Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ümbermaailma reisiga ajas tagasi?
#1
Kui teeks maale õiget pidi ringi, kiiremini kui ööpäev,läheks sinu kalender ju tagasiLaugh ?

Muudetud: 11-5-08 kell 14:53:37 Tom
Vasta
#2
sa oled liiga palju supermani vaatand.
Kui teed kiiremini maakerale ringi kui ööpäev jõuad sa samasse päeva tagasi...
ütleme: 11 mail lähed lennukile,kell 10 hommikul. ütleme 10 tunni pärast oled ameerikas ja seal on 11 mai varahommik. järgmise 10 tunniga jõuad tagasi tallinna kus kell on 11 mai hilisõhtu. Pole mingit ajas rändamist vaid terve päev on raisku läinud. Laugh
Vasta
#3
Andeks, et nüüd vana teema üles kaevan, aga.
Kuskilt (hea sõna) lugesin katsest, kust pandi kõrvuti kaks aatomkella, üks hävituslennukisse, teine inimese juure kindlal punktil, ühes kohas. Kellad pandi käima ja lennuk süstis minema. Lendas aga nii kiiresti, et piloodi kohalik aeg ei muutunud. Tiiruga tagasi jõudes oli aga paigal seisnud inimene vananenud, piloot mitte.

Midagi taolist vähemalt oli.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas architectTiiruga tagasi jõudes oli aga paigal seisnud inimene vananenud, piloot mitte.

Midagi taolist vähemalt oli.


Mitu mikrosekundit ? wink
Vasta
#5
mhhh,
kui võtta distantsiks Maa ümbermõõt ja kiirjuseks 1500km/h, siis minu amatöörfüüsiku kalkulaator sai, et kui lennuk jõuab täisringi tehtud on tema kellal aeg lausa 27,8 sekundit suurem, kui maapeal fikseeritud kellal.

Mõni komakoht on vale?
Vasta
#6
Kui kõrgel lendab lennuk ? Ta ei saa ju maapinna kõrgusel lennata - seega peaks olema distants pikem kuna teatud kõrgusel suureneb ka see teekond mida lennata tuleb ?
Vasta
#7
Heh, ega ma seda ise kinnitama ei hakka (ei mõista), aga kuulsin Müüdimurdjatest vist ja see oli Einsteini teooria.
Vasta
#8
Aga kuidas on see võimalik, et üks inimene vananes ja teine mitte? Süda tuksub ikka ju edasi ja kulub, nahk elab oma elu ikka edasi ja vananeb, juuksed kasvavad ikka edasi, lähevad hallimaks. Vananemist peatada, isegi üheks päevaks, on teoreetiliselt võimatu.
Vasta
#9
Ilmselt oli juttu ikka aja aeglustamisest.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas architect
Andeks, et nüüd vana teema üles kaevan, aga.
Kuskilt (hea sõna) lugesin katsest, kust pandi kõrvuti kaks aatomkella, üks hävituslennukisse, teine inimese juure kindlal punktil, ühes kohas. Kellad pandi käima ja lennuk süstis minema. Lendas aga nii kiiresti, et piloodi kohalik aeg ei muutunud. Tiiruga tagasi jõudes oli aga paigal seisnud inimene vananenud, piloot mitte.

Midagi taolist vähemalt oli.

Thorondor, ma mõtlesin just seda teksti, siin pole küll aja aeglustamisest midagi juttu.
Vasta
#11
Ega kuupàev ei muutu ! muutub kellaaeg + ja - sellest hetkest , kui lennuks làks !
Lihtsalt lendab sinu peakohalt üle gagarin ja iga tiiruga , mis ta sust üle lendas võid sa talt kella küsida ja saad sama kellaja , mis sinulgi ja ka sama kuupàeva !

[Muudetud: 4-26-2009 NoMoreRoe]
Vasta
#12
Mina sain ka nii aru, et paigal seisnud inimesel tiksus kell edasi, aga lennupiloodil kell seisis/käis tagasi.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Ares
Aga kuidas on see võimalik, et üks inimene vananes ja teine mitte? Süda tuksub ikka ju edasi ja kulub, nahk elab oma elu ikka edasi ja vananeb, juuksed kasvavad ikka edasi, lähevad hallimaks. Vananemist peatada, isegi üheks päevaks, on teoreetiliselt võimatu.
No see on ju Einsteini teootia, mida kiiremini liigud seda aeglasemalt sinu aeg teiste jaoks kulgeb või midagi sellist.
Muidu ma mõtlesin kah ükskord seda teemat, teatavasti on nii, et kui meil on kell 10:00 ja sa hakkad lendama läänepoole siis kui sa jõuad teise ajavööndisse tunniaja pärast siis seal on kell 10:00 ehk siis kalendriliselt pole su lend kella järgi sekunditki kestnud Bleh (eeldusel, et sa uude ajavööndi jõudes kella tollejärgi paika sead) ja kui sa nii lendamist koguaeg jätkad siis on su kell koguaeg 10:00 :o

[Muudetud: 26-4-2009 THOR-00]
Vasta
#14
Mulle see teema meeldib. See on ju loogiline, et ajas tekib muudatusi, kui sa lendaksid näiteks lennukiga maakera pöörlemissuunas.(i)
Vasta
#15
Kuidas ta loogiline on? Ainult ametlik kellaaeg muutub ju ja see on kokkuleppeline.
Vasta
#16
Olen lugenud seda relatiivsusteooriat ja tuleb tunnistada et se aja seismapanek on tõesti loogiline.
Seletan kuda mina süsteemist aru saan.

Piltlikult: Sul mängib kassett makis muusika pala . Noodid vihisevad sinust mööda , nad on kindls järjekorrras samamoodi nagu aeg on kindlas järjekorras kuna ta peegeldub objektide pealt . Kui sa piltlikult liiguks sama kiirelt noodiga kaasa kui kiirelt ta sust mööda lendab sis sa pmst ei kuuleks seda nooti sest piltlikult aeg seisaks . vastavalt nüüd kui sa liigud poole noodi eemaldumis kiirusega noodi suunale ja noodi kõla ulatuks sinuni siis aeg ehk siis loo kiirus oleks poole aeglasem.



Kuna kõik on suhteline ja aeg on tihedas suhtes valgusega siis lennates valguskiirusel aeg seisab .
Väga detailidesse ei hakka laskuma.

Seletame sedasi et kõik asjad peegeldavad valgust , kui nad ei peegeldaks valgust oleks nad nähtamatud või mustad kogud olenevalt keskonnast. Sa võid võtta aega kui filmi kaadrit mis liigub maalt eemale kiirusega 300 000 km/s sest kogu maailm peegeldab end . Kui sa liiguks hetkega 300 000 km/s maast eemale , (mis muidugi igasugustel füüsilistel põhjustel pole võimalik ) siis aeg seisaks kuna sa oled ühe kaadri sees ,kiirendades kiirust sa läheks filmikaadrites tagasi (ajas tagasi) ja kui tempot aeglasemaks lasta muutuks aeg järjest kiiremaks . Kõik on vastavuses sinu liikumiskiirusega ja suhteline sinu liikumis suunaga Laugh



Kui keegi tahab rohkem arutleda siis minugipoolest Smile

[Muudetud: 10.01.2006 markkoka]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ajas reisimine Tutanhamon 209 125,093 03-08-2019, 23:11
Viimane postitus: Tegudele
  Teleportatsioon - mitte ainult ruumis, vaid ka ajas Pohlatohlakas 1 3,770 25-01-2011, 20:16
Viimane postitus: HUGOTH
  Aju operatsioon 4000-aastat tagasi Anonymous 3 3,447 10-10-2006, 19:52
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat