Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 4 Häält - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Autor Sõnum
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,740
Liitunud: Oct 2007
25-02-2016 23:53
Postitus: #226
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Ma praegu lugesin ja mõtlesin, maõtlesin ja lugesin, et kas ma hakkan vigu välja tooma, aga sain ma lõppeks vist ilmutuse ja mõistmise, et on ju päris kõnekas fakt. Ka "nõid" Vanaküla ja meie kohalikku VSi pole teaduslikud seletused nende hullumisteel kunagi huvitanud ega seganud... Ning lõppude lõpuks on ikkagi igaühe oma asi, kas ta suhtub asjadesse kaine mõistusega või teeb end lõpuks vähemalt iseenda ees lolliks (kui mitte varem, siis pärast surma kindlasti)
No tere Leenake, ainult Leenakesel oli otse füüsiline vajadus igat pidi VSi halvustada ja solvata.
Kas peale sinisilma teistel ka ruumi jääb kui kõik teemad sinisilma poolt ära solgitakse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Bännitud

Postitusi: 1,589
Liitunud: Jan 2010
26-02-2016 00:41
Postitus: #227
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Kuna sulle meeldib mind tsiteerida, siis teen ise ka seda.

Jama jääb jamaks hoolimata sellest, kas jamaajaja end sellest puudutatuna tunneb või mitte. Teadus ei tunnista "poliitilist korrektsust" mille kohaselt jama ei tohi jamaks nimetada vaid selle kohta tuleb öelda viisakalt faktipuudega, et jamaajaja end jumala eest solvatuna ei tunneks. Oluline on see, et ratsionaalsemat sorti jamaajaja saab otseütlemise korral aru, mida ta ajab ning teeb oma vussiläinud mõtlemises tarvilikke korrektuure, ebaratsionaalsem aga solvub, kapseldub ja hakkab vastandumise printsiibil oma jamasse veel rohkem uskuma.

VS - igale "teoreetikule" on kasulik kuulata kriitikat oma teooria aadressil. Vanasti oli isegi spetsiaalne mõiste "kuradi advokaat", kelle ülesandeks oli igati urgitseda väljapakutu kallal, et vältida vigu arutlustes. Antud juhul on kuradi advokaadid toonud välja rea argumente, millest jätkub VS-ile aastateks. Et viimistleda asja, mida ta pole suutnud veel mitte kellelegi arusaadavaks teha. Isegi mitte iseendale.

VS- Kui sa teaks millest sa räägid, tooksid sa välja kirjelduse, mis muutuks, kuidas neid muutusi praktikasse saaks viia ja millised vajalikud muutused on ainult selliste eelduste puhul võimalikud. Kui sa suudaks seda teha, siis saaks arutleda, kas VS on teinud oma töö korrektselt, mis jäi tõestamata, millised järeldused olid õiged millised valed. VS sul pole mitte midagi sellist esitatud.

Püüan teha seda sinu eest, kui me võtame sinu poolt pakutud eeldused ja püüame kirjeldada maailma sellest lähtuvalt, siis esiteks on kasutatav terminoloogia täielikus vastuolus sajandite jooksul inimeste teadvusesse ja selle kaudu käitumisse sisseharjunuga. Teiseks ei anna selline uus "terminoloogia" mitte mingeid uusi võimalusi maailma paremini juhtida ja reguleerida. Olemasolevaga saab kõik vajaliku ära teha palju lihtsamini. Lõppjäreldus: VSi poolt kasutatud mõttekonstruktsioon on majanduse, elu-kvaliteedi - jne jaoks kahjulik.

Kellena VS siis siin esineb? VS esineb kui usukuulutaja. Ta kuulutab vaidlustamatuteks tõsiasjadeks väited, et juudid juhivad maailma, raha pole vaja jne... Ta ei püüagi oma mõttekonstruktsioone kaitsta, vaid võtab neid kui postulaate, aksioome, usudogmasid. Seda on vaidluses hästi näha. Iga kord kui VS jääb millegi tõestamisega hätta, siis ta kuulutab tähtsa näoga, et nii on, sest VS arvab nii: See on tüüpiline usukuulutaja käitumine. Näiteks Huvitav oli Postimehest jälgida, kuidas tume mass Vaanakülale plusse ja mitteuskujaile miinuseid ladus. Usk läheb peale. Mida rumalam inimene, seda paremini. VSi usk sobib kõige rohkem VSile endale, sest see annab talle tähtsustunde, mida ta muidu mitte kuidagi oma võimetega ei saavutaks.

Kelle ei sobi selline usk? Maailmale ja inimestele, kes tahavad aru saada, kuidas maailm toimib, kuidas seda juhtida, kuidas lihtinimesena majanduselus osaleda. Nendele on VS-i usk vastunäidustatud.
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2016 01:52 Chaos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,435
Liitunud: Aug 2010
26-02-2016 04:38
Postitus: #228
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Chaose tekstid on igavad ja s.h. ka üks P-webi väljasuretamise mehhanismidest.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Bännitud

Postitusi: 1,589
Liitunud: Jan 2010
26-02-2016 12:30
Postitus: #229
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Igav või mitte, igasuguseid asju võib uskuda, kasvõi seeda, et naturaalmajandus on parim. Et raha võib olla ainult väärismetall. Et raha peab olema kaetud kullavarudega. Igasuguseid asju võib uskuda, kuid neid pole võimalik tõestada muuga kui ainult praktikaga. Praktika ütleb, mida on vaja. Ajalooline kogemus ütleb, et aastatuhandete pikkust praktikat ei ole võimalik ümber lükata mõne võsafilosoofi mõisteteväänamisega.

Siit, edasi jõuame, aga hoopis tagasi, ehk ka PW tuleb välja tuua kirjeldus, mis muutuks, kuidas neid muutusi praktikasse saaks viia ja millised vajalikud muutused on ainult selliste eelduste puhul võimalikud. Kui seda suudetaks teha, siis saaks rääkida, et PW pole igav. Muutuste kirjeldus pole ala "pole sinu asi, uuri ise, ma ei pea sulle midagi tõestama, tee endale asjad selgeks" jne... vat see on igav
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 2,800
Liitunud: Dec 2010
26-02-2016 12:59
Postitus: #230
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
(12-03-2011 14:40 )VironShaman Kirjutas:  Räägime vaimudest natuke tõsist juttu ka. Meie esivanemad suhtusid vaimudesse väga tõsiselt, kuna nad tundsid loodust palju põhjalikumalt kui tänapäeva inimene.
Siinjuures on huvitav, et näiteks jaapanlased pole oma sidet loodusega kaotand olles ise samal ajal üles ehitanud tehnitsistliku kõrgtsivilisatsiooni.
Ka põliseestlaste jaoks oli kogu loodus hingestatud ja elati sümbioosis kohalikus toidupüramiidis nendega keda otseselt näha polnud.
On ju Maa ise nagu inimenegi kihiline pirukas ja eri sagedustes on terved maailmad mida me otse ei taju aga kelle elanikega peame arvestama. On ju tulevaimud, maavaimud, veevaimud ja õhuvaimud. Aga tänu ristiusule kummardavad meie ametlikud eliidi esindajad hoolega hoopis Orioni kurjuseimpeeriumi väävlilõhnalisi reptiile.
Jaa, on palju erinevaid sagedusi, mida tänapäeva inimene enam ei taju. Samuti on see lausa silmaga näha, keda tänapäeva inimesed kummardavad. Põhiliselt kummardatakse ainult rahamaailma.

Lisan, et sellel esile toodud postitusel on jumet.
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2016 13:02 Nofretete.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
käbiorav
Tavaliige

Postitusi: 57
Liitunud: Apr 2015
28-02-2016 12:55
Postitus: #231
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
oli mingisugune sari Ghost Hunters vms. Seda sarja vaadates võis järeldada et kummitusi on umb laias laastus 3 sorti:

1. vaimud, kes omavad intellekti ja kellega saab suhelda (ütlevad oma nime, mis juhtus jms., need võiks siis olla inimeste vaimud kes peale oma surma pole rahu leidnud)
2. mingisugused ühetaoliselt korduvad ilmutused, nagu oleks salvestunud mõni tugev emotsioon mida siis otsast peale jälle nö maha mängitakse.
3. deemonlikud vaimud, kes on nagu intellektiga vaimud kuid erinevad 1. selle vahega et ei tundu enam inimlikud (ja edastavad päris negatiivset sõnumit, pahatahtlikud)

Lisaks oli seal sarjas üks huvitav juhtum kus suheldi vaimuga kes oli omastarust hoopis teises ajas, et kui tegelikult oli öö siis vaim rääkis et päike paistab ja on päev vms. Ühes osas õnnestus sarja tegijatel isegi tabada kahe vaimu omavahelist vestlust - et annab natuke aimu vaimude nö ''elusfäärist'', ehk milline on nende jaoks keskkond kus nad on. Muidugi kui tõsi see sari oli, ei tea... Kuid miks mitte..

olen ilmselt kohanud 3. tüüpi olendit kunagi. See pani küll mõtlema et vb. on kuskil paralleeluniversum milles elavate olendite põhiolemuseks on kurjus, vastupidiselt siis sellele et kui teame et meil siin on loovaks, toetavaks ja vabastavaks jõuks midagi mida võiks nim armastuseks. Et järsku oli kuskilt teisest universumist kuidagi siia eksinud, mingisugune õudukas mis muidu siia üldse ei sobi.

Samas siit võiks loogiliselt edasi arutleda et on ka mingisuguseid mitteinimlikke heasoovlikke vaimolendeid, nagu ingel vms.

Tundub et neid võiks olla terve spekter, väga pahatahtlikest kuni ülimalt kaastundlike ja heasoovlikeni, neutraalseid niisama-klompe sinna vahele.

Jah, kuid ilmselt kes pole kohanud sel pole põhjust ka neid vaime-kummitusi uskuda. Ongi ehk parem-lihtsam.
meenus veel üks naljakas lugu kus inimene ajas vaimu oma toanaabriga segamini. Ärkas hommikul ja nägi et miskit valget hõljub voodi kohal. Esmaseks mõtteks oli et see on ta suure valge kampsuniga toanaaber, siis jõudis kohale et too ju ei hõlju.. .)
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2016 13:10 käbiorav.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
silmilm
Uustulnukas

Postitusi: 18
Liitunud: Jul 2011
01-03-2016 12:45
Postitus: #232
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Kas kellelgi on kogemusi vaimude ära saatmisega?Kuus aastat juba mul hääled. Kiusavad ja reostavad mu informatsiooni välja. Mul diagnoositud paranoiline skisofreenia. Tabletikuurist ka mingit tolku ei ole. Hullumajas üks sõber ütles et need on sõjaväe agendid kes nussivad ajusi. Tule leekides räägivad, külmkapis, arvuti kaudu, kõrva sees. Üks kord sõitsin rattaga koju ja mingid tüübid hüppasid kõrva sisse. Loll olen et üldse nende psühhiatrite juures käisin, mõnitavad ainult. Hääled ka aint mõnitavad ja süüdistavad. Kõriauguni juba siuksest maailmast. Vihkan siukest asja, et kedagi laimatakse lolliks ja teist targaks. See terve maailm on täielik lasteaed. Vaene oled siis nö. rikkamad ainult lollitavad ja naeravad su üle. Kummitused samasugused. Ebaaus vaesemate inimeste suhtes. Tõenäoliselt siukest orjust nagu praegu maailmas on ei ole veel nähtud. Valdav osa arhitektuurist on ka mingi joonlaua järgimine. Viilmaa kirjutas et suurte süütunnetega inimene võib tõmmata endale kaela valesüüdistusi või vihane inimene endale teiste maailmade kurjasid vaime või tulnukaid. Mingi nähtamatu tüüp sosistas kõrva sisse et ega robotid lollid ei ole. Issand Jumal hoidku peale kaksteist aastat kooli ja hiljem peale sõjaväge ja ebaõnnestumisi ülikoolis on inimene juba nii kapsaks ennast õppind. J mis siis tuleb veel edasi inimesi piinata või. See pole enam maailm vaid piinakamber. Üks tühi töö ja vaimu närimine. Ainult vanglaid luuakse siin planeedil. Mina ei tea, kes need põhilised kiusajad on ja ma ei saa aru kuidas ma ise ja paljud siin planeedil veel endaga ülekohut lasevad teha. Ja inimene võib muidugi endale ka selleks kiusajaks muutuda. See on see heade ja häbelike inimeste probleem. Ah las teised elavad, endal haavad hinges, et jagad küll armastust aga vastu saad viha ja vägivalda. Elame 21.sajandil ja mis kammajaa siin käib. Ainult üks sõdimine, massihüpnoos, teleka, arvutite, raamatute, raha ja facebooki kummardamine. Ja kui Jumal üldse veel elab siis miks kõik temalt lunastust loodavad, ja abi nuruvad, paljud meist jumalat aidata tahtnud on või mõelnud, et ehk talle peaks hoopis appi tõttama. Ja Saatanaga samamoodi. Ma siit parawebist lugesin et üks oli saatanat näind ja pidi üldse mingi südamlik tüüp olema. Kes lihtsalt annab võimaluse mõndadel südametuna elada et kogeda kuidas nii olla on. Olen ise elu jooksul ikka kaklustest proovind hoiduda aga ajalugu on näidand, et mul ei toimugi mingit kaklust, lihtsalt saan peksa. Alles mõned päevad tagasi sõber kägistas mind peaaegu surnuks. Siis üks tüüp kellele ei näidand oma kung fu võtteid pani mulle lõuga. Ja tahtis et end üles pooksin. Siis hea küll, lapsepõlves panin mõnele kutile lõuga. Palju ma tüdrukute käest peksa olen saand, tahtsid muga ainult kakelda. Minu meelest meessoost ja naissoost olendid on täpselt samasugused. Ainult jageleks. Mult küsiti, et kas mulle neegrid meeldivad, vastasin, et mulle ei meeldi keegi. Sain siukse viha endale kaela. Tema käest saingi lõuksi. Issand Jumal küll, aint eestlaste käest olengi peksa saand. Ei ole venelased ega ameeriklased mulle kallale tungind, ei hiinlased, juudid, ega neegrid, ,miks ma peaksin siis neid vihkama. Miks ma ise ja terve maailm mind vihkab, ei saa ma aru?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,816
Liitunud: Jun 2011
02-03-2016 14:24
Postitus: #233
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
(26-02-2016 04:38 )Eithea Kirjutas:  Chaose tekstid on igavad ja s.h. ka üks P-webi väljasuretamise mehhanismidest.
Para-veebi suretavad välja sinu ja VironShamani taolised ning rahvuspropaganda inimesed kes mitte midagi selgitada ei oska ja käivad igas teemas rahvuspropagandat ja usku levitamas ning oma meeldimiste alusel teisi ja nende postitusi kommenteerimas (oma tundeid välja elamas). Kui inimesed asjast reaalselt ka midagi teavad, siis nad oskavad argumenteerida ja selgitada ja kui ei tea, siis vinguvad inimeste ja postituste kallal - nii lihtne see asi ongi.

Võtke eeskuju kaldunnist kes ei irise postituste ja inimeste kallal vaid kirjeldab/seletab oma teadmiste ja oskuste kohaselt. Teil peaks ju vanust piisavalt olema, kuhu siis selline tarkus ning mõistvalt ja inimlikult teistesse suhtumine jäänud on?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hansee
Tavaliige

Postitusi: 97
Liitunud: Feb 2015
02-03-2016 17:23
Postitus: #234
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Et, siis see "rahvuslus" on kummitus , mis kolistab ja häirib endast lugupidavaid pervertte ?
.............Ma annaks Kagele kohe mingisuguse medali!wink

Elate oma elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zzz34
Veteran

Postitusi: 936
Liitunud: Dec 2009
02-03-2016 21:06
Postitus: #235
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Minul siiani kogemused puuduvad sel vallas Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
NelliN2
keegi

Postitusi: 502
Liitunud: Oct 2008
03-03-2016 18:05
Postitus: #236
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
(02-03-2016 14:24 )kage Kirjutas:  Kui inimesed asjast reaalselt ka midagi teavad, siis nad oskavad argumenteerida ja selgitada ja kui ei tea, siis vinguvad inimeste ja postituste kallal - nii lihtne see asi ongi.i

Mnjah, üldjuhul kõrvalvaatajana pean tunnistama,et Sul on õigus.
Aga ega Sa ise ka just esimene kiviviskaja ei ole.wink
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,435
Liitunud: Aug 2010
05-03-2016 05:28
Postitus: #237
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
(02-03-2016 14:24 )kage Kirjutas:  
(26-02-2016 04:38 )Eithea Kirjutas:  Chaose tekstid on igavad ja s.h. ka üks P-webi väljasuretamise mehhanismidest.
Para-veebi suretavad välja sinu ja VironShamani taolised ning rahvuspropaganda inimesed kes mitte midagi selgitada ei oska ja käivad igas teemas rahvuspropagandat ja usku levitamas ning oma meeldimiste alusel teisi ja nende postitusi kommenteerimas (oma tundeid välja elamas). Kui inimesed asjast reaalselt ka midagi teavad, siis nad oskavad argumenteerida ja selgitada ja kui ei tea, siis vinguvad inimeste ja postituste kallal - nii lihtne see asi ongi.

Võtke eeskuju kaldunnist kes ei irise postituste ja inimeste kallal vaid kirjeldab/seletab oma teadmiste ja oskuste kohaselt. Teil peaks ju vanust piisavalt olema, kuhu siis selline tarkus ning mõistvalt ja inimlikult teistesse suhtumine jäänud on?
Laugh

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 2,800
Liitunud: Dec 2010
05-03-2016 11:44
Postitus: #238
RE: Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
(02-03-2016 17:23 )Hansee Kirjutas:  Et, siis see "rahvuslus" on kummitus , mis kolistab ja häirib endast lugupidavaid pervertte ?
.............Ma annaks Kagele kohe mingisuguse medali!wink

Meie rahvuslik ajataju
tajub aega
kui piisknakkust
mis viib rahvuse
vältimatule väljasuremisele

Meie rahvuslik ajataju
peab ajule ajujahti
et tabada õiget aega
enne kui on hilja

Meie rahvuslik ajataju
on kui draamakuningas
mis kehastab meie
rahvuslikku kangelasmeelt
millega ei lähe
enam kaua

Meie rahvuslik ajataju
või õieti meie rahvuslik
pikameelsus
ei ole jätkusuutlik
loogiline ju

Kogust "Paraluulet 2013-2014
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 5,272 05-01-2017 15:07
Viimane postitus: Nofretete
  Vaimulaadsete olendite liigitamine (arutelu) Cassiopeia 33 14,052 26-04-2016 10:18
Viimane postitus: Sekhmet
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 5 7,581 18-08-2014 18:43
Viimane postitus: Wilholmensis
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 27 6,416 24-01-2014 02:06
Viimane postitus: murmur
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 3,970 25-10-2013 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 6,968 27-09-2013 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 9,310 14-01-2013 01:05
Viimane postitus: Pia
  Kuidas kodust vaimud ja halvad energiad välja saada? kitikene 3 5,381 07-10-2012 17:09
Viimane postitus: star scream
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 10,245 01-02-2012 21:46
Viimane postitus: Ginger
  Kas vaimud oskavad erinevaid keeli ? OuijaFan 8 4,245 11-02-2011 08:37
Viimane postitus: OuijaFan

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog