Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimkonna (kaugem) tulevik
Autor Sõnum
alisoman
Tavaliige

Postitusi: 121
Liitunud: Feb 2008
11-07-2012 21:57
Postitus: #101
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Huvitav, mis eestlase matmisest siin juttu oli ja miks? Muidugi on meie rahvus alles ka 200 aasta pärast! Ainult et oma uues elus ei pruugi me eestlasena enam sündida ja kui sünnimegi, siis igatahes EI OMISTA me sellele enam kaugeltki sellist tähtsust kui praegu! Sest sel ajal pole enam mitte niivõrd eri rahvusi, kui kõigi jaoks ühine kodu - planeet Maa! Ja seegi on vaid kujuteldamatult suurema ühenduse pisitilluke osake. Kusjuures sellesse ühendusse kuulub ainult meie Galaktikas 250 miljonit planeeti - üle 15 miljoni korra rohkem kui oli N Liidus vabariike.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 11-07-2012 22:08 alisoman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kosmosekutt
Tavaliige

Postitusi: 116
Liitunud: May 2012
12-07-2012 09:44
Postitus: #102
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Mina arvan, et inimesed on olemas miljoni ja rohkemate aastate pärast ka, arvestades praegust ajamõõte süsteemi. Selleks ajaks oleme me manipuleerinud nii reptiloididega kui greydega, retsinud neid nii vaimselt kui füüsiliselt, et neid tundma õppida. Selleks ajaks oleme kõik rõvedused teiste tsivilisatsioonide peal ära teinud, nii et oleme ainult postiivsed kujud- valguse ja armastuse kandjad. Lihtsalt see jama tuleb kõigil läbi teha. Arvan et 1 miljon aastat pole inimkonna ajaloos eriti arvestatav aeg kui arvestada, et Kuu pealt olla leitud 4km pikk ja 500m kõrge alla kukkunud laev, mille vanus on miljardites aastates.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
unclekomm
Tavaliige

Postitusi: 50
Liitunud: Aug 2009
13-07-2012 20:01
Postitus: #103
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Kuidas selle aja aeglustumisega asjad käivad?
Kas ma läbin 100 meetrit lühema või pikema ajaga või jääb aeg samaks.
Teistpidi, et kas ma 10 sekundiga jõuan joosta kaugemale kui seni või mitte.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,179
Liitunud: Jan 2010
13-07-2012 20:55
Postitus: #104
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(12-07-2012 09:44 )kosmosekutt Kirjutas:  Arvan et 1 miljon aastat pole inimkonna ajaloos eriti arvestatav aeg kui arvestada, et Kuu pealt olla leitud 4km pikk ja 500m kõrge alla kukkunud laev, mille vanus on miljardites aastates.

Võib küll öelda, et universumi vanus on 14 000 000 000 aastat... Aga?

Aga kui ma ütlen, et see point ei kannata kriitikat astrofüüsika kõrval? Ega sa ometi jumala eest arva, et elu tekkeks võimalikud tingimused tekkisid kohe universumi sünnihetkel? No ulmeliselt võib selle üle ju teoretiseerida aga praktika ütleb seda, et eluks ja tehnoloogiliselt arenguliseks tegevuseks on vaja suurt hulka elemente. Suur hulk elemente tekib aga alles jupp-jupp aega pärast universumi sündi. Selle mõistmiseks uuri veidi astronoomiat, astrofüüsikat ja füüsikat üldse.
Igatahes nihutab see mõistusliku elu ja selle tehnoloogilise arengu võimaliku tekke meiega suhteliselt samasse ajajärku, ehkki tõsi - mujal VÕIS see tekkida mõned miljonid aastad varem. Siin on aga probleem...lausa ületamatu. nimelt pole siin linnutee glaktika piirkonnas kuigi palju kohti, kus see oleks võinud tekkida meist oluliselt varem.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
13-07-2012 22:22
Postitus: #105
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Meenutuseks üks ammune teema.

(13-02-2004 19:42 )loom Kirjutas:  Meie planeedi 5 inimrassi.

Vene füüsikutest abielupaar Tihhoplavid on võtnud vaevaks vahendada laiale lugejaskonnale arusaadavas keeles teoreetilise füüsika edusamme Venemaal jm, samuti üpris intrigeerivaid teooriaid mille tõsiteadsulikkuses võib esmapilgul küll kahelda, kuid mis hüpoteesidena ometigi paeluvad uuele avatud vene teadlaskonda. Ka järgnev lugu kuulub sedasorti teaduse ja kujutluse piirimaile.

Palju aastaid kestnud teaduslikud uuringud kinnitavad, et nii Maa, Päike kui ka üldse kõik planeedid on inimesest märksa kõrgema inellektuaalse tasemega elusolendid. Geoloogiamineraloogiadoktor I.I Janitski kirjutab, et Maa kannatab meid samamoodi, nagu meie kannatame mikroobe oma kehal, sh kahjulikke. Kui aga meie purustav toime loodusele ületab teatud piiri, võtab maa tarvitusele abinõud - nagu on seda teinud juba ennemgi. Nagu näiteks ülemailmse veeuputuse näol 850 000 aastat tagasi - mille toimumist tõestas Ameerika Geograafia Selts juba 1950-1952.a. (selle seltsi kosseisu kuulus ka Albert Einstein)

Peenmateriaalne inimene ja intellektuaalselt arenenud Maa loodi üheaegselt. Kuidas Maa asustamine kunagi võis olla toimunud, selle kohta saame andmeid pühendunutelt, kes on olnud võimelised lülituma Ülemaailmsesse informatsioonivälja. Näiteks teosoofia ühe rajaja J . Blavatskaja, tuntud selgeltnägija Edgar Cayce... jpt.


MAAL ON OLNUD VIIS INIMRASSI
Pühendunute väitel on Maal olnud ühtekokku viisi inimrasi (tsivilisatsiooni). Akadeemik A. E. Akimov kirjutab: " Evolutsioonilise arengu käigus Väljalised Olendid kandusid üle Maale. Need "esimese rassi" inimesed kujutasid endast tohutut kasvu kuuvalgust kiirgavaid kehatuid olendeid." On hämmastav, et sarnaseid olendeid on tänapäeval korduvalt kohanud kosmoses nii ameerika kui vene kosmonaudid. Näiteks "Saluut-7" meeskond, läbides 1985 a suurt oranžisist gaasist pilve, mis täitis kogu kosmosejaama, pimestades kõiki kuut meeskonnaliiget, nägi sellest väljudes seitset tohutusuurt kuju - mida kõik kõhklematult pidasid taevaingliteks. Peamine erinevus inimestest polnud mitte ainult tohututes tiibades ja pimestavates oreoolides nende peade ümber, vaid nende näoilmes. "Nad naeratasid," meenutasid kosmonaudid. "See ei olnud mitte tervituse, vaid vaimustuse ja rõõmu naeratus. Meie NII ei naerata." Kümne minuti möödudes taevalikud olendid kadusid. Kadus ka oranž pilv, jättes kosmonautide hinge seletamatu tunde millegi kaotusest. Ameeriklased on neid olendeid ka pildistanud orbitaalteleskoobi abil: Meenutades Vana Testamiendi ingleid, oli nende kõrgus ca 20 meetrit, tiivalaius võrreldav kaasja lennukite omaga. Tundus et nad tahtsid, et neid pildistataks! Nimetatud fotodest huvitas ka Vatikan. Mõned teadlased arvavad, et meie hinged saabusid Maale Phaetonilt - planeedilt, mida tabas täielik enesehävitus.


ESIMENE RASS - "KOTITAOLISED MOODUSTISED"
Võib arvata, kui raske oli esimese rassi elu tiheda füüsilises maailmas. Nad olid Peenmaailma täieliku kontrolli all - mis varustas neid telepaatiliselt kogu vajaliku teabega. Max Händel kirjeldab neid kui "suuri kotitaolisi moodustisi" avaga ülaosas, kust eristus mingi orienteerumis- ja juhtorgan. Keha tihenedes taandarenes see käbinäärmeks, mida mõnikord on nimetatud ka "kolmandaks silmaks" (mis aga pole täpne). Paljunemine toimus pooldumise teel otsekui rakkudel, kusjuures kumbki pool säilitas oma esialgse kuju.


Keha tihenedes ja vähenedes kujunes Maal teine rass - kes samuti oli juhitud Peenmaailmast tänu hästi arenenud "kolmandale silmale". Teise rassi lõpul ilmnesid hermafrodiidid. Ent inimese teadvus oli tollal kujuteldamatult ähmane, kaugel isegi tänapäeva loomade arukusest. Esimeseks sammuks olukorra parandamisel oli aju ülesehitamine selle rakendamiseks tööriistana füüsilises maailmas. Händeli arvates "saavutatii see inimkonna lahutamisega kaheks sugupooleks"

KOLMAS RASS - LEMUURLASED
Kolmandat rassi nimetati "lemuurlasteks". Mateeria tihenemine oli jõudnud järku, kus ilmus luustik. Hermafrodiidid jagunesid meesteks ja naisteks ning algas suguline paljunemine. Lahenes DNA loomise probleem. Varajaste lemuurlaste keel koosnes helidest, mis sarnanesid loodushäältega, mis olid nende jaoks jumalate häälteks, kellest nad teadsid end pärinevat. Lemuurlased rakendasid üsna edukalt Peenmaailma energiat: iga lemuurlane oli loodusest antuna maag. Ta tunnetas end jumalate järglasena, kelle arenguliiniks oli mitte vaimsete vaid materiaalsere teadmiste omandamine läbi materialistliku teaduse arengu.
Omades Maal väga häid elutingimusi ning rakendades Peenmaailma energiat ning ääretuid teadmisi, saavutasid lemuurlased, eriti hilised lemuuro-atlandid väga kõrge arengutaseme. Akadeemik A.E. Akimov kirjutab: "kui Maa peale tekkis aineline ihu, ilmusid ja hakkasid arenema silmad, siis hakkas välja surema kolmanda silma funktsioon. Teiste sõnadega, evolutsiooniliselt me kaotasime võime suhelda Kõrgemate Entiteetidega, Ent Maal olid terved Kuldsed Aastatuhanded, mil inimesed polnud veel kaotanud oma fantastilisi võimeid ja neil oli veel side Kõrgemate Kosmiliste Olemuste, Absoluudiga. Inimkond elas küllalt kaua harmoonias ümbritseva keskonnaga".
Lemuuro-atlandid ehitasid tohutuid linnu, rajasid esmaklassilise teaduse, rakendasid laialdaselt psüühilist energiat. Oletatakse, et nende saavutuste hulka kuuluvad mõningad monumendid Lõuna-Ameerikas, Stone Henge Inglismaal, Egiptuse Sfinks. Arenenumad lemuurlastest õppisid dematerialiseeruma ja materialiseeruma, omandasid levitatsiooni- ja teleportatsioonivõime. Iga lemuurlane omas otsesidet Peenmaailmaga, olles võimeline sisenema seisundisse, milles hing võis lahkuda kehast kui tahes pikaks ajaks -, jättes keha aastaks, sajandiks, miljoniks aastaks "konserveeritud olekusse" ja olles võimeline sellesse mis tahes hetkel tagasi pöörduma, pärast mida keha elustub uuesti. Lemuurlaste eluiga küündis tuhande ja enama aastani. Ligikaudu sellist eluiga omasid inimesed Maa peal ka märksa hilisemal, Vana Testamendi ajajärgul: Eeneok elas 905 aastat, Mafusak 969 aastat, Lameks 777 aastat jne.

Lobsang Rampa oma raamatus" Doktor Lhasast" väidab, et lemuurlaste ajal paiknes maa Päikesesele märksa lähemal orbiidil, omades kaksikplaneeti. Kliima oli troopiline ja taimeriik lopsakas. Maal valitsesid super-intellektuaalsed lemuuro-atlandid, kes ei sarnanenud kehalt inimestega, kuid kelle sekka imbus juba järgmise tsivilisatsiooni esindajaid- varaseid antlante. Olles kaks korda suuremad tänasest inimesest, olid nad lemuurlastega võrreldes kääbused. Lemuurlased valitsesid atlantide üle ja õpetasid neile mõndagi. Elu maal oli mõõdukas ja rahulik, kuni lemuurlased läksid omavahel sõtta. Kaugnäkelikumad neist lahkusid Himaalaja koobastesse, lahkudes oma kehast ja luues niimoodi inimkonna Genofondi, mis mõni aasta tagasi avastati professor Muldashevi poolt tema ekspeditsioonil Himaalajasse.


Ühel päeval toimus hirmus plahvatus, mille tulemusel Maa muutis orbiiti - pärast mida toimus kokkupõrge lähenenud planeediga. Üliinimeste rass lahkus planeedilt oma kiirgavatel lennumasinatel ja lemuurlaste tsivilisatsioon hävis.
Pikemalt siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...satsioonid

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
alisoman
Tavaliige

Postitusi: 121
Liitunud: Feb 2008
13-07-2012 22:53
Postitus: #106
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Teade tulevikust. Valguse kiirusel aeg seisab, selle yletamisel hakkab kaitse puudumisel voolama tagurpidi!Seega viimasel juhul organism hakkab peatumatult noorenema kuni sureb. Liikumise peatamine seda enam ei peataks!
Niisiis saab oletada, et
alustades jooksu laevas, mille kiirus on praktiliselt c, ei taju me midagi erilist, kui jooksu ajal kiirus v'o'rdsustub valguse omaga - me ise ei taju oma aja seiskumist, kestku see v'o'i miljon aastat muu maailma jaoks. Ilmselt see aeg oleme tardunud paigale nagu fotol ja alles siis kui kiirus on taas c v'a'iksem saab jooksu l'o'petada. Kinnitust sellisele arutelule pole veel saanud, kuid loogiliselt peaks ju nii olema.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Paladin
Uustulnukas

Postitusi: 24
Liitunud: Aug 2012
02-08-2012 13:18
Postitus: #107
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(22-01-2004 09:43 )d-kvark Kirjutas:  Muretsemine inimkonna saatuse pärast on vast väheke ennatlik tegevus, aga mõtisklemine sellel teemal võiks igati kasulik olla. Mõtlen siin tuleviku all vähemalt paart miljonit aastakest. (Kaugem tulevik võiks alata paarikümnest miljonist.)
Et kas inimesed on seks ajaks: 1)välja surnud? 2)asustanud kogu päikesesüsteemi (ja miks mitte ka lähimate tähtede planeedid)? 3)muutunud evolutsiooni käigus kellekski targemaks, osavamaks, maailma uutmoodi tajuvaks olendiks?
Mis võiks üldse elu arengu idee olla pikas perspektiivis?

Muudetud: 24-12-06 kell 06:43:52 Hallucigenia

Ausalt öeldes pakun, et selleks ajaks on "inimesed" siit dimensioonist ammu lahkunud, kuigi planeet Maa eksisteerib edasi. Selleks ajaks on siin vast mõni uus rass vms. Inimlikust vaatevinklist on sellist aega tegelikult võimatu ette kujutada minu arust, sest numbreid võid sa küll ette kujutada, aga reaalselt tajuda miljoneid aastaid aja möödumist...

Samas ma pakun, et tegelikus plaanis ei ole see inimkond ja Maa ja homo sapiens üldse mingi super tähtis asi ja peale siit "elust" lahkumist vaatame sellele huumoriga tagasi ja kuna "teispoolsuses" lineaarne aeg puudub, siis kogu see ligemale sajand kestev inimelu on kui paar sekundit.

Ja ausalt öeldes võiks kogu inimkond õhku lennata ja mis sellest oleks?Bleh
(selle postituse viimane muutmine: 02-08-2012 13:20 Paladin.)

A man who claims to know everything, is the biggest fool of all.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
alisoman
Tavaliige

Postitusi: 121
Liitunud: Feb 2008
14-12-2012 22:38
Postitus: #108
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Praktiliselt ei saa kujutleda isegi aasta 3000 maailma, mis siis veel miljonitest aastatest r'a'a'kida. Kui siiski, siis pakun, et sel ajal saab soovikohaselt oma keha ehitust muuta ja isegi nt nii, et muuta tahte abil sekundi murdosa jooksul oma keha osakesed antiosakesteks. Ehk yldisemalt, saab muuta keha ehitust vabalt vastavalt oma soovile. Et siis pole keha vajagi? Ehk polegi, kuid v'o'imalik, et siiski ka on. Samuti saab keha teha vastupidavaks praktiliselt mistahes tingimustele ehk siis saab tekitada sellise kaitsev'a'lja, mis kaitseb mistahes tingimuste eest. Iga inimene saab oma vajadusteks kasutada mistahes energialiiki universumis, kus liikumiseks mistahes kiirusel ei vajata enam tehnilisi vahendeid. Omavaheline kontakt on silmapilkne. Muidugi on inimeste fyysilised ja vaimsed v'o'imed kujuteldamatult suuremad kui praegu ja seda loomulikult k'o'igil. Miks peakski fyysiline suutlikkus v'a'henema, kui inimkond seda ise ei soovi?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 2,140
Liitunud: Aug 2016
01-02-2019 19:11
Postitus: #109
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Ajaloos on "vara laiali jagamise" katseid tehtud mitu.
Kõik lõppesid krahhiga ja veriselt.
Alustada tuleb Hinge ja Ego kasvatusest - materialism loksub siis ise paika.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

Postitusi: 778
Liitunud: Dec 2018
01-02-2019 19:18
Postitus: #110
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(01-02-2019 19:11 )Tyto Alba Kirjutas:  Alustada tuleb Hinge ja Ego kasvatusest - materialism loksub siis ise paika.

Täiesti veendunult samast klubist.
Teatud vorm tingib küll teatud sisu, kuid sisul on sellegipoolest suuremad volitused kujundada vorme.

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Roogitav räim

Postitusi: 579
Liitunud: Nov 2018
01-02-2019 19:19
Postitus: #111
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Ei loksu. Nn materialismil on kindel roll sinu "hinge ja ego" kasvatuses

Öösiti rääkis Pinocchio tikkudega - inkvisitsioonist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

Postitusi: 778
Liitunud: Dec 2018
01-02-2019 19:37
Postitus: #112
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(01-02-2019 19:19 )KuKr Kirjutas:  Ei loksu. Nn materialismil on kindel roll sinu "hinge ja ego" kasvatuses

Kukr.
Üks ei välista justkui teist? Kui nüüd "ismide" mõjusfäärist korraks kõrvale astuda, on enamik meist ja meid ümbritsevast niiehknaa mateeria. Kas me alustame planeedist või liigume peenemate aatomiosakesteni meis (või kus iganes).
Selles mõttes ju sellest möödavaatamine oleks narrus, me oleme materiaalsed "as hell".
Kõik see, millest me (või üldse miski) koosneme (koosneb), kõige sellega toimub ka paratamatult sümbioos, sünergia ja muud põnevad konfiguratsioonid. Kõik sisuliselt suhtleb omavahel. Kogu nn. (nähtav?) mateeria.
Ja nüüd tulebki mängu ehk see, et kus piirdub tegevus lihtsalt sellesama rolliga (ehk siis koosluse osaga) või kus hakkab keegi/miski etendama "mõjuisikut" või "arvamusliidrit".
Antud juhul siis teljel hing-ego-mateeria.
Või mida sa täpsemalt silmas pidasid?

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 342
Liitunud: Aug 2017
02-02-2019 10:07
Postitus: #113
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(01-02-2019 16:40 )Minaelan Kirjutas:  ootan põnevusega aega, kui inimkond ärkab...
Niisugust aega ehk ei tule kunagi. Maailm - see on väga kirju kooslus mida erinevama arengutasemega ja saatusega massist. Koos on siin head ja kurjad, degenerandid ja õilsad edasipürgijad. Ühed trügivad vasakule, teised paremale, ühed trügivad üles, teised alla. See on nii isegi peretasandil, rääkimata rahvusest või rassist. Pigem tuleb aeg kus kogu see mass on ära selekteeritud(indiviidid on ise omad valikud teinud ehk end selekteerinud) ja seejärel Maa vabastatakse "umbrohust" ning võitjad loovad uue tsivilisatsiooni.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Roogitav räim

Postitusi: 579
Liitunud: Nov 2018
02-02-2019 10:48
Postitus: #114
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(02-02-2019 10:07 )Tinar Kirjutas:  Maa vabastatakse "umbrohust" ning võitjad loovad uue tsivilisatsiooni.
Esimees Mao niitis ka umbrohtu samal eesmärgil. Samuti Stalin. Sedaviisi mõtlemine näitab et inimkonnal in arenguruumi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

Postitusi: 778
Liitunud: Dec 2018
03-02-2019 20:21
Postitus: #115
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
(02-02-2019 10:07 )Tinar Kirjutas:  _Koos on siin head ja kurjad, degenerandid ja õilsad edasipürgijad. Ühed trügivad vasakule, teised paremale, ühed trügivad üles, teised alla. See on nii isegi peretasandil, rääkimata rahvusest või rassist. Pigem tuleb aeg kus kogu see mass on ära selekteeritud(indiviidid on ise omad valikud teinud ehk end selekteerinud) ja seejärel Maa vabastatakse "umbrohust" ning võitjad loovad uue tsivilisatsiooni.

Aa...ee... üüü.... et nagu... miks oodata? Võib äkki kohe alustada ja nii? Kuulutada end esialgu näiteks mitteohvriks (ja hiljem, olgelahked, ka võitjaks) ja nüridalt alustada selle va uue tsivilisatsiooni loomisest.
Suured protsessid paugust ja üleöö niiehknaa tulemit ei anna.
Ehk siis eelkõige ise (ja näiteks esialgu peretasandil) lõpetada see nn. trügimine.
Algus võib olla ebamugav ja ego niutsumine ka kaugele kosta, sest põlvkondi on ju meid dresseeritud nii trügima, nügima kui muid poomitrikke tegema.
Aga keegi ju peaks ometi proovima murda koode ja mitte lootma, et pidevalt sarnase tegevuse kordamisel tuleb lõpuks teistmoodi tulemus. Reeglina ei tule.
Aga proovida teisiti teha väga suurt tükki küljest ei võta. Mh?
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2019 20:23 Naut.)

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 1,905
Liitunud: Oct 2016
24-05-2019 15:42
Postitus: #116
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Space X saatis ühe kanderaketiga üles 60 Starlinki tehiskaaslast, igaüks pealt 200 kilo, mitme suure antenniga ja päikesepaneeliga. Esimene aste oli kasutusel kolmandat korda ning maandus edukalt mereplatvormil OCISLY.
See Starlinki start oli mitmes mõttes tähelepanuväärne. Esiteks oli see seni kõige raskem laadung, mida taaskasutatavas konfiguratsioonis Falcon9 on orbiidile toimetanud. Satelliitide mass kokku on 13,6 tonni, Musk ise säutsub 18,5 tonnist (pidades silmas ilmselt laadungi kogumassi ja USA tonne).
Satelliidid ise on 'esimesed pääsukesed' suuremast süsteemist, millega SpaceX tahab hakata otse lõpptarbijatele üle maailma internetiühendust pakkuma. Starlink valmiskujul peaks koosnema 12000 satelliidist, mis tiirlevad maalähedasel orbiidil kolmel erineval kõrgusel. Kuna SpaceX ise tegeleb nii satelliitide väljatöötamise, tootmise kui ka üleslennutamisega, on kulud minimaalsed.
Kogu asja mõte on teenida kena kasumit ja kasutada seda kosmosevallutuse plaanide rahastamiseks.
Muide, Jeff Bezosel on täpselt sama plaan, aga tal pole veel ei kanderaketti ega satelliite. Seetõttu annab Musk praegu täiega hagu, et edumaad ära kasutades esimesena turule tulla ja seal end kindlustada.
Starlinki võrgu minimaalseks toimimiseks on vaja veel 5-6 sarnast starti, mis tulevad ilmselt niipea, kui veel ahjusoojad satelliidid valmis saavad ja F9 lastiruumi topitakse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mina Olen Eemal
Supreme Being

Postitusi: 173
Liitunud: Sep 2018
24-05-2019 17:43
Postitus: #117
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Meie tulevik on kosmoses. Meil on nüüd voli pesast lahkuda.
7000 aastaga vallutame universumi kaugeima nurga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tegudele
Tavaliige

Postitusi: 194
Liitunud: May 2019
25-05-2019 11:57
Postitus: #118
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Palju sõltub sellest, kas tuleb või ei tule sellist kosmilist olukorda, mis kiirelt enamiku siinsest inimkonna elust tapab. Kui tuleb selline olukord kus on aega valmistuda jääb väike hulk inimesi alles. Kui tuleb midagi hullemat siis pakun, et mingi teine liik võtab üle.

(22-01-2004 18:16 )kal Kirjutas:  Aga äkki toimub hoopis taandareng
see on vägagi võimalik.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lorenz
Veteran

Postitusi: 894
Liitunud: Feb 2011
25-05-2019 18:37
Postitus: #119
RE: Inimkonna (kaugem) tulevik
Mis kaitseb meid Maal kosmiliste kiirte eest? Atmosfäär, mida on merepinna kõrgusel pea kohal peaaegu 10 tonni iga ruutmeetri kohta, ning lisaks Maa magnetväli. Samas on goloogilisest ajaloost teada palju perioode, kus Maal magnetvälja polnud, niiet see 10 tonni massi ruutmeetri kohta on ilmselt piisavalt efektiivne kaitse. Esimese hooga tundub see massi nõue suht suur, et kosmoselaevu inertse massi meetodiga kaitsta. Samas kasvab vajaminev mass koos kaitstava ruumi (kuubis) pindalaga (ruudus), ning seega saab vajaminevat massi ruumalaühiku kohta oluliselt vähendada lihtsalt hästi suuri kosmoselaevu ehitades. Mida suurem laev, seda efektiivsem ning lihtsam on selle kaitsmine kiirguse eest.
Gravitatsiooni probleemi, probleem on õigemine selle puudumine antud kontekstis, saab lahendada pöörleva ja silindri kujulise kosmoselaevaga. Silindri raadius peaks olema küll vähemalt paarsada meetrit, et coriolisi effekt inimestel orientatsiooniprobleeme ei tekitaks. See on juba teine põhjus ehitada suurelt.

Jeff Bezose nõuandjad on selliste asjade peale ilmselt mõelnud, ning hiljaaegu käis Bezos ka välja idee ehitada Kuult kaevandatud materjalidega O'Neilli silindreid. Elon Muskile antud idee väga arukas ei tundu, kogu vajaminev materjalide hulk tuleb ju kaevandada ning kosmosesse transportida. Ega see rohkem selline pikema ajaline perspektiiv ole jah, lähima paarikümne aasta jooksul O'Neilli silindreid vaevalt keegi ehitama asub. Kaugmas tulevikus aga - miks mitte. Juhuks, kui inimesi geneetilisel tasandil piisavalt radiatsioonitolerantseks aretada ei õnnestu, mis on ka muidugi võimalus, siis kosmoses elutsemine võimalus sellest veel ära ei kuku. Selliste silindrite eripära on see, et nad võimaldavad Maa pinnale suht sarnase elukeskonna loomist, aga nende slindrite hulgal pole jäika piiri ees. Bezose nägemuses elab silindrites kunagi trilion inimest, aga ega seegi poleks piir, lihtsalt ilus ümmargune number, millest inimesed ehk aru ka savad. Musk lubas ju Marsi koloniseerida, ning Bezos ei taha alla jääda oma nägemuse tajutava suurusega. Dysoni parve (või Dysoni sfääri - sama asi sisuliselt) taolised sihid jäävad paljude kujutlusvõimele liiga kaugeteks ning suurteks kontseptsioonideks.

Reaalsuseks need unistused veel niipea ei saa, kui üldse kunagi. Võib-olla tuleb välja, et hoopis mõistlikum on inimintellekt (koos kõige vajaliku tiluliluga) kuidagi arvutrooniumisse (computronium ing.k) kopeerida, inimesed omamoodi virtuaalseteks olenditeks muutes. Päris kehatuks inimesed siis ei saaks, sest virtuaalsus peab (niipalju kui mina aru saan) toetuma ikkagi reaalusele - mingile protsessile mingis materjalis - aga iniemsi oleks siis võimalik vaadelda suht sõltumatuna mingist konkreetsest nö kehast. Inimesi, või siis vähemasti neid olendeid, kelleks inimesed tolleks ajaks on muutunud. Sest kui palju jääb alles inimlikkust taolises olustikus - seda on keeruline öelda. Paarikümne aasta perspektiivis ei saa ka see stsenaarium käegakatsutavaks, niiet aega ennast oma kehas mugavalt (või vähem mugavalt) tunda veel on Smile

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kosmose avastamise tulevik Tutanhamon 8 4,328 17-05-2016 10:04
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog