• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segavad faktorid foorumis
#1
Ma pean ära mainima ühe tõsise probleemi, mis foorumit on hakanud rikkuma. Nimelt mõned maailmaparandajatest kasutajad, kes pea kõik teemad, kus nad sõna võtavad, suudavad viia offtopicuks ning kannavad ainult ühte mõtet, 'paranormaalsused on jama, inimesed tulge mõistusele ja ära ajage siin mingit mula'. Nõuavad paranormaalsuste tõestamist teaduslike faktidega, andmata endale aru, et asjast paranormaalsuse teebki see, et seda ei saa seletada reeglina üldtunnustatud teaduslike paradigmade läbi. Seega tõestamatu tõestamise nõudmine järjepidevalt on ebameeldivalt silmakirjalik. Isiklikult ei taha ma neid teemasid samamoodi lugeda nagu 'appi, mul nurgas krõbistab'-teemasid, veelvähem midagi kaasa rääkida, sest see on sama, mis vaielda paduusklikuga jumala olemasolu üle. See, et mõningatel inimestel puudub tolerants ning oskus taluda oma arvamuse kõrval ka muid, vahel täitsa vastandlikke arvamusi ja maailmavaateid, rikub tõsiselt meie foorumit.
Diskussioon, dialoog ja vaidlus on hea ja edasiviiv, kuid mitte nii, kui üks osapool vastuseisu korral hakkab koheselt mõnitama ja vastaspoolt alandama.

Ma ei poolda kõikide paranormaalsust vastandavate kasutajate bänni, kuid ma tahaks leida mingi kompromisslahenduse, et kõik osapooled rahule jääks. Ideid?

Muudetud: 27-3-08 kell 18:35:11 elis
#2
erakordsed väited nõuavad erakordseid tõendeid. kas pole õige?

lisaks veel niipaljukest, et kuni keegi arvamust avaldab, pole keegi kobisenud. kobin tekib aga kohe, kui keegi oma parajuttu "fakte" esitama hakkab. õppige ükskord ära, et kui esitatakse väide või fakt, peab olema valmis ka seda tõestama. arvamus ja filosofeerimine on aga hoopis iseasi.
#3
Mis õigust on sul fakte nõuda? Tee see endale ükskord selgeks.
#4
ja miks mul siis seda õigust pole?? Smile1

küsime siis vastu: mis õigus on sul esitada väiteid, mida sa tõestada ei suuda ja väiteid, mis on ülimalt tõenäoliselt valed? ;-)
#5
Jason, kui inimene enda arvates tõesta asja ära üsna veenvalt ja siis tuleb mingi mats kes kukub keksima, et nii ikka ei sobi ja tõesta veel tõesemalt, siis kellel probleem on, kas sellel, kes ei usu või sellel, kes usub?
#6
mina võin "enda arvates" tõestada vägagi veenvalt midaiganes. näiteks kasvõi seda, et sa oled roheline mehike planeedilt nimega kurgipõld. mida see loeb, et mu tõestus on minu jaoks üsnagi veenev? kas kellegi ARVAMUS on KUNAGI muutnud väljamõeldise tõeks? ma arvan, et just MATS ei suuda aru saada mis on tõestamine ja mis on niisama lobisemine. ja probleem on sellel lollikesel, kui teada soovid.

käi koolis või saa muul moel targemaks...
#7
Vanasti nimetasid seda ju lasteaia taktikaks. Jälle silmakirjatsemine. Viimane postitus jättis mulje, et sa tunned ennast kuidagi kiusatuna, et inimesed suhtlevad omavahel ja sa ei saa aru miks sina aru ei saa neist asjadest.

Muudetud: 27-3-08 kell 19:30:11 Thorondor
#8
kuna see siin pole tavateema, leian, et võin thorondori ignoreerimisele kerge erandi teha:

mis puutub siia lasteaia taktika? võiksid meenutada.
kas sa ikka tead, mida tähendab silmakirjalikkus?
sinu postid on jätnud mulle väga värvikaid muljeid aga ma arvan, et see ei puutu teemasse, mis mulje miski kelleelgi jätis.
pigem paistab, et inimesed ei suuda vahet teha arvamuseavaldamisel ja väidete esitamisel. aga sellest pole mõtet sulle rääkida sest sa ise ei tee neil samamoodi vahet.

ma loodan siiralt, et ma isegi SIIN teemas ei pea su juttudele rohkem reageerima.
#9
Jason, ma arvan, et sul jäi mu postituse point mõistmata ning sa võtsid seda kui rünnakut enese vastu, asudes kohe end õigustama. Nii kompromissile ei jõua ja arengut ei toimu.
Ja muuseas, kooli on mul piisavalt, õppimine iseenesest lõpeb aga alles surres... Ju ma pean hetkel intensiivsemalt õppima eneseväljendust, et sinusugusele asju arusaadavaks teha.
#10
mullegi jääb mulje,e t sa ei saa minust aru. mis parata. kompromiss ja mõistmine peab olema kahepoolne mitte, et üks nõuab arusaamist ja teine sügagu kukalt.

peale eneseväljendusoskuse oleks kasulik ka elementaarsed väitlusreeglid selgeks teha. siis ehk polegi vaja erilisi eneseväljendusoskusi.
#11
Minge sinnasamusesse oma vaidlemisega. Varsti pole enam ühtegi teemat, kus Jason ei demagoogitseks. Homme roogin teema puhtaks ja sulgen mõttetud vaidlemise teemad, mis niikuinii kuskile ei vii.
#12
Huvitav fenomen on foorumis see, et kui Thorondor vastab Jasonile samal viisil, nagu Jason räägib meie foorumi liikmetega, siis Jason leiab, et on vaja Thorondori väiteid ja kommentaare ignoreerida. Jason, sulle tehakse puust ette ja punaseks see, et meile ei sobi see, kuidas sa siinsete foorumi inimestega käitud ja sa ikka ei saa aru, pidades meid järjest lollimateks. Mul on lihtsalt kahu, et sinu demagoogitsemine ja silmakirjalikkus on foorumist järjest rohkem asjalikke kasutajaid eemale peletanud ja asjalikud arutelud asendanud tati pritsimisega.
Ma kordan endiselt, paranormaalsusi ei ole alati võimalik teadulikult tõestada, see teebki sellest para-normaalse ja tõestamatu tõestuse nõudmine on minu jaoks silmakirjalik, eriti kui hiljem irvitatakse selle üle, et näed, te ei suutnudki ju tõestamatut tõestada. See ei tähenda, et me ei võiks siin selliste asjade üle arutleda ja vestelda. Mul on kahju, et see sulle pähe ei mahu.

Ja uskmatule võib tuua ükskõik kui häid ja veenvaid tõendeid ja seletusi, kui ta ei taha uskuda, siis ta ka ei usu ning seeg apole ükski tõend tema jaoks piisavalt hea.

Muudetud: 28-3-08 kell 09:52:27 elis
#13
elis, too otsesed näited mu demagoogitsemise ja silmakirjatsemise kohta.
#14
Minu teada on sulle neid piisavalt toodud. Ja mul on hetkel targemat teha, kui foorumis sinu pirne noppida..
#15
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Minu teada on sulle neid piisavalt toodud. Ja mul on hetkel targemat teha, kui foorumis sinu pirne noppida..

minu teada pole ühtki toodud.

sul on targematki teha? kas üks neist targematest tegemistest on paari kiusliku paramehe süüdistuste korrutamine ilma neid kontrollimatagi?
#16
Jason ära õienda. Vaata need teemad läbi, kus oled sõna võtnud ja siis mõtle natuke järgi.
Sinu puhul on kahjuks nii, et lisaks demagoogitsemisele ja lihtsalt õelale vaidlemisele oled ka silmakirjalik.

1. Sulle on sadu kordi öeldud, et igal inimesel on õigus oma arvamusele. Ka sinul, ent oma arvamuse avaldamine ei tähenda, et teiste arvamuste vastu võib võidelda. Kui tahad kakelda, siis tee oma foorum ja kakle seal. Siin pole selleks sul ruumi.

2. Sind häirib see, kui keegi tõsimeeli usub seda juttu, mida ta räägib. Mina jällegi väidan et peabki uskuma. Sest see muudab inimesed värvikamaks, isikupärasemaks. Kui sa seda arvamust minuga ei jaga, siis on see sinu probleem ja me ei taha kuulda kümme leheküljetäit sinu hala selle kohta, et see nii ikka pole.

3. Teadusel ja teadusel on suur vahe. Sina usud teadlast, kes sulle ütleb et tema tegi katseid. Teised usuvad jälle inimesi, kes väidavad, et ise kogesid. Milles on erinevus? Erinevust polegi, lihtsalt maailmavaated on suunitluselt teised. See, et sina oled enda jaoks mingi asja selgeks teinud, ei tähenda et sama tõde peaks teiste jaoks kehtima. Saa juba üle oma maailmaparandajakompleksist.

4. Nagu Elis ütles - parateadus on parateadus ja ei peagi olema kõigi jaoks loogiline ja mõistetav. Seepärast ta ju para ongi. Niipalju kui on inimesi on ka arvamusi. Mina näiteks olen antud valdkonnas juba 7 aastat kogunud andmeid, uurinud, ise kogenud ja tänasesse hetke jõudmisel on olnud palju nüansse, mis kõik mõjutavad minu arvamust. See et sina nõuad mõnele väitele tõestust on jama, sest sel juhul peaks ma hakkama sulle oma 7 aasta kogemusi ette lugema, millest paljud on väga isiklikud, millest sa aru ei saakski.
#17
ära ise õienda. süüdistusi loopides ole valmis neid põhjendama.

sullegi on sada korda öeldud, et ma pole kunagi kobisenud kellegi ARVAMUSE üle vaid ainult siis, kui arvamusi hakatakse faktide pähe esitama.

mind häirib, kui keegi usub tõestamata juttu ja esitab seda ka teistele, sealhulgas minule tõestatud ja raudkindla tõsiasjana.

teaduse ja teadusel ei ole vahet.

parateaduse viga ongi see, et see pole teadus. see ei tugine faktidel vaid subjektiivsetel tunnetuslikel asjaoludel, mida ei saa võtta faktina ja mida ei saa tõestada.
#18
Kui ma olen midagi tunnetanud siis on see minu jaoks fakt. Tee või tina.

Sind häirib, kui keegi esitab tõestamata juttu. Järelikult on see ainult sinu enda probleem, sest teisi see ei häiri. Tegele endaga ja mõtle, miks see sind häirib. Kas mind häirib see, kui Kapa-Kohila mees oma mune sügab? Ei häiri... Sind aga näikse häirivat. Liiatigi pole veel tõestatud, et Kapa-Kohilas üldse mingi mees oma mune sügas.
#19
kas sa ikka tead, mis on fakt? fakt ei ole mingi subjektiivne asi, mis ühele on fakt ja teisele mitte. see, millest sa räägid, on oletus või arvamus või seisukoht. kõik need kolm ei pruugi aga tõesed olla.
#20
ÕS annab fakti vasteks - tõsiasi, tõik.
Kogesin oma kogemust - jah!
Kogumus oli minu jaoks tõene - jah!

Seega fakt.

Ära rohkem vaidle. Teed end lolliks.
#21
Jason, defineeri, mis asi on objektiivne fakt.
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
ÕS annab fakti vasteks - tõsiasi, tõik.
Kogesin oma kogemust - jah!
Kogumus oli minu jaoks tõene - jah!

Seega fakt.

Ära rohkem vaidle. Teed end lolliks.

kahjuks teed end ise lolliks. mismoodi saab subjektiivne kogemus olla tõsiasi? tõsiasi saab see olla vaid sinu arvamuse raames. sina ARVAD, et oli tõsiasi. tegelik tõsiasi on aga iga osapoole poolt vaidlustamatu. ja kahjuks mina vaidlustan sinu kogemuse.
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Nazz
Tänud Elisele selle teema üles võtmisel. Mingil ajal kirjutan kah oma mõtted üles, kui mul need meelde tulevad. Sest peale eelmise korra üritamist tõsteti teema ümber, ja kogu tekst kadus hämarusse...

Ma soovitan kuskile mujale teemasse selle teha. Kasvõi eraldi teema. Siinne teema on pärit sealt modereerimise teemast ja jookseb nagu nii ummikusse varsti.
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Jason, defineeri, mis asi on objektiivne fakt.

ma võiks muidugi sulle enesele sekundeerida ja soovitada sul hästi tsipake sõnaraamatutes tuhnida aga kuivõrd sa sellega vist hakkama ei saa, siis palun väga:

esiteks fakt ei saagi olla puhtalt subjektiivne. seega pole mõtet faktile lisada iseloomustust "objektiivne". aga kui seda juba kord tehti, siis öelgem, et:

Fakti (ladina sõnast factum 'tehtud') ehk tõsiasja ehk tõiga all mõeldakse filosoofias tegelikku asjade seisu. Fakte saab väljendada tõeste väidetega. (wikipeedia)

objektiivssuse kohta wiki vastet ei anna. seega seletame selle ise lahti. võtame alusks subjektiivsuse, mis on ühe inimese isiklik seisukoht, tihti lähtuv tema eelhäälestatusest ja eelarvamustest. objektiivsus on subjektiivsuse vastand. objektiivne fakt tähendaks siis seda, et tegu on tõsiasjaga, mis on leidnud kinnitust suurema hulga vaatlejate poolt.
#25
Sinu jutt baseerub ikkagi subjektiivsusel. Seega celticul oli anyway õigus.
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat