Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Päästkem Eesti metsad!
Autor Sõnum
Metafor
Veteran

Postitusi: 3,390
Liitunud: Apr 2004
23-04-2008 12:22
Postitus: #1
Päästkem Eesti metsad!
Eesti metsi ähvardab müümine.

Selle jaoks on algatatud Riigimetsa Majandamise Keskuse reform ning muudetakse metsaseadust. RMK reformi tulemusena ei suuda riik oma metsade eest hoolitseda ning metsaseaduse muutmine võimaldab tulevikus riigimetsa rentida või müüa ja seda vaid 9 inimese otsusega.

Metsaseadusest võetakse välja:
- nõue, et riigimetsa peab olema vähemalt 20% Eesti maismaast
- lisatakse metsa rendileandmise võimalus
- kaotatakse metsanduse arengukava ja teiste majandamisplaanide nõue
- kaotatakse kaitse ja hoiumetsa kategooriad (marjametsad, kalda ja rannikukaitsemetsad)
- RMK töö jagatakse kolmeks, mille tõttu kaob ülevaade metsade olukorrast ning metsade ärastamine on jupi kaupa kergem


Kutsume Sind liituma Eesti Metsade kaitseks loodud kodanikuliikumisega "Päästkem Eesti Metsad". Liikumisse kuuluvad kodanikuühendused, üliõpilased, metsamehed, vallavanemad, linnaametnikud.

Meie koduleht asub http://www.hooliveesti.ee
Orkutis leiab meid communitist "Päästkem Eesti Metsad"

Kui Sinu jaoks on Eesti metsa tulevik tähtis, siis saada see kiri kõigile oma tuttavatele edasi ning palu neil sama teha.


Täname Sind,

Kodanikuliikumine "Päästkem Eesti Metsad"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

Postitusi: 1,077
Liitunud: Oct 2004
25-04-2008 15:28
Postitus: #2
 
Heh, selle teema võiks vist vandenõude alla liigitadaSmile Hullema stsenaariumi kohaselt raiutakse Eestimaa kiilaks nagu munga pealagi...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 6,605
Liitunud: May 2004
27-04-2008 18:54
Postitus: #3
 
METS ON OSA MEIE KODUMAAST! OSA EESTLASEKS OLEMISEST...

Kodanikuliikumine PÄÄSTKE EESTI METSAD tuli kokku märtsis ja ametlikult loodi aprill 2008. Liikumise ajendiks on Riigimetsa Majandamise Keskuse reform, mille tulemusena riik ei suuda oma metsade eest hoolitseda ning Keskkonnaministeeriumi soov muuta metsaseadust. Metsaseaduse muutmine annab võimaluse Riigi metsa müüa ja rentida, seda vaid RMK nõukogu (9 inimest) otsusega. Müügiga samaväärne on ka aktsiaseltsi loomine ning võõrkapitali kaasamine. Peale metskondade vähendamist võib tekkida olukord, kus metsade korralikuks majandamiseks tuleb eestlaste metsad Skandinaavia puiduettevõtetele ära anda, nagu see Lätis juhtus.

http://www.hooliveesti.ee/

Anna sinagi oma allkiri juba täna:

http://www.hooliveesti.ee/index.php?menyy=11&toeta


Ja et vastavale lainele end seadistada:

http://www.youtube.com/watch?v=bwN752jNjKA
http://www.estmusic.com/index.php?0&popu...&lugu=2351

Kuhu mõtled põgeneda hallist linnast?
Kuhu mõtled pühapuid veel tooma minna?
Kus veel muutub suhkruks vahtramahl sinu suus?

Kes küll teab, mis ojast käivad joomas hirved?
Kes veel kuulab linde, kui on laulmas kirved?
Kuuled, langeb laaste sinu endagi puust...

Laas seisku ikka kui lapsepõlv sul meeles,
sääl kus kord hiiepuud saatsid sinu teele,
sääl ei või kõnelda karmis kirvekeeles.

Kuuseladvaristidel on lund ja vaikust,
õhus tundub karsket vahtramahla maiku,
äkki lõikub vaikusesse kiljudes saag...

Hoia nagu kodumaja metsanõlve,
hoia puutumatult nagu lapsepõlve,
hoia alles metsad, millest toetust saab maa.


[Pilt: normal_D_hommikudus_regi.jpg]

[Pilt: normal_D_Kaasikus_Kynes.jpg]

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Spirit007
Tavaliige

Postitusi: 112
Liitunud: Dec 2007
07-05-2008 21:20
Postitus: #4
 
"It was strangely like war. They attacked the forest as if it were an enemy to be pushed back from the beachheads, driven into the hills, broken into patches, and wiped out. Many operators thought they were not only making lumber but liberating the land from the trees..."

Muudetud: 7-5-08 kell 22:24:03 Spirit007

Muudetud: 7-5-08 kell 22:24:41 Spirit007

Elu on liiga lühike. Tuleb suhelda ainult nendega, kes seda VÄÄRIVAD !!!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
Veteran

Postitusi: 2,578
Liitunud: Dec 2010
23-02-2017 19:03
Postitus: #5
RE: Päästkem Eesti metsad!
Tänases "Maalehes" oli artikkel metsade päästmisest. Kasutaja Tulnukinimene tõi artikli teemasse Puud.

Artikkel:

(23-02-2017 14:36 )Tulnukinimene Kirjutas:  Tänane "Maaleht":

"Kodumets, eramets või riigimets – mets on mets"

MADIS IGANÕMM KALLE ELLER

Meie maa metsade olukord ja nende kaitse puudutab paljusid ning asjata ei pea me ennast metsarahvaks, sest metsaga koos on meie kultuur siiani arenenud.

Samas otsustab selle ainulaadse elukeskkonna hoidmise üle väga väike rühm inimesi. Nad ei tea, et nad otsustavad ka meie rahva ja rahvuse tuleviku üle. Meie ja järgmiste põlvkondade elu kvaliteet oleneb sellest, millised on praeguste otsustajate teadmised, kultuuritunnetus, aga ka ahnus ja ülbus. Sellest väikesest seltskonnast sõltub liiga palju. Nii suurt vastutust tuleb osata kanda, sellest tuleb osata ka loobuda, kui ei suuda ega oska. Kas me võime neid inimesi usaldada?

Mets kätkeb ka püha maad

Hiljutises telesaates teatas RMK tegevjuht, et nad kannavad aastas riigi tuludesse riigimetsast teenitud summa, mis on võrdne parvlaevade hinnavahega Türgi ja Poola tehastes. See on tühine summa riigieelarves, võrdne sellega, mida korrumpeerunud sadamajuhid said ühe pastakatõmbega liigutada. Millised summad liiguvad aga puude taga, kus metsa varsti polegi, kuuleme ehk lähiajal.

Üha enam saab selgeks, et selles valdkonnas ei mängita enam pikemat aega ausat mängu. Mängurite kaardilauale on visatud meie ühine elukeskkond, meilt endilt luba küsimata. See ei ole lihtsalt metsatöösturite, RMK ega keskkonnaministeeriumi tihumeetrites mõõdetav ja müüdav puidumass, vaid meie rahvuse alustala koos hindamatu looduskooslusega. Rääkida selles kontekstis õpetajate palkadest on tähelepanu kõrvalejuhtiv häma, meil on veel arstid, politseinikud, päästetöötajad.

Iga omaniku mets on ühtlasi tükike kõikide teiste siin elavate inimeste elukeskkonnast. See on hoopis midagi muud kui kellegi korter või televiisor.
Paljuski näeme nende inimeste mõttemaailma ja tehtu vilju, kui sõidame mööda maad ringi ja näeme lõputuid lageraielanke. Ma ei oska ütelda, mida teised tunnevad, kui järjekordset metsa surnuaeda tee ääres näevad, kus ristide asemel on kännud. Minul tekib tunne, nagu oleks mu enda küljest tükk ära kistud, hästi valus on.

Ei saa unustada, et metsas on ka meie oma püha maa. Metsades on tuhanded esivanemate austatud ja tulevastele põlvedele hoolikalt hoitud looduslikud pühapaigad, millest valdav osa on veel kaardistamata. Riik enese kehtestatud looduslike pühapaikade arengukava sisuliselt ei toeta ja pühi paiku hävitatakse ikkagi.

Kui rõhutatakse, et eraomand on püha ja puutumatu ning omanik võib sellega teha mida tahab, siis paraku metsa puhul see päris nii ei ole. Iga omaniku mets on ühtlasi tükike kõikide teiste siin elavate inimeste elukeskkonnast. See on hoopis midagi muud kui kellegi korter või televiisor.
Igasugune metsaraiumine on kõikidele siin elavatele inimestele oluline asi, mitte metsaomaniku ainuõigus. Ka neile, kel metsa ei ole, tuleb luua võimalus rääkida kaasa oma elukeskkonna muutmisele.

Iga raie vajab eeluuringut

Eelmise riigikorra ajal oli levinud arusaam, et kodu algab korteriuksest. Meie rahva arusaam on olnud läbi ajaloo teistsugune. Meie peame koduks ka õue, aeda, koduteed, kodumetsa, kodujõge, kodumaad jne. Meie juured on selle kõigega seotud, see on meile endastmõistetavalt püha. See teadmine on meid rahvana siiani elus hoidnud.

Puhtaks raiutud lagendik erilist jõudu inimestesse enam ei sisenda. Kujutlegem kändude asemel riste.

Riigimets on ka nende kodumets, kellel vastav märge kinnistusregistris puudub. See ei ole RMK ametnike eramets, mida võib miljonite tihumeetritena lubada suuremahuliste, kuid kaheldavate äriprojektide katteks.
Kui linnaruumis soovitakse midagi ehitama hakata, siis uuritakse näiteks arheoloogide poolt vastav ehitusplats korralikult läbi ja alles siis lubatakse kopp tööle. Miks metsa puhul peaks see teistmoodi olema? Raieks planeeritav mets tuleb kõigepealt läbi uurida, alustades looduskaitsealustest käpalistest või lendoravatest ja lõpetades looduslike pühapaikadega. Alles siis lubatakse saag sisse.

Kogu info metsaraiumise kohta peab koos uuringute tulemustega vastaval kodulehel avalikult üleval olema, et igaüks näeks, kus ja millistes mahtudes võidakse raiuma hakata ja kes seda teeb. Ning kui miski sellest vajab tähelepanu, tehakse raieplaan ümber. Selline avalikustamine annaks ka kogukondadele võimaluse oma elu korraldada, lisaks saaksid tööd paremini planeerida teised ettevõtjad.

Madis Iganõmm, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja vanem, metsaomanik

SEISUKOHT

Kalle Eller, Taarausuliste ja Maausuliste Emujärve Koda

Metsa väärtust aitaks lahti mõtestada kohalik kogukond
Viimastel kuudel on elavnenud mõttevahetus metsamajanduse ümber – raiemahud ja -meetodid, nende sobivus loodushoiu eesmärkidega, üldsusele kättesaadavad andmed, nende õigsus.

Üsna tükk aega pole ükski probleemistik toonud seesugust elevust ühiskonda.
Kogu diskussioon keskendub riigile ja üleriigilistele asutustele: RMK, keskkonnaministeerium, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, ELF, pluss sellesse on haaratud tunnustatud loodusteadlased nagu Aleksei Turovski. Aga kohalik rahvas igal pool üle maa? Paikkondlikud huvid, kogukonnad?

Kohalikul sõnal puudub jõud

Lugu on tänapäeval selline, et kohalikul omavalitsusel pole riigimetsagi suhtes suurt midagi öelda, veel vähem saab ta mõjutada erametsaga seonduvat. Kohalikel inimestel pole aga võimalustki seista oma huvide eest. Seenemets läks, marjamets kadunud, tuulevari läänekaares läinud, harjumatu vinge tuul vilistab õues…

Maainimesed võõrduvad lihtsalt metsaskäimisest, mis on läbi aegade olnud tähtsamaid puhkamise ning lõõgastumise viise. Sest pole enam vanu armsaid metsateid ega -radu, või kui ongi jupike alles, siis see katkeb segikeeratud langil, oksarisus ja mudas. Siinkohal rääkida loodusturismist ja selle arendamisest oleks veidi nagu must huumor ja küünilisevõitu.
Paigapealsel inimesel peaks olema eelis saada riigimetsast oma ehituseks palki, sellist eelist aga pole. Kui tal ei ole palki oma metsast, ehitamata jääbki. Üha enam on palkhoone vaid rikkurite lõbu.

On kuulutatud, et kõrgeim võim Eesti Vabariigis kuulub rahvale. Soome majandusmees ja kirjanik Paavo Haavikko on küsinud: “Kui võim on rahva käes, kelle käes ta siis on?” Teda järgides võime küsida: kui mets kuulub rahvale, siis kellele mets kuulub? Kes andis metsa riigile, valitsusele, riigimetsa keskusele?

Rahvas koosneb kogukondadest, paigapealsest rahvast. Kas ei peaks just kohalikul osal inimkonnast olema otsustav sõna – raiuda või mitte? Ja kui raiuda, siis kuidas, millal ja kui palju!

Kogukond kui hääbunud nähtus

Omaette lugu on see, et millistest kogukondadest me räägime. Kas pole mitte nii, et okupatsioonide suktsessioon ning järjestikused haldusreformid uue omariikluse aegadel on äärmuseni nõrgestanud ning segaseks teinud kogu selle nähtuse? Kipub ununema, et inimese ainuvõimalik eksistents on kogukonda kuulumine. Räägime rahvusest kui mingist teoreetilisest ideest, aga see rahvus koosneb inimestest.

Senised omavalitsused on võõrandunud sellest, mis peaks olema kogukondlus, need vallad olid sisuldasa sovhooside ning kolhooside järglased, isegi mitte nn külanõukogude omad. Viimasel ajal ei ole vald ja tegelik kogukond
samased, kui tegelik kogukond oli olemas.

Uus haldusreform paiskab kõik taas segi, nii et võiks arvata – äkki ongi see üks reformi eesmärke? Et ei oleks tugevaid kogukondi, mis oleksid võimelised oma huvide eest seisma.

Tõmbekeskus ei kinnista ühtekuuluvust

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mitte kunagi varem pole olnud kohalikul inimesel metsale vähem mõju kui praegu.

Et taas saavutada kontroll metsa üle, peab taastuma ja tugevnema kogukond. Üks selle aluseid võiks olla aja- ja kultuurilooline kihelkond.
Nn tõmbekeskused, mis uue arusaama järgi on vaat et kõige tähtsamad, ei kõla just veenvalt. Tuleb vaeva näha, et see tõmbekeskuste tõmbetuul ei puhuks minema põliseid metsi meie maalt.

Millised on teie arvamused?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 641
Liitunud: Mar 2012
23-02-2017 19:12
Postitus: #6
RE: Päästkem Eesti metsad!
Ja on ka järgmine liikumine:
http://www.liikumine.ee/
fb-s Eesti Metsa Abiks

Aga jah...liikumised tulevad ja lähevad...(vea teevad, nad ei kaasa väerahvast)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
Veteran

Postitusi: 2,578
Liitunud: Dec 2010
23-02-2017 19:23
Postitus: #7
RE: Päästkem Eesti metsad!
Tänan! Polegi varem seda juhtunud lugema.
Seal kirjutatakse:
Kui üheksakümnendate alguses ulatus lendoravate asustusala veel 3180 ruutkilomeetrini, siis praeguseks on see number kukkunud 550-le. Seega on kaitsealuse liigi eluruum kahekümne aastaga enam kui kaheksakümne protsendi ulatuses koomale tõmbunud. Samuti on rohkem kui kahekümne paikse metsalinnu arvukus viimase kahekümne aasta jooksul pidevalt kahanenud, kusjuures üheks selle peamiseks põhjuseks peetakse just elustikku mittesoosivaid muutuseid metsamajanduses. Näiteks metsisele, tedrele ja laanepüüle avaldavad juba ainuüksi harvendusraied vähemalt kümme aastat kestvat kahjulikku mõju. Meie ohustatud liikide enamik ongi seotud metsaelupaikadega.

http://www.liikumine.ee/meist.html

Ühesõnaga kui mõnele eestlasele metsad korda ei lähe, siis loomade ja lindude vähenemine võiks siiski korraks mõtlema panna!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kahvanägu
Tavaliige

Postitusi: 116
Liitunud: Mar 2016
23-02-2017 21:04
Postitus: #8
RE: Päästkem Eesti metsad!
Postitas Metafor - 23-04-2008 12:22
Eesti metsi ähvardab müümine.

Selle jaoks on algatatud Riigimetsa Majandamise Keskuse reform ning muudetakse metsaseadust. RMK reformi tulemusena ei suuda riik oma metsade eest hoolitseda ning metsaseaduse muutmine võimaldab tulevikus riigimetsa rentida või müüa ja seda vaid 9 inimese otsusega.

Metsaseadusest võetakse välja:
- nõue, et riigimetsa peab olema vähemalt 20% Eesti maismaast
- lisatakse metsa rendileandmise võimalus
- kaotatakse metsanduse arengukava ja teiste majandamisplaanide nõue
- kaotatakse kaitse ja hoiumetsa kategooriad (marjametsad, kalda ja rannikukaitsemetsad)
- RMK töö jagatakse kolmeks, mille tõttu kaob ülevaade metsade olukorrast ning metsade ärastamine on jupi kaupa kergem

Vaat siis mis ajast metsade rüüstamine veel suurema hoo sisse sai! Oli endal päris hästi juba meelest läinud, kahjuks.
Eks tänada võib jälle ikka reformi ja seda politrukist tõbrast! Ja kogu see jõuk ei vastuta millegi eest nagu tavaliselt, paraku.
Tuli üks naljalugu meelde, võibolla tahavad ka teised kuulata!Smile

Raudteeõnnetus. Rööbastelt kihutas välja rong riigikogu liikmetega. Päästekomandode kohale jõudes selgus, et kohalikud elanikud olid kõik juba maha matnud. "Mis, kas kõik-kõik said kohe surma või?" küsis imestunud päästetööde juht külavanemalt. "Jah. Mõned tegelikult küll väitsid, et nad on elus veel aga te ju teate neid - kogu aeg valetavad."
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Vana kala

Postitusi: 455
Liitunud: Dec 2015
24-02-2017 15:22
Postitus: #9
RE: Päästkem Eesti metsad!
(23-02-2017 21:04 )Kahvanägu Kirjutas:  Smile
Raudteeõnnetus. Rööbastelt kihutas välja rong riigikogu liikmetega. Päästekomandode kohale jõudes selgus, et kohalikud elanikud olid kõik juba maha matnud. "Mis, kas kõik-kõik said kohe surma või?" küsis imestunud päästetööde juht külavanemalt. "Jah. Mõned tegelikult küll väitsid, et nad on elus veel aga te ju teate neid - kogu aeg valetavad.":)
Kui metsa lähed (viimati sügisel suuremad tiirud) siis avastad, et metsa nagu polegi....lageraie. Teede äärtesse on jäetudAngry
Selliseid õnnetusi nagu siin jutus peaks eestis 10-neid olema: küll kogulastega küll multi-kulti tegelastega ja neid kellele seda vaja on piisavalt.....Avatud Eesti ja Pagulasabi võiks küll ühte rongi mahtuda!
(selle postituse viimane muutmine: 24-02-2017 15:25 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
säga
röövkala

Postitusi: 205
Liitunud: Aug 2010
06-04-2017 14:16
Postitus: #10
RE: Päästkem Eesti metsad!
Valdur Mikita Kirjutas:"Mind on jäänud kummitama üks mullune Setomaal kuuldud lugu. Ühel hommikul komberdas langile valge pearätiga eideke, seadis end otse langetustraktori ette, tõstis käe ja ütles: «Kuulake mind ära: minu mees on surnud, lehm on surnud, koer on surnud. Ja kui ma nüüd oma elule tagasi mõtlen, siis lehm oli niru, mees oli loru ja koer oli kah igavene masuurikas – ega ta võõra peale ei haukund. Aga mul oli, kellega sõnake juttu puhuda. Nüüd on mulle jäänud ainult mets. See mets – tema on viimane, kellega ma jagan oma mõtteid enne surma.»

hea lugemine
http://objektiiv.ee/valdur-mikita-see-mi...-koloniaa/
(selle postituse viimane muutmine: 06-04-2017 14:16 säga.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsitlus eesti šamanismi kohta Yliopilane 9 5,047 27-08-2017 12:19
Viimane postitus: Nofretete
  Venemaa ja Eesti zed 44 11,274 26-02-2017 20:37
Viimane postitus: togli
  Tääknuga tänasest (26.01.2009) Eesti bolševike riigis keelat Sputnik 33 6,076 31-01-2011 11:35
Viimane postitus: paadikapten
  Eesti kaevandused Martti 6 3,166 03-12-2010 19:54
Viimane postitus: Martti
  Head eesti Asjad Celtic 2 2,065 24-10-2009 18:19
Viimane postitus: Jõhvikas
  Päästke Eesti mets! Pohlatohlakas 2 1,741 13-06-2009 11:22
Viimane postitus: GertEST
  Müstilised lood Eesti raudteedelt paadikapten 1 2,807 08-10-2008 08:03
Viimane postitus: Aerling
  Seame sisse Eesti Rahva tänumedali ancien 4 1,534 08-08-2008 07:51
Viimane postitus: lepa

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog