•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaiu raba vol2. 18-20 aprill
#26
oleks, et suvel, tuleks ehk kah kaasa. aprilliilmadega raba vahel külmetamine ei kuulu just mu lemmiktgevuste hulka peale mitmeid aastaid militaarelu, mis just selliste arktiliste piknikutega mu põlveliigesed tuksi keeras :-(
Vasta
#27
Ma tulen ka AGA POLE VEEL KINDEL

kõik oleneb sellest kas ennem 18 aprilli mu neljade ja kolmede ülekaal on suurem kui kahtede .

Muudetud: 31-3-08 kell 22:49:22 sto
Vasta
#28
Tundub, et minu panus jääb ka seekord andmata, aga ma püüan see-eest muudest asjadest osa võtta Smile
Vasta
#29
Ah jama. Oleks olnud järgmine nädalavahetus või siis järgmine peale teie planeeritud nv, siis oleks ka tulnud :S
Vasta
#30
Nüüd on meil siis ju väike mure...MEIL POLE KÖETAVAT TELKI kui Maunaja EI TULE:S M a ei tea kas praegu muidu tavalise telgiga saaks telgitud... Aga ma arvan, et kui pisike telk hästi täis toppida siis peaks ju kehasoojusega selle juba üles soojendama... Üritus peab igal juhul toimima. J a pealegi eelmisel korral me ju magasime ja esimese öö ilma kütmata ja mina sain küll väga hästi magada...külm polnud.

Muudetud: 3-4-08 kell 08:19:50 katz
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: maunaja
minuga ei tasu seekord arvestada. plaanide muutus ja käsk.

Järelikult jääb ka soe ja mugav numbrituba olemata. Või saaksid seda ikkagi laenata?

Ega midagi väga hullu ka ei oleks, lihtsalt tuleb natuke rohkem kampsuneid ja villaseid sokke kaasa võtta.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Tsitaat:Algselt postitas: maunaja
minuga ei tasu seekord arvestada. plaanide muutus ja käsk.

Või saaksid seda ikkagi laenata?
Rääkisin juba sellest Janariga. Nagu mina aru sain, siis see ei ole kahjuks võimalik.
Vasta
#33
Vabandust Metavo! Kuigi sõnumine pole minu rida...
Ärge nüüd maunaja telgi puudumise tõttu pead norgu laske...eelmine kord käies saime esimese korraga hakkama ka ilma kuuseokste ja küttetaLaugh
Vasta
#34
Olen kuulnud soovitusi, et kui panna 2 odavat magamiskotti üksteise sisse, pidid isegi hullemad külmavaresed ka pakasega ilusasti magada saama. Mõtlen ka ise seda testida...
Kahekordne telk võib ka kasuks tulla - mina näiteks olen ikka oma saastamarketi telgile kile peale pannud ja tundub soojem küll, rääkimata sellest, et siis ei lähe telk seest rõskeks.
Vasta
#35
Minul küll tulemata ei jää...oma telgi võtan ja soojad asjad kaSmile
Vasta
#36
Kahju.. Tuleks samuti hea meelega. Kahjuks aprillis kõik nädalavahetused hõivatud juba.
Vasta
#37
Kui pika säärega võiksid kummikud olla? Mul õnnestus Hinnapommist saada 25 cm kõrgused - kas sobivad või oleks veel kõrgemaid vaja?
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten
Kui pika säärega võiksid kummikud olla? Mul õnnestus Hinnapommist saada 25 cm kõrgused - kas sobivad või oleks veel kõrgemaid vaja?

Kummikute kõrgusel on lineaarne seos ümbritseva (looduse) vaatamise muretusega. Laugh

Lisaks tuli veel meelde, kes tuleb autoga ja kellel õuepeal midagi puukuuri taolist on, võiks igaks juhuks sületäie halge kaasa võtta, et lõke mureta püsti saada.

Veel soovitan võtta kaasa metallkruusi ja kõiksugu keemiat, millest saab maitsvaid sooje jooke teha. No et külm päris ära ei võtaks.

Hankige/laenake kindlasti binokleid/fotokaid!

Mainiks veel, et nii mõnigi (tundlikum) inimene on lubanud ainult laupäeva päevaks tulla. Ühesõnaga, kellel pole võimalik tervet nädalavahetust raisata, raisake poolgi. Smile
Vasta
#39
Te võite kamba peale kuskilt mõne kateloki ka osta/laenata, et oleks lihtsam sooja vett teha, kui juba ei ole plaanis kindlasti kaasa võtta. Kindlasti varuge lõkke tegemiseks tikke (ja pange need sellisesse kohta, et nad kuivad püsiksid) ja/või välgumihkleid. Ja puhas vesi ilmselt ei teeks paha (sõltuvalt sellest kui palju keegi plaanib seda siis ära tarvitada: joomiseks, söögi tegemiseks, pesemiseks jne). Hetkel vist midagi tarka rohkem öelda pole Bleh Kahju ainult, et kaasa ei tule.
Vasta
#40
Täitsa ¹okeeriv on mõelda et see on juba järgmisel nädalal.
Kui taevas selge näib olevat, võiksime ööbida suurimas võimalikus ruumis, lageda taeva all.
Võtan enda priimuse kaasa, aga põmst peame arvestama et sellega kogu grupile süüa tegema ei hakka. Kõik kel võimalus, võiks võtta omad priimused kaasa...või alternatiivsed vahendid söögitegemiseksSmile
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Täitsa ¹okeeriv on mõelda et see on juba järgmisel nädalal.
Kui taevas selge näib olevat, võiksime ööbida suurimas võimalikus ruumis, lageda taeva all.
Võtan enda priimuse kaasa, aga põmst peame arvestama et sellega kogu grupile süüa tegema ei hakka. Kõik kel võimalus, võiks võtta omad priimused kaasa...või alternatiivsed vahendid söögitegemiseksSmile
Kas sa Metavo ei arva, et liiga külm on veel. Mina tahaks küll tegelikult lageda taeva all magada aga kui kuulsin täna, et enne Kaiusõitu võib veel lund tulla siis kahtlen kas julgen. Aga eks kohapeal näib mis ilm ja mis saabSmile Igaljuhul võtan igaks juhuks ka telgi kaasawink
Vasta
#42
Eelmine kord tuli ka lund. Telgi võtan ise ka kaasa igaksjuhuks.
Vasta
#43
Kuulge, aga kas keegi Kaiu soo peale on mõelnud? Asub Tartumaal, korralik matkarada peaks ka olema.
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_mets/a...5_311.html

Muudetud: 8-4-08 kell 21:20:34 Metavo
Vasta
#44
Et Tartumaal sihukese nimega soo on, sellest kuulen esimest korda... Aga telgiomanikele soovitus, eriti just odavate säästutelkide omanikele: püüdke oma telkide jaoks ka kiled kaasa võtta. Sellise suurusega, et kataks telgi ära. Siis ei lähe telk öösel seest märjaks ja tundub soojem kah. Muidu kilest saab üksi kah telki teha, kuid sellisele on raske uksi aretada ja soojapidavus võib seetõttu kannatada.
Vasta
#45
Me saame hakkamaLaugh
Vasta
#46
Vanasti öeldi selle "Kaiu soo" kohta ikka Kaiu järved. Mingil Tartu kalameeste seltsil on seal puhkebaaski. A telkimise ja muuga on mõistlik pisut ette uurida - et kuhu ja kuidas täpsemalt. Ise käin seal iga aasta kukeseenel (nagu veel umbes pooled Tartu- ja Jõgevamaa elanikud). Maastik on tõepoolest põnev. Samas igasuguse paravärgi kohta kogemus puudub. (Aga ses osas olengi suht tundetu/algaja/teadmatu subjekt).
Vasta
#47
Ei tulnud eelmine kord lund!
Vasta
#48
Võite minu nimekirjast maha võtta, kuna üks tähtis asi tuli vahele = /. Võib-olla kunagi hiljem
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Ei tulnud eelmine kord lund!
Siis on küll huvitav, ise mäletan väikest lume kihti ühel hommikul.
Vasta
#50
Eelmise korra kraadid:
27.04.2007 max:15 min:7
28.04.2007 max:9 min:4
29.04.2007 max:7 min: -2
Ehk pühapäeva hommikul võis vabalt jäätunud kaste maas olla.

Selle korra kuupäevade kohta läbi aastate:
18.04 max: 20 öö-päeva keskmine: 6 min: -7
19.04 max: 18 öö-päeva keskmine: 6 min: -1
20.04 max: 21 öö-päeva keskmine: 7 min: -3

Ehk optimistidele tuleb retke ajal sooja kuni 20 kraadi Smile

Muudetud: 10-4-08 kell 07:28:38 Tom
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kolgu (ka Kaiu) raba väljasõit 27-29 apr Tom 217 115,757 08-09-2015, 20:32
Viimane postitus: zzz34
  Suvine Kaiu uurimiskäik 2009 Metafor 7 9,780 06-10-2009, 08:00
Viimane postitus: Tom
  Para-hullude-öö vol.1 Kaiu 06.12.08 Tom 21 10,984 24-08-2009, 17:00
Viimane postitus: VironShaman
  Väljasõit rohelusse 17-19.aprill.09 Tom 20 8,940 20-04-2009, 16:00
Viimane postitus: Metafor
  Avasta Eestit vol2, ehk "Augusti(öö)st otsimas asju&quo Tom 23 9,980 29-03-2009, 20:38
Viimane postitus: JoJo
  Kaiu raba noltsik 75 23,897 22-08-2008, 19:25
Viimane postitus: noltsik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat