Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abi joomarluse vastu.
#1
Mul oleks ka vaja vist kellegi teadja ja oskaja abi. Probleem selles, et üks kallis inimene on palju jooma hakanud ja ta ise ei saa aru ka, et sellest midagi halba oleks... Mida sel juhul teha? Oleks vaja kedagi, kes oskaks niimoodi mõtteid suunata nagu talle, et ta saaks sellest lõpuks ise ka aru mida see temaga teeb ja kuidas mõjutab Sad Tema pähe nagu häid mõtteid saata! Kas selline asi oleks võimalik???
Vasta
#2
Selline asi ei ole võimalik. Kui inimene ikka hirmsasti juua tahab siis ei peata teda ka nõid või maag. Sa pead selle talle ISE selgeks tegema. Kasvõi stiilist mina või alkohol. Kui ei mõju, siis järelikult ei olegi see suhe määratud kestma.
Inimesed, saage ükskord aru, isiklikke probleeme ei lahendata maagia või nõidumise abil. Sellest ei ole kunagi midagi head tulnud.
Vasta
#3
Mina või alkohol on üks kõige nõmedamaid asju, mida ma üldse kunagi kuulnud olen. Sest et SINA oledki see, kes inimese jooma ajab (kehtib siis paarisuhete kohta).

Alkoholi abil ollakse keegi, kes muul ajal on allasurutud olekus. Malbed ja vaiksed muutuvad vägivaldseteks räuskajateks. Eluvennad ja liiderdajad tõmbuvad enesesse jne. Kui mees on paarisuhtes niivõrd palju alandatud, et ta enam muudmoodi iseennast leida ei oskagi, kui ainult pudelipõhjast.
Vasta
#4
See oli nüüd küll kerge üldistus lugupeetud Celtic.
Alkohol nüüd nii mõjuvõimas ka ei ole, et kõikidel inimestel varjatud iseloomu välja toob. Alkoholi liigne meeldivus on ikka pigem inimeses endas kinni. Kui ikka liiga maitsema hakkab siis selle põhjuseks on pidev tarbimine.
Paari suhtes ei ole mitte alati joomise põhjuseks inimeste omavaheline läbisaamine/ mitte läbisaamine.

Andke andeks aga minul on veel usku meestesse, kui teda ikka mii palju suhtes alandatakse, et ta ei suuda muud moodi elada kui ainult joomase peaga, siis ta selle suhte ka lõpetab.

Ma arvan, et küsimus on ikkagi selles, et alkohol maitseb liiga hästi.
Vasta
#5
Just. Eriti viin, millel on niivõrd hea maitse. Kuidas on odekaga, mida parmud ostavad? Sellel on samuti hea maitse!
Vasta
#6
iroonia rockib....
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Mina või alkohol on üks kõige nõmedamaid asju, mida ma üldse kunagi kuulnud olen. Sest et SINA oledki see, kes inimese jooma ajab (kehtib siis paarisuhete kohta).

Alkoholi abil ollakse keegi, kes muul ajal on allasurutud olekus. Malbed ja vaiksed muutuvad vägivaldseteks räuskajateks. Eluvennad ja liiderdajad tõmbuvad enesesse jne. Kui mees on paarisuhtes niivõrd palju alandatud, et ta enam muudmoodi iseennast leida ei oskagi, kui ainult pudelipõhjast.

Noh, siis on ju lahendus lihtne - tuleb mehe juurest jalga lasta ja mees on jälle vaba ja kaine (H)

Aga igasuguse maagiaga on võimalik ainult ajutist tulemust saavutada.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Uuestisündinu
Pigem on asi selles, et inimene on niivõrd üksluine ja ebahuvitav: kui on igav- ei oska muud teha kui jooma hakata.. Iga tegevusega mis teebki, kaasneb ikka "väike naps". Mida siinviibivad meesterahvad sellest arvavad? Kuidas oma vaba aega sisustavad? Mis?

Pigem on inimesel elutahe läinud ja maised tegevused teda ei huvita, aga omale kätt külge panna ka nagu ei julge. Tunnistan, et ka mul tekib soov end kooma juua, kui elutahe läheb - aga kuna alkohol tekitab mul rõveda seisundi, siis peale paari katset loobusin üritamast.

Helgematel hetkedel aga uhan väljas jalgrattaga ringi, teen muusikat, mulisen raadioamatööridega, teen vanu arvuteid korda, loen jne ning selle kõige juurde käib kruuside kaupa kuuma teedwink Alkoholi ma rüüpan üldse harva.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Uuestisündinu
Mida siinviibivad meesterahvad sellest arvavad? Kuidas oma vaba aega sisustavad?

Mina tegelen suuremas osas arvutitega, käin ülikoolis, teen maakodus tööd, väikest viisi filmihuviline ka. Õlut võtan vahel harva (kuus võib-olla paar korda), tavaliselt pudel või paar, purju pole veel õnnestunud jääda (asi vist selles, et peale 3-4 pudelit õlut kaob maitse ära ja siis ma enam lihtsalt ei taha juua) Elutahe pole veel kordagi ära kadunud, nii palju mis teha tahaks veel.
Vasta
#10
tervis kehvake ja rohkem nagu on hakanud mõjutama närvikava,tunnen hirmu haiguste ees ja perekonnas on toimunud suured kurvastused siis sellest vast.
Vasta
#11
miks aetakse kõik paarisuhte kaela. kui tutvusime oli absoluutselt mees igapäev purjus. kuna noorelt ise ka pidutsetud sai , siis absoluutsetkainust nõudma ei hakanud. aga imestasin ,miks jood nii palju ja kas kaine ei suudagi olla. siis näitas et suudab küll.
praegu aastaid mööda läind lapsed ja puha... ja joomine häirib tugevalt. harilikult ikka nädalas 2_3 päeva purjus teine. on ka hullemaid perioode . ja on ka , et teine kord mitu kuud purukaine. arvestades , et tutvuse alul jõi absoluutselt iga päev, siis ma järelikult olen talle positiivelt mõjunud, võiks ju hõisata. aga tegelikkuses purjutamine häirib tugevalt terve pere elu. kannatab naine , kannatavad lapsed, kannatab ka alkohoolik ise.
Vasta
#12
Olen kuulnud, et nõelraviga pidi asja saama.
Aga eks ta nii ole ikka, et iga ravi on tulemuslikum, kui inimene ise ka tahab ja on jõudnud mõistmisele, et praegune elu on natuke halb ja nõuab muutust.

Arvan, et oma abistamisega võid inimesele pigem veel rohkem tüli teha ja oma suhte suisa rappa ajada. Tal omad õppetunnid, mis ta ise peab läbima. Tihtipeale ei saagi teine inimene midagi teha. Ja võimalik, et ka sul on omad õppetunnid sellest suhtest saada.

Aga muidu nõustun eelpool kommenteerijate mõttega, mis vaikselt läbi kumab: tarvis on järele uurida põhjused ja nendega tegeleda. Antud hetkel püüad aga tagajärgi ravida. See pole aga tulemuslik.
Vasta
#13
Ma olen kah märganud, et olen nagu rohkem larpima hakanud. 2..3 aastat tagasi alustasin ginnigaja siidriga, mingil ajal hakkasid need meeldima aina rohkem. Siis magus liköör või või balsam kohvi või tee sees ja enam pole viingi kange. Kui väga deprekas tuleb, siis ikka 50% balsam kohvi või tee sisse ja asi korras. Siidrid ja ginn hakkavad nüüd maole. Märkasin, et see joomarlus tekkis täitsa märkamatult (täis ennast siiski ei joo!).
Vasta
#14
Dzinni jook ongi tittede jook edasi tulevad juba kangemad kraamid. Meil eelistavad nn parmud Ukraina odekolonni see sisaldab 70 kraadilist piiritust ja on neile odavam kui viin. Hea näide, kunagi käis üks mu tuttav profis viinaravil. Enne seda jõi ta ainult pudeli päevas sealt tagasitulles pani terve kasti hakkama, õpetati seal kultuurselt jooma. Kes tahab saab ise sellest lahti ei pea mingit abi kasutama. Peab ainult hea tahtejõud olema ja viitsimust muud midagi. Praegune viin on solk, pole enam see mis oli vene ajal. Täielik jänkide sogapiiritus, millest nad tehakse. Parem kui ei tarbi seda. ......
Vasta
#15
Hugoth, poodides olen märganud küll venemaal toodetud viinasid. Noil pole häda miskit.
Kui mingit alkot endale üldse lubada, siis olgu see ikka puhas viin. Ülejäänud materjal, mis poodides- parem mitte.
Tundub, et justkui käiks alkotarbimise propaganda. Tegelikult mõõdukas koguses ei ole häda midagi, suias tervitatav teema.. Küsimus ongi aga selles, mis on mõõdukas kogus...
Õllest tuleks aga kindlasti hoiduda. Sel asjal ei ole mingit sisu. Kui just oma keha ei taha mõnusa kiirusega ära mädandada.
Tegelt hakkab see teema väga algpointist kaugenema.
Vasta
#16
Vaata vene viiniaga on selline kogemus, et kunagi nõuka ajal sai aiit seda venemaale kaasa võtta ja see ei istunud vene inimesele . nende ona oli hoopis teisemaisega, meie oma nad oksendasi otseses mõttes välja. Neil tehti seda natuke teist moodi kui meil. Vahe on selles. ...
Vasta
#17
Hugoth, see mis sa räägid, võib täitsa tõsi olla. Aga praeguse venemaalt toodud kauba kohta ka kogemusi on?
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Uuestisündinu
Mul oleks ka vaja vist kellegi teadja ja oskaja abi. Probleem selles, et üks kallis inimene on palju jooma hakanud ja ta ise ei saa aru ka, et sellest midagi halba oleks... Mida sel juhul teha? Oleks vaja kedagi, kes oskaks niimoodi mõtteid suunata nagu talle, et ta saaks sellest lõpuks ise ka aru mida see temaga teeb ja kuidas mõjutab Sad Tema pähe nagu häid mõtteid saata! Kas selline asi oleks võimalik???
Kui see kallis inimene sinust hoolib siis kõigepealt seleta talle kuidas tema joomine sulle mõjub, näita talle kuidas oli enne ja kuidas on nüüd. Ta peab aru saama, et alkohol on talle (teile) probleemiks muutunud. Kui ta on sellest aru saanud ja soovib midagi ette võtta siis toeta teda sellega, et näitad oma usku temasse.
Juhul kui ta ei hooli sinust või ta ei suuda aru saada, et alkohool on probleem tema (teie) jaoks ei ole midagi teha. See on muidugi vaid minu arvamus. EDU!
Vasta
#19
Ega sellest ikka nii lihtsalt lahti ei saa, inimesed arvavad et kui hakkavad tina panema, siis arvavad,et see ongi lahendus. Tegelikult on see enesepetmine. Eelnev ütles õieti selle kohta. Mis puutub tänasesse vene viina, siis selle kohta ma ei oska midagi öelda, pole seda tilkagi proovinud. Tavaliselt tunneb hea juba lõhna järgi ära.
Kes ära pöörasid , siis peab neil mingi nn põhjus olema. See võib olla nii ühepoolne, kui ka mõlemapoolne. Tehke see lihtsalt kindlaks ja leiate kindlasti sellele lahenduse. .....
Vasta
#20
Alkohol on noorte seas üsna normaalne nähtus. Tänapäeval muud eriti teha ei osatagi. Kui nädalavahetusel ei ole jooki, on need päevad raisku läinud. Ei osata teisi asju enam hinnata, alkohol on muutunud vajaduseks, mis paneb elule aluse, arvatakse, et elamine pole midagi erilist, kui pidu ega naisi pole. Sellest on kohutavalt kahju. Minagi tahan seda maailma muuta, et leitaks muid tegevusi peale joomise. No ma saan aru jah, et sünnipäevadel ikka võiks tähistada ja midagi kangemat võtta, aga see iga nädalane joomine ilma põhjuseta läheb juba liiale.. Esiteks see kahjustab noori ja teiseks see teeb neid ka ükskõikseks. Enamik noori ei huvitugi maailmaprobleemidest ega sellistest asjadest, neil on elu lill, kui lihtsalt jook on kättesaadav. Muidugi juuakse ka rohkem seltskonnas: alkohol paneb jutud jooksma, aeg läheb lõbusamalt, on vaba tunne ja hea olla. Selles suhtes küll tundub see positiivne, aga igaüks piiri pidada ei oska ja asi võib lõpuks kurvaks minna. Tihti kutsub see esile ka vägivalla või siis tegusid, mida pärast kahetsetakse.
Pidude juures on ka see üsna kurb asjaolu, et praktiliselt ainult sealt neid tutvusi saadaksegi. Kes ei joo, ei käi pidudel, siis sellel on ka tunduvalt vähem sõpru või nii mulle vähemalt tundub. Tavaliselt ju on nii, et alguses eriti ei suhelda omavahel, aga siis tuleb pidu ja kõik on omavahel sõbrad, kutsutakse järgmistel kordadel ka jooma jne. Ma arvan, et see alkohol iseenesest ei omagi nii palju tähtsust, kui see, et on võimalus sõpradega koos olla. Paljudele isegi ei meeldi alkohol, aga joovad seda selleks, et kuuluda gruppi ja teistele meeldida.
Igatahes jah see alkohol noorte seas on tänapäeval päris suur probleem ja raske on midagi ette võtta olukorda paranemiseks, sest see on nii sügavalt meie ellu sisenenud, et ei suudetagi enam elu ilma selleta ette kujutada. Paljud ei suuda kujutada vanat aega, kui alkoholi veel polnudki. "Küllap nad siis surid igavusest" , mnjah.. Võib-olla ma mõtlen selle probleemi üle nüüd sügavamalt, sest ma olen ise kuival olnud päris kaua aega Smile Aga jah, eks see nii käibki, et mida kauem sellest eemal oled, seda vähem hakkad sa seda ihaldama. No oleneb muidugi inimesest, aga minu puhul küll kaob see vajadus ära. Taipan, et saab elu nautida ka ilma selleta ja hakkan juba sellega harjuma..

Mis puutub aga teema algataja muresse, siis seda peab ise tegema jah.. Sa pead näitama talle, et on olemas veel nauditavamaid ja tähtsamaid asju siin maailmas kui alkohol. Ega see niisama ei möödu. Peab ikka aktiivselt selle probleemiga tegelema. Muidugi oleneb see ka sellest, kui tähtis sa tema jaoks oled. Kui oled küllalt oluline tema jaoks, siis on sul suur võim tema päästmiseks. Aga jah, sedasi on raske nõu anda, mida täpsemalt tegema pead.. Ma arvan, et eks vastus peitub sinus endas. Igale inimesele ei ole ühte lahendust, selleks peab inimest hästi tundma ning leidma viisi, kuidas oleks see võimalik.

[Muudetud: 12-5-2009 FurioN]
Vasta
#21

Eesti alaealised tarbivad alkoholi eelkõige selleks, et purju jääda. PantherMedia/Scanpix
Teadlased lahendavad alaealiste alkoholiprobleemi



Tartu Ülikooli teadlased osalevad rahvusvahelises uuringus, mis otsib efektiivseid strateegiaid alaealiste alkoholitarbimise ennetamiseks. Kusjuures alaealiste alkoholi tarbimise poolest on Eesti uuringus osalevatest riikidest esikohal.

"Kui Eesti noortelt küsiti, kas nad on elu jooksul alkoholi tarbinud, siis jaatava vastuse protsent oli meil 86. Viimase kuu jooksul oli alkoholi proovinud 44 protsenti vastanutest. Üsna kõrgeks on tõusnud ka meie kanepisuitsetajate osakaal, mis juba meie vanuserühmas küündis 20 protsendi juurde," kirjeldab Markina olukorda. Seega on alkoholi ja muude mõnuainete tarbimine Eestis (sarnaselt Põhjamaadega) suur probleem ning ka üks põhjustest, miks efektiivsete ennetusstrateegiate uuringus kaasa lüüakse, kirjutab Tartu Ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis.

Juba eelnevast uuringust on selgunud, et riikide alkoholitarbimise kultuur on väga erinev. Markina toob välja, et näiteks Saksamaa ja Holland on õlletarbimiskultuurid, Põhjamaades juuakse viina ja jäädakse purju, Itaalias-Hispaanias juuakse veini ja seda sageli lihtsalt söögi kõrvale. Samas on Markina sõnul näiteks itaallased mures alkoholitarbimise kultuuri muutumise pärast – üha enam loobuvad noored veinist ja pöörduvad segujookide juurde.

Kui noortelt küsiti, kellega koos nad on alkoholi tarbinud, siis eestlased tõid peamiselt välja sõbrad, lõunapoolsetes maades mainiti aga hoopis vanemaid. "See ongi Eesti alkoholitarbimise kultuuri eripära, võrreldes paljude teiste riikidega – juuakse selleks, et jääda purju," võtab Markina probleemi kokku.

"Ma olen kokku puutunud alaealiste õigusrikkumiste ennetusprogrammidega ja nende suurim probleem on just see, et need ei ole teaduspõhised. Sageli arvatakse, et kui viia probleemsed lapsed laagrisse, siis sellega juba parandataksegi olukorda. Aga kui nüüd mõtlema hakata, siis probleemsete laste kokkuviimisega võib saavutada hoopis vastupidise efekti,"selgitab Markina.

Markina rõhutab, et praegu on Eestis seisukoht, et kui selliste probleemidega natukenegi tegeletakse, siis sellest piisab ja see on juba hea tulemus. Kuid alati see nii ei ole. Ta loodab, et kui uuringu käigus on võimalik leida strateegia, mis töötab, siis võib-olla on tulemustest abi ka uue poliitika väljatöötamisel. Samuti on plaanis uuringu tulemustest kokku panna internetilehekülg, kus eri riikide esindajatel oleks lihtne andmetele ligi pääseda.

Vaata veel: Teadlased püüavad leida lahendusi alaealiste alkoholiprobleemile (Tartu Ülikooli ajakiri)



http://teadus.err.ee/arhiiv?cat=8&id=1878


Vasta
#22
sööda talle mõnda aega hästi äädikaseid toite sisse, see tekitab ka alkoholi vastu tõrke.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas Uuestisündinu
Pigem on asi selles, et inimene on niivõrd üksluine ja ebahuvitav: kui on igav- ei oska muud teha kui jooma hakata.. Iga tegevusega mis teebki, kaasneb ikka "väike naps". Mida siinviibivad meesterahvad sellest arvavad? Kuidas oma vaba aega sisustavad? Mis?

Nädalavahetusel reeglina ikka saab üks tõsisem põmakas pandud. Kui mingi spordivõistlus tulemas, siis muidugi mitte. Minu jaoks on alkohol n.n. sotsiaalne jook, üksinda ei taha isegi pudelit õlut juua. Ning juua tuleb rõõmust mitte murede uputamiseks, sest mured õpivad väga kiiresti ujuma. Olen täheldanud, et alkoholi tarbijad kipuvad moodustama ka äri- ja töösuhetes justkui oma tsunfti, kuhu täiskarklastel raske pääseda. Olen mõõduka tarbimise pooldaja aga mõõdukuse piiri on raske tõmmata kui mitte võimatu. Koguseliselt seda kindlasti ei saa, sest inimeste füüsilised võimed on selles vallas väga erinevad. Mina vean kenasti Eesti keskmise välja kuid näituseks naabrimehe jaoks oleks see liig. Sama oleks ka toiduga - kui tema sama palju sööks siis sureks ta ilmelt kiiresti rasvumistõppe, samas kui minul on kaal ja füüsis ideaalses vormis. Võidelda alkoholiga pole mõtet, pigem tuleb ulatada vajadusel abikäsi aga see esimene samm peab tulema abivajaja poolt. Kahjuks jääb see teinekord märkamata tänu keeldude ja näägutamistega. Kõiki päästa ei saa ja kõik ei saa ka hukka - nii on see maail kord juba loodud.
Mõtlemiseks annaks veel ühe tähelepaneku tuttavalt pulmaisalt: Kui tahad pulmas viina kokku hoida, siis pane lauale korraga hästi palju alkoholi - siis juuakse seda kõige vähem.
Vasta
#24
Pisike ülevaade joomakuradi käes vaevlevatest naisterahvastest.
Kallid noored naised - kas teie tahate niimoodi välja näha???

http://fishki.net/comment.php?id=114898
Vasta
#25
Äädikased toidud vähendavad kah alkoisu.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Astraalindus -abi vaja chappi 3 3,869 08-01-2020, 19:34
Viimane postitus: Q11
  Lapsetus..palun abi.. lendav kokk 2 3,196 16-07-2016, 07:17
Viimane postitus: kalldunn
  Rahustitest sõltuvus, otsin abi! Peep 7 4,794 15-07-2012, 22:21
Viimane postitus: alexa
  Tahhüonenergia abi Sinule ja Su tervisele Stella 36 15,424 05-05-2011, 18:04
Viimane postitus: Stella
  Palun Vajan abi! Antti 17 9,766 10-04-2011, 14:06
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Spetsialistid, paluks abi! Arhivaar 3 2,429 16-09-2007, 17:55
Viimane postitus: Arlich
  Vahendid erinevate needuste vastu m3angel 7 4,559 10-04-2005, 12:01
Viimane postitus: Mefistofeles

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat