Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimkonna (kaugem) tulevik
#76
Ma ise ootan pikkisilmi seda maailmalõppu. Minumeelest on see suurin scam/pettus inimkonna ajaloos!
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas: pl2rumees
Paljud teist arvavad, et inimesed arendavad ennast väga kõrgele tasemele ja siis saab kõik hästi olema. Õpime planeedi eest hoolitsema jne. Ma ise arvan, nagu siiamaani on näha olnud, et inimene on rumal ja ettearvamatu. Teadus küllap areneb meil väga kõrgele tasemele aga me ise mitte. Algul on kõik ühise eesmärgi eest väljas, et päästa Maa ja selle rahvas. Varsti aga tärkavad inimestes jälle vanad ihad. Võim, ahnus, kontroll, mis viivad sõdadeni ja saavad enamusele meist saatuslikuks.
Enamus on siin teemas siiski teisiti mõelnud, kui viitsid uurida.
Vasta
#78
Jah ... huvitavaid jutte siin teemas räägitud. Aga hakkasin hoopis mõtlema, et milliseid inimkonna praegustest tegevustest ma suudaksin kujutada miljoneid või kümneid miljoneid aastaid kestvatena. Noh, söömise-sigimise jt bioloogilise taseme asjadega pole probleeme - on näiteid liikidest, kes on suht muutumatuna edukalt püsinud aastamiljoneid (mõni ehk isegi sadu). Kui kuidagi püsivad vajalikud tingimused (saabub mingi tasakaal), siis miks mitte ...
Veidi keerulisem on "puhtinimlike" (kultuuri)nähtustega - aga siingi pole mõnes vallas asi paha - mood (muusikas, riietuses ja mujal) suudab suht edukalt ringiratast keerutada ... ja eks nn "jäävad väärtusedki" unuvad ajapikku (ainult et pikema aja jooksul) ... niiet ka miljonite aastate pärast võiksime me samasuguse kaasaelamisega nautida "seepe", mille loomist siin kusagil zed just hiljuti valgustas. Ja miks ei võiks ka miljon aastat kirikus käia ja Jehoovat ning Allahit (või nende "uusväljaandeid" - "tähevendi" vms) kummardada.
Ainus tõeliselt paha asi on teadus (ja tema vändatav tehnoloogiline areng). Vaat seda ei suuda ma küll kujutada ette samamoodi miljoneid aastaid jätkuvana - sest tema toodab ebastabiilsust (millega siis ise, seni edukalt, võitleb) - aina uued ja ootamatud asjad ja nendega seotud ohud. Las see teadus annab meile veel mõne uue ja praktiliselt ammendamatu energiaallika ... ja siis lõpp temaga. Muidugi ... inimlik uudshimu ... aga kas seda siis "Kroonika" abil ei saa rahuldada?
Vasta
#79
Juba väiksemagi looduskatastroofi puhul langeb inimene looma tasemele, varatsab, tapab, vägistab jne. Seda näitas ilmekalt New Orleansi looduskatastroof eelmine aasta. Inimese loomus on ellu jääda iga hinnaga, seades isikliku heaolu kõrgemale ühiskonna omast. Lähtuvalt sellest võib kindlalt väita inimkonna tulevikku, mis ilmselgelt on enesehävitajalik. Ja looduskatastroofe tuleb ainult juurde, mis on põhjustatud inimkonna juurdekasvust ja sellest tuleneva loodusressursside raiskamisest ja keskkonna saastatusest. Loota , et kõik ühise perena "kuu peale" purjetavad on ilmselgelt väga naiivne. Ma arvan, et ei eksi kui ütlen, et 10 000 aasta pärast pole siin enam ühtegi hingelist.
Vasta
#80
Tsitaat:Algselt postitas: Andruzka
Ma arvan, et ei eksi kui ütlen, et 10 000 aasta pärast pole siin enam ühtegi hingelist.

Prussakad vast siiski. Mina nendesse usun - vintsked vennad on. Kuidas neil hingega muidugi on, pole väga kindel ...
Vasta
#81
Tsitaat:Algselt postitas: Andruzka
Juba väiksemagi looduskatastroofi puhul langeb inimene looma tasemele, varatsab, tapab, vägistab jne. Seda näitas ilmekalt New Orleansi looduskatastroof eelmine aasta. Inimese loomus on ellu jääda iga hinnaga, seades isikliku heaolu kõrgemale ühiskonna omast. Lähtuvalt sellest võib kindlalt väita inimkonna tulevikku, mis ilmselgelt on enesehävitajalik. Ja looduskatastroofe tuleb ainult juurde, mis on põhjustatud inimkonna juurdekasvust ja sellest tuleneva loodusressursside raiskamisest ja keskkonna saastatusest. Loota , et kõik ühise perena "kuu peale" purjetavad on ilmselgelt väga naiivne. Ma arvan, et ei eksi kui ütlen, et 10 000 aasta pärast pole siin enam ühtegi hingelist.
Jällegi, tahan soovitada teile kõigile lugemiseks raamatut "Düüni jumal ja keiser"(kasuks tuleks kindlalt ka lugeda muid Düüni osasid).
Vaatamata, et tegu on ilukirjandus teosega, suudab see suurepäraselt ja isegi jahmatavalt lahti seletada inimkonna psühholoogia. Seal on ära ka seletatud, miks inimkond on hakanud mässama enda vastu ja mis on muutunud aegadest mil me ei elanud linnades ja pidime enda söögipoolist ise kasvatama.

Ei maksa ka unustada, on ka kergemaid ja lahjemaid variante maailmatulevikust, võtame näiteks massihüpnoosi, millele on juba mõnus algus tehtud.

Muudetud: 23-3-06 kell 22:40:21 Metavo
Vasta
#82
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
jep, ma arvan, et inimesed ei jõua 50 astagagi geenitehnoloogiaga eriti kaugele. heal juhul me leiutame rohkem ravimeid ja võimsamaid arvuteid, aga muu jääb veel välja. äkki see sinu tulevik on kuskil 200-400 aasta kaugusel.

ma arvan et see arvamus on vale et inimesed ei jõua 50 aastaga geenitehnoloogiaga kaugemale eriti, sest lähiajalugu näitab midagi muud, probleem on sellest, milliseid tehnoloogiaid lubavad hetkel valitsevad jõud (loe: valitsused) rahvale kasutamiseks edastada
millegipärast kaovad kõik suurepärased leiutised/avastused avalikult areenlit imekiiresti
Vasta
#83
inimesed ehitavad varsti tehisintellekti mis suudab ennast täiustada k
ehk ise õppida ja ennast targemaks -efektiivsemaks muuta,seeläbi ka füüsiliselt areneda
programm mis suhtleb tehnika ja seadmetega mis toodavad veel paremaid seadmeid-pinke,mis toodavad v
veel paremaid seadmeid-tooteid,mis teevad veel paremaid seadmeid jne...
kuid kiirused kasvavad, nii õppimisvõime ,tarkus,füüsis a
tehisintellekt mis täieneb murdosa sekundiga miljoneid aastaid inimarengut kiirenevas progresseeruvas tempos,
järgmise murdosa sekundi jooksul on ta täienenud miljardeid aastaid jne... n
tehisintellekt loob lühikese ajaga iseendast midagi täiesti uut
kui see juhtub on inimkonna saatus on otsustatud... algust tehakse sel sajandil ,mis arenema hakkab
Vasta
#84
umbes 7miljoni aatsa pärast päikest pole enam siis kogu päkikese systeem hävibpäikesel saab sysinik otsa kuuksin ETV yhest looduse saatest...Aga arvan et rahvas läheb kuskile planeedile elama kuigi varsti me siia planeedile ei mahu
Vasta
#85
Väga huvitavad teooriad on siin. Ma arvan, et inimkonna tulevik on inimkonna enda kätes (obvious).
Tulevik näeb minu silme läbi selline: Inimkond areneb ja uurib kõik füüsika ja keemia ja kõik teaduse tahke. Niikaua kuni enam midagi uurida pole. Kõik tehakse kindlaks, kuidas miski asi toimib. Mingi hetk (ka tänapäeval) teatud hulk inimesi, kes leiab eneses tee või kutsumuse tegeleda tavainimese jaoks nn. paranormaalsusega, eralduvad teistest inimestest. Nad mediteerivad ja arendavad oma keha nii kaugele, et nad saavad nn. üles tõusta - viia oma keha sellisele sagedusele et see muutub energiaks. Sellest hetkest on nad kõiksusega ühtsed ja neil igaühel on oma eesmärk aidata neid kes seda ei suuda. Viimaks suudavad kõik inimesed seda teha. Lõpuks inimest kui bioloogilist vormi ei eksisteeri enam, kõik elavad kõrgemal vaimsel tasandil. Samas võivad need kõrgemad inimesed luua jälle bioloogilise vormi ja püüda evolutsiooni mõnda teise suunda liikuma panna.
Noh... Ma loodan vähemalt, et inimkond lõpetab sedasi, mitte mingi katastroofi või muu asja läbi...(hyes)
Vasta
#86
Nagu ma olen aru saanud, pole meie Päikest enam varsti. Noh tegelikult sinna on meie joaks veel tükk aega aga siiski... Kuna Maa peaks Päikesele ette jääma (Päike "sööb" selle ära), siis tänu sellele peaksime me Marsile kolima jne.
Aga mis siis saab, kui Päike paisub veel rohkem, kui teadlased arvavad ja "sööb" Marsi ka ära?
Ja üldsegi, kui Päikest enam pole, siis kas meie Päikesesüsteem ära ei lagune? Tähendab, et kas planeedid kusagile minema ei lenda? Need ei jää ju ise siia tiirlema vms.
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas: Cthepy
Nagu ma olen aru saanud, ...... Kuna Maa peaks Päikesele ette jääma (Päike "sööb" selle ära),
Aga mis siis saab, kui Päike paisub veel rohkem, kui teadlased arvavad ja "sööb" Marsi ka ära?
Ja üldsegi, kui Päikest enam pole, siis kas meie Päikesesüsteem ära ei lagune?

Sa oled natuke valesti aru saanud. Ega ta nüüd nii palju ka ei paisu.

väljavõte http://www.fyysika.ee/uudised/meie?sisu=238

"Viie miljardi aasta pärast lõppeb Päikesel otsa vesinik ning Päike hakkab paisuma punaseks hiiuks. Selle käigus suurenevad meie kodutähe mõõtmed tuhandeid kordi ning üpriski kindlasti neelab paisuv hiid enda alla oma lähimad kaaslased Merkuuri ja Veenuse. Maa saatuse kohta pole veel täit selgust, kuid nüüd andis Napoli observatooriumi teadlase, Roberto Silvotti, juhitud rahvusvaheline uurimisrühm Maale uut lootust."
Vasta
#88
Oki..Aga ikkagist, Päike ju kunagi kaob nii või naa ära.
Ja selle leheküljel ainult oletatakse, mis juhtuda võiks jne.
Ok, see läheb küll natuke offtopicuks, aga mis siis ikkagist nendest planeetidest saada võib, kui Päikest enam pole?
Vasta
#89
Plaanete hoiab päikese ümber (korrapäraselt) tiirlemas päikese gravitatsioon. Kui kaob päike, siis tekib süsteemis kaos. Sisuliselt ei toimu suunatud liikumist. Planeedid hakkavad maailmaruumis suunamatult liikuma (loomulikult ei saa neil planeetidel keegi olla selle tunnistajaks), kuni satuvad mingi muu tähe mõju piirkonda ja taastub suunatud liikumine.

/lihtsustatult/
Vasta
#90
Tänane elu24 üllitis on siin: http://www.elu24.ee/?r=0&id=14678

Lühidalt siis on uurijate arvates inimestel kliimamuutuse ja ennasthävitatava käitumise tõttu üsna vähe aega jäänud: "Enne selle sajandi lõppu on mitu miljardit meist surnud ja väikesed inimkogukonnad saavad elada ainult põhjapoolsetel aladel, kuna sealne keskkond on enam- vähem elukõlblik," leidis mitmeid teadusauhindu saanud James Lovelock.

Muudetud: 9-5-08 kell 14:32:55 DaamValges
Vasta
#91
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Tänane elu24 üllitis on siin: http://www.elu24.ee/?r=0&id=14678

Lühidalt siis on uurijate arvates inimestel kliimamuutuse ja ennasthävitatava käitumise tõttu üsna vähe aega jäänud: "Enne selle sajandi lõppu on mitu miljardit meist surnud ja väikesed inimkogukonnad saavad elada ainult põhjapoolsetel aladel, kuna sealne keskkond on enam- vähem elukõlblik," leidis mitmeid teadusauhindu saanud James Lovelock.

Muudetud: 9-5-08 kell 14:32:55 DaamValges


Miks just põhjapoolsetel aladel? See pidi minu arust just kiiremini soojenema, kui lõunapoolus.
Ma arvan, et kui oleksiki nii, siis tuleksid sellega kaasa ka suured katastroofid. Nt see, et lõunapooluselt hakkavad inimesed põhjapoolusele tulema ning varsti ei ole enam kellegi jaoks siin põhjapoolusel ruumi ja hakatakse sõdima vms.

Muudetud: 10-5-08 kell 12:39:52 Cthepy
Vasta
#92
Tsitaat:Algselt postitas: Cthepy
Miks just põhjapoolsetel aladel? See pidi minu arust just kiiremini soojenema, kui lõunapoolus.

Jääkarul palav, pingviinil külm, teisisõnu on sul ilmselt peaaegu õigus.
Vasta
#93
Tegelt on lood sellised ,et enamustes meediaväljaannetes oli just juttu sellest ,et järgimise saja aasta jooksul vast jääb alles väheke inimesi ,kuid sellega on juba meie eluajal oodata ränku sündmusi!

Ma ise muidugi 15 kah veeel.(hyes)

Veel üks uudis postimehest.

Antarktika merevesi jaheneb!?
Tundub ja on ka loogiline ,et kõik toimub oodatust kiiremini.

Muudetud: 10-5-08 kell 09:27:27 aviator
Vasta
#94
Ei ole planeet Maa esimene ega ka viimane koht,millel elu sünnib-areneb ja lõpuks (!?) sureb. Kõiksuses-Lõpmatuses EI OLE midagi,mis ei hävine-transformeeru-sulandu,jne,jne.- Peale Lõpmatuse. Millistel põhjustel,millise aja jooksul,milliste tagajärgedega - eks see sõltub "mättast",mille otsast vaadata. Ja Ajast! Aga võrreldes kosmilise ajaga on inimesele antud aeg äärmiselt lühike - ka kogu inimkonnale,alates "sünnist" kuni surmani. Ja tõenäoliseks põhjuseks väljasuremisele oleme me ise ,st meie ülisuur võime PALJUNEDA ja ülimadal võime ÕPPIDA! Minu sündides oli meie pisikesel planeedil 2,2 miljardit inimest,täna 6,5 ... kes KÕIK tahavad elada ÖKOSIGADE kombel tootmise-tarbimise masinavärgis - st LAGASTADES! Meie "kosmoselaeva" ressursid on nii piiratud,et saavad lihtviisil otsa! Kui täna teenivad SIGAINIMESED meeletult pappi VEE müümisega,siis homme ostame me kõik PUHAST ÕHKU (et mõni AJUKÄÄBIK veel mõne miljoni või miljardi saaks teenida - oma väljasurevatele lsatele ja lastelastele!!!). Ei,inimese suurim vaenlane - elu hävitaja - ei ole asteroid ega supervulkaani purse,ei uus viirus ega isegi tuumasõda mitte: selleks saab ikka inimene ise! Ja pole mõtet rääkida aastamiljonitest,aastatuhandetest. Meile on antud aega maksimaalselt 75 - 150 aastat! Siis elavad allesjäänud-väljavalitud TEHISTINGIMUSTES,sõimavad oma esivanemate (MEIE!) lollust ja UNISTAVAD ellujäämisest ...
Nii on see Kõiksuses paljudel planeetidel juhtunud ja saab ka tulevikus juhtuma! Vaata blogi: http://blog.delfi.ee/user/Narsiaanlane
ja mõtiskle põhjuste ja tagajärgede ahela üle KÕIGES Elavas ...
Vasta
#95
Ma mõtlesin seda teemat nähes hoopis seda, et aastal 2004 oldi ikka nii naiivsed. Mis kaugem tulevik ??? Aastal 2012 pidi päid ja neid teisi asju hakkam lendama kahte lehte kui rakettmootoritega Nibiru siia saabub seega miskisest kaugest tulevikust ei maksa rääkida.
Vasta
#96
Ise olen t'a'iesti p'a'ri Tsiolkovski seisukohaga inimese piiritust arengust tulevikus ja selle ettekujutamatusest. Siin toodust paistab aga lausa naljakana see nagu k'a'iksid inimesed isegi miljoni aasta p'a'rast veel kirikus! Arvan, et selleks ajaks on olemas juba jumalaga otsese suhtlemise viisid, nii et nii kaudne viis ei huvita enam kedagi.
Vasta
#97
Oma varjust me üle ei hüppa. Jääme sellisteks nagu oleme, aga meid ümbritsevad vidinad muutuvad vahest
keerukamateks. Vana Kreeka filosoofil Sokratesel, polnud käekella ega moblat. Oli/on ta siis meist rumalam?
Ei usu.
Inimkonna kaugeim tulevik? Seda pole. Liigina me märkamatult kaome, et anda teed uutele "katsejänesele".
Väga võimalik isegi, et "uued tegijad" elavad juba meie keskel.
Vasta
#98
Sokratese Platoni egseid filosoofi oli vähe selle tõttu, et siis oli ka inimesi vähem
ja igasugused mölalõuad kes tänapäeval on filosoofi staatusesse tõstetud raha
abil jäid tollal ilma suuremast tähelepanust.
Kui lugeda kuulsatest tolle aja õpetlastest siis kumab pea alati läbi, et neil oli nii
õpilasi kui järgijaid. Püüdes tode aega mitte üle idülliseerida peab siiski ütlema, et
rohkem oli levinud HARITUS ja kuigi laiapõhjalist haridust ei olnud siis need kellel
see oli olid parmeas seisus kui tänapäeva "keskmine" haritud, kuid pool pime ja
pool kurt siili silmaringiga rullnokk. Üks tähelepanek veel - viimastel sajanditel on
pandud suurt rõhku vanaaja kujutamisel mitte kokku hoida musti toone. Kelle
huvides see aga on püüdke ise paika panna - harimatu vana aeg ja pime keskaeg
ei olnud sugugi nii pimedad ja harimatud kui mõned reklaamivad.
Ei maksa unustada, et KOGU moodne maailm seisab + ja - märgil mis võeti käiku
väidetavalt pimedatel ja metsikutel aegadel.
Vasta
#99
Tundub, et päevas pole piisavalt palju tunde ja pidevalt jääb ajast puudu? Hispaania teadurite sõnul peatub aeg tulevikus lõplikult.
Teooria aja peatumise kohta esitasid paari aasta eest kahe ülikooli teadlased, kes üritavad välja selgitada, miks arvatakse, et universum paisub üha enam ja aina kiiremini.
Supernoovade vaatlustest on selgunud, et universumi äärtes asuvad nn plahvatavad tähed liiguvad kiiremini kui need, mis asuvad universumi keskel. Hispaania teadlased väidavad aga nüüd, et tumeenergia kohta käiv teooria on vale ning tegelikkuses universumi paisumine hoopis aeglustub, mitte ei kiirene.
Baskimaa ja Salamanca ülikooli professorite sõnul on aeglustumine aga nii järk-järguline, et inimesed seda ei taju.
Teadurid kirjutavad ajakirjas Physical Review D, et tumeenergiat ei eksisteerigi. Aeg aga käib aina enam ja enam maha, jõudes lõpuks punkti, kus peatub täielikult. Aja peatumine tähendab, et kõik toimub aina kiiremini ja kiiremini, kuni kaob lõpuks. "Siis peatub hetkega kõik igaveseks, umbes nagu fotol," rääkis professor Jose Senovilla.
Cambridge'i ülikooli teadur Gary Gibbons ei pea Hispaania professorite teooriat absurdiks: "Usume, et aeg tekkis Suure Paugu ajal, ning kui aeg saab tekkida, saab see ka kaduda."

Õhtuleht
Vasta
kui aeg saab tekkida, saab ta ka kaduda? Ok, aga millest j'a'reldub, et sel juhul aeg PEAB kaduma?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kosmose avastamise tulevik Tutanhamon 8 5,477 17-05-2016, 10:04
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat