•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
#26
Kunagi käis "Meie Pontu ja muud loomad" (vist oli selline saade) ühel Kuldse Trio tegelasel külas ja see siis rääkis, et vahel peab kummitus pool ööd nende uues kodus neile kõnet.
Vasta
#27
kui nüüd pärnu kanti tagasi tulla, siis meil maal ka kummitab. meil siin oli vana mõis, mis maha lammutati ja seal mõisas kogu aeg kummitas. seal oli nimelt tuberkuloosihaigla ja all surnukuur. seal juhtus ka igasugu imelikke asju. sinna kõrvale ehitati vene ajal teenindusmaja, täpselt mingi surnumaja kohale. seal ka kummitas kogu aeg, baari tühjalt ülakorruselt kostis hääli, ja uksed käisid ise kinni-lahti, samme oli kogu aeg kuulda. täpselt nagu keegi nähtamatu käiks ringi. siis ükskord oli keegi ühel laual suure-suure küünla täitsa ära põletanud hommikuks, rasv kõik laudlinal laiali. baar oli loomulikult kinni sel ajal. 90-ndatel lammutati vana mõis maha ja keldrist surnukuur täideti mullaga ja peale külvati muru, sestpeale on kummitused kadunud. muide huvitav lugu seegi, et maja kohal hakkasid julmalt ohakad kasvama, ikka paksult kohe ja hästi okkalised ja turris. loomulikult võis ohakaseeme ju muruseemnes leiduda, aga ikkagi.

meil sugulaste juures ka kummitab. seal ka ikka julmimelikke asju juhtub ja kostab. algul oli seal ei tea kelle vaim(ud ja hiljem ka peale vanaema surma käis tema seal külas, see saadi teada. aga vanaema sai õnneks lõpuks ikkagi ilusti oma maailma saadetud.

siis veel meil kodus on juhuseid olnud (kusagil juba panin kirja), ja igasugu asju on meil lihtsalt paugupealt haihtunud ja siis hiljem jälle välja ilmunud, ei tea kuidas. ja no korteriuks, see on ka nii, et vahel kuulen, et keegi tuleb ja uks käib. no ja siis on uks lihtsalt lahti. vahetasime ukse ära ja nüüd ikka juhtub sama asja. ja no telekas, see on omaette ooper. vb on tema ise sassis natsa, aga nalja saab temaga.

ühesonaga: mina olen kindel, et siuksed olevused-asjad on olemas, muud võimalust lihtsalt ei ole.
Vasta
#28
Jah, vaimud on olemas küll, ainult need keda mina näinud olen on inimesed kes pole siin maa peal jöudnud omi tegemisi löpetada,üks neist ei suutnud kuidagi leppida, et ta vara sellele jäi, keda ta köige rohkem vihkas,teisel ei lasknud sugulased rahus olla. Pöhilised probleemid, miks nad siin olid-kellegi viha, enda viha, varandusest kinnihoidmine. Ühel juhul oli ka nii, et see inimene ei olnud aru saanud, et ta surnud on ja käis oma naisega koos igal pool kaasas.
Vasta
#29
Tsitaat:Esialgne postitaja Veenus
Ühel juhul oli ka nii, et see inimene ei olnud aru saanud, et ta surnud on ja käis oma naisega koos igal pool kaasas.
Ega ma sel teemal eriline spetsialist nüüd pole aga see küll väga usutav ei tunduwink Vaimudel peaks olema ikka piisavalt teistsugune mateeria ja füüsikaseadustega peaks neil ka asjad piisavalt teistmoodi olema... raske uskuda, et sellisest asjast aru ei saada.
Vasta
#30
Seda,kuidas neil füüsikaseadustega on, ma ei tea. Selliste asjadega olen kokku puutunud kahel korral. Naine köneles, et ta mees on temaga terve aasta koos käinud, enne kui ära läks. Sellega seoses veel üks huvitav asi- see naine rääkis, et mees oli ka ülikondi vahetanud. Kord oli tal seljas ülikond, mille olemasolugi oli naine unustada jöudnud, seda seljas nähes alles meenus. Kuidas see vöimalik-ei tea.Toetun vaid oma teadmistele -kogemustele selles vallas.
Teine kord tuli mu juurde üks tuttav, tal just mees surnud ja külmkambri viidud. Üksi ta olla ei tahtnud. Vaatasin, mees istub ta vastas pingil ja on veel üpris pahane naise peale, et teine teda kirub, et mees polevat oma tervisest hoolinud. Hakkasin mehega mötetes rääkima -ta polnud veel möistnud juhtunut. Rääkisin talle, mis toimub ja kui nad lahkusid, siis see mees lehvitas veel mulle. Ahjaa, see naine meest ei näinud.

[Teadet on muutnud 4-7-2004 postitaja Veenus]
Vasta
#31
Ma ei vaidlustagi seda, mida eelmises kirjas väitsid kuid arvan jätkuvalt, et mees oli oma surnud olemisest siiski teadlik ja käis kaasas mingil muul põhjusel.

Teema on paranormaalne aga kui arutelu jätkub, peaks vist kuhugi ümber tõstma kuna pealkirjale see ei vastawink

[edit] lisasin kommentaari pealkirajle vastavuse kohta

[Teadet on muutnud 2004-7-4 postitaja napoleon]

[edit] muutsin selliseks nagu ta oli orginaalis, kustutasin postituse pealkirja mis tekkis postituste ümbertõstmise tõttu.

[Teadet on muutnud 4-7-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#32
Ega vahet siin pole kus teema all seda könelda.
Selle esimese mehe puhul arvan ka, et tal oli siin pooleliolevaid asju, sest see käitumine näitab juba täielikku teadlikkust oma olukorrast.
Teine ütles ise mulle , et ta on ju siin, mis naine ometi rumalusi räägib. Ega ma isegi ei tea, miks mina teda nägin ja ta oma naine mitte.

[Teadet on muutnud 5-7-2004 postitaja Veenus]
Vasta
#33
Tahaks ka rääkida ühe loo kummitusest. Lugu ise juhtus mu sugulastega ja pole mingit põhjust arvata, et perekond selle loo välja mõtles: Keset päeva kuulis kodus olnud naine, et keegi tuli uksest. Algul arvas, et lapsed tulid koolist, siis aga hakkas koer kurjalt haukuma, kedagi näha polnud, naine lebotas edasi. Mõne aja pärast nägi kuidas kõrvaltoa uks korralikult linki liigutades lahti tehti ja siis jälle kinni pandi. Naine arvas loomulikult, et on hulluks läinud ja otsustas, et läheb hoopis õue. Ja oh üllatust - ei saanudki minna, nagu klaassein oli ees olnud. Ise ta seda teisiti seletada ei oska, ta ei julge sellest senini õieti rääkidagi. Pages siis kabuhirmus teisele korrusele ja istus seal, kuni pere koju tuli. Teistele rääkida ka ei julgenud. Õhtul jälle välisuks käis ja koer lõugas. Mees läks vaatama, kes tuli, ei kedagi. Naine siis mainis, et juba päeval keegi nähtamatu käis. Nii need uksed seal siis käima hakkasid ja sammud tatsuma. See mees on (oli) väga veendunud materialist ning oli kindel, et tegemist ikkagi mingi materiaalse inimesega. Igal pool kus siis uks käis, sinna hambuni relvastatud mees ka tormas. Lõpuks andis alla. Siis see nö. kummitus otsis selle maja põhjalikult läbi. Mitte nagu poltergeist, mingeid asju ei puudutud ega liigutatud, lihtsalt käis kõik ruumid mitu korda läbi, ikka ühest toast teise. Naine lastega kössutas kusagil teki all ja löödud mees istus lihtsalt all toas tugitoolis. Vaese mehe maailmapilt oli küll põhjalikult segi löödud. Lõpuks kuulis mees, et sammud tulevad taaskord trepist alla ja käratas: "Mine too mulle üks kuldraha!" Ja kummitus lahkus, korralikult, välisukse kaudu. Maja ise on ehitatud tõenäoliselt (mingid arheoloogid seal isegi kaevamas käinud) vana surnuaia peale ning eelmisel päeval oli naabrimees uuele keldrile vundamendiauku kaevanud ja sealt olid mingid kondid välja tulnud. Tegelikult on see üldse üks jube koht, ma ise elan läheduses (arvatavalt vana kiriku koha peal) ning ma juba lapsena ei julgenud mööda seda tänavat kõndida isegi kõige päikesepaistelisema ilmaga. Hiljem on mitmed inimesed maininud, et neil seal halb viibida on. Olen seal tänavas isegi midagi üleloomulikku kogenud. Lugu nagu halvas Ameerika filmis, aga tõestisündinud. Kui keegi X seda mulle räägiks, siis ma ei usuks. Seda perekonda ma muidugi usun. Varem sai tondilugude peale naerdud, nüüd enam mitte.
Vasta
#34
Mis siis edasi sai? Kummitus lahkus ja enam tagasi ei tulnud?
Küsimus laiemale ringile - mis arvate, miks kummitused uksi liigutavad või samme tekitavad? Immateriaalsel olendil selleks ju otsest vajadust ei ole seega talupojaloogika järgi nad kas tahavad endast teadlikult märku anda või mõjutab nende liikumine kuidagi meie aju nii, et kuuleme või näeme midagi, mida materiaalses maailmas tegelikult ei toimu.
Vasta
#35
Kummitus pole enam end ilmutanud?
Vasta
#36
Olen kuulnud uhe sobra vanema kaest isegi et on olemas ja neil pidi maakohas midagi ringi liikuma kuid see voib kokkusatumus olla, ise pole nainud ega kogenud neid ja ei oska arvata neist midagi, olen nainud pilte kummitustest aga needki ahmased ja mingi valge laik keskel mis eriti midagi ei kujuta.
Vasta
#37
[quote]Esialgne postitaja loom
eriti hea oleks - raisk tleb noaga kallale, annad raisale jalaga, teine oigab, lükkad kusagile auto pagassi ja las too möllab seal.

Month mõtles füüsilise all seda, et ta saab sulle haiget teha (näiteks juustest kiskuda, asjadega loopida), mida teised vaimud ei saa. Kuid ega selle pärast ei saa sa poltergeisti "katsuda" ega kuskile pagassi lükata.
Ära nüüd solvu ega midagi, arvan et sa tegid lihtsalt naljaSmile
Vasta
#38
http://www.postimees.ee/201004/tartu_pos...147769.php
Kes läheb ja uurib kas kirjutatu ka tõele vastab? Smile
Vasta
#39
kahtlane tekst. ei oskagi öelda sellepõhjal, kas ta niisama jamab, või siis on päriselt ka mingisugune kontakt. kõige tõenäolisem on ilmselt see, et ta mingi skiso
Vasta
#40
[quote]Esialgne postitaja z3r0 c001

Räägitaxe ka et inimesed kes on metsas ära exinud on näinud mingit kogu liikumas näinud sellele järgnenud ja metsast välja saanud.

See on inimese kaitsevaim, kes ta metsast välja juhatas.Kuskilt lugesin seda, et mingi mees istus juhi kõrvalistmel ja nad sõitsid maanteel. Järsku tundis mees, et ta peab vaatama paremale. Järgmisel hetkel tabas kuul autot ja kui mees poleks oma pead ära pööranud, oleks kuul teda tabanud. See kõik oli kaitseingli töö. On veel väga palju selliseid juhtumeid.
Usun vaimudesse, neissi on raske mitte uskuda!
Vasta
#41
tegelikult kõige õigem sõna nende kohta on "hing", sest nad on ju surnud inimeste/loomade hinged.
Kuskil raamatus vist kirjutas, et kui hing välja kutsuda ja talle vaim öleda, pidi ta solvuma.

[Teadet on muutnud 9-11-2004 postitaja kitu]
Vasta
#42
mina ka usun et hinged/vaimud on olemas ja ma usun et üx neis on veel mul arvutis (natuke kummaline on seda öelda aga ma olen selles 90% kindel) see väljendub selles et lihtsalt ma kuulasin winambis rammsteini panin kinni winambi olin veel paartundi üleval läxin magama jätsin arvuti tööle(alati jätan sest alati tõmbab midagi) panin kuvari kinni ja olen üsna kindel et kõlarid ka vaatasi umbes 5 min telekat ja äkki hakkab winamp tööle mingi tundamtu play listiga mida mul ei ole lugudest rääkimata ei viicind jamada hommikul vaatasin ple playlisti sellist(mul oli show hidden files on) vrider ja lihtsalt netis surfates hakkas mul kord cs tööle lambist


P.S. neile kes ei usu vaimudesse/hingedesse/kummitustesse ega roomajad ka ei usu et on on olendeid kes lendavad aga siiski on linnud olemas
Vasta
#43
ühesõnaga olen ka mina kindlal arvamusel et vaimud on olemas....on piisavalt palju nendest juttu olnud jne....
kui väike olin ja oma majas elasin siis sealgi olen kuulnud kuidas keegi on trepist ülesse läinud.....
maja oli 2e korruseline ja teine korrus oli välja ehitamata nii et õhtul kümne ajal vaevalt keegi sinna läks kuna kõik magasid juba ja kasse vms meil ka ei olnud kes oleks sinna kolama saanud minna......:o
aga siis võttis enesetunde päris jahedaks küll kui neid samme kuulda oli.....ja kunagi oli see maja kuulunud mingisugusele kommunistile kes seal oli maha lastud nii et mine sa tea....
aga jah ega alguses eriti ei taha uskuda küll kui pole ise kuulnud või näinud aga siiski minu arvamus on see et nad on olemas......:o
Vasta
#44
Tsitaat:Esialgne postitaja prt1
mina ka usun et hinged/vaimud on olemas ja ma usun et üx neis on veel mul arvutis (natuke kummaline on seda öelda aga ma olen selles 90% kindel) see väljendub selles et lihtsalt ma kuulasin winambis rammsteini panin kinni winambi olin veel paartundi üleval läxin magama jätsin arvuti tööle(alati jätan sest alati tõmbab midagi) panin kuvari kinni ja olen üsna kindel et kõlarid ka vaatasi umbes 5 min telekat ja äkki hakkab winamp tööle mingi tundamtu play listiga mida mul ei ole lugudest rääkimata ei viicind jamada hommikul vaatasin ple playlisti sellist(mul oli show hidden files on) vrider ja lihtsalt netis surfates hakkas mul kord cs tööle lambist


P.S. neile kes ei usu vaimudesse/hingedesse/kummitustesse ega roomajad ka ei usu et on on olendeid kes lendavad aga siiski on linnud olemas

Ma ei usu et vaim arvuti sees on, ta licalt kasutab arvutit enda märku andmiseks, nagu osad vaimud panevad telekaid ja raadioid mängima.
Oled veel midagi kummalist märganud kodus?
Vasta
#45
ei just päris mänginud ei ole aga üsnagi palju kummalist olen küll märganud ntx asjade kadumise(eriti söögi), sellised hellid nagu keegi istuks tooli peale õhtul ja sättiks kuvarit ja tõuseks uuesti ja läheks minema ning see ka et ma ei pane arvutit ööseks kinni panen ainult kuvari ja kõlarid paar korda on seda juhtunud aga panen kõlarid ja kuvari kinni lähen minema ning lihtsalt lambis hakkab kuvar ise tööke
Vasta
#46
ok täna öösel oli midagi mu toas, mäletan et unes karjusin:"vanaema" (vanaema on surnud juba aastaid). mingi kella 5 paiku öösel ärkasin üles ja külma värinad käisid üle ning kui ma kapi poole vaatasin, nägin mingit valget objekti, rohkem nagu energia ja seda nähes enam ei saanud liigutada :S... see läks must mööda otse arvuti poole ja kadus, vaatasin kella ja mõtlesin et mis asi see veel oli, lootsin et varsti on hommik...
umbes tund pärast seda ilmus objekt uuesti, see kord tuli arvuti poolt, jälle tundsin külmavärinaid ja terve tuba tundus jahe... objekt tuli otse mu poole ja siis kadus mul pilt eest ära... mingi aeg ärkasin uuesti üles, jälle oli külm ja ma üritasin ennast ringi keerata (olin seina vastus) ja mitte kohe ei suutnud :s

seike asi juhtus siis täna öösel... see ei olnud uni, sest ma vaatasin kella ja mütlesin kainelt :p

üks asi veel... vanaema väidetavalt vihkas mind ja ma sain sellest alles pärast tema surma teada... kui ta haiglas oli ja ma teda külastama läksin oli tal alati väga halb tuju, kui ma ple haiglasse läinud vaid mu ema läks, siis olevat vanaemal hea tuju olnud.... lisaks tädi rääkis ükskord et vanaema ple mind sallinud... donno, vb see on sellega soetud...
Vasta
#47
Kuidas saab üks vanaema oma lapselast vihata? Aga nüüd on tal vist palk käes, sest ta ei saa pöörduda teispoolsusesse. See on tema karistus.
Vasta
#48
Kas sa olid pärast kohtumist "sellega" eriliselt väsinud ka?
Vasta
#49
Tsitaat:Esialgne postitaja nefertiti
Kas sa olid pärast kohtumist "sellega" eriliselt väsinud ka?

magasin küll väga kaua pärast.... tõusin üles alles keskpäeval...
Vasta
#50
Siis see "olend" tuli sult energiat võtma. Oli see siis sinu vanaema või mitte.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui Kuressaares jalutasid vaimud ringi.. Maario 2 296 30-03-2024, 22:31
Viimane postitus: VLAD
  Vaimulaadsete olendite liigitamine (arutelu) Cassiopeia 60 34,836 17-02-2024, 14:50
Viimane postitus: selgus
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 6 12,363 14-10-2021, 13:30
Viimane postitus: Leonhard
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,418 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,869 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 7,074 05-01-2017, 15:07
Viimane postitus: Müstik
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 8,498 25-10-2013, 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,781 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,329 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,293 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat