lihtsalt kaob ära.

Pole öeldsud ka seda, et need on nullist erinevad arvud.
Ohissand.
Kui pole öeldud nende väärtus, siis ei saa ju väita et see seda on kuna pole öeldud vastupidist.
Kust sa need -x+x said? Antud on a ja b
Vasta
#8
Kuna see ei läind päris võrrandiga kokku, ei tahtnud ma samu tähti kasutada. Kui 4. punktis olnu oleks viidud kõik samale poolele, oleks olnud (a-b)-(a-b)... mis teeb kokku 0, ehk mitte midagi.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Kuna see ei läind päris võrrandiga kokku, ei tahtnud ma samu tähti kasutada. Kui 4. punktis olnu oleks viidud kõik samale poolele, oleks olnud (a-b)-(a-b)... mis teeb kokku 0, ehk mitte midagi.
See ei anna sulle a ja b väärtusi.

Muudetud: 14-3-08 kell 10:34:21 Metavo
Vasta
#10
Matemaatikast pole mina kunagi jaganud...nüüd lähen matemaatikas suvetööle sellepärastLaugh aga füüsika on mul suht hea...ülesanded on lihtsmad kui teooriagiBleh
Vasta
#11
Viga on selles:

Kogu ülesanne on üles ehitatud teadmisel, et a=b, kuid see jäetakse arvestamata punktis 4. [ 4)a2-b2=ab-b2 > (a+b)(a-b)=b(a-b) ]. Kuna a=b, siis a-b=0. Ehk siis ei saa lihtsalt taandada ära (a-b) -d. Selline on situatsioon: (a+b)0=b*0 ja kuna 0*x=0, siis 0=0.

MOTT.Bleh

(Üldiselt siis vist suht see, mida Metavo ajas?)

Muudetud: 12-3-08 kell 23:03:23 Alfar
Vasta
#12
4. punkt oli täitsa ilus, 5. punkt oli see mis ei meeldinud. Mõlemad pooled jagati läbi arvuga (a-b), mis on 0. Seda aga teha ei saa.

Või võtame näiteks, et sul on kolm õuna, ning sa jagad need nullile inimesele. Mitu õuna igaüks saab?
Vasta
#13
Miks seda jagama peab?
(a+b)(a-b)=b(a-b) nüüd viime ühele poole:
(a+b)(a-b)-b(a-b)=0
Aaa, nii nüüd sain pihta.
Seega, viga peab olema teises või kolmandas punktis, smas need tunduvad õiged. Vaadates viimast punkti, on vastus kas 1 või 0, aga arendades viimast edasi, jääb ikka ainult 0.
Vasta
#14
Taandamine = Mõlema poole läbijagamisega ühe ja sama arvuga. Antud juhul (a-b)-ga, mis on aga 0. Kuna nulliga jagamine on pisut keerukas, siis.. võib lugeda selle osa valeks.
Vasta
#15
Aga kui a asendada tähega b, kuna a=b, siis ei oleks ju algusest peale kõik õige 1) b=b > 2)ab=ab > 3)ab-b2=ab-b2 jne
Mõlemad pooled jäävad ühesuguseks.
Vasta
#16
Neljandas punktis teed korrutised kus on siis a-b või b-b, nulliga korrutamisel saad nulli ja seega lõpus probleemi ei ole. 0+0=0
Lisaks viiendas punktis pead ikkagi nulliga läbi jagama, aga seda ei tohi teha.

Muudetud: 14-3-08 kell 16:20:42 Thorondor
Vasta
#17
Siin ülesandes peaks kaks võrduma ühega (2=1). Ühesõnaga me vingume siin niisama, keegi ei tea, kuidas õige on ja on üksteisega kurjad.
Kes lisaks mulle enne tähele ei pannud, siis seal mõttetu küsimärgirea all on link.
Vasta
#18
Vale vastus- see viga mis välja on toodud, taandamine, on viga mida teatakse. Ja see ongi asja võti.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Siin ülesandes peaks kaks võrduma ühega (2=1). Ühesõnaga me vingume siin niisama, keegi ei tea, kuidas õige on ja on üksteisega kurjad.
Kes lisaks mulle enne tähele ei pannud, siis seal mõttetu küsimärgirea all on link.
Minu teooria on see, et see on tehtud kellegi nupuinimese poolt valmis ja edasi on see hämmastanud igasugu matemaatika võhikuid ja Selveri kampaaniate friike.
Aga Kurk, saa aru, see ei tõesta, et 2=1
Vasta
#20
viga on 3. punktis ju.

teil on a*a = a*b siis te lihtsalt ei saa lahutada b2 mõlemalt poolt.
Vasta
#21
Ma ei arvandki, et 2=1. Minuarust on see võrdus lollus.
Vasta
#22
Kes siis veel aru ei saanud, mis valesti on?
Vasta
#23
Kui a=b siis võib kõik kohad kus b on asendada a-ga või vastupidi, seega müstilist tulemust ei tule.

[Muudetud: 22-10-2009 THOR-00]
Vasta
#24
Aga ära tee seda asendust. Müstilist tulemust ei saa ikka tulla, kui korrektselt matemaatikat teed. Reeglitevastast matemaatikat on viljeletud. Leia üles.

[Muudetud: 22-10-09 Thorondor]
Vasta
#25
Eelmisel nädalal toimus Singapuris Aasia koolilaste matemaatikaolümpiaad, milles polekski ehk olnud midagi eriskummalist, kui seal poleks esitatud üht imelikku küsimust.

Tõsine pähkel matemaatikaolümpiaadilt Singapuris: Mis on Cheryli sünnipäev?

Õigeid vastuseid olevat vaid üks, kuigi sellest tekkis Facebooki avarustel suur sensatsioon, sest väidetavalt olevat õigeid vastuseid kaugelt rohkem kui üks.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat