Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimkonna (kaugem) tulevik
#26
ma ei mõelnudki et muutumine on halb ja muutumist peab kartma.

inimkonna kaugem tulevik .. planeedilt peab kunagi ära kolima ja teised keskkonnad muudavad inimest..
ntx kui inimene jätta pikaks ajaks kosmosesse 0-gravitatsiooniga ja kui need inimesed seal elavad põlvkondi siis peagi inimestel seal jalgu ei kasva kuna kosmoses pole neid vaja.. tuleks hoopis teine paar käsi.. kindlasti muutuks ju ka mõtteviis.. kui palju nad peavad muutuma et neid ei saa enam inimeseks lugeda vaid mingid astromehed. Inimesi on üle Maa väga palju erinevaid.. aga kui keegi jalutaks vastu nelja käe peal..

miks mitte siis planeedi vahetamine ei või muuta.. kindlasti muudab.. teine keskkond, teine gravitatsioon.. peagi peaks inimene kohanduma läbi keha muutuste ja võibolla ka mentaalse muutustega. Karta poleks küll midagi.. ise oled ikka ise .. laps tuleb sulle nelja käega aga tema tunneb end täiesti normaalselt sellega Smile.
Kas inimkonna ellujäämiseks on muutumine paratamatu?
Vasta
#27
Inime on ikka VÄGA Maaga seotud loomelajas. Tema ju ongi meid sünnitanud selliseks nagu me siin nüüd kõik rõõmsalt oleme. Vaata puude või põõsaste oksi ja ka juuri! Kuidas nad küll on sarnased veresoontega! Miks? Miks jäälilled aknal on just lilled (ja puud ja põõsad)? See on Maa käekiri. See ongi see mida ta oskab ja mida ta teeb. Iga teine keskkond kujundaks nii inimesest kui mõnest teisest loomast (ja ka puust) hoopis teistsuguse elusvormi. Ja seda mitte ainult vormilt...
Muutumine on inimesele hädavajalik, aga õnneks on see omadus meil ka olemas. Ega me muidu nii kaugele poleks arenend. Kui kord miljoni aastakese pärast Marsil elavad "inimesi" kohtad peaksid neid ilmselt küll tulnukateks. Panin inimesed " märgi sisse, sest pigem peaks neid teisiti kutsuma ilmselt...
Minagi arvan, et just Universum on elusolend. Kui siit edasi mõelda!!....
Vasta
#28
Ma arvan nii, et inimkonna lõpuks oleks aasta 3797. Põhjus selleks väga lihtne seda ennustas Nostradamus ja seda tüüpi ma usun. Tal on niigi väga palju ennustusi täppi läind, miks ei võiks ka see minna?
Vasta
#29
Kas Nostradamus ennustas niimoodi, et me hävime eelpool nimetatud aastal, või lihtsalt lähme mujale

Ahjaa see oli vist niimoodi, et siis tuleb nagu viimanekohtupäev vms, et jumal otsustab maailma ära lõpetada, aga enne veel saavutab inimene sellise taseme, et tal ei ole füüsilist keha vaja ja surma ka enam siis ei ole. Smile
Vasta
#30
"Niisiis pole lõppu elul, pole lõppu mõistusel ja inimkonna täiustumisel. Ta progress on igavene. Minge julgesti edasi,inimsoo suured ja väikesed töötegijad, ja teadke - mitte ükski kriips teie töödest ei kao jäljetult, vaid toob teile lõpmatuses tohutu vilja"

Tsiolkovski
Vasta
#31
Nostradamuse ennustust mina küll tõe pähe ei võtaks, ennustas ta juba kord maailma lõppu ka tunduvalt varem(täpset kuupäeva ei mäleta aga nüüdseks on see juba möödas).
Seda, mis inimkonnast miljardite aastate pärast saab, on raske ennustada kuid kaldun arvama, et inimkond hävitab ennast tunduvalt varem. On piisavalt tõendeid, et enne meid on Maal elanud arenenumaid tsivilisatsioone kuid ei osata seletada, miks need hävisid. Vaadates praegust arengut võib ka seda mõnes mõttes taandarenguks pidada.
Erilist populaarsust selliste arvamuste väljaütlemisega ei kogu aga kui hoiame kunstlikult elus füüsilist või vaimselt alaarenenud inimesi ja võimaldame neil järglasi saada, muudab see liigi aeglaselt kuid kindlalt nõrgemaks. Samuti muudab meid järjest haavatavamaks tehnika. Juba praegu tekitab omajagu probleeme kui elekter kaob, kui sularahaautomaadid ei tööta jms. Muutume füüsiliselt järjest nõrgemaks ja nii vaimselt kui füüsiliselt järjest rohkem sõltuvaks tehnikast.
Üritame oma elu järjest mugavamaks teha ja usaldame järjest rohkem ülesandeid tehnika hooleks, samas arvuteid on meil olnud ju alla 100 aasta. Kui areng sama tempoga jätkub, kulub selleks alla 1000 aasta, et kõik ülesanded tehnika hooleks usaldatakse ja keegi ei teagi täpselt, kuidas see töötab. Kui nüüd tehnika mingil hetkel misiganes põhjusel üles ütleb või nagu mõnes ulmekas näidatud, kontrolli enda kätte haarab, on see inikonna lõpp.
Samas, natuke varem võib juhtuda, et tehnika on käputäie inimeste kontrolli all, nad hakkavad seda kurjasti kasutama ja tekib mäss, mis otseselt või kaudselt meie tsivilisatsiooni hävitab.
Vaadates veel lähemat tulevikku on tänapäeval ka tuumarelvad käputäie inimeste kontrolli all ja piisab vaid ühest valest otsusest, et käivitada ahelreaktsioon, mis meid hävitab.
Ok, eelnev on must stsenaarium, mis suure tõenäosusega lähema paarituhande aasta jooksul toimub aga kui seda siiski ei juhtu või inimestel õnnestub see mingil moel suuremate kaotusteta(siin pean silmas just tsivilisatsiooni mitte hukkunute arvu) üle elada, siis arvan, et paari miljardi aasta pärast elame 100% tehiskeskkonnas olgu selle füüsiline asukoht siis planeet Maa, mõni muu planeet või avakosmos.
Btw, teist kätepaari tõenäoliselt ei kasva(välja arvatud juhul kui kunstilult DNA-s midagi muudetakse) kuna see saab juhtuda vaid looduses kui kehtib reegel "tugevam jääb ellu" küll aga muutume pisemaks, füüsiliselt nõrgemaks ja propotsioonis muutub pea suuremaks.

PS. ma ei vihka tehnikat(kui seda poleks, oleksin vist töötuLaugh) kuid näen ka medali teist külge
Vasta
#32
Ma ei usu miski perast, et Nostradamus oleks maailmalõppu ennustand kuhugi nüüd minevikku jäänud aega. Ei tia miks ta maailmlõpujärgseid ennustusi niipalju tegi =P
Mina usun, et olemas alati mingi osa inimestest, kellel on tehnikast savi.
Mingi kildkond on kindlasti niimoodi, et ise midagi ei tee ja masinad askeldavad ümber.
Vat kui need Arthur E. Clark'i (või kes ta oligi) ennustused täppi läevad, siis oleks nii ju, et mingi aeg loodust ei hävitata ja paljud pöörduvad loodusesse tagasi ja hakkavad korilusega tegelema.
Vasta
#33
hmz, ei viitsi hetkel otsima hakata aga kas Nostradamus mitte aastal 2000 maailma lõppu ei ennustanud? Võin vabalt ka eksida kuna neid ennustajaid on palju olnud ja suhtun nendesse kerge huumorigawink
Mis tehnikasse puutub, siis väitel "inimesed teevad tööd, mida nad teha ei taha, et osta asju, mida nad ei vaja" on oma tõetera sees kuna enamik asju tegelikult ei suurenda pikemas perspektiivis rahulolu küll aga teeb meele mõruks kui need (mängu?)asjad ära võetakseLaugh
Arvan, et loodusesse tagasipöördumine muutub järjest raskemaks ja see võib juhtuda vaid olude sunnil(katastroof?), mis tähendaks tsivilisatsiooni lõppu ja võib esitada küsimuse, kas sel juhul võib üldse küsida mis "meist"(inimkonnast) saab võib peaks konstanteerima fakti, et "meid" enam ei ole ja neid olendeid kuidagi teistmoodi nimetama. Loomulikult ei tee tehnika, haridus, kultuur jms. meist inimest küll aga on see kõik osa tsivilisatsioonist ja pole välistatud, et tsivilisatsiooni hävimine(ja sellest tulenev keskkonna muutus) loob eeldused mõne muu mõtlemisvõimelise liigi tekkimiseks ja/või inimese täielikuks taandarengukswink
Btw, on keegi kunagi mõelnud, et hetkel on teise mõtlemisvõimelise liigi tekkimiseks keskkond väga ebasoodne kuna kõigepealt nad taipaks, et inimeste tegevus neile teps mitte kasulik ei ole, pöörduks inimeste vastu ja loomad, kes inimesi (korduvalt) ründavad tapetakse.
Vasta
#34
Jää hakkab sulama ja pool euroopat on juba üle ujutatud (suurbritannia, holland jne..). Kuid siis on tehnika juba nii aerenenud, et saadakse marsile vett viia. Mingi kogus vett viiakse marsile ja ka teistele planeetidele. Siis avastatakse kadunud atlantis jne.. Põhimõtteliselt elu hakkab käima mitmel planeedil.

[Teadet on muutnud 31-3-2004 postitaja rez]
Vasta
#35
Kas ka sellex ajax on välja mõeldud kuidas saab normaalseid kliima tingimusi marsile ja muiale planeetidele?
Näitex kui admosfäär on liiga õhuke või liiga pax või siis asukoht päikeses.
Kui on liiga lähedal kas siis oleme nagu praeahjus ja kui liiga kaugel siis oleme nagu sügav külmas.
Ei usu eriti et tehnika 1000. aastaga nii palju areneb, et ehitada tehis päike, tehis atmosfäär või siis mingi masin mis veab planeedi päikesele kas siis lähemale või kaugemale
Vasta
#36
Plaanete ei sa üksteisest kaugemale liigutada ja kui see ka oleks võimalik siis väga ohtlik sest kõik plaanedid ju minu teada mõjutavad teineteist. :ink:
Vasta
#37
Õige jutt aga seda ainult praegustel andmetel.. räägime ikkagi tulevikust.. ja kaugest tulevikust. Võib olla tehnoloogia mida me ei suuda ette kujutadagi.. masinad mis kõverdavad ruumi jms.. Kõik on võimalik tulevikus.
Vasta
#38
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
Õige jutt aga seda ainult praegustel andmetel.. räägime ikkagi tulevikust.. ja kaugest tulevikust. Võib olla tehnoloogia mida me ei suuda ette kujutadagi.. masinad mis kõverdavad ruumi jms.. Kõik on võimalik tulevikus.

võimalik on jah!! aga ehitades sellise asja mis suudaks siis näiteks planeete nihutada... võime me ennast hävitada kah. me ei tea mida selline asi endaga kaasa toob. Inimestel on komme kõik ise hävitada seega kaldun arvama et kui meie tehnika muutub liiga võimsaks tuleb sellega ka kaasa inimkonna hukk. on asju mida ei tohi muuta ja tuleb jätta nii nagu nad on
Vasta
#39
ma loodan et inimese evolutsiooniline areng viib inimkonna staadiumile kus saadakse aru kuidas Maa eest hoolitseda ja loobutakse igasugustest mõtetustest..
Vasta
#40
Äkki tulevikus ei olegi me väga tehnoloogiliselt arenenud vaid hoopis vaimselt. Suurte pilvelõhkujate asemel on hoopis väikesed külad, kus kasvatatakse põldudel süüa nagu vanasti. Hiljem oleme me nii arenenud, et ei vaja enam füüsilist keha ning elame edasi kui vaimsete olenditena.

[Teadet on muutnud 1-4-2004 postitaja sildude]
Vasta
#41
Tsitaat:Esialgne postitaja sildude
elame edasi kui vaimsete olenditena.
MÕte on iseenesest hea kuid toitumine ja füüsilised mõnud?
Siis kaox ju mõte existentsil üldse ära.
Pole keha pole hinge, Ilma hingeta pole INIMEST. Sad
Vasta
#42
think outside of the box Laugh. Eksistents oleks kõrgemal tasandil.. midagi plaju rikkalikumat, kui see mis siin meie füüsilises on äki? Pole keha aga hing on. Pole keha pole toitumist Smile.
Vasta
#43
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001
Pole keha pole hinge, Ilma hingeta pole INIMEST. Sad

Miks nii. Nojaa, mida me nimeta hingeks. Energiapunktina võime ikka edasi hõljuda, ehk on meil mingid suuremad mõnud siis kui söömine jne.
Ma olen lugenud teooriast muidu, et me olemegi sellised vaimud, ja inimese kehas oaint selleks, et energiat koguda. Soovitatakse süüa igast küüslauku hapukurki ja juu fantat jne. Need on kosmilise energiaga resonantsis.

[Teadet on muutnud 5-4-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#44
Fantat? Laugh kust sa seda lugesid muidu?
Vasta
#45
Ex see ole igainimese omaasi mida ta usub või mida ta sööb :dj:
Vasta
#46
Good Lord!.. ma tahaks ka lugeda sihukest asja, kus soovitatakse sääraseid kosmilisi asju endale sisse ajada üllama eesmärgi nimel...
Vasta
#47
See oli ajakirjas Avanemine mitu aastat tagasi. Ma püüan ta raamatukogus üles otsida ja täpsemalt sellest siis rääkid.
Kui teid fanta imestama ajas, sis on tegu eelarvamuse vms-ga. Sprite'i ja kokat ma ju ei maininud. Öelge siis , miks ei võiks nii olla, miks see nii imelik on.
Seal oli veel mingi rafineerimata suhkur ja igast jama mainitud.

[Teadet on muutnud 5-4-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#48
ei imelik tundub ta küll aga ma midagi võimatuks ei hakka nimetama siin Smile aga tavaliselt ma ikka asju ei usu kui ma teada ei saa miks ja kuidas Bleh.
Vasta
#49
Selle Fanta kohta.. et see võib olla ka teatud sihtgrupile väga hästi kinni makstud ja orienteeritud reklaam. Teada on ju juhuseid, kuidas teadlastele on makstud, et viimased näitaksid oma katsetega mingit soovitavat tulemust Smile
Vasta
#50
Ma ise küll nüüd fantat ei joo ja muid nimetatud ja nimetamata asju rohkem ei söö. Ei tia jah mille poolest Fanta peaks eriline olema. Võibolla mingi kemikaalide õige kominatsioon juhtumisi.
Aga hapukurk on hea, soovitan kõigile Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kosmose avastamise tulevik Tutanhamon 8 5,486 17-05-2016, 10:04
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat