Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Algab Maa-taoliste planeetide otsing
Autor Sõnum
fyb
Vana kala

06-04-2004 20:18
Postitus: #26

no ära kasuta ülivõrret loom.. tulevikus võib olla kõik võimalik (everything) .. kui vaja muudetakse päike energiaks ja tehakse uus täht Smile mida iganes.

fyb
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
sildude
Tavaliige

06-04-2004 20:39
Postitus: #27

kõikjal on energia. Vabalt võib kasutada meid ümbritsevat energiat uue Päikese loomiseks. Aga võibolla lihtsalt korraldada mingi massievakuatsioon. See ei pea üldse olema mingi "tormiline jooks" uue planeedile vaid näiteks kästakse inimkonnal 10 aastaga uuele planeedile kolida. Rahvas läheb läbi ussiaugu ning hetkega on kohal.
etc
Tavaliige

07-04-2004 14:03
Postitus: #28

Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Ega sa päikest ikka tasakaalusta küll... kui aeg on käes, ei takista mitte miski päikese lõppu, kui sa just seda tankima ei hakka.
Ehee... kusjuures täita vahva mõte. Võib-olla kunagi väga kauges tulevikus tõepoolest hakatakse Päikesele teatavat ainet saatama, kui ta "kustuma" ähvardab hakata Smile
Wolfgirl
Metsaelanik

10-04-2004 14:32
Postitus: #29

Päris "Täheväravat" me siin vist tegema ei hakka. Mõtle kui me läheksime teisele maa sarnasele planeedile kus on õhk ja elu. Ei tea mis sealsed elanikud siis tegema hakkaks. Kõigepealt tuleb vist mingi sõda ja siis kui sinna elama asume tekib planetism- erinevate planeetide elanikud on tülis ja ei saa hästi läbi, midagi rassismi sarnast nuh
sildude
Tavaliige

10-04-2004 15:39
Postitus: #30

see planeet ei pea tingimata asustatud olema. NASA vennad muudavad oma tehnikaga planeedi elamiskõlblikuks. See võib päris kaua aega võtta aga see pole võimatu.
freewingonboard
Tavaliige

10-04-2004 17:40
Postitus: #31

Nojah, ennegi räägitud, et kui Marsile mingi ökosüsteem püstitada siis on varsti atmosfäär ja norm õhutemperatuur ja värgid...
Wolfgirl
Metsaelanik

10-04-2004 18:32
Postitus: #32

Aga ta on ikkagi päikesest öiiga kaugel selleks.
To sildude: Et hapnik tekiks on vaja taimi ja taimed kuuluvad ka eluslooduse hulka, kui on juba taimed siis on elu ka.
fyb
Vana kala

10-04-2004 18:34
Postitus: #33

To wolfgirl: Kui päike suureneb peaks Mars olema just paras koht kus olla.

fyb
freewingonboard
Tavaliige

10-04-2004 18:44
Postitus: #34

ei, eag praegu ka see võimatu ei oleks. Kui tuleb atmosfäär, siis ka õhutemperatuuri suurenemine. Ja mingi 10~20 kraadise temperatuurimuutusega peaks mingi ajaga ära ka kohanema...ärge unustage mõnusaid karusnahkseid kasukaid 8)
Wolfgirl
Metsaelanik

10-04-2004 18:44
Postitus: #35

Laugh ta suureneb niipalju, et varsti ka enam marsil elada ei kõlba. Päike pidi kõik planeedid kuni marsini endasse tõmbama kui paisuma hakkab. Me peame siis veel viis miljardit aastat eksisteerima siin planeedil, et marsile mõneks ajaks kolida
fyb
Vana kala

10-04-2004 18:48
Postitus: #36

varsti on küll vale sõna siis Laugh.

fyb
shadow_from_darkness
Uustulnukas

23-10-2004 22:45
Postitus: #37

kui mõni siin ytles et universum lõpeb kuskil ära siis seda versiooni ma ei poolda sest siis me elax nagu mingi ümmarguse suure kera sees mis lõpeb ykskord ära aga kui mõtelda logiliselt siis mis võiks tulla pärast universumi lõppu liht valguss mina arvan et universum on lõpmatu see lihtaslt läheb edasi ja ei lõppe ära mina arvan
cyff
Uustulnukas

10-11-2004 21:38
Postitus: #38

v6ibolla leitakse,aga ma arvan et need on nii kaugel meist ja sinna j6udmiseks l2heks kaua aega Sad oleks tore kui leitaks.aga ei tea kui leiavad millised on selle maa asukad? :ee:
Villem
Tavaliige

10-11-2004 22:07
Postitus: #39

Tsitaat:Esialgne postitaja sildude
kõikjal on energia. Vabalt võib kasutada meid ümbritsevat energiat uue Päikese loomiseks. Aga võibolla lihtsalt korraldada mingi massievakuatsioon. See ei pea üldse olema mingi "tormiline jooks" uue planeedile vaid näiteks kästakse inimkonnal 10 aastaga uuele planeedile kolida. Rahvas läheb läbi ussiaugu ning hetkega on kohal.

eesiteks, see ussiaugu värk on ainult teooria, selle kohta pole kindlaid tõendeid, see on tõenäoline, aga inimesetga sellest kolime.. ja siis veel see, kui need oleks teatavalt olemas ja ka kindel et töötavad, siis on see arvatavasti maast valgusaastate kaugusel ja kui sealt läbi minna, jõuad universumi teise otsa(näiteks) siis pead hakkama otsima uusi planeete kus elada. Pealegist, need kes on öelnud et ussiaugud on olemas, on ka öelnud et need sulguvad ja avanevad nagu parasjagu tuju on.. niiet, seda teooriat mõtle veel läbi..

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
Metafor
Veteran

11-11-2004 22:45
Postitus: #40

hmm...esiteks, see on tõesti teooria, aga kas mäletad ka, kelle teooria?Smile
teiseks, osad arvavad, et inimkond saigi sel planeedil alguse tänu mõnele taolisele ussiaugule
kolmandaks veel see, et see ussiauk võib mõjutada meie organismi või materjali kuidagi seda painutades vms. et kui see isegi on olemas ja töötab, siis ega see ei vigasta kehasid?
Villem
Tavaliige

12-11-2004 17:20
Postitus: #41

öäh, ma pole kindel, aga¹ ma arvan et see oli vist Stephen Hawkingu teooria, kindlasti algeslt kellegi teise oma. Aga see ussiaugust läbimine kindlasti mõjutaks inimese organismi, sest see peaks siis töötama umbes nagu ragulka, ainult et kuuliks inimene ja kiirus on.. noh.. silmapilkne.. ja kui inimese kaua kosmoses viibimine mõjub juba kehal halvasti siis ma ei kujuta ette mis see võiks teha nii pehmele "materjalile".. arvatavasti teeks see inimestest koogel-moogliBleh .

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
Metafor
Veteran

12-11-2004 21:25
Postitus: #42

ei. ussiauk ei peaks minu arust tõõtama nagu ragulka. see peaks olema nagu transporter.
oletame, et sul on yks paberileht. joonistad selle yhte otsa yhe punkti ja teise otsa teise. nende kahe punkti vahel on vahemaa, aga alati saab painutada lehe kokku nii, et need kaks punkti on yksteisele lähemal.
oli vist minu arust midagi taolist, aga ma võin ka eksida
ropz
Uustulnukas

20-03-2005 22:54
Postitus: #43

Kas keegi juhtus vaatama etv pealt sellist filmi nagu "kosmose odüsseia! või midagi sellist. Ühesõnaga seal oli ära näidatud kuidas arvatavasti maa taolisi planeete otsima hakatakse.
Kõigepealt maandutakse pluutol ja pannakse ülesse teleskoobid või mingid teleskoobi jupid. Miks just Pluutole? Kuna pluuto olevat piisavalt külm ja siis olevat näha atmosfääri.

WNO
FLT
Vana kala

21-03-2005 10:26
Postitus: #44

Tsitaat:Algselt postitas: ropz
Miks just Pluutole? Kuna pluuto olevat piisavalt külm ja siis olevat näha atmosfääri.

Oot, seleta lähemalt...

The memory of Padova remains
ropz
Uustulnukas

21-03-2005 10:30
Postitus: #45

Ma eriti hästi ei mäleta kuna olin haige siis.
Kahjuks seal eriti rohkem sellest ei räägitud. Sad

WNO
Tutanhamon
Veteran

21-03-2005 14:05
Postitus: #46

Tsitaat:Algselt postitas: metavo
ei. ussiauk ei peaks minu arust tõõtama nagu ragulka. see peaks olema nagu transporter.
oletame, et sul on yks paberileht. joonistad selle yhte otsa yhe punkti ja teise otsa teise. nende kahe punkti vahel on vahemaa, aga alati saab painutada lehe kokku nii, et need kaks punkti on yksteisele lähemal.
oli vist minu arust midagi taolist, aga ma võin ka eksida
Minu teada nimetatakse seda metoodikat varpimiseks. Aegruum tõmmatakse kokku ja järgmine hetk ollaksegi kaugemal punktis. Aja ja ruumiga manipuleerimine ongi tuleviku kaugemate kosmoselendude saladuseks ilmselt.. Hawking on ka sellest rääkinud minu arvates..

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Sputnik
Tavaliige

22-03-2005 08:52
Postitus: #47

pluutole pannakse teleskoope kuna pluutol talviti atmosfäär külmub ära(langeb pinnale), siis pole seal seda vaatlusi segamas( spektrid ja värgid murduvad atmosfääris ja värk):odie:
FLT
Vana kala

22-03-2005 23:35
Postitus: #48

Tsitaat:Algselt postitas: Sputnik
pluutole pannakse teleskoope kuna pluutol talviti atmosfäär külmub ära(langeb pinnale), siis pole seal seda vaatlusi segamas( spektrid ja värgid murduvad atmosfääris ja värk):odie:

Vot see on selge seletus, soovitan sul kasutaja ropz'i postitust ka vaadata, siis saad vastu aru mix ma ple alguses mõistnud Bleh

The memory of Padova remains
Villem
Tavaliige

23-03-2005 00:40
Postitus: #49

Kui pakutakse välja kaks varianti, kas universum on lõpmatu või lõpuga siis ega see variant kus ta lõpuga on, ei tähendaks tingimata et mingi sein peab seal ees olema, muidugist seda oleks absurdne ette kujutada. On näiteks hoopis tühi ruum kuhu mateeria pole veel jõudnud.

Ja nüüd kes oskaks mulle öelda, kas selle Suure Paugu teoorias tekkis selle pauguga ruum kaa, või oli see üks mateeria kogum niiöelda praeguse maailmaruumi, mis siis oli tühi, keskel, või tegelt vahet pole kas keskel või kus..

Foks
Tavaliige

01-06-2005 00:51
Postitus: #50

Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Järgmisel kuul hakkavad astronoomid kõigi teleskoopide abil, mis kosmoses üldse liikvel, otsima Maa-taolisi planeete, mis tiirlevad ümber suurema tähe.
Neid planeete ei näe otse läbi objektiivi, vaid tuleb jälgida tähti, sest kui tähest möödub mõni taoline planeet, siis on ta ka nähtav.

Kui mõni taoline planeet möödub mõnest tähest, siis tähe heledus muutub ning teeb vastava planeedi märgatavaks.

Teade tehti avalikuks UK Rahvuslikul Astronoomide Koosolekul, mis sel aastal viiakse läbi Milton Keynesis.

Dr Martin Dominik, St Andrewsi Ülikoolist loodab, et nad leiavad kindlaid tõendeid Maa-taoliste planeetide olemasolu kohta. Projekt on tuntud nime all "Otsides läätse muutumisi", mis viitab tähtede heleduse muutumisele.

Viimase kümnendi jooksul on tänu sellisele efektile avastatud üle 100 planeedi. Kahjuks on see meetod aga tõhus vaid Jupiteri-suuruste planeetide tuvastamisel.

Ainuke tehnika, mis võimaldab leida Maa-suuruseid planeete, kannab nime "Galaktiline mikroskoop".

Põhimõte on siiski sama, mis läätse-tehnikal. Kui pisike planeet möödub tähest, siis selle heledus muutub natukene planeedi gravitatsioonijõu tõttu. See ei tee küll planeete nähtavaks, kuid annab viiteid nende olemasolu kohta.

Lisaks kasutatakse veel teleskoope Tšiilis, Austraalias ja Lõuna-Aafrika Vabariigis, Kanaari saartel, Hawail.

"Kolme järgneva aasta jooksul loodame leida kümneid Jupiteri-suurusi planeete ning ühe või kaks Maa-taolist planeeti," räägib Dr Dominik.

"Me võime isegi leida Maa number 2. Selle kaugus võiks olla umbes 20000 valgusaastat - natuke liiga palju kontakti saavutamiseks.."

BBC NEWS

edit: tegin tõlketöö ära Bleh

[Teadet on muutnud 5-4-2004 postitaja Tutanhamon]

ETV-s räägiti paar aastat tagasi, et umbes 50 valgusaasta kaugusel asub planeet, mis on inimestele eluks kölbulik. Nati külmem kliima on seal, kui meil siin. See peaks ju olema ju piisavalt lähedal? Siis sellele otsitavale planeedile võiks ju juba panna nimeks Maa 3.

Foks
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Alexander Retrov - pooluste nihe algab 26.09.11 jan 79 15,882 26-02-2012 09:56
Viimane postitus: Jõhvikas

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog